Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2020/2021


nba2midnight

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Lakersom się mega przyfarciło z terminarzem, bo akurat teraz mają bardzo łatwy. Ale to jak męczą się z najsłabszymi zespołami ligi wskazuje wyraźnie jak słabi są bez LBJ i AD. Liczyłem ze THT zrobi step-up a tu pipa. Kuzma jako jedyny daje radę przy nowych większych obowiązkach w ataku. 

Lakers bez AD i LBJ wygrywają z Magic 3pkt - ale się męczą, słabi są. PTB w pełnym składzie wygrywające 7pkt z Toronto bez Lowry`ego - mocarze. 🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Braveheart22 napisał:

Serio ktoś tu myśli, że Lakers grając takim składem byliby w stanie zrobić PO, jeszcze na mocnym zachodzie? XD

Weź nie zaczynaj. ;] 

Te opinie od początku były trochę kuriozalne, ale tak na usprawiedliwienie, Schroder, Matthews i Morris to spore rozczarowanie, a i THT z Kuzmą też nie zrobili progresu, sam nie myślałem, że w ataku to będzie aż tak duży shitstorm, bo nawet z LeBronem to wyglądało przeciętnie. Wrzucałem w temacie MVP race statystyki, że partnerzy LeBrona są w 20-30 percentylach pod względem każdego skilla w ataku, zero zaskoczenia, że w tych 5 meczach Lakers robią ~100 ORTG.

Ale parę meczów obroną powinni jednak wygrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, BMF napisał:

Weź nie zaczynaj. ;] 

Te opinie od początku były trochę kuriozalne, ale tak na usprawiedliwienie, Schroder, Matthews i Morris to spore rozczarowanie, a i THT z Kuzmą też nie zrobili progresu, sam nie myślałem, że w ataku to będzie aż tak duży shitstorm, bo nawet z LeBronem to wyglądało przeciętnie. Wrzucałem w temacie MVP race statystyki, że partnerzy LeBrona są w 20-30 percentylach pod względem każdego skilla w ataku, zero zaskoczenia, że w tych 5 meczach Lakers robią ~100 ORTG.

Ale parę meczów obroną powinni jednak wygrać.

Ile oglądałeś meczy Lakers w tym sezonie ? Pytam o całe spotkania, a nie hajlajts/boxscore/adv stats.

Rozczarowania i brak KCP czy Gasola, Kuzma nie zrobił progresu. k**** litości.

  

31 minut temu, Braveheart22 napisał:

Serio ktoś tu myśli, że Lakers grając takim składem byliby w stanie zrobić PO, jeszcze na mocnym zachodzie? XD

Tak. @nba2midnight pisał, że walczyliby o PO. Pisał to w presezonie. Szybko mu eksperci wyjaśnili, że max 15W i najgorsza ekipa w lidze. 

Edytowane przez ttr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RonnieArtestics napisał:

Liczyłem ze THT zrobi step-up a tu pipa.

Ja też, tzn. myślałem, że może być legit opcją w rotacji, ale on rok temu grał tak sobie w G-League, uroki zbyt dużych oczekiwań przez to, że gra w Lakers, ale i tak w dalszym ciągu pokazuje potencjał na bardzo dobrego gracza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, airmax napisał:

Gdzie obecni Magic a gdzie Raptors (nawet bez Lowryego).

Popatrzmy: 

Toronto - 11 miejsce, 18-28

Orlando - 14 miejsce 15-31

Ja w bilansie przepaści nie widzę. Tak, wiem, liczne zmiany, ale też Lakers byli konstruowani pod inny sposób grania. 

Jakoś z Cavs się tak nie męczyli, a ci są tuż za plecami Raptors.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Ignem-feram napisał:

Ja w bilansie przepaści nie widzę.

A w materiale ludzkim: Bacon, Okeke, Ennis III, Birch, MCW vs Siakam, Anunoby, VanVleet, Trent JR, Baynes widać różnicę? 

 

10 minut temu, Ignem-feram napisał:

Jakoś z Cavs się tak nie męczyli, a ci są tuż za plecami Raptors.

gdyby to tak działało, to skoro z Magic wygrali 3, z Cavs 14, to Raptors pokonaliby jakoś 20, a Sixers 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Ignem-feram napisał:

Popatrzmy: 

Toronto - 11 miejsce, 18-28

Orlando - 14 miejsce 15-31

Ja w bilansie przepaści nie widzę. Tak, wiem, liczne zmiany, ale też Lakers byli konstruowani pod inny sposób grania. 

Jakoś z Cavs się tak nie męczyli, a ci są tuż za plecami Raptors.

Ale kumasz że oni sprzedaj właśnie za nic swoich 3 najlepszych graczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BMF napisał:

Wrzucałem w temacie MVP race statystyki, że partnerzy LeBrona są w 20-30 percentylach pod względem każdego skilla w ataku, zero zaskoczenia, że w tych 5 meczach Lakers robią ~100 ORTG.

 

Godzinę temu, BMF napisał:

Weź nie zaczynaj. ;] 

:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, blackmagic napisał:

Ale kumasz że oni sprzedaj właśnie za nic swoich 3 najlepszych graczy?

Cavs też? Kurna, może ktoś ogarnie, że każdy zespół bez swoich nr 1 i 2, budowani pod tychże liderów, szału nie będą prezentować? A tu podejście jakby mieli dalej ciągnąć top 2 zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Ignem-feram napisał:

Cavs też? Kurna, może ktoś ogarnie, że każdy zespół bez swoich nr 1 i 2, budowani pod tychże liderów, szału nie będą prezentować? A tu podejście jakby mieli dalej ciągnąć top 2 zachodu.

Porownales zwycięstwo Portland (w pełnym składzie) z Toronto (bez Lowryego) do zwycięstwa Lakers z Orlando. Jabłka i pomarańcze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ,że przed sezonem była dyskusja

1 - Jaki Dennis będzie zza łuku. Standardowy 30 % czy ten z Thunder 39%. Teraz już wiemy ,że zeszły rok to był przypadek a nie oznaka poprawy

2 - Wes przez wszystkie lata był powyżej średniej ligowej za 3. W Lakers poza krótkim okresem jest bezużyteczny i to po obu stronach parkietu

3- KCP zaczął sezon ze skutecznością 56% teraz wciąz ma ok 39 ale on miewa długie okresy kiedy rzuca na 30% po czym odpala tydzień-dwa z 60%

4- Davis przed kontuzją teź był przeciętny. On za 3 wciąż jest poniżej 30%

 

Lakersi po prostu słabo grają w ataku. Są bestią w obronie. Chyba najlepsi w lidze. Ale atak jest kulawy. Lakers są ustawieni mocno na pkt spod kosza. Ale jak rywal trafia za 3 to Lakers nie są w stanie ich dogonić . Tak było w tym sezonie z Blazers, Jazz czy Nets. W Lakers James jest najbardziej stabilnym strzelcem za łukiem . A to jemu powinni robić przestrzeń koledzy. Na początku sezonu kilku graczy dobrze rzucało. Caruso. KCP , Dennis czy nawet Wes ale to się skończyło po miesiącu gry i od tego czasu niezależnie od kontuzji Lakers mają problemy

Bez zdrowego Davisa Lakers są bez szans bo tylko on i James regularnie potrafią robić punkty spod kosza. No i Harell  ale jest spory problem za 3. Rok temu było łatwiej ale w tym roku zespoły rzucają więcej za 3 i historyczna ofensywa Mavs z zeszłego sezonu dziś nei wygląda tak mocno jak to z czym przyjdzie się mierzyć Lakers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, na razie te wzmocnienia z offseason wyglądają słabo (sorry @starYfaN), np. Schroeder gra na poziomie gościa za MLE, a mówi się, że chce +20 mln kontraktu w offseason. Do tego co piszesz, poza spacingiem, to jeszcze Lakers mają bardzo mało wszechstronnego skilla w ataku, Schroder gra przeciętnie w ataku, a i tak jego kreacja i drive'y są sporym upgradem dla Lakers, bo nikt inny tego za bardzo nie potrafi (reszta na obwodzie to w ataku generalnie średniacy w dół), całościowo nawet z LeBronem wyglądało to niesamowicie jednowymiarowo w ofensywie i te statsy, które przytaczałem, nie wzięły się z niczego (tzn. słaby spacing, kreacja, drive'y), tzn. tak w rzeczywistości jest. Właściwie jedynie Harrell gra swoje, ale czy on da coś w playoffach, to zobaczymy. No i dlatego Jendras ma rację, że THT mógłby dostać teraz więcej minut na stałe.

Ale na samym Zachodzie (rok temu Lakers byli w bottom-5 rzutowo w playoffach) to będzie jednak znacznie mniejszy problem niż w pot. finałach. 

Tzn. IMHO, nie lekceważę Utah czy Clippers, żeby była jasność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, BMF napisał:

Owszem, na razie te wzmocnienia z offseason wyglądają słabo (sorry @starYfaN),

Ależ ja się całkowicie zgadzam, poza tym, że nie na razie, tylko od początku. LAL zrobili błąd LAC, dużo, dużo, średnio.

Aczkolwiek prawdopodobnie dotyczyło to sytuacji z covid.

 

Co do wpisu, w przypadku LBJ, pomijając Cavs nr1, zawsze grał z SS, lub z 1,5 SS. Jak dwóch SS konsumuje 70-75% sc, to reszta musi być taka sobie.

Ujmę to jeszcze inaczej, najlepsze linijki zawsze są z AD na 5. A w takim ujęciu, do zeszłorocznych PO, to  personel na pewno nie jest lepszy niż rok do tyłu.

Tak więc na RS jeszcze ujdzie, ale na PO jesteśmy do tyłu względem poprzedniego roku.

Wes był (może będzie) dobrym ruchem, bo silne 3, lub silny swing/wing (bazujący na sile, nie szybkości) robili rok temu straszną rozwałkę, a to była zawsze silna domena WM (chyba najcenniejsza). Vogel o tym wie i w po WM, po zasłaonach biegał nie będzie, bo się do tego nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ignem-feram ziom niezle odleciałes. W Magic pierwsza opcja w ataku jest w tym momencie Dwayne „drugi sezon ~30%FG” Bacon 🤣🤣🤣. Jak wygrają więcej niż trzy mecze do końca sezonu to stawiam wszystkim kolejkę jak kiedys się pojawię na zlocie. Mark my words 😂😂

tak samo się męczyli z Cavs jak z Magic. 

@nba2midnight właśnie dlatego się przyfarciło, bo pierwsze kilka meczy bez Lebrona (i AD) mieli akurat łatwe do wygrania. Mieli czas żeby się ogarnąć. Pewnie wygrają z 3-4 mecze teraz z tych 10 i będzie git bilans przed powrotem lebrona lub ad

Chodziło mi bardziej o to ze się przyfarciło ze pod rząd się trafili Cavs i Magic akurat  po deadline bo inaczej byłoby 0-5 bez lebrona... 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.