Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2020/2021


nba2midnight

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Luka talentem aspiruje do goata ale nigdy nie bedzie tak dobrym obrońcą jak LBJ, i nie wiem czy bedzie umiał tak na dekadę zdominować ligę jak lebron czy mj. 

Dać mu do składu kogoś z grona Butler/Beal/Lavine plus wymiana zwłok Williego na choćby Jonasa i już zrobiłoby się ciekawiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Pablo248 napisał:

Jak mi się marzy ,kiedyś  Luka w Lakers . Pewnie tak się nie stanie, ale tak samo myślałem o Davisie i jednak wylądowal u Nas . Nadzieja umiera ostatnia.

Cuban moze byc tu wieksza przeszkoda. Inna sprawa ze w dzisiejszej NBA nic mnie juz chyba nie zdziwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 strona tematu, Lebron po staremu, niby cos tam czlapie a tu zaraz 30pt. Pozniej totalny takeover w 4 i 46.

Nie ogladam LAL ale ofensywnie nie zachwycaja (skutecznoscia, poza LBJ). Dobra zorganizowana obrona.

Harrell naprawde fajny gracz tylko to promocja na sezon? Kuzma wyrwal pare naprawde waznych zbiorek ale mial jakis superstar bonus i 2-3 gwizdki zupelnie polkniete. Gasol na smietniku juz? Szreder totalny meh wczoraj. Co sie stalo z Morrisem, trener go ukrywa na lawce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, memento1984 napisał:

23 strona tematu, Lebron po staremu, niby cos tam czlapie a tu zaraz 30pt. Pozniej totalny takeover w 4 i 46.

Nie ogladam LAL ale ofensywnie nie zachwycaja (skutecznoscia, poza LBJ). Dobra zorganizowana obrona.

Harrell naprawde fajny gracz tylko to promocja na sezon? Kuzma wyrwal pare naprawde waznych zbiorek ale mial jakis superstar bonus i 2-3 gwizdki zupelnie polkniete. Gasol na smietniku juz? Szreder totalny meh wczoraj. Co sie stalo z Morrisem, trener go ukrywa na lawce

az strach pomyslec co bedzie jak zatrybia, co?
 

akurat skutecznosc dzis mieli jedna z najgorszych w sezonie. Zwlaszcza za 3 taki KCP to  bylo przeciwienstwo tego wszystkiego co do tej pory robil. Schroeder od kilku meczow juz doluje - zapewne taka seria. Gasol tez dzis gorzej. Mimo tego wszystkiego i tak ograli nadspodziewanie dobrych poki co Cavs.

Vogel  mowil ostatnio, ze beda tak rotowac i czasem nie zagra Morris, czasem THT, czasem ktos inny dostanie przerwe. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie totalnie z dupy, ale dziś jedyne na co miałem czas jeśli chodzi o NBA to sprawdzenie boxscore i obejrzenie sobie czwartej kwarty Lakers-Cavs i jedna rzecz mnie zaintrygowała. Sam szukałem, ale nie mogę znaleźć dokładnie tego czego szukam. Chodzi mi o vertical LeBrona ale z trzech różnych okresów. Draft combine ( no to bym sobie jeszcze znalazł ), z czasów Heat, dajmy na to 2012 i teraz kiedy ma 36 lat? Ma ktoś dostęp do czegoś takiego?

Z innej beczki. Nie wiem czy zauważyliście, ale LeBron póki co ma najlepszy sezon pod względem trafionych trójek, na największym wolumenie ( 41,2% przy 6.6 3PA ), jednocześnie grając najmniejsze minuty ze wszystkich swoich RS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, nba2midnight napisał:

az strach pomyslec co bedzie jak zatrybia, co?
 

akurat skutecznosc dzis mieli jedna z najgorszych w sezonie. Zwlaszcza za 3 taki KCP to  bylo przeciwienstwo tego wszystkiego co do tej pory robil. Schroeder od kilku meczow juz doluje - zapewne taka seria. Gasol tez dzis gorzej. Mimo tego wszystkiego i tak ograli nadspodziewanie dobrych poki co Cavs.

Vogel  mowil ostatnio, ze beda tak rotowac i czasem nie zagra Morris, czasem THT, czasem ktos inny dostanie przerwe. 

 

Akurat naprzeciw Cavs druzyny od poczatku sezonu maja gorsza skutecznosc, wczoraj moim zdaniem to nie przypadek. Lebron zrobil wczoraj cavs dziecko na parkiecie, ot co. Naprawde 4ta kwarta pelna FU baskets.

Lakers widac ze buduja nawet jak z ogolnie przecietnych koszykarsko (budzet w koncu nie jest z gumy) to biora takich ktorzy sa w stanie (eye test 1 game) ustac/rotuja. Nadal dziwi mnie ten stary Gasol (pamietacie, ze jego brat tez cos mamrotal o “powrocie” hehe) i Shroeder wyglada jak mlodszy kuzyn Teaguea (120funtow kolorowych wlosow, kosci i skorka z winamp’a wtf) - zupelnie jak trener Cavs bojacy sie powrotu pieknego Kevina do S5, z Drummondem beda jak dwie skaly z wysp wielkanocnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, memento1984 napisał:

Akurat naprzeciw Cavs druzyny od poczatku sezonu maja gorsza skutecznosc, wczoraj moim zdaniem to nie przypadek. Lebron zrobil wczoraj cavs dziecko na parkiecie, ot co. Naprawde 4ta kwarta pelna FU baskets.

Lakers widac ze buduja nawet jak z ogolnie przecietnych koszykarsko (budzet w koncu nie jest z gumy) to biora takich ktorzy sa w stanie (eye test 1 game) ustac/rotuja. Nadal dziwi mnie ten stary Gasol (pamietacie, ze jego brat tez cos mamrotal o “powrocie” hehe) i Shroeder wyglada jak mlodszy kuzyn Teaguea (120funtow kolorowych wlosow, kosci i skorka z winamp’a wtf) - zupelnie jak trener Cavs bojacy sie powrotu pieknego Kevina do S5, z Drummondem beda jak dwie skaly z wysp wielkanocnych

To skoro az tak jest zle u Lakers, to az strach pomyslec w jakim stanie jest reszta liga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, nba2midnight napisał:

To skoro az tak jest zle u Lakers, to az strach pomyslec w jakim stanie jest reszta liga...

System Lakers jest oparty na Lebronie i jakims tam obudowaniem z reszty pieniedzy, ktokolwiek moze grac za MLE/vetmin - badzmy poprostu powazni i nie dyskutujmy o gosciach jak Gasol czy Szreder ktorego tu za rok nie bedzie. 
Kuzma i szczurza mordka to sa fajne historie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Eld napisał:

Chodzi mi o vertical LeBrona ale z trzech różnych okresów. Draft combine ( no to bym sobie jeszcze znalazł ), z czasów Heat, dajmy na to 2012 i teraz kiedy ma 36 lat? Ma ktoś dostęp do czegoś takiego?

A skąd Ci się to nagle wzięło :D ? Myślę, że bez szans na znalezienie danych z obecnych dni.

Parę lat temu sam szukałem to nic oficjalnego z draft combine nie widziałem. Były jakieś artykuły i filmiki na youtubie gdzie ludzie analizowali jego dunki i blocki (min ten słynny na Spliterze) i brali pod uwagę na jakiej wysokości jest backboard etc. No i wyszło, że wcale nie są to jakieś szalone wartości.

edit 

https://b-reddy.org/whats-lebron-james-vertical-jump/

Edytowane przez ttr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Eld napisał:

Sam szukałem, ale nie mogę znaleźć dokładnie tego czego szukam. Chodzi mi o vertical LeBrona ale z trzech różnych okresów. Draft combine ( no to bym sobie jeszcze znalazł ), z czasów Heat, dajmy na to 2012 i teraz kiedy ma 36 lat? Ma ktoś dostęp do czegoś takiego?

 

W draft combine miał 44 cale i zawsze podawano mu tyle, obecnie ma dalej okolice 40 cali, bo dalej nawet w czasie meczów jest w stanie robić wsady/bloki z głową w bliskich okolicach obręczy. 

Vertical jest przereklamowany w ocenie atletyzmu, pierwszy krok, eksplozywność i intensywność gry - tu widać regres LeBrona, np. po 30-tce właściwie przez 90% czasu w regularze gra z zaciągniętym hamulcem, ale dalej jest w czołówce atletów. W tym sezonie siedzi mu rzut, więc oddaje procentowo najmniej rzutów spod obręczy od dziesięciu sezonów.

13 godzin temu, ely3 napisał:

Doncic ma tak beznadziejny skład ,ze to cud ,że rok temu był tak wysoko. 

Nieprawda, Doncic w poprzednim sezonie nie miał contendera, ale miał skład powyżej przeciętnej: Mavs mieli topowego trenera, świetną głębię, masę pożytecznych w ataku graczy, a do tego system, który w pełni optymalizował Doncicia. Oni bez Luki mieli 7-7 i +4 net, nie mogli być słabi, raczej należy stawiać tezę, że Luka był nieco overrated, a jego team - nieco underrated, co zresztą pokazują ruchy Cubana. Dopiero w tym sezonie jak na razie Luka ma przeciętny team, bo Mavs zrobili średnie wymiany + cała rotacja gra dużo gorzej niż rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Eld napisał:

Z innej beczki. Nie wiem czy zauważyliście, ale LeBron póki co ma najlepszy sezon pod względem trafionych trójek, na największym wolumenie ( 41,2% przy 6.6 3PA ), jednocześnie grając najmniejsze minuty ze wszystkich swoich RS.

Nie wiem czy ktoś zauważył, że tak zbudowani gracze z reguły rzucają za 3 mało i ze słaba skutecznością. Lebron obecnie rzuca i dużo i ze znakomitymi procentami, ale to się może w każdej chwili zmienić i znów będzie przeciętnym 34-35 procentowym graczem. Pytanie dlaczego tak jest? Moim zdaniem w grę wchodzi fizjonomia. Im mniej mięśni a tylko naturalne ruchy stawów i ścięgien, tym mniej tzw. przykurczy.

Rozluźniony Lebron to strzelec nie odbiegający zbytnio od Currego, Lillarda i Younga, rzucający ze świetną skutecznością z pomalowanego (czytaj z logo na środku boiska), spięty pudłuje seriami praktycznie stojąc 10 cm za linią. 

Jak to inaczej wytłumaczyć? 

Dla mnie Lebron jest wielki, pamiętam rozmowy i dyskusje na tym forum z Bastilionem, twierdził on, że ta kariera zbyt długo trwać nie może, gdyż James jest słaby w aspektach nie wymagających atletyzmu.  Lebron potrafi wszystko, mega trójka, mega fadeawaye, rzut o tablicę lewą i prawą ręką. Stracił pierwszy krok, ale czy to w jakikolwiek sposób rzutuje na jego grze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pozioma napisał:

Dla mnie Lebron jest wielki, pamiętam rozmowy i dyskusje na tym forum z Bastilionem, twierdził on, że ta kariera zbyt długo trwać nie może, gdyż James jest słaby w aspektach nie wymagających atletyzmu.  Lebron potrafi wszystko, mega trójka, mega fadeawaye, rzut o tablicę lewą i prawą ręką. Stracił pierwszy krok, ale czy to w jakikolwiek sposób rzutuje na jego grze?

:D:D :D

Nawet o Lebronie, który nie miał mocnego jumperka przed pierwszymi finałami ze Spurs nie można było tego powiedzieć.

Rok temu Bron prezentował wersje prime Magic Johnsona. W tym sezonie bawi się w Larrego Birda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ttr napisał:

:D:D :D

Nawet o Lebronie, który nie miał mocnego jumperka przed pierwszymi finałami ze Spurs nie można było tego powiedzieć.

Rok temu Bron prezentował wersje prime Magic Johnsona. W tym sezonie bawi się w Larrego Birda. 

To Bast tak twierdził, szkoda, że nie ma go już w naszej społeczności, co się z nim stało Lorak, Jendras, Chytruz?

To był chyba mega młody chłopak z umiłowaniem do statystyk i wkurzaniem innych ludzi z odmiennymi poglądami? :)

 

Edytowane przez Pozioma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ttr napisał:

Nawet o Lebronie, który nie miał mocnego jumperka przed pierwszymi finałami ze Spurs nie można było tego powiedzieć.

LeBron do 2011 roku miał reputację podobną do obecnego Giannisa i przeważającą opinią było, że po 30-tce będzie już dużo gorszy (mniej więcej to, co się pisze teraz o Giannisie, pisano na poważnie o LeBronie). 

No, właściwie do 2012.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, BMF napisał:

LeBron do 2011 roku miał reputację podobną do obecnego Giannisa i przeważającą opinią było, że po 30-tce będzie już dużo gorszy (mniej więcej to, co się pisze teraz o Giannisie, pisano na poważnie o LeBronie). 

No, właściwie do 2012.

Krzyki skipa bajlesa czy posty januarów na e-nba.pl to nie jest reputacja ani przeważająca opinia. Znajdę Ci wypowiedzi min Popovicha z tamtego okresu świadczącego o czymś innym. 

Zupełnie jakby Lebron już w highschool nie pokazywał potencjału na miarę all around elite gracza. Szczególnie jeśli chodzi o rozumienie gry, kreowanie innych i passing.. Bo jedyne co tu się zgadza z jakimś nawiązaniem do Giannisa to atletyzm i niepewny jumper (u Lebrona nigdy nie był, aż tak surowy).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, memento1984 napisał:

System Lakers jest oparty na Lebronie i jakims tam obudowaniem z reszty pieniedzy, ktokolwiek moze grac za MLE/vetmin - badzmy poprostu powazni i nie dyskutujmy o gosciach jak Gasol czy Szreder ktorego tu za rok nie bedzie. 
Kuzma i szczurza mordka to sa fajne historie.

Ciezko miec w druzynie najlepszego gracza ligi i na nim systemu nie opierac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, ttr napisał:

Krzyki skipa bajlesa czy posty januarów na e-nba.pl to nie jest reputacja ani przeważająca opinia. Znajdę Ci wypowiedzi min Popovicha z tamtego okresu świadczącego o czymś innym. Zupełnie jakby Lebron już w highschool nie pokazywał potencjału na miarę all around elite gracza. Szczególnie jeśli chodzi o rozumienie gry, kreowanie innych i passing.. Bo jedyne co tu się zgadza z jakimś nawiązaniem do Giannisa to atletyzm i niepewny jumper (u Lebrona nigdy nie był, aż tak surowy).

To, że te opinie były nieprawdziwe/znajdziesz wiele rozsądnych opinii nie ma znaczenia - LeBron w pewnym momencie miał ogromną rzeszę krytyków/hejterów/sceptyków i teza w stylu: ,,LeBron bazuje na atletyzmie, nie na fundamentals, jak go straci po 30-tce to będzie skończony'' to był mainstream koszykarskich opinii.

Ty piszesz o jakiejś obiektywnej ocenie skillsetu LeBrona z perspektywy czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.