Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2020/2021


nba2midnight

Rekomendowane odpowiedzi

No i L . I tak samo nic sie nie stalo jak wtedy gdyby wygrali. Widac duzo zalazkow nowego grania, widac niedokladnosci, brak zrozumienia. Clippers wygrali zasluzenie, bo i nawet wygladalo( w koncu!) jakby to Duetowi liderow Clippers sie bardziej chcialo niz duetowi Lakers.

Chyba jednak bedzie to powopny poczatek Lakers w tym sezonie.

Na pocieszenie dla tych (Skip) co juz wieszcza  koniec Lakers i ultimate win by the Clippers

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm pod koszem Lakers mają koszmarną dziurę .. Gasol wygląda jak w Toronto po ASG. Powolny, zagubiony w rotacji. Jedyne gdzie się przydaje to wypychanie spod kosza . Ale Harell w obronie jest jeszcze gorszy. Nie wiem ile dziś Zubac zaliczył asyst na zasłonie ale Harell chyba za każdym razem był dokładnie nigdzie i rywal po minięciu zasłony miał sporo przestrzeni by rzucać i trafiać. Picków też nie ogarniał. No ale Harell ma duży plus za atak i za zbiórki ofensywne. To jego mocna strona niemniej Vogel będzie musiał się mocno gimnastykować by zrobić obronę TOP3 jak będzie musiał grać Harellem długie minuty na centrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ely3 napisał:

Hmm pod koszem Lakers mają koszmarną dziurę .. Gasol wygląda jak w Toronto po ASG. Powolny, zagubiony w rotacji. Jedyne gdzie się przydaje to wypychanie spod kosza . Ale Harell w obronie jest jeszcze gorszy. Nie wiem ile dziś Zubac zaliczył asyst na zasłonie ale Harell chyba za każdym razem był dokładnie nigdzie i rywal po minięciu zasłony miał sporo przestrzeni by rzucać i trafiać. Picków też nie ogarniał. No ale Harell ma duży plus za atak i za zbiórki ofensywne. To jego mocna strona niemniej Vogel będzie musiał się mocno gimnastykować by zrobić obronę TOP3 jak będzie musiał grać Harellem długie minuty na centrze

Ogólnie defensywa Lakers nie wyglądała dobrze. Widać że tam nie było przede wszystkim skupienia i takiej woli walki jak w zeszłych PO, ale na ten moment to żaden powód do niepokoju. To że Gasol I Harrell w obronie nie będą jak Dwight I McGee, to było wiadome, ale na tym etapie nie ma co drAmatyzowac. Vogel Harrella podciagnie na pewno, a w crunch time i waznych momentach I tak AD będzie na centrze, a wtedy Zubac czy Ibaka łatwego życia też mieć nie będą. Poza tym już pomijając sam kosz, to w innych rejonach za PG czy KL też będzie Bron w ważnych momentach latał tak jak robił to w minionym sezonie. Póki co to wyglądało jak piknik w jego wykonaniu.

Ogólnie niczego nie odejmujac zwycięstwu Clippers, to po prostu widać było że Lakers sie ani nie spinalli, ani jakoś zbyt obecni nie byli. 

Od razu odpierajac nadchodzące ataki- nie, nie twierdzę, że Lakers lekko pchna Clippers jeśli tylko się zepna/stawia i nie twierdzę, ze Clippers wygrali TYLKO dlatego, ze Lakers sie nie chcialo czy cos. Poza kombinowaniem z nowymi graczami, rotacjami, ustawieniami itd., to po zwykłym eye teście było widać, że poziom zaangażowania i zacieklosci Lakers w tym meczu vs 2-3 miesiące temu to przepaść. Zresztą nawet liderem Lakers sie nie dziwię, bp mieli kurewsko krótka przerwę I spinac się nie musieli.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy według was Wesley Matthews to duży downgrade względem Dannego Greena ? Przyznam szczerze, że Bucks nie oglądałem praktycznie w ogóle. Kojarzę go z Dallas, ale to było trochę temu.. Co by nie mówić to rok temu był KCP, Green, Bradley i Caruso. Raczej ciekawszy zestaw guardów niż to co jest obecnie (w zależności od rozwoju THT) szczególnie w defensywie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ttr napisał:

Czy według was Wesley Matthews to duży downgrade względem Dannego Greena ? Przyznam szczerze, że Bucks nie oglądałem praktycznie w ogóle. Kojarzę go z Dallas, ale to było trochę temu.. Co by nie mówić to rok temu był KCP, Green, Bradley i Caruso. Raczej ciekawszy zestaw guardów niż to co jest obecnie (w zależności od rozwoju THT) szczególnie w defensywie.

Gdzieś była statystyka pokazująca, że Wes I Green, to praktycznie identyczne staty , ale za kilkukrotnie mniejsza cenę na korzyść Wesa. A Bradleya, to można liczyć tylko do regulara(bywał przydatny), bo w PO nawet minuty nie zagrał.

Edytowane przez nba2midnight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny mecz, tak jak można było się spodziewać, mocny początek Clippers - 70% z gry, 50% za 3, Lakers mocno rozkojarzeni - masa strat, nietrafione rzutu, błędy w defensywie i na koniec 1 kwarty ~20pkt przewagi LAC. Później w drugiej połowie Lakers po cichu odrabiają całą stratę i wynik przez pewien czas kręci się w okolicach remisu, wtedy przy 75-75(?) odpala się George i sam robi 10-0 co ustawia już mecz do końca.

Co rzuciło mi się w oczy to fakt, że Clippers jak tylko mieli okazję to atakowali Matthewsa i Harrella. Matthewsa Kawhi i George w 1v1, a Treaza cały czas na p&r. Ogólnie Harrell (jeśli tego nie poprawią) będzie problemem dla Lakers w obronie, gość mimo swojej mobilności jest w bronieniu p&r prze słaby. Do tego Kawhi bardzo łatwo dostawał się blisko kosza, po czym mógł kręcić swoje fadeawaye ponad spóźnionym Gasolem/Harrellem. Z plusów, Trez w ataku będzie sporo dawał, dzisiaj 17pkt z 7 rzutów robi wrażenie.

Jak oglądałem to zastanawiałem się, czemu nie spróbowali choćby raz wrzucić piłki do Gasola, którego krył Batum. Schroder wyglądał momentami jakby chciał za dużo robić w ofensywie, no chyba, że takie zadanie dostał od Vogela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, airmax napisał:

Dziwny mecz, tak jak można było się spodziewać, mocny początek Clippers - 70% z gry, 50% za 3, Lakers mocno rozkojarzeni - masa strat, nietrafione rzutu, błędy w defensywie i na koniec 1 kwarty ~20pkt przewagi LAC. Później w drugiej połowie Lakers po cichu odrabiają całą stratę i wynik przez pewien czas kręci się w okolicach remisu, wtedy przy 75-75(?) odpala się George i sam robi 10-0 co ustawia już mecz do końca.

 

Dlat3go też to mnie zastanawia, bo tak jak pisales, pomimo nienajlepszej gry Lakers, to mecz byl wyrownany. Gdyby George nie zrobil sie hot, to moglo byc na dwie strony. W Lakers nikogo nie bylo tak naprawde, kto dalby tyle co George(no dobra- Schroeder ladne staty nabil) zwłaszcza wśród liderów. I ten mecz właśnie dwójka Clippers wygrała, a  przynajmniej dobra gra jednego z nich. Chciałbym zobaczyć mecz, gdzie cala czworka odpala na miare mozliwosci, bo to byloby cholernie ciekawe do oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu Lakers wygrywaja, ale mam wrazenie, ze jakby przegrali, to tez by tam nikt nie plakal. Niby troche lepiej i troche wiecej koncentracji niz ostatniol ald dalej daleko od tego co bylo w zeszlych PO (to nie wrzuta. - akurat oni tak moga po krotszym offseason).

Znowu minutowo liderzy ograniczeni, znowu rotacja bardzo gleboko, Vogel teetuje - podoba mi sie samoc podejscie.

Te dwa mecze bardziej wg mnie pokazaly, ze jedynie Clippers bedzie Lakers ciezko pchnac na Zachodzie jesli beda grac w trybie „eksperymentowania” czy na pol gwizdka, bo jednak LAC zmotywowani sa na to za mocni.

Kolejny solodny mecz Kuzmy (ten przypadek chyba, gdy niwy wiekszy kontrakt daje spokojniejsza glowe, a nie proboemy z forma) i Harrella.

Dzis swoje doloyli(zwlaszcza za trzy) Morris i Caruso, a do tego w pare minut THT nawet cos wyprodukowal. Nie wiek czy tak jest, ale mam wrazenie, ze Vogel specjalnie go oszczedza minutowo mimo wszystko. Jak sie popatrzy na neta, to hajp na niego jest ogromny i ludze chca by walil po 20-30 min na mecz. Wydaje mi sie, ze widzac to Vogel chroni chlopaka, zwlaszcza w meczach z silnymi ekipami, zeby w razie gorszej gry oszczedzic mu krytyki i rozczarowan, bo jeszcze na takie granie nie jet gotowy. To tylko jednak moja teoria.

W dniu 24.12.2020 o 17:28, memento1984 napisał:

Jak tam stary Gasol?

A sie nawet rozkreca i rdze pomalu zrzuca. Jeszcze troche roboty przed nim, sle momentsmi pokazuje, ze z czasem moze nie trzeba bedzie o niego sie martwic,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.