Skocz do zawartości

Los Angeles Clippers 2020/2021


nba2midnight

Rekomendowane odpowiedzi

Leonard wypada na okres 6-9 miesięcy.

Re: Kawhi: Thomas Bryant & Spencer Dinwiddie each missed 60+ games after undergoing surgery for Grade 2 (partial tear) ACL injuries earlier this season. Dinwiddie was cleared for basketball activities ~6 months after surgery. Look for Kawhi’s recovery to carryover into next year.

— Jeff Stotts (@InStreetClothes) July 14, 2021
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz niezły bo głowy mają w Clippers. Ibaka możliwe zrobi opt in, a cholera wie jaki wróci po tych plecach.

Z nawet pelnym MLE ciężko będzie zatrzymać choć jednego z dwójki Jackson-Batum, a co dopiero obydwu.

KL wróci pewnie gdzieś przed PO do formy, o ile w ogóle w następnym sezonie... Nie zazdroszczę sytuacji. 

Nie wiem czy można aż tak drastyczne scenariusze kręcić jak brak PO, ale wcale się nie zdziwię jak Clippers powtórzą ścieżkę lokalnych sąsiadów z tego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, nba2midnight napisał:

Kawhi Leonard underwent surgery for a partially torn ACL in his right knee. The Los Angeles Clippers did not announce a timeline for his return.

Leonard will likely become a free agent this offseason.

Leonard suffered the injury in Game 4 of the second round and no diagnosis was announced. 

REALGM STAFF REPORT


Partially torn brzmi troche lepiej. Rekonwalescencja pewnie podobna, ale brzmienioniowo troszke lepiej.

Swoja droga ta sytuacja z KL pokazuje jak duzo moze sie w dwa lata w NBA zmienic. Jakby teraz wyoptowal, to i tak kazdy by go pewnie przygarnal z otwartymi ramionami, ale ostatni raz jak wchodzil na FA, to byl gwiazda nr 1, po mistrzostwie, MVP itd.

Teraz dwa lata starszy, trzydziestka stuknela, dwa sezony w sumie rozczarowan druzynowych przynajmniej, ACL, jakies tam kwasy wychodza z ekipy w ktorej gral, no i jego historia z kolanami. Tak jak pisalem i tak kazdy go zapewne wezmie, ale przy takim obrocie sprawa kazdy chyba mialby uzasadnione watpliwosci przy dawaniu mu maxa na 4-5 lat, a sam KL chyba teraz juz nie bedzie sie bawil w jakies 1+1 czy dwuletnie kontrakty. Troche mimo wszystko gamble z nim. Nie z powodu skilla, ale zdrowia i historii urazow.

nic nie brzmi lepiej, czy zerwane czesciowo czy calkowicie acl jest leczone ta sama metoda czyli kompletna rekonstrukcja wiezadla bo wiezadlo nie nadaje sie do uzytku

15 godzin temu, jordan20 napisał:

dla lac to fatalna wiadomosc. niby pisze,ze ,, Partial ACL tears typically take at least three months to heal after surgery ``, ale moze bedzie chcial sie w pelni wykurowac,jak przy calkowitym zerwaniu acl,a to wymaga jakies 9-12 miesiecy.czyli wrocilby bezposrednio przed startem po,w okolicy kwietnia

bardzo ciekawe jak dlugi i z kim podpisze latem kontrakt

9 miesiecy, w najlepszym wypadku moze sprobowac grac na playoffy

1.5 roku zeby wrocic do dawnego siebie

dodaj do tego ze przy zerwanym acl w 90% przypadkow niszcza sie lekotki i tez trzeba je albo czesciowo powycinac albo troche podreperowac w inny sposob, teraz coraz bardziej popularne robia sie implanty lekotek, przy zerwanym acl o tym sie nie mowi bo przyjelo sie to za norme i leczy sie to jednoczesnie podczas rehabilitacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Kubbas napisał:

nic nie brzmi lepiej, czy zerwane czesciowo czy calkowicie acl jest leczone ta sama metoda czyli kompletna rekonstrukcja wiezadla bo wiezadlo nie nadaje sie do uzytku

9 miesiecy, w najlepszym wypadku moze sprobowac grac na playoffy

1.5 roku zeby wrocic do dawnego siebie

dodaj do tego ze przy zerwanym acl w 90% przypadkow niszcza sie lekotki i tez trzeba je albo czesciowo powycinac albo troche podreperowac w inny sposob, teraz coraz bardziej popularne robia sie implanty lekotek, przy zerwanym acl o tym sie nie mowi bo przyjelo sie to za norme i leczy sie to jednoczesnie podczas rehabilitacji

Nie chce nic mówić, ale wycinanie ląkotek i tym podobne zabiegi to już nie te czasy, szczególnie przy rekonstrukcji ACL. Zazwyczaj szycie + inne rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Eliasz napisał:

Nie chce nic mówić, ale wycinanie ląkotek i tym podobne zabiegi to już nie te czasy, szczególnie przy rekonstrukcji ACL. Zazwyczaj szycie + inne rzeczy. 

lękotek juz sie nie szyje bo sie odrazu rozpierdalaja

westbrook mial wycinane na przyklad fragmenty uszkodzone i wrocil po 3 tygodniach do gry, szycie zazwyczaj prowadzi do ponownego rozpi****lenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kubbas napisał:

lękotek juz sie nie szyje bo sie odrazu rozpierdalaja

westbrook mial wycinane na przyklad fragmenty uszkodzone i wrocil po 3 tygodniach do gry, szycie zazwyczaj prowadzi do ponownego rozpi****lenia

 

Ojjjj kolego masz informacje sprzed jakichś dobrych 20 lat, łąkotki teraz stara się szyć i ratować za wszelką cenę. Nie powielaj takich herezji na ogólno dostępnym forum, bardzo Cię proszę. Wycinanie ich kończy się źle, chociażby przypadek Wade.

Choć fakt, dla zawodowego sportowca 2-3 lata gry, po ~2 miesięcznej pauzie po wycięciu mogą znaczyć więcej niż jebanie się kolejne 30 lat z rozje***ym kolanem. W przypadku szycia rehabilitacja gorsza jak po reko.

Sam mam wyciętą część przyśrodkowej od paru lat, żaluję w opór że trafiłem na rzeźnika na pierwszej artro, i że nie ogarniałem zbytnio wtedy o co chodzi. W życiu bym sobie nie dał jej wyciąć ponownie, szczególnie że poszła w miejscu rokującym dobrze jeśli chodzi o szycie. Teraz niestety jestem już po 4 atro, i jakoś końca problemów nie widać.

 

 

Edytowane przez Qooniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Qooniu napisał:

Ojjjj kolego masz informacje sprzed jakichś dobrych 20 lat, łąkotki teraz stara się szyć i ratować za wszelką cenę. Nie powielaj takich herezji na ogólno dostępnym forum, bardzo Cię proszę. Wycinanie ich kończy się źle, chociażby przypadek Wade.

Choć fakt, dla zawodowego sportowca 2-3 lata gry, po ~2 miesięcznej pauzie po wycięciu mogą znaczyć więcej niż jebanie się kolejne 30 lat z rozje***ym kolanem. W przypadku szycia rehabilitacja gorsza jak po reko.

Sam mam wyciętą część przyśrodkowej od paru lat, żaluję w opór że trafiłem na rzeźnika na pierwszej artro, i że nie ogarniałem zbytnio wtedy o co chodzi. W życiu bym sobie nie dał jej wyciąć ponownie, szczególnie że poszła w miejscu rokującym dobrze jeśli chodzi o szycie. Teraz niestety jestem już po 4 atro, i jakoś końca problemów nie widać.

 

 

Nie chce mi się szukać bo jestem na telefonie ale coś ci musiał lekarz zajebac z kolanem bo ja grałem 3 lata w lidze na rozjebanej lekotce po czym miałem ją rok temu obcinana doszlifowana jak zwał tak zwał i po 4 tygodniach już grałem w basket i do teraz tfu tfu nie czuje nic a wcześniej miałem acl w tych samym kolanie i też łękotkę w tym samym kolanie a gram na całkiem wysokim poziomie

Anyway Zion miał tak samo robione, Westbrook, Embiid też pewnie będzie miał dalej nie chce mi się szukać bo jestem na telefonie ale było tak w większości przypadków, tutaj masz opis z artykułu który mówi o tym jak większość kolan jest robione w ten sposób w NBA

Artykuł niby wspomina o tym o czym mówisz że niby naprawa jest lepsza łękotki ale rehabilitacja trwa dłużej i dziwnym trafem w NBA jakoś zawsze wycinają 

Z mojego przykładu najpierw miałem naprawianą i mi jebla ponownie co jest bardzo częste tak samo miał Rose

Dlatego overrall sam na sobie się przekonałem że wycinanie uszkodzonego fragmentu jest lepsze

Tfu tfu na ten moment a już minął rok odkąd wróciłem do gry w lidze

Screenshot_2021-07-16-12-47-01-412_com.android.chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem plantatorem na Głębokim Południu wiec nie wiem co lepsze. Wysłać Niewolnika do spaa aby spokojnie nabrał mocy na zbieranie bawełny za rok czy odciąć kikuta aby biegał za 4 tygodnie bijąc rekordy koszy zapełnionych pięknym białym puszkiem noszonym na niesamowicie mocnych muskularnych pięknych Czarnych barkach. 
 

aby nie zostać posadzonym o rasizm proszę zwrócić uwagę które słowa pisze Wielka litera. 

Może te metody maja służyć po prostu szybszemu powrotowi na boisko ale niekoniecznie lepszej docelowej rehabilitacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubbas napisał:

Nie chce mi się szukać bo jestem na telefonie ale coś ci musiał lekarz zajebac z kolanem bo ja grałem 3 lata w lidze na rozjebanej lekotce po czym miałem ją rok temu obcinana doszlifowana jak zwał tak zwał i po 4 tygodniach już grałem w basket i do teraz tfu tfu nie czuje nic a wcześniej miałem acl w tych samym kolanie i też łękotkę w tym samym kolanie a gram na całkiem wysokim poziomie

Anyway Zion miał tak samo robione, Westbrook, Embiid też pewnie będzie miał dalej nie chce mi się szukać bo jestem na telefonie ale było tak w większości przypadków, tutaj masz opis z artykułu który mówi o tym jak większość kolan jest robione w ten sposób w NBA

Artykuł niby wspomina o tym o czym mówisz że niby naprawa jest lepsza łękotki ale rehabilitacja trwa dłużej i dziwnym trafem w NBA jakoś zawsze wycinają 

Z mojego przykładu najpierw miałem naprawianą i mi jebla ponownie co jest bardzo częste tak samo miał Rose

Dlatego overrall sam na sobie się przekonałem że wycinanie uszkodzonego fragmentu jest lepsze

Tfu tfu na ten moment a już minął rok odkąd wróciłem do gry w lidze

 

 

Hej, po wycięciu też się cieszyłem że mi ją (częściowo) wycieli, 6 tygodni i w lidze grałem. Jaki szczęśliwy byłem że nie muszę się rehabilitować rok żeby do gry wrócić ;). Czytałem takie opinie jak Twoja i byłem zadowolony, sam mówiłem po cholerę to naprawiać jak jest dobrze

3 lata później i wątpię żebym jeszcze kiedykolwiek na boisko wrócił.

 

Co do łąkotek jeszcze, bo przez tę parę lat troszkę studiowałem różne podejscia, badania itp.

- są uszkodzenia w których nie ma opcji żeby się zrosła, wtedy faktycznie zostaje jedynie wyciąć i liczyć na postęp medycyny i jakieś implanty w przyszłości ( bo te teraz to drogie i wcale nie tak dobrze ogarnięte)

- przy reko acl, tak jak miał Kawhi, GŁUPOTĄ jest wycinanie łąkotki, rehabilitacja trwa trochę dłużej i jest cięższa, ale jest szansa na zachowanie tej amortyzacji jaką łąkotki dają

- kwestia jeszcze tego ile trzeba wyciąć, jak jakieś małe uszkodzenie czy lekki szlif to mała sprawa, ale wycinanie większych fragmentów to zbrodnia

Co do przykładów sportowców które podajemy, pamiętaj że oni zarabiają w c*** hajsu na grze. Gdybym miał przed sobą wizję zarobienia kilku/kilkunastu milionów pewnie też bym sobie dał ją wyciąć żeby nie tracić roku w rozwoju/roku gry. Tylko że inaczej miałbym ciężko zarobić te $ nie grając, a po karierze miałbym w c*** hajsu żeby sobie te kolano jakoś ogarnąc na resztę życia.

 

Przykłady które Ty przywołujesz, Zion (rocznik 2000, menisektomia 4 lata temu), Westbrook ( menisektomia 3 lata temu), Embiid (1994, kilka artroskopii 4-5 lat temu) to wszystko młodzi zawodnicy, albo tacy którzy mieli ten zabieg niedawno. Zobaczymy za 2-3 lata co będzie, ale wątpie żeby którykolwiek z nich miał długą karierę. Chciałbym się mylić oczywiście.

Dużo lepszym przykładek jest tutaj Wade, który jak akurat wspomina Alonzo żałuje że zdecydował się na wycięcie łąkotki zamiast próbę naprawy. Kto wie czy jego kariera nie byłaby dłuższa i bardziej okazała gdyby podjął inną decyzję.

 

Przechodząc do sedna, rozróżniajmy sportowców, otoczonych najlepszą opieką medyczną jaka istnieje, którzy traktują sport jako zarobek, i zwykłych ludzi jak my. Potem ktoś taki jak ja przeczyta na forum że "łąkotek się nie naprawia tylko wycina", i sobie da tak nogę spi*****ić będąc w młodym wieku.

 

I zdrowia Kubbas, obyś jak najdłużej mógł robić to co chcesz, i nie miał problemów z kolanem. Trzymam kciuki mocno!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2021 o 13:52, jordan20 napisał:

Leonard wypada na okres 6-9 miesięcy.

Łoo kurka, a ja pisałem ze się zdziwie jak LAC nie dadza rady Suns bo myslałem ze to będzie 6 - 9 dni. Te przedmeczowe raporty ze jednak Kawhii nie zagra to była taka brzydka zasłona dymna mająca straszyc przeciwnika ze juz za chwilę juz za momencik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 16.07.2021 o 03:09, Kubbas napisał:

lękotek juz sie nie szyje bo sie odrazu rozpierdalaja

westbrook mial wycinane na przyklad fragmenty uszkodzone i wrocil po 3 tygodniach do gry, szycie zazwyczaj prowadzi do ponownego rozpi****lenia

 

Głupi ja, nie wiem co ja jeszcze robię w robocie. Ochrona zdrowia w Polsce jednak 100 lat za .. :) Głupotą jest wycinanie łąkotki, w momencie gdy możliwe jest jej szycie. Tyle. Chyba, że "łękotka" pomyliła ci się z łechtaczką, ale to nie wnikam. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Eliasz napisał:

 

Głupi ja, nie wiem co ja jeszcze robię w robocie. Ochrona zdrowia w Polsce jednak 100 lat za .. :) Głupotą jest wycinanie łąkotki, w momencie gdy możliwe jest jej szycie. Tyle. Chyba, że "łękotka" pomyliła ci się z łechtaczką, ale to nie wnikam. :P

Tak mi mówiło wiele osób które miało to samo i lekarze plus sam się przekonałem na swoim kolanie że to prawda

Rób jak uważasz 

Edytowane przez Kubbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2021 o 22:14, Eld napisał:

CP3 zagra, Leonard nie.

Tak mi przyszło na myśl, że Leonard może mieć strzelone ACL, ale nikomu, nawet drużynie nic nie mówią aby ich nie demotywować. Taka trochę gdybologia.

 

W dniu 14.07.2021 o 03:32, Kubbas napisał:

Kawhi jednak ACL, juz po operacji

Mówcie mi Nostradamus.

A tymczasem spadam obstawiać cyfry w totka.

--------------------------------------------

 

W dniu 14.07.2021 o 06:32, Qooniu napisał:

Tak, Eld miał jednak rację (niestety) w tym temacie 😕

Nie w tym tylko w LAC - PHX.

Ale dzięki, że pamiętacz. Lecz mimo to pozwolisz, że Cię zacytuje:

W dniu 24.06.2021 o 22:19, Qooniu napisał:

Wątpie, to nie  NFZ i jakieś reko przy allograftach że musisz czekać parę tygodni/miesięcy na wygojenie się kolana, sportowcom robią asap internal bracing już w parę dni po stwierdzeniu faktu.

Nie jebali by się z przeciąganiem tego dla zmotywowania reszty.

Well... :)

giphy.gif?cid=ecf05e47xx2ul1wa5bzhrlf42c

--------------------------------------------

 

W dniu 14.07.2021 o 15:36, ignazz napisał:

W OKC brewka drgnęła mysle. 

Co to za paskudne sugestie!

Ja nikomu źle nie życzę!

Ja chcę tylko dobre picki.

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.