Skocz do zawartości

Los Angeles Clippers 2020/2021


nba2midnight

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, pdxpl napisał:

No, tą porażką z HOU LAC chyba pokazuje,  że nie chcą tego 3. miejsca. DEN mają tiebreakera z LAC, i jesli wygrają z Portland to są oni są na 3. wiele wyjaśni mecz w Indianie

Tą porażką z Houston, Clippers zrobili przede wszystkim na złość Lakers (aczkolwiek pewnie niespecjalnie), bo gdyby wygrali, to Nuggets nie mieliby po co wygrać z Blazers, ale może by zagrali z Jokiciem na potrenowanie i coś by się z tego urodziło, ale teraz Nuggets mają zdecydowanie powód żeby ten mecz przegrać. 

Szanse na uniknięcie play-in Lakers to pewnie jakieś 4% (tzn. scenariusz, gdzie Nuggets oszaleli/Campazzo w ost. meczu sezonu robi Anfernee Simonsa), to czy Clippers/Nuggets skończą na trzecim miejscu faktycznie zależy od meczu Pacers-Lakers.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, BMF napisał:

Tą porażką z Houston, Clippers zrobili przede wszystkim na złość Lakers (aczkolwiek pewnie niespecjalnie)

Albo planuja powtorzyc mecz z Rox w Oklahomie i wtedy brak Lakers do ew WCF, a dodatkowo jesli Nuggets (pewnie probujac uniknac Lakers) przegrywa z Blazers, to zmuszaja Lakers do play in, wiec w rozumowaniu Clippers ruch logiczny, bo teoretycznie daje wiecej gier Lakers po drodze. No gorzej jak jednak Nuggets sie stawi i wygra, bo wtedy czesc z play in bierze w leb.

Edytowane przez nba2midnight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Clippers mają gdzieś kiedy spotkają Lakers, a jak nie mają, to porażka z Thunder i tak brzmi jak bardzo ciężkie zadanie, gdy Thunder od kwietnia wyglądają jak jeden z najgorszych zespołów w historii NBA, a ten mecz muszą przegrać jak chcą obronić miejsca 3-4 w loterii.

Scenariusz, gdzie Nuggets wychodzą z założenia, że w sumie fajnie byłoby sprawdzić tych Lakers w pierwszej rundzie wpisuje się z kolei pod ewentualność pt. ,,Nuggets oszaleli''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BMF napisał:

Myślę, że Clippers mają gdzieś kiedy spotkają Lakers, a jak nie mają, to porażka z Thunder i tak brzmi jak bardzo ciężkie zadanie, gdy Thunder od kwietnia wyglądają jak jeden z najgorszych zespołów w historii NBA, a ten mecz muszą przegrać jak chcą obronić miejsca 3-4 w loterii.

Mysle ze tak nie do konca Clippers nie maja tego gdzies. Niby walcza o mistrzostwo, ale tak naprawde pierwszym krokowm psychologicznym bedzie w koncu przejsc te cholerna druga runde i zrobic chociaz te WCF.

Z Rockets sie w sumie udalo, to i z OKC moze. Nie wiem jak bedzie, ale nie zdziwie sie jak znowu zagra drugi unit i to np. bez Rondo nawet.

Teraz, BMF napisał:

Scenariusz, gdzie Nuggets wychodzą z założenia, że w sumie fajnie byłoby sprawdzić tych Lakers w pierwszej rundzie wpisuje się z kolei pod ewentualność pt. ,,Nuggets oszaleli''.

Normalnie tak, ale patrzac na to ze Lakers dopiero musza zatrybic i Lebron wrzucic wyzszy bieg, to jest to paradoksalnie najlepszy moment jesli juz w ogole na nich trafiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieporównywalnie lepsze niż ,,oho, spróbujmy zagrać serię z Lakers, może się nie stawią na playoffy'' jest ,,oho, spróbujmy wrzucić Suns na serię z Lakers, może się nie stawią na playoffy, a sami zagrajmy z Dallas''.

31 minut temu, nba2midnight napisał:

Z Rockets sie w sumie udalo, to i z OKC moze.

Rockets mają pewny pierwszy seed w loterii i kilku koszykarzy NBA, czasami ktoś taki wygra 1 mecz na 6.

Thunder muszą przegrywać wszystko do końca sezonu i od kwietnia to jest poziom ~najlepszego tankera ever (-20 SRS). 

Rockets mają 5-44 przy -12 net.

Thunder mają 1-23 przy -21 net. 

Not even close

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, BMF napisał:

Nieporównywalnie lepsze niż ,,oho, spróbujmy zagrać serię z Lakers, może się nie stawią na playoffy'' jest ,,oho, spróbujmy wrzucić Suns na serię z Lakers, może się nie stawią na playoffy, a sami zagrajmy z Dallas''.

Rockets mają pewny pierwszy seed w loterii i kilku koszykarzy NBA, czasami ktoś taki wygra 1 mecz na 6.

Thunder muszą przegrywać wszystko do końca sezonu i od kwietnia to jest poziom ~najlepszego tankera ever (-20 SRS). 

Rockets mają 5-44 przy -12 net.

Thunder mają 1-23 przy -21 net. 

Not even close

Teraz w sumie jeszcze patrzac, to w sumie zrobily nam sie jakby dwa play in do ... play in(lub rozstawienie w nim)- swoja droga mam nadzieje, ze przypadkowa ciekawosc obecnej sytuacji nie bedzie argumentem za kontynuowaniem tego calego niesprawiedliwego play in). Mamy Lakers-Blazers (przez Nuggets-Blazers)sytuacje i Warriors-Grizzlies. 

Dodatkowo, zakladajac ze w sporcie jeszcze jest cos takiego jak duma i motywacja, to jesli no Nuggets wyjda gleboka rezerwa i checia tankowania z Blazers, a Clippers jakos z. OKC przegraja, to Nuggets pakuja sie w match up z Blazers, ktorzy mogliby wtedy byc podraznieni traktowaniem ich jako „lepsza” opcja i chec wpakowania sie wlasnie na nich przez Nuggets. Na zasadzie „tak? No to teraz zrobimy wszystko, zeby wam pokazac, ze zrobiliscie blad”.

Naprawde ciekawie sie porobilo.

 

Jeszcze taka ciekawostka odnosnie Clippers na ktora trafilem gdzies u fana Clippers. Clippers dzis przegrywajac spowodowali, ze dopiero teraz NIE beda miec HCA nad kazda ekipa ze Wschodu jesli weszliby do finalu NBA (Sixers ich wyprzedzili). 

Edytowane przez nba2midnight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2021 o 08:37, BMF napisał:

Rockets mają pewny pierwszy seed w loterii i kilku koszykarzy NBA, czasami ktoś taki wygra 1 mecz na 6.

Thunder muszą przegrywać wszystko do końca sezonu i od kwietnia to jest poziom ~najlepszego tankera ever (-20 SRS). 

Rockets mają 5-44 przy -12 net.

Thunder mają 1-23 przy -21 net. 

Not even close

To chyba sam się zdziwiłem, co?;)

I niech ktoś powie że Clippers nie zrobili tego, aby uniknąć strony drabinki Lakers aż do WCF...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, nba2midnight napisał:

niech ktoś powie że Clippers nie zrobili tego, aby uniknąć strony drabinki Lakers aż do WCF

Taki jesteś pewien ,że Lakers pokona Warriors ? Bo jak dla mnie to 50/50 . Akurat czemu Clippers wybrali ścieżkę poprzez Jazz ( które im nie leży nawet mocniej niż Lakers) lub potencjalnie Lakers i Dallas w pierwszej rundzie zamiast Portland to ja nie mam pojęcia .. Ewidentnie to wybrali ale jak dla mnie wybrali sobie o  wiele trudniejsza drogę. Dallas jest dla nich mniej wygodnym rywalem niż Blazers . I jeszcze utracili sobie HCA w finałach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ely3 napisał:

Taki jesteś pewien ,że Lakers pokona Warriors ?

Ely ... co ma do tego moja pewnosc lub nie? Przeciez to nie ja jestem w Clippers i nie zdecydowalem tankowac ostatnich dwoch meczow?

To co ja uwazam to zupelnie inna sprawa i nie miala zadnego wplywu na ruch Clippers. I tak, osobiscie uwazam ze choc Stefek robi wielkie rzeczy, to po prostu trudno mi uwierzyc ze Warriors to wygraja. To sport, wszystko mozliwe, ale to Lakers ma lepsza druzyna, dwoch superstarow, ktorzy fizycznie wygladaja dobrze po powrocie, i jeszcze maja szerszy i lepszy sklad. Poza jakims kosmicznym meczem Stefka i wrecz, nawet jak na Lakers, wybitna indolencja strzelecka polaczonych razem, po prostu trudno mi wyoobrazic sobie Warriors wygrywajacych. A jesli tego dokonaja to czapki z glow i im na pewno pogratuluje, bo to bedzie wyczyn.

4 minuty temu, ely3 napisał:

Bo jak dla mnie to 50/50 .

No i ok. Dla mnie jakies 80/20 w strone Lakers i zobaczymy kto mial lepsze przewidywania potem.

4 minuty temu, ely3 napisał:

Akurat czemu Clippers wybrali ścieżkę poprzez Jazz ( które im nie leży nawet mocniej niż Lakers) lub potencjalnie Lakers i Dallas w pierwszej rundzie zamiast Portland to ja nie mam pojęcia .. Ewidentnie to wybrali ale jak dla mnie wybrali sobie o  wiele trudniejsza drogę. Dallas jest dla nich mniej wygodnym rywalem niż Blazers . I jeszcze utracili sobie HCA w finałach

I tu sie zgodze w pewien sposob. Uwazam ze nawet powracajacy Lakers, ze zdrowymi Jamesem i AD, w ewentualnej drugiej rundzie, to jescze nie beda Lakers z zeszlego roku i na tym etapie dalej Jazz powinno byc lepsza druzyna od Lakers i wiekszym wyzwaniem dla CLippers. I pod koszem tez maja kogo rzucic na Zubaca i powracajacego Ibake i to Clippers beda sie tam meczy.Jesli nawet Clippers to wygraja to widze meczace i bolesne 6-7 gier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czlowiek zaczal ten temat, to wypadaloby i skonczyc.

Mysle ze trzeba zaczac id gratulacji dla Clippers za historyczny sukces i najwieksze osiagniecie w historii klubu, czyli WCF. To naprawde cos po zeszlorocznej wtopie. Dodatkowo, brawa za walke mimo kontuzji KL. Paul George rowniez czesciowo odkupil sie za zeszloroczne PO. Choc przeplatal mecze rewelacyjne ze slabymi, to ogolnie zostawil dobre wrazenie, choc na pewno nie przekonal, ze to superstar czy franchise player jak juz niektorzy zaczynali mowic, bo paru super meczach.

Co jednak dalej z Clippersami? Kwesti nr 1, ktora bedzie fanom LAC spedzac sen z powiek przez najblizszy czas, to oczywiscie Kawhi. Czy odejdzie, czy tez zostanie. Z grubsza o takiej kasie mowimy.

Kawhi Leonard Contract Options

YEAR OPT-IN AND EXTEND DECLINE OPTION, SIGN NEW FOUR-YEAR DEAL
2021-22 $36.0M $39.3M
2022-23 $40.5M $42.5M
2023-24 $43.8M $45.6M
2024-25 $47.0M $48.8M
2025-26 $50.2M ---
TOTAL $217.5M $176.2M


Czy jednak Leonard zostanie czy nie, to jedno jest pewne. O wzmocnienia bedzie naprawde trudno.

Ibaka, podobnie jak KL ma player option i podobnie jak on, mial kontuzje. U Serge’a skonczylo sie operacja, wiec naprwde nie wiadomo jaki wroci ewentualnie w nastepnym sezonie i czy nie lepiej dla salary by wyoptowal, a Clipper mogli poszukac kogos zdrowego.

George, Morris, Kennard, Beverley i Rondo to az okolo 90 baniek w ksiegach ... I know, hard to believe but that’s true.

Reggie i Batum moga lekko dostac duzo wieksze kontrakty gdzie indziej, wiec zatrzymanie nawet jednego bedzie sukcesem, nie mowiac o dwoch.

Picki? Szukajcie w Oklahomie. 

Takze jesli Leonard mialby ich zostawic, to Clippers beda naprawde w czarnej dupie, a za bardzo jak wielkiej przebudowy z tax mid level swoim nie moga mu obiecac.

Ogolnie trzeba wiec sobie powiedziec, ze poki co dwuletni projekt Ballmera okazal sie slodko-gorzkim, umiarkowanym sukcesem. Samo WCF to na pewno na plus, bo pierwsze w historii klubu, ale kazdy liczyl ze z KL i PG i tyloma, wysokiej klasy rolesami, bedxie mistrzostwo w LA. No coz, jak wiemy bylo, ale po tej stronie na ktora Kawhi sie wypial i chcial wydymac w offseason.

Lato w obu czesciach LA zapowiada sie bardzo ciekawie i goraco, ale w przypadku Clippers moze okazac sie, ze po nim wypadna z grupy contendererow. Czy to dobrze, czy zle niech kazdy juz oceni sam.


 

Offseason cap breakdown

Clippers' Projected Cap Sheet

PLAYER 2021-22 SALARY
1. Paul George $39,344,900
2. Kawhi Leonard (player) $36,016,200
3. Marcus Morris Sr. $15,627,907
4. Patrick Beverley $14,320,988
5. Luke Kennard $12,727,273
6. Serge Ibaka (player) $9,720,900
7. Rajon Rondo $8,250,000
8. Ivica Zubac $7,518,518
9. Daniel Oturu $1,517,981
10. Yogi Ferrell $1,977,011 (non-guaranteed)
11. Terance Mann $1,782,621 (non-guaranteed)
12. Jay Scrubb Two Way
13. Patrick Patterson1 $4,001,015 (free agent hold)
14. Reggie Jackson1 $1,669,178 (free agent hold)
15. Nicolas Batum2 $1,669,178 (free agent hold)
16. DeMarcus Cousins2 $1,669,178 (free agent hold)
17. Amir Coffey3 $1,669,178 (free agent hold)
18. First-rounder $2,168,760 (draft hold)
Guaranteed contracts $145M
Partial/non-guaranteed $3.8M
Free agent/draft holds $12.8M
Total $148.8M
SALARY CAP $112.8M
LUXURY TAX $136.6M
1. Early Bird  
2. Non-Bird  
3. Restricted Early Bird

 

Clippers' Projected Depth Chart

PG SG SF PF C
P= Player Option
1= Partial/non-guaranteed

2= Two Way
 

Team needs

  • Depth, if Ibaka and Batum leave

Resources to build the roster

  • Expiring contracts: Patrick Beverley and Rajon Rondo

  • The draft: first-round pick and eight future second-round picks

  • Exceptions: $5.9 million tax midlevel

  • Cash: $5.8 million to send or receive in a trade

 

P. Beverley P. George K. LeonardP2 M. Morris S. IbakaP
R. Rondo L. Kennard T. Mann1 D. Oturu I. Zubac
Y. Ferrell1 J. Scrubb2      
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozegnanie?
 

After the Clippers got eliminated by the Suns, an emotional Jackson reflected on his season.

Jackson:

My 10th year was my best year. The most challenging year. The most fun year. Not sure when you’re going to play. Ups and downs. Guys were injured. Still finding my way into this locker room. First thing I told these guys was, “Thank you for saving me.” I appreciate every guy in that locker room. I appreciate Paul for getting on that phone last year, at the end the season, was talking to a buyout with Detroit. I’m thankful for everything I’ve experienced being here – this city making me feel at home, this organization welcoming me, my quirks, my strengths, my weaknesses. I’m not here today without this team. I’m not here playing without this team. So, yeah, I thank them.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Los Angeles Clippers owner Steve Ballmer is now worth $100 billion. The former Microsoft CEO can claim the title of world’s richest sports team owner due to a surge in tech stock prices that’s lifted many wealthy individuals to even greater heights. Ballmer passes Mukesh Ambani, owner of cricket’s Mumbai Indians, who ranked first with a net worth of $84.5 billion as recently as April. With $20 billion in asset growth just this year, Ballmer is one of nine people in the $100 billion club.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawhi Leonard underwent surgery for a partially torn ACL in his right knee. The Los Angeles Clippers did not announce a timeline for his return.

Leonard will likely become a free agent this offseason.

Leonard suffered the injury in Game 4 of the second round and no diagnosis was announced. 

REALGM STAFF REPORT


Partially torn brzmi troche lepiej. Rekonwalescencja pewnie podobna, ale brzmienioniowo troszke lepiej.

Swoja droga ta sytuacja z KL pokazuje jak duzo moze sie w dwa lata w NBA zmienic. Jakby teraz wyoptowal, to i tak kazdy by go pewnie przygarnal z otwartymi ramionami, ale ostatni raz jak wchodzil na FA, to byl gwiazda nr 1, po mistrzostwie, MVP itd.

Teraz dwa lata starszy, trzydziestka stuknela, dwa sezony w sumie rozczarowan druzynowych przynajmniej, ACL, jakies tam kwasy wychodza z ekipy w ktorej gral, no i jego historia z kolanami. Tak jak pisalem i tak kazdy go zapewne wezmie, ale przy takim obrocie sprawa kazdy chyba mialby uzasadnione watpliwosci przy dawaniu mu maxa na 4-5 lat, a sam KL chyba teraz juz nie bedzie sie bawil w jakies 1+1 czy dwuletnie kontrakty. Troche mimo wszystko gamble z nim. Nie z powodu skilla, ale zdrowia i historii urazow.

Edytowane przez nba2midnight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla lac to fatalna wiadomosc. niby pisze,ze ,, Partial ACL tears typically take at least three months to heal after surgery ``, ale moze bedzie chcial sie w pelni wykurowac,jak przy calkowitym zerwaniu acl,a to wymaga jakies 9-12 miesiecy.czyli wrocilby bezposrednio przed startem po,w okolicy kwietnia

bardzo ciekawe jak dlugi i z kim podpisze latem kontrakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jordan20 napisał:

dla lac to fatalna wiadomosc. niby pisze,ze ,, Partial ACL tears typically take at least three months to heal after surgery ``, ale moze bedzie chcial sie w pelni wykurowac,jak przy calkowitym zerwaniu acl,a to wymaga jakies 9-12 miesiecy.czyli wrocilby bezposrednio przed startem po,w okolicy kwietnia

bardzo ciekawe jak dlugi i z kim podpisze latem kontrakt

Nie mam pojecia, ale sadze ze moze to byc win win dla niego i Clippers. Clippers chca zachowac gwiazde wiec sypna maxa na 4-5 lat, a KL teraz pewnie bedzie chcial pewnosci i to wezmie.

Pewnie rozwazal bedzie glownie oferty maxa i dlugoterminowe - to tylko moje zgadywanie ofc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.