Skocz do zawartości
january

[beGM Play-off '20 NBA Finals] Los Angeles Lakers (54-17) – Miami Heat (48-23)

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, tangiers napisał:

Nie rozumiem zalozenia, ze ta strefa jest ,,znikad'

No bo jest. Nigdy nią nie grałeś, grałeś inną strefą w PO, a teraz nagle wrzucasz schemat, którym nikt nie gra w NBA (bo to słaba strefa przeciw dobrym teamom, w college może działać czasem, w NBA nie).

Chwila to lob passy ma dawac Lebron czy Butler to kto jest na high post(na wysokoscie trumny)? Leonard, Theis?  Wlasnie moja defensywa zrobila decision makerem twojej ofensywy Meyersa Leonard/Daniel Theisa. Jak decyzje ma podejmowac ktos z nich to easy posiadanie dla mnie. Troche sie pogubiles widze ze moja defensywa cie  zaskoczyla

Oczywiście, że się nie pogubiłem, tylko Ty raczej nie znasz założeń defensywnych i opcji łamania tej awangardowej strefy (to nie jest z2-3, gdzie wszystko ma iść przez HP). Shooter (Meyers) - corner (wtedy DLO top, Butler HP) lub center (Theis) - HP. Decyzja Theisa jest banalna, bo gra za Vuceviciem, który nigdy w życiu nie frontował i ma tu po dostaniu dokładnego passa od Brona/Butlera regularnie spóźnionego z pomocą Holmesa - więc gra banalny extra pass do open 3pt corner (tia, już widzę jak taki Luka to nadrabia:D).

Najlepsze, że cały czas piszemy jedynie o basic ustawieniu 2-1-2, z którego 2 podaniami w 3 sekundy ma iść pozycja rzutowa. Przy rozwinięciu gry z screens i offball movement, które możemy opisywać długo, to sam mam nadzieję wiesz, iż to strefa oddająca najwięcej easy points z wszystkich, które mogłeś wrzucić. Bo jej celem to jest agresywne przecinanie passing lanes, a trafiłeś na 4 obwodowych w s5 potrafiących grać jako pierwsza opcja (lepiej lub gorzej ofk) w NBA i dobrze podających wysokich + masz ludzi do chowania w D. W college to już dość słabo przeciw mocnym teamom działa, to sobie dośpiewaj jak to zadziała przeciw najlepszej ofensywie na świecie. Odpowiedź raczej oczywista.

Zanim Theis/Leonard znajda kat do podania do rogu, to moje defensywa juz sie przesunie, i wtedy trzeba przerzucic pilke na weak side, a na niej bedzie Butler lub Lebron czyli slabi lub przecietni strzelcy za 3.

Jeden i drugi to bardzo dobrze dający takie extra pass wysocy, jak próbujesz potem wrzucać staty za 3 z 4 spotkań Oladipo to jednak uważaj przy statach choćby Brona za 3 z finals. Nie mówiąc już o tym, że oni często będą ścinać z topu w takich sytuacjach przy odwróceniu piłki z corners (gdzie też stoją ludzie potrafiący grać nawet jako primary ballhandlerzy, więc problemu jak coś nie ma).

Nie przemyslales tego. DLO/Ingram nie beda mieli open lookow po 1 podaniu, bo strefa sie sie przesuwa.

Twoja strefa nic tu nie wyrobi, bo od początku stawiasz ich w przegranej pozycji.

Oladipo to idealny gracza na chasera, bo jest szybki, zmienia kierunki oraz zapewnia ball pressure i swietnie balansuje miedzy lamaniem passing lanes a schematem obrony - w tamtym roku w PO w skutek tego notowal 2.4 stl, a w tym 2.3 stl. Mam pytanie gdzie umiejscowisz Butler w HCO secie przeciwko takiej defensywie? To jest akurat klucz do zlamania takiej defensywy, zobaczymy czy zgadniesz ;]

Ja wiem, że chciałbyś Butlera wrzucić na corner dla siebie do ułatwienia, ale Ty grasz chaserem między Bronem i Butlerem (dwóch najlepszych driverów + elite passerów i dec. making w tych PO) i przegrywasz wtedy gdzieś dalszy trójkąt defensywny z Holmesem, bo tu wystarczy 1 podanie od JB/Brona (elite passerzy) do wideopen3 shooterów/ mającego pusty kosz przed sobą Theisa. Bo przecież nie liczysz na to, że tacy defensorzy jak Vucevic z Donciciem tu dobrze domkną gap mam nadzieję :) ? Chyba że planujesz zostawiać Lukę 1v1 przeciw Butlerowi/Bronowi w ruchu...

DLO w PO do tej pory nie mogl trafic pilka w ocean, wiec licze na jakis collapse  jego strony, a Dipo ktorego wysmiewasz nawet w tym roku trafial po 3ki na mecz na 36%. Ingram tez najpierw moglby wejsc do PO, zeby stwierdzic czy da rade byc 3 opcja w ataku w mistrzowskim teamie BeGM.

Doncić mógłby wejść najpierw do 2R PO, by stwierdzić, czy da radę być 1 opcją na poziomie powyżej 1R PO. Taki to jest argument :) . Twoja druga opcja gra jako druga opcja za MVP na 51ts w PO, trzecią chowasz 3 serie, bo sam widziałeś jak kasztani, czwarta oddaje 2 razy więcej w obronie jako center niż dała w ataku przeciw drop coverage. Już hamuj z atakami na moje dalsze opcje, z których jedna się jak dotąd rok wcześniej nie sprawdziła jako pierwsza opcja, bo Ty masz tu większe problemy.

Leonard byl zbyt cienki zeby zagrac wiecej niz 3 mecze w tych PO, a ja mam go niby respektowac. Theis trafil w 17 meczach PO praktycznie tyle rzutow co Vuc w 5. Kogo ja mam niby szanowac. Jak zlapiesz moja przynete i dasz im rzuty to ok, moge z tym zyc. DLO i Ingram beda zachwyceni, ze jedno z ich nielicznich FGA zostanie wykorzystane przez ten duet.

Leonard grał króciutko, ale z pozytwnym impactem i efektywną grą w NBA Finals, a  Vucević był najgorszym obrońcą i nabijaczem stats w sparingpartnerze dla Bucks - taka drobna różnica:). Tiaaa, propsuj dalej mającego jakieś -50 netrtg w PO Vucevicia, bo przecież elite-roles Theis, który w przeciwieństwie do niego był legitC w tych PO tylko zupełnym przypadkiem całkowicie wyjaśnił go w RS, podobnie zresztą jak Meyers.

Holmes jest kosmicznie skuteczny at rim i ma floater game jak malo ktory C w lidze

Tiaa, Richaun Holmes superstar, wszystko w ofensywie i defensywie Ci tu naprawi. A w realiach to w takim systemie/ wystawiany przeciw LeBronowi grałby po +- 10 min i zlatywał za 6 fauli. Dowcipne jednak jest czepianie się tego czy sprawdzą czy nie się w dalszej roli (mimo wszystkich stats pokazujących, że jak najbardziej z wide-open rzutów, które tu dostaną) BI i DLO, a jednocześnie próba zrobienia z Holmesa w D upgradowanej hybrydy prime LeBrona z Giannisem i A.Davisem :) 

Edytowane przez january

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi