Skocz do zawartości

NHL Draft 2020


Braveheart22

Rekomendowane odpowiedzi

@Szabla : Tyle tylko, że po części taki stan rzeczy był wynikiem tego, że wszyscy olali sobie sprawę i nikt typa nie przypilnował. Mówi, że przeprosił, to przeprosił, czyli wszystko jest git. A potem wielkie zdziwienie, że jednak nie wszystko jest git.

A naprawdę starczyło wziąć kolegę za łeb i przypilnować, żeby raczył coś z tym zrobić.

To mniej więcej tak, jakbym skaleczył się w palec, olał sobie temat, nic z tym nie zrobił, a za dwa dni, widząc, że nie chce się goić, uciąłbym sobie od razu łapę.

I co ma do rzeczy, czy chłopak był upośledzony czy nie? Uważam dokładnie tak samo jak Braveheart: chory czy zdrowy, biały, czarny, żółty, fioletowy czy sraczkowaty w ciapki, szacunek należy się każdemu, choroba tego gościa nie ma naprawdę nic do rzeczy, bo gdyby był zdrowy, całe zachowanie wcale nie byłoby mniej debilne. A tu z narracji odnoszę wrażenie, że samo znęcanie to małe piwo, ale że nad czarnym i upośledzonym, to już nieładnie.

Całkowicie zgadzam się z Braveheartem również i co do tego, że klub byłby chyba niezłym miejscem na dotarcie do matoła, i co do tego, że Bóg raczy wiedzieć, po co przy okazji w całym tym łajnie utytłano Yotes.

@Braveheart22 : Posucha w dyskusjach? A o czym mamy pisać? Chyba nie o tym, że Seguin podobno opuści bliżej niesprecyzowany czas ze względu na bliżej niesprecyzowaną operację (może przyszyją Tylerowi jajca, które zaginęły w akcji podczas niedawnych PO?). No dobra, jeszcze Stars przedłużyli Chudobina. Sądząc po wysokości kontraktu, nic do włodarzy z Dallas nie dotarło i Toniek nadal ma być tylko tym drugim przy niekoniecznie lepszym od niego Bishopie.

Jak Waść widzisz, szkoda gadać :-P

Tak czy inaczej mamy sezon ogórkowy... Zacznie się coś dziać, to i forum się ożywi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, J. Lo napisał:

Posucha w dyskusjach? A o czym mamy pisać? Chyba nie o tym, że Seguin podobno opuści bliżej niesprecyzowany czas ze względu na bliżej niesprecyzowaną operację (może przyszyją Tylerowi jajca, które zaginęły w akcji podczas niedawnych PO?). No dobra, jeszcze Stars przedłużyli Chudobina. Sądząc po wysokości kontraktu, nic do włodarzy z Dallas nie dotarło i Toniek nadal ma być tylko tym drugim przy niekoniecznie lepszym od niego Bishopie.

Jak Waść widzisz, szkoda gadać 😛

Tak czy inaczej mamy sezon ogórkowy... Zacznie się coś dziać, to i forum się ożywi.

No mniej więcej o to mi chodziło. Sezon ogórkowy, mało co się dzieje, więc nawet w temacie jakiegoś tam młodego szczyla fajnie podyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@J. Lo
Pytasz się  co ma do rzeczy, ze byl upośledzony, bo szacunek należy się każdemu.  Oczywiście,  należy się.

Ale to ma się tak do tego, jak pobicie babci a zdrowego 20 latka. To ma się jak zabranie telefonu młodemu gościowi a przysłowiowego lizaka dziecku. Bic i kraść też nie wolno, ale różnica w czynach przez to, że cele są bardziej bezbronne jest oczywista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Braveheart22 napisał:

Sezon ogórkowy, mało co się dzieje, więc nawet w temacie jakiegoś tam młodego szczyla fajnie podyskutować :)

No i właśnie fakt, że "temat jakiegoś nam młodego szczyla" całkiem nieźle rozbujał nam dyskusję, pokazuje że forum ma się nie najgorzej :-D

13 godzin temu, Szabla napisał:

Bić i kraść też nie wolno, ale różnica w czynach przez to, że cele są bardziej bezbronne jest oczywista.

Tu już wchodzimy w dyskusje światopoglądowe.

Powiem tak: różnica faktycznie jest oczywista, ale nie popadajmy w relatywizowanie w drugą stronę (na zasadzie, że jeśli ofiara jest młodym i zdrowym chłopem dwa na dwa, to ostatecznie nic takiego). Nie mówię, że Ty tak mówisz, tylko że niekiedy do takiego podejścia może nas doprowadzić dzielenie dręczonych, bitych czy okradanych na słabszych i silniejszych. Pobicie to pobicie, znęcanie się to znęcanie się. Ofiara z "naszej" historii też mi na ułomka nie wygląda, tyle że zupełnie niczego to nie zmienia.

Wracając jeszcze na chwilę, fajnie określiłeś karę jako mini dożywocie. Tylko o to właśnie chodzi, że jak dla mnie taka kara jest niewspółmierna do (niewątpliwego zresztą) przewinienia.

Dobra, bo mam wrażenie, że powoli w tej dyskusji zaczynam gryźć własny ogon. Zostańmy zatem jak na swych słońcach dwa przeciwne Bogi, jak powiedział święty Augustyn 😉

PS. A tak w temacie znęcania się rozmaitego, polecam "Dziewiętnaście minut" Jodie Picoult. Nie żebym jakoś szczególnie za jej książkami przepadał (ot, poczytać do poduszki, czemu nie), ale ta naprawdę jest niezła. I niekoniecznie czarno-biała.

 

 

Edytowane przez J. Lo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam teraz o tej sprawie, wiem, ze to srednio na temat, ale jak ta kobitka wychowała 57 dzieci???? I skoro gosciu został skazany, to czy w jakistam sposób nie odpokutował (wiem, kara śmieszna)...?

edit: gdzies w internetach krążą tez info, ze ten gość dość mocno wykorzystywał swoją niepełnosprawność (oczywiście nie byłem, nie wiem), ale jeśli tak, to trochę słabo, bo ani tamten nie jest tak niepełnosprawny na jakiego go kreują, ani ten Mitch cały nie jest świętoszkiem, a na pewno głupcem.

Edytowane przez polskignom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@J. Lo
I tu pewnie nie jest sytuacja czarno-biała, podobnie jak "Twoja" książka. Myślę, że nad tak drastycznym krokiem powinni zastanowić się 10 razy i przemyśleć konsekwencję oraz wszelkie plusy i minusy. I mam nadzieję,  że ta decyzja skoro faktycznie padła, to po solidnych przemyśleniach, a nie ot tak, lub co gorsza dlatego, że tak gawiedź chciałaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.