Skocz do zawartości
Kubbas

NBA Finals: Lakers - Heat

Kto wygra?  

77 użytkowników zagłosowało

Ankieta została zamknięta
  1. 1. Kto wygra?

2. 2. MVP?

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Chytruz napisał:

JVG wg. mnie chciał przekazać, że 3 faul AD to poważna sprawa, więc to jest coś na co można użyć challenge. Po powtórce już nic nie powiedział, a historycznie zrobiłby 2-minutowy rant po gwizdku z dupy.

Juz nie pamietam, moze to ten Mark Jackson jeszcze potem cos wspomnial, jalby zdziwienie ze nie wzieto chalangu.

Edytowane przez Dnc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, matek napisał:

Ogólnie weszli w politykę i promowanie syfu, to nie ma co się dziwić, że ludzie się odwrócili. Bardzo dobra nauka na przyszłość.

Czy aby na pewno to z tego wynika? Bardzo duze grono osob, zwlaszcza w usa bardzo lubi polityke i idee.

Moze ratingi wynikaja, ze na niespotykana skale rywalizuja wszystkie duze.sporty ze soba jednoczesnie + ofc ogolny wzrost internetu kosztem telewizji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie wszystko po trochu. Cios za polityczne wystąpienie ligi dopiero nastąpi bo obecne promowane poglądy to rasizm względem rasy białej. A ta dalej dużo lepiej wyglada i przoduje w zakupie karnetów loz premium i mocniej zaangażowana jest po stronie przychodu. Różnice finansowo rasowe i wpływ wprost w oglądalności TV są mniejsze i nie z tej strony przyjdzie cios. Dodatkowo przecież ten bąbel był nieudany bo wiele ekip olało gry i tu pokłosie słabej jakości sportowej jest. 
sierpien wrzesień to nie jest czas NBA i jestem w stanie sobie wyobrazić Amerykanina na wakacjach camperem u misia Yogi jak co roku. Spadek zatrudnienia tez nie napawa optymizmem i jakis procent ludzi ma inny problem gdy ma kredyt niż ile kroków robi lbj.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Internet i dostęp do streamów, nie ma innego wytłumaczenia jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Reikai napisał:

Internet i dostęp do streamów, nie ma innego wytłumaczenia jak dla mnie.

Główny rynek czyli USA to finały są w pasmach narodowej czasem? I nie trzeba szukać darmowego streamu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rok temu internet i streamy też były 

Robotę zrobiły kontuzje Heat, jak ktoś kto okazjonalnie ogląda NBA widzi w pierwszym meczu blow out, a na drugi mecz wypada 2 z 3 najlepszych graczy pokonanej w game 1 drużyny to nie dziwie się, że woli poskładać meble z Ikei 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ludzie oglądali the last dance i nie chce im się oglądać obecnego softballu :P całkiem serio to szkoda , że w te wakacje nie weszli ze space Jam 2 . Kina z 2 lata będą marginesem 

Edytowane przez Koelner

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, Koelner napisał:

ludzie oglądali the last dance i nie chce im się oglądać obecnego softballu :P

Yup, finały Spurs czy Pistons miały epicką oglądalność.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, matek napisał:

Ciekawe, jak g3, ale czwarty mecz może skoczyć po dzisiejszym wyniku. 

Ogólnie weszli w politykę i promowanie syfu, to nie ma co się dziwić, że ludzie się odwrócili. Bardzo dobra nauka na przyszłość.

a to nie jest tak, że oglądalność TV w USA ogólnie spada? poza tym w przypadku NBA ważniejsze niż przy innych ligach są wyniki z całego świata.

----

ciekawa uwaga:

Edytowane przez lorak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Porównywanie wyników oglądalności finałów z czerwca do finałów z października ma mniej więcej taki sam sens jak porównywanie oglądalności skoków w zimie i w lecie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up, yup. Do tego te teorie, że ludzie nie oglądają, bo im się nie podoba obecna koszykówka/finały są jednostronne też są trochę z dupy, skoro dwa lata temu finały Warriors-Cavs (symbol współczesnego kosza v. grubi underdogowie) miały świetną oglądalność od g1 do g4, gdy nawet ja (czyt. osoba oglądająca 80% meczów LeBrona) ze dwa razy poszedłem w ich trakcie na miasto. ;] 

[jak to się już pojawiło, to sorry]

W ogóle, teoria, że obecny kosz traci na oglądalności przez współczesny styl gry to trochę bieda, skoro z perspektywy janusza (który przede wszystkim konstytuuje oglądalność NBA) wyniki 120-112 są dużo atrakcyjniejsze niż 98-91, a i łatwiej się jarać atakiem niż defensywą. To tak jakby pisać, że przeciętni kibice futbolu wolą oglądać catenaccio z lat 80. a nie ekipy Guardioli - jakby to powiedzieć: no, k****, nie wolą, takie dywagacje to są możliwe tylko ze strony jakichś geeków. Co było widać po fakcie, że zapasy w błocie Pistons/Cavs/Spurs/Nets miały swego czasu historycznie niską oglądalność, bo to były teamy z nie-big marketów bez fajnych gwiazd (no, młody LeBron) z takim sobie stylem gry, czyli w sumie miały wszystko, żeby ich nie oglądać.

Ja się kompletnie nie znam, ale tak na logikę, ta konkurencja futbolu amerykańskiego/pora są pewnie decydujące.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Funny fact dla fanów Rondo, który ofensywę Lakers w PO podnosi do poziomu zadziwienia. Co ciekawe bez LBJ rośnie ORtg do ponad 126... a bez Davisa do ponad 133... 

image.png.aa89e2d4f8f89fc7c2e994a4bc94d3be.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, BMF napisał:

Yup, finały Spurs czy Pistons miały epicką oglądalność.

true, tak naprawdę marketingowo mamy:

- LeBrona

- Lakers

- upamiętnienie Kobe'iego

nie wiem jak można było to spi*****ić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
55 minut temu, Koelner napisał:

true, tak naprawdę marketingowo mamy:

- LeBrona

- Lakers

- upamiętnienie Kobe'iego

nie wiem jak można było to spi*****ić

Może faktem ,że koszykówka w dużej mierze jest oglądana w połnocno -wschodnich stanach. Nie pamiętam już dokładnie ale pas od Illinois do Nowego Jorku to 60-70% rynku telewizyjnego a w finale nie ma żadnej ekipy z tamtego rejonu. Do tego masz własnie playoffy MLB z szalejącymi Jankesami. I zaczęła się liga NFL i NCAAF. Konkurencja spora - nigdy nie było tak ,ze główne 4 ligi USA nałożyły się na siebie.

JAk ktoś piszę ,że to wina BLM to chyba nie wie gdzie jest koszykówka oglądana. Zazwyczaj w stanach ultraliberalnych z bardzo wysokim popraciem dla BLM> Ba nawet bojkot ligi miał poparcie ponad 65% fanów NBA w USA 

Masz dwie ekipy z Flory w playoffach bejsbola... Masz Dodgersów z Padresami...Elementów wpływających na to ,że siada oglądalność jest sporo 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bam ma zagrać! Ale to może być piękny impuls!

Goran też ma po rozgrzewce zadecydować czy wytrzyma ból ❤️

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miami Heat guard Goran Dragic will warm up before Game 4 of NBA Finals tonight to attempt to play, sources tell @TheAthleticNBA @Stadium. If Dragic can tolerate pain with torn plantar fascia in foot, he will play.
4:48pm · 6 Oct 2020 · TweetDeck 

vvtTTQtE_normal.jpg 
Ira Winderman @IraHeatBeat 

1h 
Heat’s Bam Adebayo expected to return in Tuesday’s NBA Finals Game 4 vs. Lakers. sun-sentinel.com/sports/miami-h…

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Heat muszą spróbować pójść all-in, ta wygrana w poprzednim meczu na pewno uskrzydliła i Gorana i Bama, ale oby nie było jak z Klayem... czy Durantem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Strasznie wygląda gra Los Angeles LEAKers. Te ich straty to jakiś dziwny przypadek. Niesamowicie bronią momentami Heat. Cały czas w głowie mam, że oni mogą i dziś wygrać. Dawno nie miałem takich obaw względem mojego faworyta jakim jest James and CO. 

Edytowane przez KeepItDirty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciężki mecz. Mocny początek KCP. Później wiele niedokładności i dobrej obrony Heat.
Na szczęście Rondo obudził się w ostatnim momencie, te punkty i asysta pozwoliły odjechać.

3-1, Lebron tego nie wypuści.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lakers są już 56-0 w tym sezonie, gdy prowadzili po trzeciej kwarcie- da się gdzieś sprawdzić, czy ktoś miał kiedyś lepszą serię? Dzisiaj Heat byli bardziej agresywni przez większość meczu, ale w ostatniej kwarcie to atakował u nich praktycznie tylko 20 letni debiutant..fajne to adjustments z Davisem na JB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi