Skocz do zawartości

Kamery sportowe i inne


kolader

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Chciałem się zorientować czy ktoś z was posiada kamery sportowe? Jeżeli tak to do czego je wykorzystujecie? Nie ukrywam, potrzebuję podpowiedzi, ponieważ muszę przejechać pewien odcinek drogi z gopro najlepiej na dachu, lecz przy testach na mojej lokalnej drodze kamerka zaliczyła glebe (a co dopiero przy 100km/h na ekspresówce). Mam wielkie obawy co do umieszczania jej na zewnątrz, wolałbym umieścić ją w środku na przedniej szybie, żeby była bezpieczniejsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Eld napisał:

Jeśli w środku i na przedniej szybie, to po co Ci sportowa? Nie lepiej po prostu dobrą samochodową? ( Nie Xblitz! ).

Myślę, że chodzi o stabilizację.

Jestem bardzo zdziwiony, że nie ma do gopro porządnego uchwytu do auta. Nie chce mi się szukać ale to raczej niemożliwe. 

Jednak spojrzałem i jest do wyboru do koloru uchwytów..

Edytowane przez Sebastian
Edyta mówi, że wpisała i znalazła wiele dobrego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam orientacyjnie, bo robiąc testowe filmiki gopro bdb zbierało obraz. A czemuż gopro? W sumie to już dziś jadę na inwentaryzację pod Warszawę a sprzęt jaki mam udostępniony z pracy to właśnie te urządzenie. Z kilkoma osobami, które jeździły z kamerką na dachu mówiły że ok, że stabilnie (1 osoba zrzuciła ją na mocnych nierównościach). U mnie testy z hamowania z 60km/h do 40km/h sprawiły że kamera odpadła z całym ramieniem. 

Dlatego nie mam czasu na zakup dodatkowych elementów. Mam tą zwykłą przyssawkę, zalecano mi dla pewności złapać sznurkiem, ale nie widzi mi się bujać po ekspresówce z kamerką dyndającą na sznurku.

A pytam bo to wygląda na niezły sprzęt, zobaczę jak ta inwentaryzacja pójdzie, a nóż zdecyduje się na coś podobnego, dlatego pytam o doświadczenia z takim sprzętem związane.

Edytowane przez kolader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kolader napisał:

Pytam orientacyjnie, bo robiąc testowe filmiki gopro bdb zbierało obraz. A czemuż gopro? W sumie to już dziś jadę na inwentaryzację pod Warszawę a sprzęt jaki mam udostępniony z pracy to właśnie te urządzenie. Z kilkoma osobami, które jeździły z kamerką na dachu mówiły że ok, że stabilnie (1 osoba zrzuciła ją na mocnych nierównościach). U mnie testy z hamowania z 60km/h do 40km/h sprawiły że kamera odpadła z całym ramieniem. 

Dlatego nie mam czasu na zakup dodatkowych elementów. Mam tą zwykłą przyssawkę, zalecano mi dla pewności złapać sznurkiem, ale nie widzi mi się bujać po ekspresówce z kamerką dyndającą na sznurku.

A pytam bo to wygląda na niezły sprzęt, zobaczę jak ta inwentaryzacja pójdzie, a nóż zdecyduje się na coś podobnego, dlatego pytam o doświadczenia z takim sprzętem związane.

Wpisz sobie w google albo znajdź na YT kanał "Jedź bezpiecznie". Koleś jeździ Subaru po Krakowie i non stop na niektórych ujęciach widać, że mają jedną przyczepioną na dachu. Złap jakieś dobre ujęcie, przyjrzyj się, może akurat coś Ci to podpowie. Widziałem w kilku odcinkach jak śmigali 140 km/h po A4 i ani drgnęła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.