Skocz do zawartości

Wątki historyczne


DeltaCenter (zablokowane)

Rekomendowane odpowiedzi

Jaruzelski, syn obszarnika/kułaka, na końcu szef PRL-u, więc można było z najgorszym pochodzeniem dojśc na szczyt.

W GG jako Polak nie mogłeś zostać jej szefem, jako Polak mogłeś być tylko bydłem. Z założenia byłeś nikim i żadne starania i zasługi nie mogły tego zmienić

53 minuty temu, Koelner napisał:

Przecież podawałem Ci publikacja Snydera Skrwawione Ziemie , do 41 proporcjonalnie większy odsetek śmierci Polaków czy represji ( wywózki w głąb Rosji ) dotknęły nas pod okupacja ZSRR do 41 ( nie liczę Żydów ) . nie wiem co chcesz dalej udowadniać , męczysz 🤣

No i gdzie link do tych danych z forum?

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, darkonza napisał:

Jaruzelski, syn obszarnika/kułaka, na końcu szef PRL-u, więc można było z najgorszym pochodzeniem dojśc na szczyt.

 

No i gdzie link do tych danych z forum?

Każdy kto zaprzedał duszę diabłu mógł teoretycznie zrobić karierę w PRL, nawet Piasecki z ONR. 

Koelner podaje Ci autora i tytuł książki a ty pytasz o link. Jesteś dowodem na to, że komuna nie zlikwidowała analfabetyzmu. 

Biblioteki nie znasz? 

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DeltaCenter napisał:

Każdy kto zaprzedał duszę diabłu mógł teoretycznie zrobić karierę w PRL, nawet Piasecki z ONR.

Zaraz tam zaprzedał, uwierzył w komunizm, ze bedzie bardziej sprawiedliwy. Jaruzelski opowiadał ze jego ojca chłopi całowali po rękach na przywitanie i mu sie to akurat nie podobało. Też by mi się nie podobało, chciał więc innego systemu,  a jeśli ktoś powie ze to było ok to coś z nim nie tak.

2 minuty temu, DeltaCenter napisał:

Koelner podaje Ci autora i tytuł książki a ty pytasz o link. Jesteś dowodem na to, że komuna nie zlikwidowała analfabetyzmu. 

No nawraca z cała siła skoro Ty i Koelner uważacie ze tytuł ksiązki i autor to jest argument.

Zaraz wam polece do przeczytania z 5 ksiązek z tekstem że "tam sobie wszystko znajdziecie i zrozumiecie jakie głupoty gadacie" i jak rozumiem tak cięzkie wytoczone działa zakończa dyskusję, bo przeciez 5 ksiazek i 5 autorów, wiec należy paść na kolana pod takim naporem faktów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Koelner napisał:

Aha, no to wszystko wiem, dzieki.

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/258678/iii-rzesza-zbrodnia-bez-kary

https://bialykruk.pl/ksiegarnia/ksiazki/zbrodnia-i-grabiez-jak-niemcy-tuszuja-prawde-o-sobie

To teraz też już wszystko wiecie

Wychodzi ze  na koniec wygrałem 2:1 w stylu dyskusji jaki wam odpowiada, fajnie było z wami pogadać, końcowa jakość argumentów i styl jaki narzuculiście naprawdę rewelacyjny. Tytuły książek zamiast danych. Brawo dla nas.

 

 

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, mistrzBeatka napisał:

nie produkujemy farmazonow na potrzeby dyskusji allright?   meszkania za komuny byly oddawane w  o wiele lepszym stanie niz teraz , dostawales wanne , umywalke zlewozmywak ,kuchenke , pomalowana sciane na bialo , na podloge pcv , i drzwi do kazdej izby :)  mieszkania nie byly piekne , czesto bzdurne rozklady ale bylo gotowe do zamieszkania , zamieszkaj w pustym mieszkaniu developeski bez niczego (okna chyba sa LOL)

I jeszcze napisz, że za darmo. I od ręki się dostawało, tak jak samochód, pralkę i telewizor. Do tego zawsze mogłeś zjeść świeżą bułkę z masłem i z szynką a wieczorem wypić z małżonką lampkę wina. jedyny problem w tym, że jak chciałeś zrobić porannego klocka to papieru toaletowego brakowało.

Wspaniały był ten PRL, po prostu wspaniały..  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sebastian napisał:

I jeszcze napisz, że za darmo. I od ręki się dostawało, tak jak samochód, pralkę i telewizor. Do tego zawsze mogłeś zjeść świeżą bułkę z masłem i z szynką a wieczorem wypić z małżonką lampkę wina. jedyny problem w tym, że jak chciałeś zrobić porannego klocka to papieru toaletowego brakowało.

Wspaniały był ten PRL, po prostu wspaniały..  

 

Papier był. Cztery dni z rzędu nosiłem do szkoły makulaturę gdzie uruchomiłem rodziców i ich znajomych wiec ledwo doczłapałam do punktu wymiany i cyk... dwie rolki były ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, darkonza napisał:

 

W GG jako Polak nie mogłeś zostać jej szefem, jako Polak mogłeś być tylko bydłem. Z założenia byłeś nikim i żadne starania i zasługi nie mogły tego zmienić

Trochę mylą Ci się lata , piszesz o Jaruzelskim zapominając , że ZSRR zostali zmuszeni do nawiązania stosunków po 41 a następnie wyciągali z więzień i obozów Polaków aby ich instrumentalnie wykorzystać . Wincenty Witos , Leon Kozłowski , Świtalski , Nowak, Śliwiński , Ponikowski to są premierzy II RP , którzy jakoś sobie żyli podczas okupacji niemieckiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, darkonza napisał:

Aha, no to wszystko wiem, dzieki.

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/258678/iii-rzesza-zbrodnia-bez-kary

https://bialykruk.pl/ksiegarnia/ksiazki/zbrodnia-i-grabiez-jak-niemcy-tuszuja-prawde-o-sobie

To teraz też już wszystko wiecie

Wychodzi ze  na koniec wygrałem 2:1 w stylu dyskusji jaki wam odpowiada, fajnie było z wami pogadać, końcowa jakość argumentów i styl jaki narzuculiście naprawdę rewelacyjny. Tytuły książek zamiast danych. Brawo dla nas.

 

 

Nie rozumiem , chciałeś liczby , zajrzyj do tej pozycji tam jest skrupulatnie wyliczone , czytałem ją z 8 lat temu i taka była tam udowodniona teza . matematyka jest prosta , Polacy stanowili od 64-69% ludności . w większości zamieszkując na zachodzie, na wschodzie przeważaliśmy  tylko w miastach wileńskim i lwowskim ,dlatego proporcjonalnie będąc Polakiem łatwiej było Ci zginąć w ZSRR niż w gg czy III Rzeszy , na to wskazują liczby ofiar i procent do ogółu ludności polskiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, DeltaCenter napisał:

Panie, Wikipedią i ruskimi soldatami z 92 roku to nie skromnie powiem ze wygrywasz 10:0

Bijesz w wikipedię bo dane z wikipedii biją w Ciebie - to popularna wersja obrony w takim wypadku :)

" Hitler pragnął nie tylko zlikwidować Żydów; zamierzał też unicestwić Polskę i Związek Radziecki jako państwa, eksterminować ich elity rządzące oraz zabić dziesiątki milionów Słowian (Rosjan, Ukraińców, Biało­ rusinów i Polaków). Gdyby wojna Niemiec z ZSRR potoczyła się zgodnie z jego planem, pierwszej zimy zagłodzono by trzydzieści milionów cywilów, a w późniejszym okresie wygnano by, zabito, zasymilowano lub uczyniono niewolnikami kolejne dziesiątki milionów. "

mój dopisek: a któż to taki nie pozwolił Hitlerowi tego dokonać? czy to matka teresa z kalkuty czy może sam papież?

"Niemcy wymordowali w czasie wojny mniej więcej tyle samo nie-Zydów co Żydów, przede wszystkim morząc gło­dem sowieckich jeńców wojennych (ponad trzy miliony) i mieszkańców oblężonych miast (ponad milion) oraz rozstrzeliwując w akcjach odwetowych ludność cywilną (ponad pól miliona - głównie Białorusinów i Polaków). "

" Z czternastu milionów ludzi celowo wymordowanych na skrwawionych ziemiach w latach 1933-1945 jedną trze cią należy zapisać na konto sowieckie. Praca ta jest historią masowych mordów dokonanych z pobudek politycznych. Czternaście milionów, o których mowa, to bez wyjątku ofiary sowieckiej lub nazistowskiej polityki mordu, często również interakcji między Związkiem Radzieckim a nazistowskimi Niemcami, ale w żadnym razie żniwo wojny między nimi. Jedną czwartą tych ludzi zgładzono jeszcze przed wybuchem II wojny światowej "

mój dopisek: 1/3 wina sowietów, wiec z 14 milionów to jest 4,7miliona. 1/4 z tych 14 milionów zgładzona przed wojną czyli 3,5mln to według autora efekt wielkiego głodu na ukrainie. Skoro ruskie winne śmierci 4,7miliona, w tym 3,5mln przed wojną to w czasie wojny ruskie winne śmierci 1,2miliona ludzi (4,7-3,5), a niemcy winne śmierci 9,3mln ludzi (14-4,7).

Cytaty z  "Skrwawione ziemie"  Timothy Snyder

20 minut temu, Koelner napisał:

Nie rozumiem , chciałeś liczby , zajrzyj do tej pozycji tam jest skrupulatnie wyliczone , czytałem ją z 8 lat temu i taka była tam udowodniona teza . matematyka jest prosta ,

No własnie przedstawiłem prostą matematykę. Odnieś sie do niej albo przedstaw swoją

Tylko nie rzućcie mi nowego tytułu bo i tak zgadzam sie grać na waszym boisku i traktować jako prawde objawiona nienawidzącego komuny amerykanina

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ignazz napisał:

Papier był. Cztery dni z rzędu nosiłem do szkoły makulaturę gdzie uruchomiłem rodziców i ich znajomych wiec ledwo doczłapałam do punktu wymiany i cyk... dwie rolki były ...

O to mieliści taki prlowski zapas na dwa miesiące dla całej rodziny.

Kurde ale było zajebiście, tak było zajebiście, że aż musieli kartki wprowadzić, inaczej byśmy byli narodem grubasów jakbyśmy te statystyczne prlowskie dobra spożywcze mogli tak swobodnie kupować. Partia dbała o naszą linię. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sebastian napisał:

O to mieliści taki prlowski zapas na dwa miesiące dla całej rodziny.

Kurde ale było zajebiście, tak było zajebiście, że aż musieli kartki wprowadzić, inaczej byśmy byli narodem grubasów jakbyśmy te statystyczne prlowskie dobra spożywcze mogli tak swobodnie kupować. Partia dbała o naszą linię. 

 

@darkonza bierz go!!!!  ;)

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sebastian napisał:

I jeszcze napisz, że za darmo. I od ręki się dostawało, tak jak samochód, pralkę i telewizor. Do tego zawsze mogłeś zjeść świeżą bułkę z masłem i z szynką a wieczorem wypić z małżonką lampkę wina. jedyny problem w tym, że jak chciałeś zrobić porannego klocka to papieru toaletowego brakowało.

Wspaniały był ten PRL, po prostu wspaniały..  

 

sorry ale jestes jakis uposledzony ?  napisalem tylko i wylacznie o mieszkanich ,  nic nie pisalem o zadnych  pralkach  , telewizrorach czy samochodach czy innych twoich urojeniach zacytowanych wyzej tylko mieszkania i ich stan przy oddawaniuj zrozumiales ??? podalem stan faktyczny ,- za komuny mieszkania byly gotowe do zamieszkania  , teraz w mieszkaniu w stanie developerski nie zamieszkasz  - z czym sie nie zgadzasz ???

nie wychwalam nigdzie komuny ,  nie obrazaj mnie sugerujac ze to robie , wiec za przeproszeniem odpierdol sie odemnie , zrozumiales ?????????????????

Edytowane przez mistrzBeatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Sebastian napisał:

O to mieliści taki prlowski zapas na dwa miesiące dla całej rodziny.

Kurde ale było zajebiście, tak było zajebiście, że aż musieli kartki wprowadzić, inaczej byśmy byli narodem grubasów jakbyśmy te statystyczne prlowskie dobra spożywcze mogli tak swobodnie kupować. Partia dbała o naszą linię. 

 

Przecież ja się nabijam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mistrzBeatka napisał:

sorry ale jestes jakis uposledzony ?  napisalem tylko i wylacznie o mieszkanich ,  nic nie pisalem o zadnych  pralkach  , telewizrorach czy samochodach czy innych twoich urojeniach zacytowanych wyzej tylko mieszkania i ich stan przy oddawaniuj zrozumiales ??? podalem stan faktyczny ,- za komuny mieszkania byly gotowe do zamieszkania  , teraz w mieszkaniu w stanie developerski nie zamieszkasz  - z czym sie nie zgadzasz ???

nie wychwalam nigdzie komuny ,  nie obrazaj mnie sugerujac ze to robie , wiec za przeproszeniem odpierdol sie odemnie , zrozumiales ?????????????????

Dziś to jakie dostaniesz mieszkanie to jest TWÓJ wybór. Za komuny mieszkania dostawało się z wykonanym białym montażem dlatego, że jakbyś dostał bez to byś kolejne 5 lat srał do wiadra i mył się w misce - do czasu gdyby udało Ci się cudem kupić armaturę. 

 

Godzinę temu, ignazz napisał:

Przecież ja się nabijam. 

A ja nie ? :)

Czytam tutaj niektóre wpisy i zaczynam się dziwić, ze naszym starym się chciało ten raj na ziemi obalać :)

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

18 minut temu, Sebastian napisał:

Dziś to jakie dostaniesz mieszkanie to jest TWÓJ wybór. Za komuny mieszkania dostawało się z wykonanym białym montażem dlatego, że jakbyś dostał bez to byś kolejne 5 lat srał do wiadra i mył się w misce - do czasu gdyby udało Ci się cudem kupić armaturę. 

I to jest mój ostatni wpis w Twoim kierunku bo z chamami nie dyskutuję.

nic nie zrozumiales ,  nie obchodza mnie przyczyny dlaczego kiedys mieszkania byly wyposazone - bo nie o tym pisalem ,  ja tylko porownalem  w jakim stanie sa oddawane mieszkania - dzisiaj i kiedys  -tylko tyle    , to byly tylko trzy/cztery zdania nawet ty powieniens dac rade ,  moi rodzice odebrali mieszkanie w komunie od razu przed zamieszkaniem zostal zrobiony pelny remont , wymiana wszystkiego.  ojciec sie wybral osobiscie po glazure do opczna .  do wiadra to raczej  sraly  takie nieogary jak ty.

ja jestem chamem ??,  gamoniu obraziles mnie wczesniej o wiele bardziej sugerujac ze wychwalam komune  co jest nieprawda - niegdzie tego nie robie.

Edytowane przez mistrzBeatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.