Skocz do zawartości

Wątki historyczne


DeltaCenter (zablokowane)

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, DeltaCenter napisał:

Poproszę o link - najlepiej do filmiku na youtube

Odsyłam do historii gospodarczej II RP i danych o bezrobociu, liczbie uczelni, liczbie osób zdobywających maturę, przemyśle, ilości patentów. Filmiki z YT to akurat Twój poziom.

 

2 minuty temu, DeltaCenter napisał:

A programy gospodarcze największych stronnictw z czasów wojny znasz? Każda partia opowiadała się m.in za jakimś rodzajem nacjonalizacji gospodarki. Nawet Śmigły - Rydz to rozumiał, że nie da się cofnąć do polityki sprzed 1939 roku.

Bo program gospodarczy oznacza, że będzie realizowanych, a władza opierająca się na ziemiaństwie i wyższych strefach będzie ich pozbawiać kapitału. Aha.

Daj link do filmiku z YT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ptak napisał:

Delta polecam taki film "siła i honor" twój dziadek po wojnie skończyłby jak główny bohater. Dostałby medal, wrócił na wieś i od nowa kłaniał się vw pas panu. 

2RP to jie filmy z Bodo i Dymszą. 

Który film? Ten z De Niro? Mój dziadek nie kłaniał się nikomu, na pewno nie zamierzał kłaniać się bolszewikom. Nie rozumiem tego wpisu kompletnie.

Powiedz mi czemu wdowa po Cieplińskim była szykanowana do końca swojego życia? 

1 minutę temu, RappaR napisał:

Odsyłam do historii gospodarczej II RP i danych o bezrobociu, liczbie uczelni, liczbie osób zdobywających maturę, przemyśle, ilości patentów. Filmiki z YT to akurat Twój poziom.

 

Bo program gospodarczy oznacza, że będzie realizowanych, a władza opierająca się na ziemiaństwie i wyższych strefach będzie ich pozbawiać kapitału. Aha.

Daj link do filmiku z YT

Uważasz, że gdyby Polska po 1944 roku nie była sowiecka, tylko mikołajczykowska to ziemianie i wyższe sfery mieliby dalej taki sam wpływ na politykę państwa? Czym PSL Mikołajczyka zdobył taką popularność do 1947 roku? Ja rozumiem twój stosunek do PRL-u bo dzięki ojcu milicjantowi na wysokim stanowisku miałeś łatwiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, DeltaCenter napisał:

dzięki ojcu milicjantowi na wysokim stanowisku miałeś łatwiej

Mój ojciec kończył PRL jako 22 latek uciekający przed służbą wojskową do studium nauczycielskiego. Reszta bełkotu na tak samo niskim poziomie, ogólnie inteligentnie niczym u Vasqueza czy Artlana

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, DeltaCenter napisał:

Ja rozumiem twój stosunek do PRL-u bo dzięki ojcu milicjantowi na wysokim stanowisku miałeś łatwiej

Mocne słowa do usera, który jest rocznik coś koło 90+ xD

1 minutę temu, RappaR napisał:

ogólnie inteligentnie niczym u Vasqueza czy Artlana

byłem pierwszy który pisał że Delta to prawicowa odpowiedź na nich xD

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ta komuna byla taka zla to dlaczego żaden z protestów robotniczych (56,70,76,80) nie miał zamiaru zmieniać systemu? Dlaczego większość społeczeństwa miała w dupie "bandy" z lasu? 

Wspominane i dawane jako przykład NSZ również planowało socjalną Polskę?

Julek Delta to naprawdę abtykomuna rocznik 93? To się nawalczył o wolną Polskę. Pewnie uczył się w postkomunistycznej szkole i mieszkał w komunistycznym bloku.

Edytowane przez ptak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, ptak napisał:

 " przyszła Polska powinna być czerwona, robotnicza chłopska. Jeśli miałoby być tak jak było to niech to wszystko szlag trafi"

Każda antifowa stronka, profil na fb i tak dalej nadużywa tego cytatu. Prawdą jest, że te słowa zanotował sobie Jan Rzepecki - warto poznać postawę Rzepeckiego po wojnie.

4 minuty temu, RappaR napisał:

Mój ojciec kończył PRL jako 22 latek uciekający przed służbą wojskową do studium nauczycielskiego. Reszta bełkotu na tak samo niskim poziomie, ogólnie inteligentnie niczym u Vasqueza czy Artlana

Sam wiesz lepiej. Dalej nie wnikam.

3 minuty temu, julekstep napisał:

Mocne słowa do usera, który jest rocznik coś koło 90+ xD

byłem pierwszy który pisał że Delta to prawicowa odpowiedź na nich xD

 

Pozwól chłopcu odpowiedzieć samemu. :)

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ptak napisał:

Skoro ta komuna byla taka zla to dlaczego żaden z protestów robotniczych (56,70,76,80) nie miał zamiaru zmieniać systemu? Dlaczego większość społeczeństwa miała w dupie "bandy" z lasu? 

Wspominane i dawane jako przykład NSZ również planowało socjalną Polskę?

Udzielę odpowiedzi na twoje pytania:

1) bo wojska sowieckie i połamane kręgosłupy

2) bo wojska sowieckie

3) bo wojska sowieckie

4) bo wojska sowieckie

Pięć - bandy z lasu nie działałyby tak swobodnie gdyby nie poparcie terenu. Jeden Lalek miał rozbudowaną siatkę liczącą setki osób. NSZ była organizacją wojskową. Popraw pytanie to dostaniesz odpowiedź na to pytanie.

3 minuty temu, RappaR napisał:

Co mam k**** wiedzieć 😂

Ja nigdy nie żyłem w PRL 😂😂😂

 

3 minuty temu, RappaR napisał:

Co mam k**** wiedzieć 😂

Ja nigdy nie żyłem w PRL 😂😂😂

Dobra. Nie potrzebne. Pomieszało mi się. Za wstawkę o ojcu przepraszam.

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ptak napisał:

Nie mam więcej pytań. Wszelkie protesty miały na celu usprawnienie socjalizmu a nie jego obalenie. 

Kto miał w 1956 roku obalać system? Ci pomordowani albo siedzący w więzieniach albo ci co pouciekali na zachód? No proszę cię. Usprawniać socjalizm to mógł Kuroń z Modzelewskim. Jak miałeś przygotowywać obalenie systemu w latach 70-tych jak każdy miałw pamięci, że tak popularne w ludzkiej świadomości LWP było w gotowości do strzelania do rodaków.

23 minuty temu, ptak napisał:

 

Julek Delta to naprawdę abtykomuna rocznik 93? To się nawalczył o wolną Polskę. Pewnie uczył się w postkomunistycznej szkole i mieszkał w komunistycznym bloku.

Nie umiesz czytać ze zrozumieniem. z tym rocznikiem to nie było o mnie. Załapałem się jeszcze na czterech pierwszych sekretarzy. Pochwal się swoją datą urodzenia i miejscem zamieszkania ptaku. 

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

75, pamiętam czołgi na ulicach i żołnierza przed szkołą (obok były koszary) czyli w podobnym wieku jesteśmy. W 7 klasie tak ze szczeniackiej głupoty pisaliśmy czerwonym flamastrem SOLIDARNOŚĆ na kartkach które rozwieszalismy po szkole. Był dywanik u dyrektora.

Co ma miejsce zamieszkania wspólnego z poglądami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ptak napisał:

W 7 klasie tak ze szczeniackiej głupoty pisaliśmy czerwonym flamastrem SOLIDARNOŚĆ na kartkach które rozwieszalismy po szkole. Był dywanik u dyrektora.

Co ma miejsce zamieszkania wspólnego z poglądami?

Brawo. Kombatant z ciebie. 

Co ma miejsce zamieszkania? Idąc twoim tokiem rozumowania zapytałbym czy twoją miejscowość od podstaw zbudowali komuniści czy może ta sanacja, albo zaborcy? Tak więc wstawka o szkole i bloku zupełnie bez sensu podobnie jak jakieś gdybania o Meksyku. 

56 minut temu, RappaR napisał:

Odsyłam do historii gospodarczej II RP i danych o bezrobociu, liczbie uczelni, liczbie osób zdobywających maturę, przemyśle, ilości patentów. Filmiki z YT to akurat Twój poziom.

Z programu gospodarczego stronnictw z czasów wojny przerzutka na dyskusję "II RP czy PRL lepszy". 

 

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją miejscowość budowali przodkowie Mieszka I. Mieszkałem w kamienicy i chodziłem do szkoły wybudowanej przed 39. Moja rodzina w wyniku wojny nic nie zyskała mimo tego uważam, że po 56 Polska była lepszym krajem niż po 1920

Jaki kombatant? Przykład, że człowiek nie był zbyt mądry w wieku 13 lat.

Edytowane przez ptak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ptak napisał:

Moją miejscowość budowali przodkowie Mieszka I. Mieszkałem w kamienicy i chodziłem do szkoły wybudowanej przed 39. Moja rodzina w wyniku wojny nic nie zyskała mimo tego uważam, że po 56 Polska była lepszym krajem niż po 1920

cały świat był z grubsza lepszy po 1956 niż po 1920 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, DeltaCenter napisał:

Z programu gospodarczego stronnictw z czasów wojny przerzutka na dyskusję "II RP czy PRL lepszy". 

Program gospodarczy jest pochodną stanu wyjściowego i ludzi, którzy go będą realizować.

 

Teraz, julekstep napisał:

cały świat był z grubsza lepszy po 1956 niż po 1920 :)

Nie cały. Własnie historia pokazuje, że można się nie rozwijać czy wręcz cofać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RappaR napisał:

Program gospodarczy jest pochodną stanu wyjściowego i ludzi, którzy go będą realizować.

I w latach 70-tych wszystko zaczynało się powoli sypac. U planistów cyferki zaczynały się nie zgadzać. Pogdybajmy jeszcze, co jakby Stalin żył jeszcze kilkanaście lat dłużej. Taka gospodarka wojennego komunizmu dałaby radę przez tyle lat? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.