Skocz do zawartości

Wątki historyczne


DeltaCenter (zablokowane)

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, DeltaCenter napisał:

Nie wiem do czego zmierzasz? Udowodnisz chcesz, że komuniści mieli autorytet w 1946 roku? 

Liczbę osób tworzących ppp porównaj w dwóch okupacjach w latach 1939-41

Do tego, że ZSRR był dla nas dużo korzystniejszy od III Rzeszy, Stalin obszedł się z Polakami wielokrotnie łagodniej niż Hitler, a koniec końców kształt Pojałtański Polski to najlepsze co nas mogło spotkać, bo generalnie dla każdego kto ma jakiekolwiek pojęcie geopolityczne zdaje sobie sprawę, że żadna inna opcja nie mogła dzialać

 

Granice II RP? Dalej ogromne mniejszości, wystarczy że Niemcy i Rosja, które mają wobec nas żądania terytorialne poprą walczących o wolność swoją bohaterów z Ukrainy i mamy kolejną wojnę, którą Polska musi przegrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał:

Jakimś cudem argumenty andegdotyczne - widziałem Jordana za młodu to wiem, że jest lepszy od Lebrona i c*** - nie działają na Ciebie w innych działach

Nie wiem - Jordana sam widziałem za młodu, więc może dlatego.

Może dlatego że znając historie rodziny (gdzie dostało się zarówno od Niemca jak i od Ruska) ciężko mi to olać i skupić się na cyferkach (gdzie własne zbrodnie Ruscy ukrywali latami, więc mam pewien dystans do ichniejszych danych, dowodów itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, darkonza napisał:

No przeskakuję tam gdzie komunisci mieli poparcie. Magicznie nie mieli przez cały PRL i je zdobyli po tym jak PRL upadł, ja sie z tych bzdur śmieję po prostu, a gadam o 1993 bo tu już nie wyciągniesz swojego podstawowego argumentu ze sfałszowane. Jak mówie o czymś w PRL to Ty "fałszowali" i masz luzik

Mieli różne przez cały okres PRL to raz. Dwa przez okres PRL akurat zdobywali poparcie. Trzy wyniki z 1993 to nie wyniki poparcia PRL, bo SLD nie zamierzało wprowadzać spowrotem systemu z PRL i działało kompletnie inaczej.

 

k**** Darkonza, potrafisz gadać z sensem, pokazywać inne spojrzenie na świat, by potem trollować wrzucając kompletnie bezmyślne teksty i przez to tworząc niechęć potem do oczywistych tez jak to, że z punktu widzenia Polski Stalin>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>Hitler

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, julekstep napisał:

Nie wiem - Jordana sam widziałem za młodu, więc może dlatego.

Może dlatego że znając historie rodziny (gdzie dostało się zarówno od Niemca jak i od Ruska) ciężko mi to olać i skupić się na cyferkach (gdzie własne zbrodnie Ruscy ukrywali latami, więc mam pewien dystans do ichniejszych danych, dowodów itp).

A Niemcy nie? Poczytaj sobie o niemieckich gwałtach na Polkach.

och wait

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał:

A Niemcy nie? Poczytaj sobie o niemieckich gwałtach na Polkach.

och wait

Geneza dyskusji jest takai że darkie nie zgodził się z tekstem loraka "Polacy woleli okupację niemiecką od rosyjskiej"  (bo przecież Stalin dobry wuja tyle dla nas zrobił)

Parę osób (w tym ja) podoło tu przykłady z własnych rodzin że faktycznie były takie miejsca i czasy w okresie wojennym gdzie dla Polaków pod Niemcem było lepiej niż pod Ruskiem, nikt tutaj (chyba) nie argumentuje że overall Niemcy nie zrobiły na terenie PL więcej złego (zarówno jeśli chodzi o ilość ofiar jak i zniszczenia materialne).

Ot w ideologicznym szale (Ty jako neofita i darkie jako dawny neofita, już true comrade) walczycie z tym z czym chcecie walczyć a nie z tym co inni tutaj faktycznie piszą.

A już darkonzowe próby zrobienia ze Stalina 'dobrego' bo w porównaniu z Hitlerem zrobił nam mniej złego to wyższy poziom abstrakcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, darkonza napisał:

No przeskakuję tam gdzie komunisci mieli poparcie. Magicznie nie mieli przez cały PRL i je zdobyli po tym jak PRL upadł, ja sie z tych bzdur śmieję po prostu, a gadam o 1993 bo tu już nie wyciągniesz swojego podstawowego argumentu ze sfałszowane. Jak mówie o czymś w PRL to Ty "fałszowali" i masz luzik

Nie udowodniłeś wysokiego poparcia dla PPR w 1946 roku. Nie wrzuciłeś filmiku z YouTube ani obszernych cytatów z Wikipedii. Komuniści nie fałszowali, nie mordowali, nie uwazniali list, nie zakazywali działalności SN, nie korzystali z pomocy Sowietów. Jeszcze raz. Nie, nie, nie, nie, nie

5xNIE

Przeskok do 1993 roku jest na poziomie margot. 

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RappaR napisał:

Mieli różne przez cały okres PRL to raz. Dwa przez okres PRL akurat zdobywali poparcie. Trzy wyniki z 1993 to nie wyniki poparcia PRL, bo SLD nie zamierzało wprowadzać spowrotem systemu z PRL i działało kompletnie inaczej.

 

Ludzie tego nie wiedzieli. Ludzie widzieli te same twarze co za PRL i na te twarze głosowali w nadziei ze wszystko wróci do stanu jak dawniej. Wiem bo wtedy juz ogarniałem wystarczajaco (ale też byłem załamany bo włąśnie zostałem korwinistą)

Po tym jak sie okazało ze komunisci sa już w poglądach bardziej prawicowi niż opozycja stracili poparcie na zawsze

59 minut temu, julekstep napisał:

A już darkonzowe próby zrobienia ze Stalina 'dobrego' bo w porównaniu z Hitlerem zrobił nam mniej złego to wyższy poziom abstrakcji

Gdzie i kiedy? Przeciez cały czas podkreślam ze bandyta, ale nawet bandyci potrafią robic dobre rzeczy. Von Braun budował V2 a później rakiete ksiezycową. Stalin głodził, zsyłał, ale później uratował słowian od losu czerwonoskówych. W dodatku jeszcze tak nas porozdzielał zebyśmy sie za łby nie brali z litwinami, białorusinami czy ukraińcami i dorzucił ziemie zachodnie.

Wy sie zgadzacie z pierwszą czescią, a z drugą sie zgodzić nie chcecie, co jest jakieś absurdalne.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, julekstep napisał:

Geneza dyskusji jest takai że darkie nie zgodził się z tekstem loraka "Polacy woleli okupację niemiecką od rosyjskiej"  (bo przecież Stalin dobry wuja tyle dla nas zrobił)

Parę osób (w tym ja) podoło tu przykłady z własnych rodzin że faktycznie były takie miejsca i czasy w okresie wojennym gdzie dla Polaków pod Niemcem było lepiej niż pod Ruskiem, nikt tutaj (chyba) nie argumentuje że overall Niemcy nie zrobiły na terenie PL więcej złego (zarówno jeśli chodzi o ilość ofiar jak i zniszczenia materialne).

Ot w ideologicznym szale (Ty jako neofita i darkie jako dawny neofita, już true comrade) walczycie z tym z czym chcecie walczyć a nie z tym co inni tutaj faktycznie piszą.

A już darkonzowe próby zrobienia ze Stalina 'dobrego' bo w porównaniu z Hitlerem zrobił nam mniej złego to wyższy poziom abstrakcji

Właśnie chodzi o to, że niektórzy jak Delta czy Szabla zrównują Hitlera I Stalina.

A dobry to pojęcie względne i na pewno Stalin w porównaniu do Hitlera to ten dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, RappaR napisał:

Właśnie chodzi o to, że niektórzy jak Delta czy Szabla zrównują Hitlera I Stalina.

A dobry to pojęcie względne i na pewno Stalin w porównaniu do Hitlera to ten dobry.

no właśnie nie

Stalin w porównaniu do nikogo nie jest tym dobrym. Mniejsze zło != większe dobro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraźcie sobie czerwonoskórych, piorą sie tam miedzy sobą czasem Komancze z Apachami i Siouxami. Komancze maja swojego bezwględnego wodza "siedzącego byka" co najlepiej pierze okolicznych

No i przybywaja biali, zaczynaja wypierać czerwonych, pozabijali miliony, ziemie pozabierali, a tu nagle Siedzący byk ze swoimi Komanczami daje białym odpór spuszcza im wpiernicz i wyrzuca z powrotem za wielką wodę, do tego kończy wiele wojen między plemionami rozsadzajac po kątach tym co sie najmocniej za łby brali. Wielkie zwyciestwo, po nim bywa róznie, ale nie gorzej niż przed tą wielką wojną o przetrwanie.

No ale po jakimś czasie czerwoni ludzie w tych plemionach zaczynaja gadać ze Siedzacy Byk to jednak najgorszy w historii ciul był, bo kiedyś zabijał też czerwonoskórych. To ja się pytam, mądrzy byliby Ci co tak gadają?

Większośc tu na forum gada tak samo.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, RappaR napisał:

Właśnie chodzi o to, że niektórzy jak Delta czy Szabla zrównują Hitlera I Stalina.

Porównanie okupacji z lat 39-41 nie ma sensu bo skończy się na 93 roku, a może i 2000-01. 

Stalin nic by "nie dał" gdyby nie robota narodowców, którzy opracowali cały plan przyłączenia do Polski ZZ na długo zanim się to stało modne na Kremlu. Po I wojnie Polska wywalczyła sobie w Paryżu Pomorze, Śląsk i gdyby nie wojna z bolszewikami zagarnelaby Mazury i Zaolzie. 

Po II WW w demokratycznych wyborach wygrywa obóz narodowy, może PSL a może i stara sanacja. Kilka tysięcy z GL zostaje wystrzelanych lub ucieka na zachód i Polska z palcem spokojnie wydziera ZZ bez Stalina. 

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RappaR napisał:

Kłócisz się z logiką i językiem

Dobry - zły

lepszy - gorszy

Tyle

czyli jak LBJ jest lepszy od Dżordana (albo na odwrót) tzn że ten drugi jest zły?

z lepszości/gorszości nie wynika bycie dobrym/złym ale bycie lepszym/gorszym

 

+ cały czas jest kwestia taka, że prawdą jest że za czasów wojny byli Polacy (i nie były to jakieś totalnie jednostkowe przypadki patrząc na reakcje użytkowników, gdzie co druga osoba zaangażowana w dyskusje podawała przykłady z własnej rodziny) którym za Ruska było gorzej niż za Niemca -> coś co darkonza próbuje zanegować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, DeltaCenter napisał:

Stalin nic by "nie dał" gdyby nie robota narodowców, którzy opracowali cały plan przyłączenia do Polski ZZ na długo zanim się to stało modne na Kremlu.

Kpisz teraz? A co Ci Twoi narodowcy mieli do gadania skoro Churchill i Roosvelt tego nie chcieli.

Przeciez Mikołajczyk sam mówił ze nie chce ziem zachodnich bo chce Lwów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, DeltaCenter napisał:

Stalin nic by "nie dał" gdyby nie robota narodowców, którzy opracowali cały plan przyłączenia do Polski ZZ na długo zanim się to stało modne na Kremlu.

Myślisz, że Stalin(czy ktokolwiek) dawał jakiegokolwiek o to co, myśleli narodowcy?

ZZ do Polski trafiły tylko i wyłącznie z powodu tego, że Stalin chciał osłabić Niemcy i ułatwić sobie ich podporządkowanie. W czym zachód przeszkadzał. Arciszewski i narodowcy z ekipą w sumie też, ale mieli tyle do gadania co Dalajlama w Pekinie.

5 minut temu, DeltaCenter napisał:

Porównanie okupacji z lat 39-41 nie ma sensu bo skończy się na 93 roku, a może i 2000-01. 

II Wojna Światowa trwała w latach 1939-1945 i te lata wolę porównywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał:

ZZ do Polski trafiły tylko i wyłącznie z powodu tego, że Stalin chciał osłabić Niemcy i ułatwić sobie ich podporządkowanie

 

Nie  zgadzam się, jeśli tego chciał to mógł zrobić większe NRD, takie by miało większy potencjał niz RFN, wtedy byłaby wieksza szansa ze to NRD przyłaczy kiedys RFN a nie odwrotnie

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, darkonza napisał:

Wyobraźcie sobie czerwonoskórych, piorą sie tam miedzy sobą czasem Komancze z Apachami i Siouxami. Komancze maja swojego bezwględnego wodza "siedzącego byka" co najlepiej pierze okolicznych

No i przybywaja biali, zaczynaja wypierać czerwonych, pozabijali miliony, ziemie pozabierali, a tu nagle Siedzący byk ze swoimi Komanczami daje białym odpór spuszcza im wpiernicz i wyrzuca z powrotem za wielką wodę, do tego kończy wiele wojen między plemionami rozsadzajac po kątach tym co sie najmocniej za łby brali. Wielkie zwyciestwo, po nim bywa róznie, ale nie gorzej niż przed tą wielką wojną o przetrwanie.

No ale po jakimś czasie czerwoni ludzie w tych plemionach zaczynaja gadać ze Siedzacy Byk to jednak najgorszy w historii ciul był, bo kiedyś zabijał też czerwonoskórych. To ja się pytam, mądrzy byliby Ci co tak gadają?

Większośc tu na forum gada tak samo.

a gdzie o tym jak Komancze dogadywali się najpierw z tymi białymi co zaatakowali czerwonych (i atakowali z drugiej strony resztę czerwonych)

albo o tym że potem się dogadali z innymi białymi, którzy akurat walczyli z tymi białymi

i kilka innych szczegółów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, julekstep napisał:

czyli jak LBJ jest lepszy od Dżordana (albo na odwrót) tzn że ten drugi jest zły?

z lepszości/gorszości nie wynika bycie dobrym/złym ale bycie lepszym/gorszym

 

+ cały czas jest kwestia taka, że prawdą jest że za czasów wojny byli Polacy (i nie były to jakieś totalnie jednostkowe przypadki patrząc na reakcje użytkowników, gdzie co druga osoba zaangażowana w dyskusje podawała przykłady z własnej rodziny) którym za Ruska było gorzej niż za Niemca -> coś co darkonza próbuje zanegować

Tak. Jeśli ograniczamy się do porównania do tych dwóch, to tak jest. Jeśli weźmiemy większą pulę graczy to nie.

Przy Hitlerze Stalin to ten dobry. Na przestrzeni dziejów Stalin to jeden z najbardziej krwawych i okrutnych dyktatorów w dziejach, który poprzez realizację celów Moskwy przysłużył się znacząco Polsce(co nie było jego celem).

Co w tym trudnego do zrozumienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.