Skocz do zawartości

System reakcji zmieniony


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że system likowania i downgradow, głownie został w ostatnim czasie wykorzystywany do atakowania innych userów, udupiania, wyśmiewania to podjąłem decyzję, że jeszcze go nie usuwam, ale zmniejszam do samych lajków. 

Zobaczymy w jakim celu dalej to będzie wykorzystywane i wtedy albo przywrócimy część reakcji, albo całkiem to usuniemy.

Na 99,9% nie będę już przywracać reakcji downgrady, tak jak na samym początku byłem przeciwnikiem jej wprowadzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji zainteresowania NHL, śledzę też mocno amerykańskie forum mojej ulubionej drużyny - Islandersmania. Dlaczego o tym piszę? Bo mają ciekawie skonstruowany system reakcji, tzn. nie jest widoczne kto zareagował na dany wpis. Widoczny jest lajk itd., ale nie widać, od której osoby. Oczywiście osoba, która dostaje lajka, otrzymuje powiadomienie, więc wie od kogo (choć imho i to mogłoby nie być widoczne), ale chociaż nie dochodzi do sytuacji, gdzie ktoś inny sprawdza kto polajkował, wyśmiał itd. i wtedy dochodzi do niepotrzebnych ataków personalnych. Nie ma tam również downvote'ów. 

Istnieją też fora, gdzie nie rozdaje się żadnych reakcji i to też ma swoje plusy. Podam przykład. Niedawno przygotowałem dosyć długie podsumowanie sezonu Memphis Grizzlies. Otrzymałem za to sporo lajków. Oczywiście miło, że forumowa społeczność doceniła mój wpis, ale szczerze to nie była rzecz, na której bardzo mi zależało. Mało osób interesuje się drużyną z Memphis. W ich temacie bardzo rzadko coś się dzieje i myślałem, że mój wpis pobudzi osoby, które jednak trochę Miśki w tym sezonie oglądały, do jakiejś dyskusji. Szkoda, że tak się nie stało. Gdyby nie było lajków i innych reakcji to myśle, że częściej dochodziłoby do ciekawych, merytorycznych dyskusji, bo jednak tego czy się zgadzamy z kimś, czy nie, nie moglibyśmy wyrazić już jedną reakcją, a musielibyśmy to zrobić słowami. 

@Borys

Może to są jakieś opcje, żeby w jakiś sposób uzdrowić forum? :)

 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, BMF napisał:

Smutne reakcje to była najlepsza część forum, bardzo uniwersalna rzecz. 

 

ogólnie reakcje były spoko, można było łatwo wyrazić czy ktoś się z kimś zgadza, czy się nie zgadza, czy uważa coś za LOLa albo żenuę..... w miejscu gdzie raczej mało jest userów <20roku życia (delikatne osobowości), jeśli ktoś ma problem z tym że ktoś go czasem downeVotował czy wyLOLował to niech się nad sobą zastanowi a nie ma pretensje o downVoty / mało pozytywne reakcje do wszystkich dookoła

 

jak z kimś się nie zgadzałem to mogłem mu dać LOLa albo downVota albo reakcję confused a teraz co mam robić? odpowiedzieć na posta i wpisać 'fc*** się nie zgadzam'? 

(ale, żeby nie było, no big deal either)

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie jestem zwolennikiem usuwania reakcji. Tamten system był w porządku. Nie wiem jak można się obrażać za down vote. Dla mnie to po prostu wyrażenie, że się z czymś nie zgadzam, co w tym złego? Może można to przemianowac na ,,nie zgadzam się"?

Brak reakcji spowoduje wysyp postów w stylu - ok, lol, ☹️😁👍👎 itd. Tego chcemy? 

A dodatkowo jest to sposób wyrażania emocji, głównie przecież pozytywnych, nagrodzenia kogoś za dobrą pracę, dobry dowcip itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.