Skocz do zawartości

[beGM Play-off '20 East Semifinals] Milwaukee Bucks (51-20) - Miami Heat (48-23)


january

Rekomendowane odpowiedzi

  • january przypiął/eła ten temat
W dniu 13.09.2020 o 23:22, january napisał:

Do 20 września spokojnie możecie pisać jeśli chcecie w jakiś sposób przekonać głosujących. W dniach 7-13 września trwa głosowanie, więc ludzie mogą od 21 września już zacząć głosować jeśli nic dotąd nie napiszecie.

@SlaKB i @tangiers Powodzenia!

Popraw 7-13 września, w każdym temacie w sumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

MIAMI HEAT

GAMEPLAN

Dla przypomnienia roster:

  • C : Vucevic/Holmes/Spellman
  • PF Crowder/Portis/Patterson/Dudley
  • SF: Doncic/Satoransky
  • SG: Middleton/Ross
  • PG: Oladipo/Arcidiacono

Kontuzjowani: J. Brunson; Holmes gral w bance, ale pod koniec zlapal jakas kontuzje,  wedle raportow nie bylo to nic powaznego i z ostroznosci nie zagral w ostatnich meczach o pietruszke(Kings juz o nic walczyli). Zakladam, ze na PO bedzie gotowy, ale moze miec gorsza forme w 1/2 rundzie. 

Oczywiście pozycje sa u mnie dosyc umowne, bardziej istotne jest kto jest lead ball handlerem, kto kogo kryje itp. Ponadto nie stosuje hokejowych zmian i mogę stagerowac np. Oladipo z Doncicem. 

Startuje zestawem Vuc/Crowder/Doncic/Middleton/Oladipo zakladajac, ze naprzeciwko wybiegaja Lopez/Giannis/Iggy/Green/Walker. 

W obronie: 

Indywidualne krycie w zamyśle wygląda tak: Oladipo vs Walker, Middleton vs Green, Doncic vs. Iggy, Crowder vs Giannis, Vucevic vs Lopez. W odroznieniu od poprzedniej rundy rundy tutaj duze znaczenie będzie miala obrona z pomocy. Rozpędzonego Giannisa w transition prawie nikt nie jest w stanie ustać, dlatego S5 ma w zamyśle odpuscic zbiórki w ataku, tylko skupić się na transition defense. Pomoze mi w tym fakt, ze poza Giannisem reszta starterow Bucks slabo czuje sie w kontrataku: Lopez, Iggy - nie te lata i nogi, Kemba najlepiej czuje sie w HCO i prowadzil glownie wolniejsze ofensywy, Green stanowi tu jedyne zagrozenie z transition 3 po drivie Giannisa i na to jestem przygotowany. Jak mawial klasyk SVG: form a fucking wall - obrona zespolu skupia sie na obronie pomalowanego, czesto podwajam Giannisa w HCO pomagajac od Iggiego, ktory juz niestety nie nadaje sie na startera na tym poziomie. Lopez wyciaga Vuca z dala od kosza, ale nie wiem jak dlugo sam Brook utrzyma sie na boisku, bo w serii z Magic byl tak niemilosiernie wyjasniany przez Nikole w ataku, ze kopał krzesła z frustracji, a Bud delegowal emerytowanego Marvina Williamsa na boisko. Jak gra Kleber to pomagam od niego, Niemiec okropnie ceglil w tych PO, wiec nie stanowi tu specjalnego zagrozenia. Vuc stal sie dobrym rim protectorem, wiec tez chcialem to troche wykorzystac i czasami pewnie zaskocze Bucks zmiana krycia na linii Doncic - Vuc, tzn. Doncic bedzie kryl campujacego na obwodzie Lopeza, a Vuc bedzie pomagal od Iggiego do Giannisa, ale oczywiscie to moga byc tylko pojedyncze wariacje. Chce w ten sposob troche sprowokowac Bucks zeby wiecej z pilka gral Iggy(kierunkowanie na najslabszego gracza), ktory przy swoim volume i slabym jumperze nie stanowi tu specjalnego zagrozenia, a jednak patrzac na braki w rosterze SlaKB bedzie musial grac spore minuty. Sprobuje tez czasami strefy box and one z wysunietym Oladipo na Kembie, zageszczajac jeszcze bardziej w ten sposob srodek:

 basketball_box_defense.jpg

Zalezy mi na zwolnieniu tempa gry, prawdziwi Bucks mieli najszybszy pace w lidze, ale dopiero 8 ofensywe; Dallas Doncica dopiero 18pace, ale najlepsza ofensywe w lidze. Wolniejsze tempo gry w PO sprzyja mojemu liderowi, a jest od lat bolączka Giannisa i dlatego jest na tym poziomie tak mocno wyjasniany. Spodziewam sie tego, ze Crowder moze wpasc w foul trouble,  ale po pierwsze Giannis notował w tych PO 58 FT% i overall zaliczyl okropny zjazd w tym zakresie w RS, a po drugie mam komfort posiadania Holmesa, ktory swietnie pracuje na nogach i ma lepsze warunki do krycia Giannisa. Przed PO myslalem nawet, ze bede startowal przy ewentualnym matchupie z Bucks zestawem Vuc/Holmes, bo mialbym 2 bardzo dobrych obroncow pod koszem, oraz ze wzgledu na fakt, ze Doncic lubi grac z 2 klasycznymi wysokim(vide Doncic Powell connection - Vuc dla spacingu). Jednakze, Crowder wyglada w PO jak trzeci splash brother, dajac przy tym bardzo przyzwoita obrone i az zal tego nie wykorzystac. Poza tym Holmes moze jeszcze nie byc w takiej formie po kontuzji.  Middleton biega po zaslonach za Greenem, kryje blisko bo Danny w zasadzie nie rzuca za 2 i gra glownie bez pilki. Green jak to w swoim zwyczaju po podpisaniu sutego kontraktu zaliczyl okropny zjazd produkcji, a w naszych Bucks juz pewnie czeka zeby tylko wykorzystac swoja opcje na przyszly i zainkasowac kolejne 15 mln(no brainer dla niego) . Ogolnie rzecz biorac to Danny Green w ataku jest 8 ppg scorerem w PO, a Iggy 4 ppg, co jest duzym ulatwieniem dla mojej defensywy, a ogromnym problemem rotacji Bucks. Kemba Walker jest maksymalnie 3 najlepszym zawodnikiem Celtów w tych PO(mozna sie klocic czy Smart nie jest istotniejszy), jest swiezo po kontuzji, widac ze stracil szybkosc i trudniej mu sie kreuje rzuty( za 2 rundy notował 28% za 3). Oladipo, ktory ma ograniczone zadania w ataku kryje go bardzo agresywnie, na granicy faulu, a jak go nie ma to kryje go Satoransky. Kemba musialby sie stac ~ 25-28ppg ~ 60 TS% scorerem na poziomie 2 rundy PO zeby Bucks mogliby ugrac te serie ze zdrowym Giannisem. Brakuje tu szalenie opcji nr 3 (takiego Middletona np. ;]) i w przypadku gorszej dyspozycji rzutowej Walkera, a mial mecze typu 2/11  czy 5/16 (zbiega sie to z kontuzja Giannisa) atak Bucks nie istnieje. Para Dipo/Crowder jest calkiem dobra do bronienia 2man game Kemba/Giannis, ale niewatpliwie tu bedzie szla pomoc od Doncica czy nawet Vuca. 

p.s. Giannis lapie kontuzje i gra 11 minut w G4, a w G5 w ogole nie wystepuje. Zakladam, ze za niego gra Kleber/Thompson, wtedy oczywiscie kryje juz stricte indywidualnie bez specjalnej pomocy. Zostaje w zasadzie sam Kemba na boisku, wiec smialo blitzuje go na pickach.

Wnioski z powyżej:

- odpuszczenie zbiorki w ataku,  skupiam sie na szybkim powrocie do obrony, nie dopuszczam zeby przez rozpedzonym Grekiem byl tylko 1 obronca, 

-  w HCO najwazniejsze jest krycie pomalowanego, podwajam Giannisa, najlepiej od Iggiego,  jak jest na boisku Kleber to rowniez od niego, 

-  defensywa jest nastawiona na help D, ale jak Bucks by ja rozgrywali to uzywam kombinowanej strefy badz zamieniam Crowdera na Holmesa

-  nie switc***e poza opcja Vuc - Doncic przy pojedynczych akcjach

- Oladipo moze juz atakowac juz Kembe od 3/4 boiska

 

W ataku:

Wyjsciowa 5ka naladowana jest talentem w ataku. Luka zaprezentowal forme na miare MVP grajac naprzeciw arguably najlepsze druzynie NBA, a Clippers do jego krycia posiadali najlepszy mozliwy personel. Poradzil sobie z Beverleyem, Leonardem, Morrisem czy Georgem, wiec mysle, ze poradzi sobie rowniez z Dannym Greenem, ktoremu moze zabraknac kilogramow do bronienia Luki w poscie czy nawet w drivie. W nastepnych latach mozna sie spodziewac, ze inne zespoly beda juz wlasnie szukaly obroncow pod katem Doncica, tak jak kiedys pod katem Lebrona. Archetypem jest raczej ktos w stylu Morrisa, a nie slabszy fizycznie Danny Green. Zakladam, ze Iggy moze przejmowac krycie, ale nie jest juz na tyle szybki by mu ustac i przy kreowaniu rzutu na kozle moze nie zdazyc z contestem.  Giannis przy drivach Luki bedzie musial pomagac albo od Crowdera(3.3 3pt made 40% za 2 rundy PO) albo Vuca(3.6 3pt made na 41%), majac na uwadze jeszcze Oladipo uciekajacego wdluz koncowej linii po back screenach. Na przestrzenii calej serii moze byc to niewykonalne przy tak stacjonarnym wysokim jak Brook, wymusza to granie Kleberem na 4/5, ktory w tych PO nie trafilby pilką w ocean(19% za 3). Luka od tego sezonu wykancza wjazdy na  Lebronowym poziomie: Luka RS 75% at rim% , 3-10 f 44%, PO at rim% 72%, 3-10 60%. Dla porównania Giannis w PO:  72% at rim%, 3-10 48%. Nigdy nie lubilem Lebrona, ale w czasach BIG3 za kazdym razem jak wjezdzal pod koszem to mialem wrazenie, ze albo zdobedzie punkty, wymusi faul albo wykreuje open look. Podobnie wrazenie mam z Doncicem, ktory nie ma tradycyjnego atletyzmu, ale ma swietny niski koziol, jest bardzo silny(radzi sobie z takim Morrisami czy Tuckerami) i fantastycznie zmienia tempo. Dolozyl jeszcze do tego gre floaterem i do w pelni zbalansowanej gry brakuje mu jeszcze lepszego shot secletion przy 3kach - rzuca po Hardenie najtrudniejsze 3ki w lidze - oraz poprawy na linii osobistych. No coz, moze odkocha sie jeszcze w tych step backach. W moim zespole ma wielu graczy, ktorzy beda korzystac z jego kreacji, atencji defensywy ktora na siebie sciaga. Przy zwyklych spread screenach defensywa musi podjac decyzje czy pomagac od Vuca, Crowdera, Middletona, Oladipo. Kazdy z nich stanowi zagrozenie z dystansu, a Dipo czy Middleton potrafia jeszcze zaatakowac close out by wykreowac jeszcze lepsza pozycje. Doncic jest bardzo cierpliwy przy wjazdach i potrafi podac pod katami osiagalnymi tylko dla garstki graczy w tej lidze. Crossowe podania powinny byc jego specjalnoscia w moim zespole. 

Gra dwójkowa Doncica z Vucem to pewnie bedzie podstawa mojej gry. Nikola nieprawdopodobnie wystrzelil z forma i overall zagral bardzo dobrym sezon, o co balem sie po CY. Dziwnym trafem obejrzalem 4 z 5 meczow tej serii z Bucks i poza fantastyczna skutecznoscia zagral tez dobrze w obronie. Owszem, wykorzystal do cna drop coverage na pickach(i nogi w betonie Lopeza), ale nadal Bucks byli najlepsza defensywa przed PO.  Vuc obecnie jest 2way centrem, a dzieki wydluzeniu zasiegu rzutu do 3ki, otwiera mi tez wiele mozliwosci w ataku i jest swietnym fitem do Luki. Korzystam z wszelkich pick'n'popow, hand offow, pick'n'rolli,gdzie Vuc potrafi tez fajnie podac po short rollu, na poscie gra jak dostanie Klebera na przekazaniu. Swoją życiówkę zagral wlasnie na Lopezie, wiec jest to dla mnie wymarzony match up, przy pozorowanych hand offach smialo moze atakowac Brooka przodem kosza, potrafi wykonczyc lewa i prawa reka proste dla niego hook shoty, a sam Brook nie byl w stanie mu skutecznie ustac  przy takich akcjach. 

Middleton po bardzo slabym pojedynku z Magic, zagral swietna serie naprzeciw rewelacyjnych Heat, wyrwał G4, liderowal druzynie pod nieobecnosc Giannisa i w duzej mierze dzieki niemu Bucks jeszcze jakos stawiali sie w G5. Jest chyba jednym z niewielu graczy Bucks wobec ktorych nie mozna miec nic do zarzucenia po tej serii, overall robil w niej 26/6/7,  na pewno zmazal plame z 1 rundy. Middleton jest idealnym uzupelnieniem duetu Doncic/Vuc, bo potrafi grac z pilka: tu przede wszystkim jest pull game game(nie boi sie przy tym rzucac z midrange), ale jest tez bardzo efektywny bez niej (28% rzutów oddac bez kozła). Jest rowniez dobrym obronca z odpowiednim sizem na 2/3 w tej lidzie. Potrafi tez grac na picku i mysle, ze bede wlasnie wykorzystywal picki Middleton/Vuc z zostajacym z tylu Lopezem, gdzie Khris bedzie mial mnostwo miejsca do rzutu. Przede wszystkim jest to rowniez dla niego bardzo osobisty pojedynek, w tamtym roku podczas free agency Bucks nie chcieli mu dac maksymalnego kontraktu tylko majstrowali sing'n'trade do Minnesoty w zamian za Otto Portera?(juz nie pamietam dokladnie), wlodarze Heat nie wahali sie ani chwili i jak tylko Butler i Durant popelnili swoje bledy i odrzucili opcje bycia sidekickiem Doncica GM Heat od razu zaproponowal maksymalny kontrakt Middletonowi. Licze, ze na konkretna serie w jego wykonaniu i w zwiazku z tym dostanie pewnie wiecej touches kosztem Oladipo, bronic go pewnie bedzie Iggy(troche za duzo od niego zalezy w tej serii), a z lawki Matthews, Belinelli czy THJ, co bede wykorzystywal do cna, wiec moze zdarzyc sie jakies staggerowanie od Doncica. 

Crowder odkad wyladowal w Miami to trafia wszystko, pewnie nawet w totka by trafil. Jest dla mnie uniwersalnym wing defenderem, dajacym spacing z long range. Dobrze uzupelnia na skrzydle swietnie zbierajacego Doncica oraz Vuca pod koszem. Prawdopodobnie bedzie 5ta opcja w ataku od ktorej ktos bedzie pomagal, ale przy jego % mam jednak spory komfort. W dodatku poprawil jeszcze 3ke w 2 rundzie, a sama jego obecnosc otwiera dodatkowe passing lanes dla Luki czy Middletona z pilka. 

Oladipo wedle boxa zagral niezla serie z real Heat, ale razila mnie w oczy jego selekcja rzutowa i slabe wykonczenie pod koszem. Fizycznie wyglada znacznie lepiej niz marcu, ale nadal to nie jest jeszcze to czego oczekuje. U mnie w S5 bedzie mial mniej touches i zadania bardziej defensywne. Licze na wiecej easy points z cutow wzdluz baseline niz rzutow po kozle. Mysle, ze zaakceptuje swoja role, bo w koncu sam przez wiele lat byl rolsem, a contract year ma dopiero od nastepnego sezonu. Stageruje go czasami od Doncica zeby pogral troche wiecej z pilka w 2nd unicie. W nawiazaniu do poprzedniego opisu, okno na finały na wschodzie jest otwarte, GM wyczul szanse, a Pat Riley zaczal chodzic z pierscieniami po klubowym obiekcie. Oladipo bedzie oddawal mniej rzutow w tej serii, straci je glownie na rzecz Middletona czy Crowdera. Victor musi zacisnac zeby i to przelknac. Organizacja w niego uwierzyla, pomimo ofert w czasie kontuzji nie zostal wymieniony,  jest szansa na finały i wszyscy musza byc skupieni na celu. Oladipo nigdy nie byl  5 gwiazdkowym rekrutem, w collegu przez lata gral jako roles z nastawieniem na defensywe i potrzebuje go w tej formie z Bucks. Licze, ze bedzie bardzo agresywanie kryl Kembe, na granicy fauli,  od 3/4 boiska, przynajmniej przez 2 pierwsze mecze, ktore powinny wyznaczyc ton tej serii. 

Z lawki glownie minuty dostaja Satoransky/Ross/Holmes/Portis, ktorzy uzupelniaja zelazna rotacje. Arcidiacono/Dudley moga jeszcze czasami dostac jakies minuty poza garbage time, ale watpie. 

T. Satoransky - nie mial mozliwosci gry w PO; w moim zespole moze grac na dowolnej z obwodowych pozycji, sprawdza sie swietnie jako secondary creator, nawet przy niskim volume ma dobry wplyw na gre w ataku, jest ponadprzecietnym obronca. Idealny gracz do contendera, dobrze uzupelnia sie z reszta rosteru. 

T. Ross - zagral dobra serie z Bucks, duzo pracuje bez pilki, ladnie uciekal Milwaukee przy curlach, potrafi wykonczyc akcje floaterem, skutecznosc psuja mu off balance trojki, ale ogolnie zaprezentowal sie przyzwoicie, byl drugim najlepszym zawodnikiem Magic w tej serii. Lepiej czuje sie jak broni on ball niz przy bieganiu po zaslonach. 

R. Holmes - swiezo po kontuzji, wiec watpie zeby gral wiecej niz 20 minut; zagral przelomowy sezon, PO to troche niewiadoma, ale zakladam 15 minut solidnej defensywy w kazdym meczu, jest mobilny i lepiej broni picki od Vuca, wiec jest to jakas przeciwwaga. Licze, ze dalej bedzie potrafil wykanczac podania pod koszem. Chce zeby kilka minut zagral obok Vuca, tak jak probowalem w RSie. Luka lubi tez grac z dwoma klasycznymi wysokimi(vide Powell). Swietnie zbiera w ataku, ale przy Giannisie na boisku nie bede tego wykorzystywal 

B. Portis - mial swietny stretch tuz przed zakonczeniem sezonu, ale z racji gry w Knicks jego forma jest nieznana, licze na jego gre w ataku, on akurat z lawki powinien troche punktowac

Podzial minut:

  • C : Vuc 36/Holmes 12
  • PF: Crowder 32/Holmes 8/Portis 8 
  • SF: Doncic 38/Ross 6/Satoransky 4
  • SG: Middleton 36/ Ross 12
  • PG: Oladipo 30/Satoransky 18

Arcidiacono, Dudley graja w razie foul trouble, kontuzji, 

Nie bede wymienial wszystkich 5 man unitow, bo rotacja jest dosyc klarowna. Nie zamierzam tez robic w tej serii specjalnych adjustments czy zmian S5. Wiecej minut dostaja gwiazdy, a Holmes jest 3 wysokim,  Portis ma ograniczone minuty. Mam wysoki, silny sklad, ktory moze powodowac fajne matchupy w ataku: Middleton vs Iggy,  Vuc vs Lopez, czy Oladipo uciekaly wzdloz linii po zaslonach vs Kemba. Luka moze sobie odpoczac w obronie na Iggym badz swobodnie od niego pomagac w razie potrzeby. Najmniejszym zawodnikiem w scislej rotacji jest Oladipo, co moze byc problemem dla przy checi ukrycia Kemby.

Randomowe staty ponizej:

L. Doncic - PO 6 GP, 35.8 mpg, 31.0 pts., 9.8 rb., 8.7 ast., 36% 3P% (2.7 made),  60TS% 

N. Vucevic - PO 5 GP, 37.0 mpg, 28.0 pts., 11.0 rb., 4.0 ast., 41% 3p% (3.6 made),  60 TS%

K. Middleton - PO 10 GP, 35.5 mpg, 20.3 pts., 6.9 rb., 6.0 ast., 35% 3P%(2.3 made),  51 TS%

J. Crowder -  2 serie PO 9 GP, 30.0 mpg, 12.8 pts., 6.2 rb., 40% 3P% (3.3 made), 63 TS%,

V. Oladipo - PO 4 GP, 30.8 mpg, 17.8 pts., 3.3 rb., 2.5 ast. , 36% 3p%(3.0 made),  56TS%

T. Ross - PO 5 GP,  27.0 mpg, 16.4 pts.,  4.4 rb., 1.0 ast., 33 3P% (2.0 made),  58TS%

T. Satoransky - RS 28.9 mpg, 9.9 pts., 3.9 rb., 5.4 ast., 32 3P% (1.0 made), 53TS%

B. Portis - RS 21.1 mpg, 10.1 pts., 5.1 rb., 1.5 ast., 36 3P% (1.0 made), 53 TS%

R. Holmes - RS 28.2 mpg, 12.3 pts., 8.1 rb.,  1.0 ast.,  68TS%

Boxscorowa produkcja jest tu mocarna, a jak sie przeanalizuje profil gry w/w graczy, to mozna dojsc do wniosku, ze wiekszosc graczy do siebie swietnie pasuje i poradzi sobie z mniejszym loadem w ataku. To jest moja żelazna rotacja na PO.

Podsumowanie i ogólne wnioski:

- rotacja na 2/3 w Bucks tj. Green/Iggy(czy nawet THJ/Matthews) jest najgorsza w PO na tym poziomie, ja tu wystawiam zestaw Middleton/Doncic, w zanadrzu czeka jeszcze Dipo

- Vucevic w bezposrednim pojedynku zdominowal Lopeza, jego zmiennikiem jest Kleber, ktory rzucał w PO 19% za 3, co nie pozwala na zachowanie dotychczasowego sposoby gry w ataku, wiec takie adjustments nie przejdzie i jest to matchup przeze mnie wygrany. Tristan przy Giannisie zabija spacing, wiec tez odpada.

- Green jest zbyt slaby fizycznie by ustac Doncicowi tylem do kosza i przy drivach pewnie tez , bede to wykorzystywal i czekal na to od kogo idzie pomoc, a przy pulapie z jakiego rozgrywa Luka jest w stanie podac w dowolne miejsce. Wokol siebie ma swietnych shooterow, a przede wszystkim dwoch graczy, ktorzy w tych PO dobrze sobie radzili z wiekszym loadem w ataku(Vuc i Middleton). Gral na kosmicznym poziomie w tych PO, a w tym matchupie nie ma nic z czym by sobie nie poradzil

- Iggy bedzie mocno exploitowany w tej serii, w obronie bedzie musial bronic Middletona na misji, a w ataku bedzie musial dostarczac znacznie wiecej niz 4 ppg. To troche za duzo obowiazkow na ten etap kariery

-  na Giannisa wylalo sie bardzo duza szamba podczas PO, choc nie bez powodu, troche wychodzi z tego SHAQ case, bez zajebistego niskiego raczej nic w tej lidze nie zdobedzie, Middleton az tak dobry nie jest, a Kemba w tych PO tym bardziej, przy stanowiących dosyc male zagrozenie w ataku Greenie/Iggym atak Bucks w HCO nie bedzie nigdy dobrze wygladal i beda wychodzily tu rzeczy podobne jak w real Bucks. Swietny RS team, ale na PO to sie nie nadaje. 

- forma rzutowa moich starterow w tych PO przerosla moja oczekiwania, uwazam ze trzeba miec bardzo mobilny i wysoki zespol zeby mnie bronic, bez jakichkolwiek luk w obronie, cos wlasnie w stylu Lakers z M.Morrisem w S5, czyli mozna grac small bedac big, zakladam ze Bucks troche pograja Giannisem na C, ale zawsze zostaje im jakies liabiliy w ataku(Iggy) lub obronie(Kemba)

- Sam Kemba gra przecietne PO, zdarzaly mu sie mecze, gdzie byl pasywny w ataku pod mocniejszym kryciem, a swiadom wad zespolu SlaKB takie krycie bedzie mial od poczatku, Milwaukee nie moze pozwolic sobie na chociaz ulamek slabszej gry Kemby w tej serii. Poza tym patrzac na roster, nie beda mogli sobie rowniez pozwolic na gre bez jednego z nich na boisku, wiec te 8-10 minut beda stagerowani. Zeby wygrac serie Giannis musialby byc zdrowy i grac na poziomie tego co w RS, a Kemba musialby grac koszykowke, na ktora obecnie po prostu nie jest zdolny. 

- Kemba na boisku razem z THJ(teoretycznie adjustments za Iggiego) staje zespolem mocno opartym na jumperkach, dla mnie idealnie, bo jeszcze moge ich targetowac w ataku, 

- Middleton bedzie x factorem naprzeciwko starej druzyny, w 2 rundzie pokazal forme, a tutaj support jest jednak na wyzszym poziomie

- Giannis na pewno nie gra przez wiekszosc G4 i cale G5, co do reszty nie wiadomo, nie bede tego ocenial, ale to sa zazwyczaj kluczowe mecze w serii, a sam Kemba nic tu raczej nie osiagnie

 

W duzej mierze czerpalem z poprzedniego opisu, bo jednak plan gry w ataku nie uległ wielkiem zmianon. Najwiecej poprawek znajduje sie oczywiscie w obronie.

Uważam, że mam wszelkie potrzebne atuty do tego, aby wygrac serie. Mam gtg, kreatora ofensywy, opcje w crunch time, spacing z kazdej pozycji, iso scorerow, dobrych w obronie wysokich oraz overall dobrych w defensywie graczy. Ze wzgledu na uraz Giannisa mysle, ze zamkne serie w 6 meczach. Proponuję 4:2 Miami. 

Edytowane przez tangiers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro było już o Lillardzie i Giannisie, to może warto przypomnieć też o problemach zdrowotnych Doncica. Tangiers ten temat zupełnie zamiótł pod dywan.

Nie wiem, obrona Heat jest tak słaba do obrony Greka, że trudno mi wyobrazić w jakikolwiek sposób na jego zatrzymanie. Jeśli Giannis by wrócił podczas serii na co moim zdaniem były szanse to skłaniałbym się jednak ku Bucks, ale czekam tu na opis @SlaKB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milwaukke Bucks - GAMEPLAN

Rotacja:

PG: Walker 38/Jackson 10

SG: Green 36/Matthews 8/Jackson 4

SF: Hardaway 34/Matthews 14

PF: Iguodala 24/Giannis 14/Kleber 10

C Giannis 24/Lopez 20/Kleber 4

 

Obrona:

Oczywiście nie ma co ukrywać, że Heat mają dużo talentu po tej stronie, jednak piłka jest jedna i tak jak pisał sam tangiers Oladipo będzie głównie pełnił rolę rolesa i miał zapierdzielać w D. Jest to zrozumiała decyzja bo Oladipo w tym sezonie ze względu na kontuzję prezentował dużo niższy poziom. Mniejsza rola Oladipo mi odpowiada bo jak wiadomo Kemba jest najsłabszym punktem mojej defensywy. (inna sprawa czy Oladipo bez problemu przyjąłby tą rolę? tego nie wiem, tu już interpretacja zależy od Was, ale jednak często gdy jest tylu kandytatów do piłki to pojawiają się kwasy w drużynie). Dodatkowo Oladipo ma uciekać głównie po zasłonach co przy niskim zwinnym Kembie chyba jest trochę bez sensu bo taki Kemba spokojnie powinien nadążyć za Oladipo uciekającym po zasłonach.  Duet Doncic-Middleton jest wymiennie kryty przez duet Green/Iguodala. Hardaway planowo kryję Crowdera, który nie jest zbyt dużym zagrożeniem w ataku. O obronie Giannisa chyba nie muszę nic pisać. Najważniejszym założeniem w moim smallballu, przy będących w takiej formie Doncicu i Middletonie jest switch everything. Dzięki smallballowi każdy gracz jest w stanie ustać Doncicowi czy Middletonowi, a przy okazji po części rozwiązuję problem Oladipo, który grając z piłką po zasłonie będzie przejęty przez innego obrońcę mającego lepsze warunki do krycia go. Giannis jak wiadomo jest bardzo dobrym rim protectorem więc biorąc pod uwagę jego atletyzm powinien być świetną odpowiedzią na wjazdy Doncica. Przy taktycę switchowania największym problemem może być Vucevic, którego poza Giannisem nie bardzo kto ma kryć. Ten problem powinien jednak sam się rozwiązać z powodu problemów Vucevica w obronie - nie będzie on w stanie kryć Giannisa, ani nie da rady go ukryć na żadnym z innych graczy. 

Dodatkowo główna broń Heat - picki Doncic/Vucevic byłyby w tym zestawieniu bronione przez Giannisa i Greena co myślę, że pozwoliłoby zneutralizować w dużym stopniu tą broń Heat. To samo tyczy się picków Middleton/Vucevic. Mocno ograniczam również wjazdy Doncica dzięki switchom, dodatkowo moi gracze cały czas mają za plecami Giannisa. Oczywiście BroLo jest bardzo dobrym rim-protectorem, ale jednak jest mało mobilny, a obrona rlBucks pozwalała na dużo open3 po części ze względu na brak mobilności Lopeza. U mnie Giannis jest bardzo mobilny i powinien sobie dawać radę z wjazdami i łataniem ewentualnych dziur, których nie powinno być dużo. Tym bardziej, że mam graczy, którzy potrafią poruszać się w teamD.

Z ławki w D pomaga Matthews, który w takiej taktyce może spokojnie grać od pozycji 2-4 i wszystkich z powodzeniem bronić. Dodatkowo pod koszem dwóch bardzo dobrych obrońców Lopez i Kleber więc rim protection mam zapewnione przez 100% czasu gry dzięki czemu można ograniczyć Doncica. Przypominam, że w rlClippers tego rimprotectora brakowało, a ja mam trzech bardzo dobrych zawodników pod tym względem. 

 

Atak:

Przy składzie na jaki się zdecydowałem nie ma tutaj żadnej filozofii, jedziemy mocno w transition i staramy się nakręcać tempo gry. Giannis cały czas ma solidny spacing, żeby grać w swoją grę, a Heat mają problemy w defensywie. Jedyny defensor poniżej przeciętnej to Crowder. Aby zatrzymać Giannisa potrzebna jest świetna praca w teamD całego zespołu, w Heat na pewno tego nie ma. Dodatkowo Heat tak naprawdę nie mają żadnego dobrego rim-protectora, idealne warunki dla Giannisa. Tutaj też jest klucz do mojej taktyki. Czytając opis gry w defensywie mogliście pomyśleć.. Wszystko fajnie, ale co z Vucevicem skoro po zmianie krycia może go kryć Walker czy Green? Seria na poziomie 30 ppg? No nie do końca, przy mojej taktyce Giannis robi co chcę z Vucevicem, który kompletnie nie nadąża w obronie i przy transition. Dodatkowo gra na tablicach nie jest żadnym problemem mając Giannisa co powoduję to, że Vucevic będzie miał ogromne problemy w tej serii i jego minuty mogą być ograniczone. A w sytuacji gdyby Heat chcieli odpowiedzieć small-ballem nie mają tego komfortu co ja. Tzn. ja gdy gram smallballem dalej mam świetnego rimprotectora, który straszy wjeżdzających pod kosz. W Heat po zdjęciu Vucevica obrona obręczy praktycznie nie istnieję, a wiadomo co wtedy robi Giannis. Już nie wspominam o tym, że tangiers może rzucać na niego wszystkich ze składu, ale dalej nikt nie jest w stanie go bronić. Jeśli będą szły podwojenia to Grek też całkiem nieźle podaję, a mam również dobrych strzelców za 3 na placu. 

Co do matchupu Oladipo vs Kemba to nie jestem przekonany do tej agresywnej defensywy Oladipo. On po kontuzjach stracił sporo swojego atletyzmu i mam wrażenie, że wystarczy jedna porządna zasłona i Kemba ma open jumper, a po minięciu Oladipo raczej nie zapowiada się na pomoc od któregoś z graczy Heat. W związku z czym mam wrażenie, że Kemba powinein się stawić w tej serii i być legit drugą opcją dla Greka.

Oczywiście potężną bronią będą pnr Kemba-Giannis, gdzie takie duo miałoby pewnie szansę w rlNBA być najlepszym tego typu duetem w lidze. Dodatkowo te picki bronił by wolny Vucevic co powinno skutkować wolną pozycją zarówno dla Kemby jak i Giannisa. Przy zacieśnianiu D Miami dalej mamy open3 dla dobrych strzelców.

W ataku mam również 17 ppg Hardawaya, który głównie przerodził się w gościa grającego bez piłki dzięki czemu idealnie pasuję do duetu Kemba-Giannis. To pozwala zachować balans w ataku z czym w Heat może być problem (poza Crowderem każdy z s5 potrzebuję tam piłki). Dodatkowo Hardaway mając trochę miejsca (przy takim personelu Heat powinien mieć sporo tego miejsca) potrafi on też zagrać coś na koźle i wykreować sobie czy partnerowi rzut. 

Nie szukam słabych punktów w obronie Heat, bo po prostu najsłabszym punktem w tym matchupie jest kompletny brak obrońcy na Giannisa. VS  rlHeat został zatrzymany, ale już w RS było widać, że oni mają świetny personel do krycia Giannisa.

Z graczy rezerwowych więcej posiadań będzie miał grający mniejsze minuty Lopez, na ławce Heat nie mają żadnego gracza dobrze radzącego sobie w masowaniu się pod koszem, dzięki czemu grającemu z ławi Brookowi chciałbym dać trochę więcej touches na post-up, myślę że nie zapomniał jak się w ten sposób gra. Powinno otworzyć to wolne pozycję na obwodzie. 

Podsumowanie:

- zawsze na boisku jest ktoś z dwójki Kemba/Giannis

- zakładam, że Giannis wraca na G6 ;)

- pamiętajcie, że Giannisa zatrzymali świetnie zorganizowani Heat ze świetnym personelem (najlepszym w lidze?) do bronienia Giannisa. Nasi beGMowi Heat mając być może najsłabszy skład do obrony Giannisa. Nie ma tam tak naprawdę nikogo kto mógłby go efektywnie kryć przez dłuższe momenty.

- w G5 bez Giannisa wraca do S5 Lopez, i staram się grać sporo dwójkowych akcji Kemba/Lopez z czyhającym na piłkę Hardawayem. Na PF gra Iguodala/Matthews żeby zachować założenia smallballu, dodatkowo mogę odkurzyc TT, który w mistrzowskich Cavs świetnie radził sobie w obronie switchy, tutaj nie chciałem go wrzucać bo wiadomo jaką ma reputację i niestety gra w tragicznych obecnie Cavs, a mam wrażenie że w takiej grze on się dobrze czuję i radziłby sobie całkiem nieźle na C, szczególnie w obronie switchy właśnie

- mam wrażenie, że Doncic mając naprzeciw sobie kilku dobrych rimprotectorów nie wyglądałby aż tak świetnie jak vs Clippers, tym bardziej że switche mogą ograniczyć jego wjazdy.

 

Sorry, że mało szczegółowo, ale brak więcej czasu niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Tylko ze Giannis w g4 i g5 chodził w walking boot czy jak to się nazywa, ja nie wiem czy on by wrócił ja tą serie i nie wiem skad to założenie szczerze powiedziawszy.

Giannis skręcił kostkę w pierwszej kwarcie gamę 3 i do końca meczu wyglądał kijowo, widać było że mu to mocno przeszkadza w grze, potem skręcił znowu w 1 kwarcie gamę 4 i do gry już nie wrócił, na gamę 5 przyszedł w bucie ortopedycznym. No takie są niestety fakty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał:

Giannis skręcił kostkę w pierwszej kwarcie gamę 3 i do końca meczu wyglądał kijowo, widać było że mu to mocno przeszkadza w grze, potem skręcił znowu w 1 kwarcie gamę 4 i do gry już nie wrócił, na gamę 5 przyszedł w bucie ortopedycznym. No takie są niestety fakty. 

A co z kontuzją Doncica? Czemu ten temat jest pomijany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MarcusCamby napisał:

A co z kontuzją Doncica? Czemu ten temat jest pomijany?

Moze dlatego, ze wrocil po kontuzji, zagral all time spotkanie i gral w nastepnych meczach. I to wszystko bylo jeszcze w 1 rundzie. Giannisa case juz wyzej opisal Fluber. Uroiłeś sobie, ze zlapie jakas kontuzje w 2 rundzie, a jednoczesnie na podstawie swoich domyslow uznales, ze Giannis wroci w G6 i dalej bedzie zajebisty. Podwojne standardy.

Edytowane przez tangiers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak było pisane wczoraj, ciężko mi sobie wyobrazić Giannisa wracającego na ostatni mecz tej serii w momencie kiedy w g5 siedzi w ortopedycznym bucie. Druga kwestia czy w ogóle doszłoby do game7, bo jakos nie wierze w 3:0 z giannisem. Nie wiem skąd pojawiła się tak duża krytyka obrońców na Giannisa, jasne nie ma Adebayo, ale Crowder, Middleton czy Holmes wydają mi się być nienajgorszym zestawem na Giannisa. Nie robiłby tu z pewnością łatwych 35ppg. Podoba mi się drużyna jaką zbudował tangiers. Od totalnego tankera w jeden wlasciwie sezon przeszedł do zespołu na I rundę PO, po czym rok pozniej zbudował druzyne która bije się o najwyższe cele. Holmes nie miał za bardzo jak się pokazać podczas bubble, jednak pamietajmy ze to był gracz z impaktem chyba top50 w NBA w RS. Solidny po obu stronach parkietu gracz, tangiers nie podał chyba wsumie rotacji kto ile minut ale ja nim bym grał nawet na PF wraz z Vucevicem na boisku. Jak pasował do Bjelicy, to do Vucevica by nie pasował? Poza tym pamietajmy ze Vuc miał vs Giannis  i Brook o wiele lepsza serie, niż rok temu vs Raptors, którzy go potrafili wyłączyć. Generalnie ten match up Heat vs Bucks to zajebista seria, bo obie drużyny mają mega siłę w ataku, i zajebiście dużo się dzieje.  Kemba nie zachwyca w tych Play offach i to bedzie jeden z ostatecznych argumentów na niekorzyść Bucks. Nie wierzę, żeby Bucks wygrali jakiś mecz bez Giannisa po prostu, Heat są napakowani. Dlatego ostatecznie widzę to 2:1 z Giannisem i 0:3 bez. Heat w 6. Kolejna seria niestety, gdzie kontuzja lidera sprawia, że GM ma po prostu pecha. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.