Skocz do zawartości

[beGM Play-off '20 East 1st Round] Orlando Magic (48-23) – New York Knicks (44-27)


january

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, MarcusCamby napisał:

Alonzo ciężko zapracował na miano nowego Goebbelsa. Jego dewiza "kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą" sprawdza się i tutaj. Tyle razy GM Magic to powtórzył, że część osób w to uwierzyła. Ja sam mówiłem, że mają spore problemy, ale tu już dwóch GMów pisze, że Leonard to jedyny kreator...

Łoł.. Mocne, nawet nie zdajesz sobie sprawy jak bardzo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Lucas napisał:

Niestety Plumlee nie ma miłości na forum, a jeszcze był jakiś jego hejter w temacie Denver to się mogło ludziom utrwalić.

stały, równy poziom prze całą karierę, balansujący na linii starter/ławka, per100 per36  (czy to jak grał jako starter w nets/blazers, czy to z ławki w denver, którzy dali mi kontrakt i ściągnęli w konkretnym celu).

Niewiedza jest jedynym wyznacznikiem oceny Śliwki, który do mojej drużyny został ściągnięty właśnie ze względu na swoje atuty - passing. Aktualnie  w lidze jest dwóch grających w podobnym stylu centrów - Bam i plumlee. Oczywiscie nie kwestionuje tego, że bam jest po stokroć lepsym zawodnikiem. Ale roznica w tym dlaczego, jeden jest all-starem, a drugi zwyklym rolesem nie wynika z atutu z powodu ktorego jednego sciagnalem.

 

9 minut temu, Alonzo napisał:

Czy tu się porównuje handoffy Bama do Plumlee - dobrze to zrozumiałem? 

m.in wlasnie chodzilo o to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, człowiek...morza napisał:

stały, równy poziom prze całą karierę, balansujący na linii starter/ławka, per100 per36  (czy to jak grał jako starter w nets/blazers, czy to z ławki w denver, którzy dali mi kontrakt i ściągnęli w konkretnym celu).

Litości, to już nawet ten "słynny" Alonzowski Grant Williams gra w play-offs większe minuty w lepszym zespole niż Plumlee.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Alonzo napisał:

To może Miami powinni w Plumleego pójść zamiast Bama. 

Jeżeli rezerwowy center jest odpowiedzią Knicks na kreowanie gry poza Leonardem, to jestem spokojny o wynik. 

U Ciebie rezerwowy center jest ojcem defensywy i jakoś nikt Ci go nie deprecjonuje, bo kluczem do oceny jest jego ogólny skillset.

To, że Bam Adebayo jest lepszym graczem od Masona Plumlee nie znaczy, że w jednym aspekcie nie są na podobnym poziomie.

Tak jak TJ McConnell może być lepszym rozgrywającym w HCO od Ben Simmonsa, ale to nie znaczy że jest też lepszym graczem.

Widziałeś kiedykolwiek grę Masona na oczy? Bo ja nie wiem jak ktoś kto widział, chociaż 5-10 spotkań z jego kariery może wątpić w jego umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fluber napisał:

Litości, to już nawet ten "słynny" Alonzowski Grant Williams gra w play-offs większe minuty w lepszym zespole niż Plumlee.

Polecam porównanie notowań w podanych przeze mnie statystykach w bkn/ptb (s5) vs nuggets (ławka). https://www.basketball-reference.com/players/p/plumlma01.html

No i ten Grant Williams, ktory statystycznie w 90 % przypadkow broni podkoszowych, teraz nagle zabiera się za obrone Leonarda. https://stats.nba.com/player/1629684/head-to-head/?Season=2019-20&SeasonType=Regular Season

to jest tradycyjnie ta subtelna roznica. ja na swoje tezy mam potwierdzenia, z drugiej strony pozostaje "tak bo tak" (grant williams pobroni leonarda, bo tak)

 
  •  
Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Litości, to już nawet ten "słynny" Alonzowski Grant Williams gra w play-offs większe minuty w lepszym zespole niż Plumlee.

Plumlee gra mało, nie dlatego że jest słaby, tylko dlatego że jest zmiennikiem Jokica.

W takich Celtics być może grałby startera.

Argument w stylu roto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Widziałeś kiedykolwiek grę Masona na oczy? Bo ja nie wiem jak ktoś kto widział, chociaż 5-10 spotkań z jego kariery może wątpić w jego umiejętności.

Oglądałem baaardzo uważnie serię z Jazz :) 

1 minutę temu, człowiek...morza napisał:

Polecam porównanie notowań w podanych przeze mnie statystykach w bkn/ptb (s5) vs nuggets (ławka).

No i ten Grant Williams, ktory statystycnzie w 90 % przypadkow broni podkoszowych, teraz nagle zabiera się za obrone Leonarda. 

Grant jest stworzony do switchy i bardzo twardo broni na nogach - ciężko go przepchnąć. Na Leonarda jest jak znalazł. 

Może teraz uda mi sie Was przekonać do pooglądania jego gry (polishlama wrzucał ten filmik w temacie o Celtics):

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co slusznie zauwazył @MarcusCamby nikt się Noela (który jest zmiennikiem IRL gorszego centra niz Jokic znacznie) nie czepia, bo to bardzo dobry defensor i mozna kupic go w tej wiekszej obroni w jego wlasnej roli.

Tak samo Plumlee (który przecież bywał w swej karierze juz regularnym centrem) ma swoje ograniczenia (choćby rzut), ale to świetnie podający wysoki, niezły obrońca i daje mnóstwo hustle i to tez mozna spokojnie kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lucas napisał:

I co slusznie zauwazył @MarcusCamby nikt się Noela (który jest zmiennikiem IRL gorszego centra niz Jokic znacznie) nie czepia, bo to bardzo dobry defensor i mozna kupic go w tej wiekszej obroni w jego wlasnej roli.

Tak samo Plumlee (który przecież bywał w swej karierze juz regularnym centrem) ma swoje ograniczenia (choćby rzut), ale to świetnie podający wysoki, niezły obrońca i daje mnóstwo hustle i to tez mozna spokojnie kupic.

No ale @Lucas kiedy Plumlee wchodzi na parkiet to atak Nuggets po prostu staje. 

11 minut temu, MarcusCamby napisał:

Plumlee gra mało, nie dlatego że jest słaby, tylko dlatego że jest zmiennikiem Jokica.

 

Plumlee gra mało, bo z nim na boisku atak Nuggets staje. Zwłaszcza jak schodzi Murray i Plumlee może pokazać swój skill kreatora w pełni:

https://www.pbpstats.com/wowy-combos/nba?TeamId=1610612743&Season=2019-20&SeasonType=Playoffs&PlayerIds=203486,1627750

Między " fajnie mieć centra, który czasem potrafi podać", a " wygram w play-offs z wyżej rozstawionym rywalem, bo mój drugi kreator to Mason Plumlee" jest olbrzymia różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niepotrzebnie ogolnie ta dyskusja zboczyła na Plumleego. To nie jest kwestia, która rozstrzygnie tą serie (rownowazy sie z noelem, bez ktorego obrona orlando siedzi. wiec obaj daja to co trzeba druzynom). 

37 minut temu, Alonzo napisał:

 

 

no i tu znow, kolejny raz. ty podajesz jakis bieda filmik, z ktorego przede wszystkim wynikaja inne atuty williamsa, anizeli obrona obwodowych. a ja tytulem przykladu podalem konkretne fakty i statystyki na to, ze carter broni najlepszych obwodowych rywali (czyli są podstawy do twierdzenia, ze moze ograniczyc mitchella).

podalem tez fakty, ze williams broni przede wszystkim podkoszowych.

i zeby nie bylo ja nie kwestionuje tego, ze williams co do zasady ejst dobrym obronca, bo nim jest, ale nie w tym jest clue.

Cytat

a) skupienie się na atutach Cartera (uważam, że w tym adjustment jest relatywnie sporo korzyści - tak dla przykłady, Carter najwięcej minut w tym sezonie spędził na trójce Lou Williams, Lillard, Jamal Murray. Każdy miał negatywne A/TO i nie przekroczył 50 %.). https://stats.nba.com/player/1628975/head-to-head/ Ogólnie jak sobie zajrzycie, to są tam same czołowe/uznane rolesowe nazwiska (grupa Shamet, DiVincenzo, Bledsoe, Lowry, Mitchell, D'Angelo, Oladipo, McCollum, Walker, Augistin  razem 8/31 z gry);

 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, człowiek...morza napisał:

niepotrzebnie ogolnie ta dyskusja zboczyła na Plumleego. To nie jest kwestia, która rozstrzygnie tą serie (rownowazy sie z noelem, bez ktorego obrona orlando siedzi. wiec obaj daja to co trzeba druzynom). 

no i tu znow, kolejny raz. ty podajesz jakis bieda filmik, z ktorego przede wszystkim wynikaja inne atuty williamsa, anizeli obrona obwodowych. a ja tytulem przykladu podalem konkretne fakty i statystyki na to, ze carter broni najlepszych obwodowych rywali.

i zeby nie bylo ja nie kwestionuje tego, ze williams co do zasady ejst dobrym obronca, bo nim jest.

 

No i po co edytowałeś? ;) 

a już dałem Tobie lajka :) 

Niskich też może głównie przy switchach. Tu jednak na Leonarda w iso będzie ok. Najbardziej boję się jego fauli, które mogą mu ograniczyć minuty. 

Mam nadzieję, że ta seria zwróci Waszą uwagę na Granta w dalszej części playoffs Bostonu i od początku kolejnego sezonu. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Alonzo napisał:

Czy tu się porównuje handoffy Bama do Plumlee - dobrze to zrozumiałem? 

Nawet coach kadry USA ich porównywał i ostatecznie zdecydował się na Śliwkę.

https://news4sanantonio.com/sports/spurs-zone/miamis-adebayo-talks-about-getting-cut-from-team-usa-by-popovich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.