Skocz do zawartości
january

Minnesota Timberwolves 2020/2021

Rekomendowane odpowiedzi

Moja pierwsza reakcja na deal Malika to było mehhhhh.

Ale, że to jest umowa z team-option na 4 sezon to wygląda to znacznie, znacznie lepiej. A widząc umowę Joe Harrisa (75/4) to jednak shooterzy są w cenie i kto wie jaki deal mógł dostać jednak Malik, więc de facto pewnie +-43/3 z opcją teamu na 4 rok się nawet broni.

Inna sprawa, że konstrukcja rosteru jest taka, iż aktualnie to 5-6 bardziej PG-SG (Russell, Rubio, Edwards, Beasley, Culver) obsadza pozycje 1-3, a na PF bawią się chwilowo Okogie i Layman, także trzeba czekać na dalsze ruchy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, january napisał:

Moja pierwsza reakcja na deal Malika to było mehhhhh

Ale to nadal jest mehh.. Skoro wzięli z draftu Edwardsa to po co im Beasley który na dodatek ma obecnie sporo problemów kryminalnych. W takiej sytuacji nie płaci się 15-16 mln za sezon choć ogólnie to zgadzam się ,że dobry rzut za 3 zawsze w cenie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, ely3 napisał:

Ale to nadal jest mehh.. Skoro wzięli z draftu Edwardsa to po co im Beasley który na dodatek ma obecnie sporo problemów kryminalnych. W takiej sytuacji nie płaci się 15-16 mln za sezon choć ogólnie to zgadzam się ,że dobry rzut za 3 zawsze w cenie

Ale już z mniejszą liczbą "h" w "meh" 😉 

Nie jestem wielkim fanem, ale te TO na 4 sezon mocno polepsza sytuację od strony Wolves i jestem w stanie zrozumieć ten ruch dla 23y grajka. A na tym offseason (Pistons) dzieją się rzeczy, których nie rozumiem, więc dobrze, że nie w Socie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, DamianOItalianO napisał:

Przed draftem napalony byłem na tego Gordona z Magic

Może jeszcze nic straconego... 

Rubio nie jest zawodnikiem, odmieniającym oblicze klubu.

Tu się nie zgodzę, oczywiście nie jest game changerem na miarę największych, ale odpowiednio dobrany skill daje mnóstwo ekipie. Zwracam uwagę, że w UTAH (w wielkim uproszczeniu) samo przyjście Rubio uzupełniło stratę Gordona i Borysa... SRS za czasów ich najlepszego sezony było na poziomie 4,00 (rok wczesniej 1,84) z Rubio skoczyło do 4,47 i 5,28 - w obecnym sezonie, gdzie niby Conley z Bojanem mieli być mega upgradem (ofensywnie nawet byli jak byli zdrowi), tylko 2,82... ale oczywiście nie wiadomo jak by się skończyło gdyby nie COVID. Niemniej Jazz to ogólnie była mocna ekipa, gdzie D było kluczem, a Rubio nie do końca jak miał się rozwijać poza gra na pickach z Gobertem.

Natomiast jak wielka wartość ma Ricky - pokazał w Suns. Tak ekipa juz od pewnego czasu miała niewykorzystany potencjał, ale dopiero przyjście prawdziwego rozgrywającego pokazało jak mogą grać. SRS skoczył z -8,61 do + 0,56. Net + 6,74, Ofensywa do blisko 115 ORtg skacze - to jest przepaść jakościowa w teamie.

image.png.6b671c847dd9c002c54ac0dd6cd38f87.png

Po podpisaniu Beasleya 60/3+1TO robi się bardzo ciasno w salary, jest bogactwo Guardów

No dlatego sądzę, że jeśli nie teraz to w sezonie pójdzie deal. Czy Malika czy innego gracza, to nie wiem, ale na pewno jakiś SG/SF poleci. 

Sama umowa przed Covidem i jego wybrykami byłaby uznawana za świetną, dziś liczyłem na choć 15-20% zniżkę, takie 12 mln byłoby optymalne - z drugiej strony jak kręcili się Knicks a kilka innych zainteresowanych, to zawsze maja teraz kartę przetargową. Kontrakt też nie jest zły, zaczynają bodajże od 13,4 a 16,6 w ost roku niby TO, więc te 43 mln z hakiem na 3 lata już tak źle nie wyglądają, więc jak DAR miałby zostać UFA, można go będzie spuścić rok szybciej i DAR dać ext. Do tego Rubio ze swoim kontraktem jest/będzie dosyć łatwo trejdowalny. Ma to sens.

Strasznie biednie pod koszem.

Oczywiście ten PF wciąż martwi, kasy juz prawie nie ma, ale akurat na C to myślę, że będzie opcja tanio złapać jakiegoś Biyombo, O'Quinna czy Gibsona (z którym KAT raczej dobrze fitował). Stay tunned...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Generalnie Denver i Sota potrzebują tego samego typu gracza ściągnąć obok KATa/Jokicia i oba zespoły mają za dużo niskich zawodników w rosterze, więc jestem ciekawy kto lepiej rozwiąże problem.

Normalnie byłbym pewny, że zrobią to lepiej Nuggets, ale Connelly na razie ma dość słaby offseason, więc takiej pewności nie mam.

No i w obu przypadkach zlotem byłby moim zdaniem Aaron Gordon, tu również wspominany.

To co martwi to z jakich pozycji oba zespoły doszły do tych problemów, bo Denver ma je jako finalista konferencji, który za tego, który miał je załatać na parę sezonow oddało rok temu wybór w drafcie. W Socie mimo wszystko mniejsza presja i oczekiwania, więc i chyba stąd narracja inna niż o Nuggets.

Edytowane przez Lucas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, TryczekSzukarek napisał:

Grant idealnie by tu pasował - jednak ten już z Detroit podpisał :) 

Nie za te pieniądze... przecież on był "ujemny" w DEN. Mega przehypowany gracz w mojej ocenie. O ile w perimeter D daje radę, to reszta defensywy jest przereklamowana. Jemu brakuje team D i BBIQ, on nigdy więcej niż 12-14 mln nie powinien zarabiać - patrz na porównanie z RoCo, który jest klasę, jeśli nie 2, lepszy. nie dziwie się, że DEN nie chciało (bo raczej mogło) więcej dać

image.png.729bfdbec7b603cd4b5559a944c060fe.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, dannygd napisał:

nie dziwie się, że DEN nie chciało (bo raczej mogło) więcej dać

Denver oferowało mu dokładnie tyle co Detroit, ale Jerami stwierdził, że woli większą rolę w Detroit xD To akurat dobrze pasuje do argumentu o niskiej inteligencji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Lucas napisał:

Denver oferowało mu dokładnie tyle co Detroit

Mi tylko oferty 60/4 mignęły, a nie 60/3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, dannygd napisał:

Mi tylko oferty 60/4 mignęły, a nie 60/3 ;)

Charanii i Wojowi im ze źródeł ufam najbardziej :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Lucas napisał:

Charanii i Wojowi im ze źródeł ufam najbardziej :)

Nie Ty jeden ;) , choć Shams to się już musiał wycofywać/tłumaczyć ze swoich zbyt szybkich przecieków. W sumie to bez znaczenia, czy tylko rzucili plotkę marketingową po historii  fakowego twitta - decyzja Granta tak jak napisałeś, potwierdza jego ułomność umysłową.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, Lucas napisał:

Denver oferowało mu dokładnie tyle co Detroit, ale Jerami stwierdził, że woli większą rolę w Detroit xD To akurat dobrze pasuje do argumentu o niskiej inteligencji.

Świetny przykład jak kultura amerykańskiego sportu (może tylko NBA)  jest niekiedy komiczna, gdy ludzie nawet od Jeramiów Grantów oczekują, że będą wybierać team success > reszta, bo inaczej są (według nich) debilami. :]  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, BMF napisał:

Świetny przykład jak kultura amerykańskiego sportu (może tylko NBA)  jest niekiedy komiczna, gdy ludzie nawet od Jeramiów Grantów oczekują, że będą wybierać team success > reszta, bo inaczej są (według nich) debilami. :]  

Co ma do tego kultura amerykańskiego sportu?

Raczej ludzie nazywają innych ludzi od debili, idiotów etc na podstawie własnego kryterium, rozumianego jako osoba co ma inne poglądy, wiarę, priorytety etc, ewentualnie z wyłączeniem pewnych osób znanych, bogatych.

Tu dla przykładu lista różnych postów w których nazwałeś kogoś debilem:

http://e-nba.pl/search/?&q=debil&author=BMF&search_and_or=or&sortby=relevancy

http://e-nba.pl/search/?&q=debilem&author=BMF&search_and_or=or&sortby=relevancy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, Lucas napisał:

A niby dlaczego?

Pomijając już fakt ,że piszesz o zawodnikach Denver w wątku o Minnesocie to tak ogólnie Grant wybrał to co było najlepsze dla niego

Tak samo choć nie podoba mi sie umowa Beasleya to nie nazwałbym GM małointeligentnym gościem bo on po prostu zrobił to co wg niego najlepsze dla drużyny. Uznał ,że jest potrzebny taki strzelec z ławki a jak się Edwards rozwinie to potem można gdzieś nim handlować. Dziwi mnie wysokość tej umowy. Tak jak i umowy Granta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, ely3 napisał:

Pomijając już fakt ,że piszesz o zawodnikach Denver w wątku o Minnesocie to tak ogólnie Grant wybrał to co było najlepsze dla niego

To nie ja zacząłem o Grancie, a tylko doprecyzowałem komentarz @dannygd przecież :P

Co do wyboru Granta to dostając dwie identyczne umowy to wybór patologicznej organizacji nad organizacja z którą dopiero było się w finale konferencji nie jest przynajmniej moim zdaniem rozwiązaniem najmądrzejszym. Jeszcze żeby to były roczne kontrakty to może byłoby logiczna, żeby sobie przez rok w Pistons nabić staty i wywalczyć długi kontrakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Lucas napisał:

To nie ja zacząłem o Grancie, a tylko doprecyzowałem komentarz @dannygd przecież :P

Co do wyboru Granta to dostając dwie identyczne umowy to wybór patologicznej organizacji nad organizacja z którą dopiero było się w finale konferencji nie jest przynajmniej moim zdaniem rozwiązaniem najmądrzejszym. Jeszcze żeby to były roczne kontrakty to może byłoby logiczna, żeby sobie przez rok w Pistons nabić staty i wywalczyć długi kontrakt.

Trudno się z tym nie zgodzić. Dalej próbuje ten ruch jakoś zrozumieć, wytłumaczyć and I fail miserably ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Grant dostanie pewnie większe minuty i ważniejszą rolę w Pistons, to chyba wystarczające argumenty, żeby nie pisać o jego ułomności umysłowej. Czasami ktoś (w tym przypadku Grant) zasadnie dojdzie do wniosku, że w sumie co z tego, że Nuggets są dużo lepsi niż Pistons, skoro to nie do końca jest jego zasługa? Część dalej wybierze lepszy team, bo daje to określone korzyści, niektórzy wybiorą team, gdzie pograją trochę dłużej i oddadzą trochę więcej rzutów, bo np. myślą, że dzięki temu się lepiej rozwiną. To, że to pierwsze ma być jakimś standardem, a drugie wyznacznikiem głupoty, to już uroki NBA. 

Co najwyżej typ okaże się zbyt ambitny i będzie musiał pogodzić się z rolą rolesa zarabiającego fortunę, może skorzysta i się jeszcze rozwinie, już w czasach Sixers wszyscy się zachwycali jego work ethic. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Być częścią ekipy na finał konfy i mieć w perspektywie wpierdol ponowny w najbliższym sezonie (ktoś prócz Jokicowcow wierzy, że nie skonczy sie znow od LAL 4-1/4-0?) czy dostać więcej minut, rzutów i wogole w klubie z dołu ligi i być może podbudowac swoją wartość w lidze. 

Tym bardziej jak zgadza się kasa to ciężka decyzja. 

Nazywanie Granta debilem jest lekko śmieszne. Ciężka decyzja ale zrozumiała. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
45 minut temu, BMF napisał:

Grant dostanie pewnie większe minuty i ważniejszą rolę w Pistons

Nie wiem co i gdzie mu, naobiecywali, ale w Denver przed podpisaniem umowy na pozycjach SF/PF nie było nikogo poza MPJ.... a w DET Sekou, Musa, Blejk, Josh (któremu też coś obiecano :)) 

Oczywiście może się zdarzyć że Blejk pójdzie w dealu i faktycznie Grant będzie grał wielką rolę, ale to stanie się tylko wtedy, jak do dealu dojdzie, a GM z trenerem nic ciekawego w zamian nie dostaną i z musi graczowi o niskim BBIQ dadzą wysoki USG%....

Więc dalej uważam, że trzeba być idiotą, żeby wybrać tę opcję, bo tu logicznie nic nie pasuje do teorii większych minut i roli :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, dannygd napisał:

a w DET Sekou, Musa, Blejk, Josh

Ty na poważnie? Musa i Josh to najpewniej w ogóle rotacji nie zobaczą a Ty ich stawiasz jako rywali Granta. Ale powtarzam to jest wątek o Socie. Tu trzeba rozważać szanse Minnesoty a moim zdaniem oni mają jeden z lepszych okresów i powinni wejść do PO. Ogólnie teraz w dywizji Thunder im wypada. Nuggets sie osłabili. Zostaje Jazz i Blazers. Ale Sota z Rubio nie jest na straconej pozycji zwłaszcza ,że tym razem nikt nie wpadnie na pomysł by to La Vine prowadził atak a Rubio stał w rogu

Ogólnie to wygląda ,że Sota będzie grać na początko ultra niskim składem.

Rubio-Russell-Edwards - Culver???- KAT

Im by się pewnie przydał jeszcze jakiś sensowny skrzydłowy no ale niewielu zostało na rynku. Może Taj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi