Skocz do zawartości

[1st round East] Bucks vs Magic


Braveheart22

Bucks vs Magic  

26 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ile meczów urwie Orlando?

    • 0
      5
    • 1
      11
    • 2
      6
    • 3
      1
    • 4:)
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Fultz agresywny vs Fultz pasywny. Różnica kolosalna. Szkoda tylko, że ten drugi to częstszy widok.

Dzisiaj sie nawet trochę postawiliśmy. Ale ciężko się to ogląda. Poza pierwszym meczem jesteśmy na tle Milwaukee bardzo słabi. Fizycznie mocno odstajemy (o ironio skoro draftujemy po size) i przede wszystkim brakuje gry 1 on 1. Przy takiej obronie Bucks i takich umiejętnościach Magic, to dostanie się pod kosz i zdobycie spod niego punktów graniczy z cudem. 

Coś przed meczem komentatorzy Magic mówili, że niby Clifford mówił jak to ważna jest pierwsza kwarta i że nawet ważniejsza od czwartej. Nie wiem czy faktycznie tak powiedział, ale rozpoczęcie zarówno pierwszej jak i czwartej było tak samo beznadziejne w wykonaniu Magic. Poza tym Bucks nie wiedzieli, że pierwsza jest ważniejsza i zaczęli grać w czwartej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PH#1 napisał:

Fultz ma wiecej wygranych w PO 2020 niż 76ers.

Normalnie szał😂

4 minuty temu, spabloo napisał:

Dzisiaj sie nawet trochę postawiliśmy. Ale ciężko się to ogląda. Poza pierwszym meczem jesteśmy na tle Milwaukee bardzo słabi. Fizycznie mocno odstajemy (o ironio skoro draftujemy po size) i przede wszystkim brakuje gry 1 on 1. Przy takiej obronie Bucks i takich umiejętnościach Magic, to dostanie się pod kosz i zdobycie spod niego punktów graniczy z cudem. 

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie sposób powiedzieć na co tę drużynę stać. Chciałbym, żeby zagrali sezon + PO pełnym składem z Fultzem, Gordonem i Isaakiem, i nawet Bambą, bo wtedy można byłoby powiedzieć, w którym mniej więcej miejscu jest Orlando. Na razie można powiedzieć tylko tyle, że Francuz do niczego się nie nadaje, chyba że na rezerwę, zamiast niego T-Ross, Vucević jest pierwszą strzelbą i w zasadzie tyle. Nie bardzo wiadomo, co drużyna byłaby w stanie ugrać, gdyby ze sobą pograła. I w którym kierunku uderzać. Czy ma sens np. handlowanie Vucevicem, czy wystarczy wytrejdować Fourniera. To wszystko to tak naprawdę wróżenie z fusów, bo nikt nie widział tej drużyny w dłuższej perspektywie czasowej w normalnym składzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, najlepsi gracze w szpitalu a i tak nawet coś tam się stawiają. Nie ma tu meczy gdzie po pierwszej połowie jest +25 i można iść pod prysznic, za tą chęć i wole walki mają u mnie dużego plusa. Poza Vucevicem Brakuje oczywiście personelu, żeby w IV kwarcie zdobyć jakieś punkty ale i tak brawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, spabloo napisał:

Fultz agresywny vs Fultz pasywny. Różnica kolosalna. Szkoda tylko, że ten drugi to częstszy widok.

Cieszy mnie, że po tym okropnym g3 chłopak się podniósł i zagrał solidne zawody. Fajnie się ogląda jak Markelle prowadzi grę. Dobre przejście z obrony do ataku. Wiele dobrych akcji z Vucem, szczególnie picków. To wszystko grane z pomysłem. Chłopak ma bdb wizję gry, potrafi zmienić tempo w odpowiednim momencie. Niech tylko jeszcze doskonali jakość podania, bo czasem tego brakuje. Kontrola ciała za to wzorowa. Moja ulubiona akcja Fultza z tego meczu:

Miał też jedno fajne wejście, gdy w trudnej sytuacji skończył lewą ręką "and one" po faulu Middletona.  

W obronie też się zaznaczył:

Pod znakiem zapytania zostaje kwestia rzutu. Niby za 3 ma w tych czterech spotkaniach PO 5/11, czyli ok, ale widzimy jak ten rzut wygląda. Tylko wide open. Dosyć nisko i wolno wypuszcza piłkę. Z kozła nie rzuci. Ciekawe w jakim stopniu uda mu się naprawić tę mechanikę i wreszcie nabrać więcej pewności siebie. To może być kluczowe pod kątem tego, jak dobrym graczem będzie za jakiś czas i ile ostatecznie zyska Orlando. Na pewno pozytywem jest, że mid jumper wygląda dosyć spoko, więc może z czasem dołoży i dystans. Oby :)

 

20 godzin temu, Kubbas napisał:

Magic moga byc dumni z tego co robia w tej serii, na prawde pare dodatkow do tego rosteru i moglo byc ciezej Bucks

przede wszystkim trener sie nadaje, a to juz w tej lidze duzo, plus pokazali ze potrafia bronic

 

13 godzin temu, RonnieArtestics napisał:

No właśnie, najlepsi gracze w szpitalu a i tak nawet coś tam się stawiają. Nie ma tu meczy gdzie po pierwszej połowie jest +25 i można iść pod prysznic, za tą chęć i wole walki mają u mnie dużego plusa. Poza Vucevicem Brakuje oczywiście personelu, żeby w IV kwarcie zdobyć jakieś punkty ale i tak brawo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Braveheart22 napisał:

Pod znakiem zapytania zostaje kwestia rzutu. Niby za 3 ma w tych czterech spotkaniach PO 5/11, czyli ok, ale widzimy jak ten rzut wygląda. Tylko wide open. Dosyć nisko i wolno wypuszcza piłkę. Z kozła nie rzuci. Ciekawe w jakim stopniu uda mu się naprawić tę mechanikę i wreszcie nabrać więcej pewności siebie. To może być kluczowe pod kątem tego, jak dobrym graczem będzie za jakiś czas i ile ostatecznie zyska Orlando. Na pewno pozytywem jest, że mid jumper wygląda dosyć spoko, więc może z czasem dołoży i dystans. Oby :)

 

Jeżeli wierzyc tym informacją że miał zakaz rzucania trójek do września zeszłego roku to można mieć nadzieję na przyszłość bo z półdychy trafia i ten rzut przypomina już bardziej to jak rzucał na uniwerku. To ja rzuca za 3 przypomina mi jak dzieciaki w podstawówce rzucaja taki rzut z klaty bo nie maja jeszcze siły prawidłowo ciskać. Wygląda jakby to był rzut którego musiał się nauczyć bo wyżej albo mu dalej przeszkadzał ten bark albo się miał po prostu blokadę... Tak czy siak jeżeli nie ogarnie tej trójki to Magic będą mieli problem... po kolejnym sezonie trzeba będzie mu zapłacić i z braku laku musimy na niego stawiac jako nasz pg.... talent wiadomo że jest... problem z barkiem wydaje sie za nim no ale sposób w jaki rzuca za 3 jest zdecydowanie do zmiany a ile to zajmie i czy bedzie później wystarczająco skuteczny to niewiadoma...

Jakiś zespół potrzebuje Centra który notuje średnio 30pkt dorzuca 10 zb i 4 asysty a to wszystko trafiajac za 3 na skutecznosci 44% przy 8 próbach, Orladno ma jednego do oddania także dzwonić śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo cieszy mnie ta seria Vucevicia, z tego co oglądałem to Bucks tak średnio dostosowali gameplan pod Magic, bo tak czy siak wygrają tę serię, więc Vucevic dostał dużo posiadań na single coverage + bardzo mocno korzysta z dropów na pickach/obronie zorientowanej na rim protection, a że siedzi mu trójka, to wygląda to świetnie, Raptors z kolei mają najgorszą obronę w lidze z perspektywy wysokich (przeciwników), więc fajnie, że (plus dostał do tego warunki) się odbił po ubiegłorocznej serii. Wiadomo, że gdyby Vuc urodził się te 20 lat wcześniej, to nie byłby tak skilled i zdecydowanie inaczej mogłaby się potoczyć jego kariera, ale w tym zalewie niesamowicie wszechstronnych 4s i 5s + masie kozackich Eurosów, to jeden z najbardziej niedocenianych graczy z półki ~borderline allstarów, idealna trzecia opcja dla mocnego teamu - no i mocno przyjemny skillset dla oka, w lepszym teamie mniej grałby post upów, byłby dużo lepiej wykorzystywany jako finisher i passer, i pewnie byłby jeszcze efektywniejszy przy tylko trochę mniejszym usage niż na co dzień w Magic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warriors, Nets, Celtics - z drużyn, które zamierzają walczyć o najwyższe cele. 

Czytałem też o Spurs czy Bulls. Może Kings lub Pelicans. Takie realne kierunki bym widział dla Nikoli, jeśli w ogóle Magic zamierzają nim handlować, bo to też nie jest oczywiste. 

 

ps. Czy zostanie w Orlando, czy odejdzie, życzę mu jak najlepiej, bo gościa po prostu nie da się nie lubić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PH#1 napisał:

Jakiś zespół potrzebuje Centra który notuje średnio 30pkt dorzuca 10 zb i 4 asysty a to wszystko trafiajac za 3 na skutecznosci 44% przy 8 próbach, Orladno ma jednego do oddania także dzwonić śmiało.

proponuję Griffina za Vucevicia :D (dostajecie All-Stara, win/win)

btw Vucević/Wood? To mogłoby zagrać, heh.

A już na poważnie... Co do serii to faktycznie Vucević wygląda w niej fantastycznie. Jak All-Star pełną gębą. Chyba można powiedzieć, że to jest TOP5 obecnych PO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Braveheart22 napisał:

 

ps. Czy zostanie w Orlando, czy odejdzie, życzę mu jak najlepiej, bo gościa po prostu nie da się nie lubić :)

 

Zapewniam cie ze sie da,po ogladaniu go przez ostatnie 8 sezonów. Jeżeli Vucevic dogra ten kontrakt w Orlando to sie chyba powiesze. Handlowac nim póki spiał dupe na kilka meczów PO... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handlowanie długim i wysokim kontraktem przy tak bardzo niepewnej ekonomii może być problemem. Nie nastawiałbym sie w tym momencie na nic innego niż ewentualne czyszczenie salary. Niestety. Być może liga rozwiąże to jakoś inaczej (obniżki kontraktów), ale ciężko będzie płacić takie pieniądze bez przychodów z dnia meczowego. A tym bardziej drużynom z małych rynków bez wysokich kontraktów od lokalnej TV. Z drugiej strony może na kosmetykach rodzina DeVos wyciąga teraz tyle, że to nie będzie problem.

 

Z tym lubieniem Vuca to faktycznie @Braveheart22 ci sie udało ;).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wy patrzycie na Vuca przez pryzmat tego, że drużyna tkwi na ten moment w przeciętności (nad czym też osobiście ubolewam) i z tym przede wszystkim wam się kojarzy. Ja mówiłem bardziej pod kątem tego, co pisał BMF, czyli Europejczyk (wiadomo, gdzieś Europejczykom zawsze się po cichu mocniej kibicuje) z przyjemnym dla oka skillsetem. Naprawdę dobry gracz, a niedoceniany. Gdyby Orlando było w lepszej sytuacji i Vucevic byłby tu 3 (nawet w porywach do 2) opcją to byście go uwielbiali ;)

Rozumiem, że chcecie nim handlować, z resztą sam o tym wspominałem, że może to nastąpić i może to być dobra decyzja pod kątem przyszłości Magic, dlatego też wymieniłem potencjalne kierunki, które wg mnie są możliwe. Co do kontraktu to akurat Nikola imho ma dosyć przyjemną umowę i nie powinno być problemów, żeby uzyskać fajną paczkę w zamian, szczególnie po takiej serii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RonnieArtestics napisał:

Abstrahując od tego ze chłopaki murem stanęli za kryminalista... A ktoś mi potrafi wyjaśnić czego ci zawodnicy wlasciwie oczekują od władz NBA, ze protestują i nie chcą przyjść do pracy? Silver ma zrobić zamach stanu i oddać władze w ręce zawodników, czy jaki jest plan wlasciwie ? Rozumiem próbować jakos uświadamiać społeczeństwo itd itp, nagłaśniać akcje z brutalnością policji, chodzić na protesty ale co im k**** NBA zrobiła, ze bojkot?? Jak to ma pomoc niby ??

No właśnie w tej całej akcji najciekawsze jest czego Ci goście właściwie chcą? Jak jest strajk to oczekujesz zazwyczaj czegoś konkretnego od szefów, nie wiem rządu kogokolwiek? Tutaj czego panowie właściwie chcą od Silvera czy od właścicieli? 

Oni sami czy liga w ogóle moze jedynie zwracać uwagę na problem, nagłaśniać go itd tutaj dostali idealne warunki do wyrażania swojego sprzeciwu czy poparcia dla sprawy, w każdym zakątku świata ludzie oglądający NBA czy chcieli czy nie wiedzą co to BLM mimo, że sam ruch, slogan jest zaprzeczeniem tekstów o równości bo jak ktoś już wspominał wspomniał tekst powinien brzmieć All Lives Matter...

Nie wiem naprawdę czego oni chcą, pytanie czy oni sami tak naprawdę wiedzą poza ogólnikami typu "chcemy zmiany" "sprawiedliwości" brakuje tylko haseł o pokoju na świecie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2020 o 22:08, Braveheart22 napisał:

Panowie, wy patrzycie na Vuca przez pryzmat tego, że drużyna tkwi na ten moment w przeciętności (nad czym też osobiście ubolewam) i z tym przede wszystkim wam się kojarzy. Ja mówiłem bardziej pod kątem tego, co pisał BMF, czyli Europejczyk (wiadomo, gdzieś Europejczykom zawsze się po cichu mocniej kibicuje) z przyjemnym dla oka skillsetem. Naprawdę dobry gracz, a niedoceniany. Gdyby Orlando było w lepszej sytuacji i Vucevic byłby tu 3 (nawet w porywach do 2) opcją to byście go uwielbiali ;)

Rozumiem, że chcecie nim handlować, z resztą sam o tym wspominałem, że może to nastąpić i może to być dobra decyzja pod kątem przyszłości Magic, dlatego też wymieniłem potencjalne kierunki, które wg mnie są możliwe. Co do kontraktu to akurat Nikola imho ma dosyć przyjemną umowę i nie powinno być problemów, żeby uzyskać fajną paczkę w zamian, szczególnie po takiej serii. 

Ja patrzę na to że jest tu od 8 lat od jakis 5/6 nie pasuje do reszty zespołu... sporo tu było atletycznych skrzydłowych grający dobry D trochę srednich po drugiej stronie którzy zdecydowanie lepiej wyglądaliby gdyby drużyna zaczeła więcej biegać, grać szybciej czyli przeciwieństwo tego w czym dobry jest Vooch. Jest on na tyle dobry że daje solidną produkcję ale też nakłada limit na ten zespół. Ja jużżygam tym że nie mieliśmy guarda od czasów Francisa który zdobywałby ponad 20 pkt najbliżej tego byli Afflalo i Fournier 🤮( ok no może jeszcze turkoglu który w sumie był naszym pointfoward). Nikola musi odejść nie wiem czy udałoby się dostać za niego fajną paczkę... ale jeżeli ttylko będzie grała na obwodzie to biorę w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.