Skocz do zawartości

top X polskich sportowców wszech czasów


rw30

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, polskignom napisał:

wiec już możesz powoli się gimnastykować, żeby udowodnić swoją tezę, a jak będzie trzeba to wrzucę jeszcze Francje, Niemcy itd itd i się mocno zdziwisz :) 

 

Z głowy stawiam, że Teddy Riner, Tony Estanguet czy Martin Fourcade stoją w jednym rzędzie z wybitnymi piłkarzami, Parkerem, Karabaticiem i nie jest powiedziane, że są gorsi. Mam rację? :)

Godzinę temu, BMF napisał:

Boks, rugby, lekka, tenis, formuła - faktycznie niszowo. ;] 

Dart, wyścigi konne, wioślarstwo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kamil Stoch - jeden z najlepszych skoczków w historii tej dyscypliny, wciąż na TOP'ie

2. Robert Lewandowski - najlepszy piłkarz w historii, który może pobić jeszcze parę rekordów (awans na jedynkę jest możliwy)

3. Justyna Kowalczyk - w swojej profesji osiągnęła perfekcję

4. Anita Włodarczyk -  dwukrotna mistrzyni olimpijska, czterokrotna mistrzyni świata, czterokrotna mistrzyni Europy

5. Adam Małysz - co tu dużo pisać, legenda 

6. Agnieszka Radwańska - przez lata utrzymywała się w czołówce, szacunek

7. Zbigniew Boniek - znakomity piłkarz, w swoim prime był czołowym pomocnikiem na świecie (zdobywca LM, mistrz Italii)

8. Otylia Jędrzejczak - też bym chciał tak pływać, damn

9. Robert Korzeniowski - ten człowiek szybciej chodzi niż Ty biegasz

10. Tomasz Gollob - mistrz świata, sześciokrotny drużynowy mistrz świata, wielokrotny mistrz Polski

+ Bartosz Kurek, Łukasz Piszczek, Tomasz Adamek, Andrzej Wroński, Mariusz Wlazły

(wszystkich nie wymienię, ale w naszej historii było wielu świetnych sportowców)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Braveheart22 napisał:

Dart, wyścigi konne, wioślarstwo ;)

I co w związku z tym?

Polskignom: polaczki-cebulaczki zamiast się cieszyć z posiadania wybitnej zawodniczki deprecjonują ją na siłę

Ja: naah, w Polsce sportowcy z mniej popularnych sportów mają relatywnie lepszy status niż na Zachodzie, bo Polska jest kiepska w naprawdę popularnych sportach, a w reszcie jest ~przeciętna, a komuś trzeba kibicować

Polskignom: (wysyła listę podobno najlepszych sportowców w historii UK gdzie są m.in. numer 1 tenisa, legenda boksu i legenda formuły 1)

yyy

My przez te 25 lat mieliśmy dwie gwiazdy mainstreamowych sportów, z czego żadna z nich nie była 'najlepsza', z czym do ludzi. 

Nigdzie nie twierdziłem, że w innych krajach jakiś wymiatacz w darta nie może mieć statusu gwiazdy, w takich Stanach np. status topowej gwiazdy ma ta czarnoskóra gimnastyczka, ale proporcje są zupełnie inne. Legenda Małysza jest oparta właśnie na tym, że skoki to był jedyny sport który mozna było tydzień w tydzień oglądać w którym byliśmy dobrzy, a nie dlatego, że Polacy genetycznie mają zapisaną miłość do skoków narciarskich. 

Wielka Brytania na ostatnich Igrzyskach wywalczyła 27 złotych medali olimpijskich, Polska chyba 2, logika mi podpowiada, że polscy medaliści olimpijscy mają większy fame niż ich odpowiednicy w Wielkiej Brytanii.

Więc - podsumowując - jak już coś to Polacy mają bias przeciwko mainstreamowym sportom, w których jesteśmy kiepscy na rzecz tych sportów w których coś tam ogarniamy.

ps

No, jeszcze ewentualnie Kubica czy jakiś Kwiatkowski, ale Robert - wiadomo, szybko poszło, a w kolarstwie ten tier elite zawodników jest bardzo szeroki, bo jest sporo specjalizacji.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rw30 napisał:

Niemcy, Austria, Włochy, Norwegia, Finlandia, Czechy, Słowacja, Słowenia, USA(trochę naciągane, wiem), Japonia, Rosja, Francja, Szwajcaria, Polska - wow, to nie są jakieś kraje 3 świata tylko ponad połowa z 15 najmocniejszych ekonomii świata. 

Niemcy, Austria, Norwegia, Finlandia, Czechy, Słowenia, Japonia, Polska i ewentualnie Szwajcaria. Nie 15 a góra 9. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, BMF napisał:

Wielka Brytania na ostatnich Igrzyskach wywalczyła 27 złotych medali olimpijskich, Polska chyba 2, logika mi podpowiada, że polscy medaliści olimpijscy mają większy fame niż ich odpowiednicy w Wielkiej Brytanii.

Ciekawy case jak przyjrzeć się szerzej (w ramach omawianego zakresu 1995+)

W 1996 UK miało JEDEN złoty medal na letnich igrzyskach. Ofc zdobywca jest na tej liście top-10 co gnom podał.

Tak więc różnie z tym fejmem bywa :).

 

Analiza 'Małyszomanii' ('Polaczki się zaczęły skokami jarać bo gdzieś zaczęli wygrywać) też średnio trafiona bo pamiętam że to już leciało w TV i było mocno popularne zanim Małysz zaczął dominować. Sam kilka razy obejrzałem + klasyfikację generalną w Deluxe Ski Jump wygrałem jak Adam jeszcze się ledwo do top-50 łapał -> a fanem szeroko pojętych sportów zimowych ciężko mnie nazwać (choć dla mnie skoki od zawsze były jednym z niewielu w miarę fajnych elementów Zimowych Igrzysk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, julekstep napisał:

W 1996 UK miało JEDEN złoty medal na letnich igrzyskach. Ofc zdobywca jest na tej liście top-10 co gnom podał.

Tak więc różnie z tym fejmem bywa :).

No. Kiedyś NRD było w lekkiej nie do ruszenia :)

Dzisiaj całe D nie mają podjazdu.

 

Co prawda wychodził skład Bjørgen'ów/ek, ale wynik był.

Edytowane przez StaryFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, jack napisał:

Niemcy, Austria, Norwegia, Finlandia, Czechy, Słowenia, Japonia, Polska i ewentualnie Szwajcaria. Nie 15 a góra 9. 

Nie za bardzo wiem @rw30 co ma tu do rzeczy ekonomia. Norwegia jest bogata ale tamci skoczkowie nawet nie mają statusu zawodowców i żyją wlasciwie tylko z honorariow. A jak doznają kontuzji to kończy się to tak:

https://sportowefakty.wp.pl/skoki-narciarskie/889691/dramat-norweskich-skoczkow-przez-kontuzje-zostali-bez-srodkow-na-zycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BMF napisał:

I co w związku z tym?

Polskignom: polaczki-cebulaczki zamiast się cieszyć z posiadania wybitnej zawodniczki deprecjonują ją na siłę

Ja: naah, w Polsce sportowcy z mniej popularnych sportów mają relatywnie lepszy status niż na Zachodzie, bo Polska jest kiepska w naprawdę popularnych sportach, a w reszcie jest ~przeciętna, a komuś trzeba kibicować

Polskignom: (wysyła listę podobno najlepszych sportowców w historii UK gdzie są m.in. numer 1 tenisa, legenda boksu i legenda formuły 1)

yyy

My przez te 25 lat mieliśmy dwie gwiazdy mainstreamowych sportów, z czego żadna z nich nie była 'najlepsza', z czym do ludzi. 

Nigdzie nie twierdziłem, że w innych krajach jakiś wymiatacz w darta nie może mieć statusu gwiazdy, w takich Stanach np. status topowej gwiazdy ma ta czarnoskóra gimnastyczka, ale proporcje są zupełnie inne. Legenda Małysza jest oparta właśnie na tym, że skoki to był jedyny sport który mozna było tydzień w tydzień oglądać w którym byliśmy dobrzy, a nie dlatego, że Polacy genetycznie mają zapisaną miłość do skoków narciarskich. 

Wielka Brytania na ostatnich Igrzyskach wywalczyła 27 złotych medali olimpijskich, Polska chyba 2, logika mi podpowiada, że polscy medaliści olimpijscy mają większy fame niż ich odpowiednicy w Wielkiej Brytanii.

Więc - podsumowując - jak już coś to Polacy mają bias przeciwko mainstreamowym sportom, w których jesteśmy kiepscy na rzecz tych sportów w których coś tam ogarniamy.

ps

No, jeszcze ewentualnie Kubica czy jakiś Kwiatkowski, ale Robert - wiadomo, szybko poszło, a w kolarstwie ten tier elite zawodników jest bardzo szeroki, bo jest sporo specjalizacji.

Dokładnie w każdym kraju, o którym mówisz musisz być najlepszy w swojej profesji. NAJLEPSZY. W Polsce najlepsi są gnojeni za to, ze są najlepsi :) teraz kumasz różnice?

W UK czy w US nie ma znaczenia czy darty czy skok przez konia, robisz coś najlepiej, automatycznie się liczysz. 
 

W Polsce taki BMF jest w stanie napisac, ze nikogo nie interesuje siatkówka.

Dlatego właśnie US jest potęga w sporcie, bo maja być najlepsi, nikt nie patrzy czy to gimnastyka sportowa czy strzelectwo. 
 

W Polsce wystarczy dojść do finału wimbledonu, by 99% fanów wyrzuciło kilkaset medali do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, polskignom napisał:

W Polsce wystarczy dojść do finału wimbledonu, by 99% fanów wyrzuciło kilkaset medali do kosza.

Nieprawda, Radwańska jak zrobiła finał Wimbledonu to w plebiscycie Przeglądu Sportowego zajęła 5. lokatę, bo miało to miejsce w roku olimpijskim. 

40 minut temu, julekstep napisał:

('Polaczki się zaczęły skokami jarać bo gdzieś zaczęli wygrywać

Nadinterpretujesz, to raczej ,,sport zimowy z drugiego tiera jest w Polsce mega popularny, bo mamy w nich wielkie sukcesy, a w sportach pierwszego tieru nie''. Podobnie jest z siatkówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz jest coraz śmieszniej. Polecam zapoznanie się z historia:

- Martin Fourcade we francuskich plebiscytach

- Magdalena Neuner i Laura Dahlmeier w niemieckich plebiscytach

- Ole Einar, Marit Bjoergen w norweskich plebiscytach

- Clara Hughes i Cindy Klassen w kanadyjskich plebiscytach

milej lektury :) 

Mozemy tez spojrzeć na johaug, sablikova, wust, kramer, timmer, boe i wielu wielu innych. Za każdym razem wniosek będzie ten sam, człowiek który niewiele wygrał bądź nic w bardziej elitarnej lub popularnej dyscyplinie nie będzie stawiany wyżej od gwiazd i dominatorow sportów drugiego, trzeciego bądź siódmego tiera. 
 

Mowimy tu o krajach, które całkiem znośnie się bawią w sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mniej więcej tyle, ze palnąłeś głupotę na starcie, ze kraje lepsze w sport od PL maja głęboko w dupie sporty tier 9, takich przykładow jest setki, zaczynajac od dartow i wyścigów konnych w uk, kończąc na biathlonie we Francji czy rzucie dyskiem w Niemczech i hokeju na trawie kobiet czy pchnięciu kula kobiet w nowej zelandii. 

I każdy kraj, każdy docenia swoich mistrzów :), poza Polska :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, julekstep napisał:

BMF - X nie jest zbyt mądry

X - ej nie pisz że jestem głupi

BMF - nic takiego nie napisałem, marnujesz czas...GŁUPKU!

Złe porównanie, w poście do którego odnosił się polskignom napisałem ~na Zachodzie sportowcy z mniej popularnych sportów nie są do tego stopnia popularni jak w Polsce. Z tego nie wynika ,,,na Zachodzie ludzie mają w dupie wszystkich innych sportowców poza mainstreamem''.

Czyli:

BMF: julekstep nie ma intelektu Einsteina :( 

julekstep: ty fajo, nazwałeś mnie skończonym debilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.