Skocz do zawartości

top X polskich sportowców wszech czasów


rw30

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Chytruz napisał:

Najpierw trzeba było założyć temat "czy lepiej być GOATem w dyscyplinie, którą uprawia 200 osób, czy top 20 graczem w globalnym sporcie"

 

5 godzin temu, Mrtio napisał:

1 Stoch Kamil

2 Kowalczyk Justyna

3Grubba Andrzej

4Deyna Kazimierz

5Wlodarczyk Anita

 

patrzac na te wszystkie wasze rankingi to stwierdzam ze polaczkow pojebalo na punkcie skokow

to tak jakby anglicy mieli dawac O'Sullivana przed nie wiem Rio Ferdinandem

jakby ktos nie wiedzial kto to

https://en.wikipedia.org/wiki/Ronnie_O'Sullivan

2 godziny temu, ttr napisał:

Dżanuary nie ma pojęcia o czym piszę ? Nowe nie znałem.

1. Lewandowski

2. Radwańska

3. Adamek

4 . Piszczek

5. Gortat

6. Dudek

7. Kubica

8. Winiarski Wlazły Kurek

9. Małysz Stoch Kowalczyk i ktoś kto biegał do kotleta typu Korzeniowski

10. Gollob, Pudzian za dźwiganie kamieni i kopanie Najmana 

ciekawe zestawienie to polajkowalem

Adamek jak najbardziej w top10 powinien byc tak samo jak chcac nie chcac Michalczewski.

a tak swoja droga kto jest najbardziej utytulowany i indywidualnym osiagnieciami usytuowany z recznej i z siatki klubowo/w reprezentacji z Polakow?

2 godziny temu, polskignom napisał:

Ten temat niestety ma duże szanse na stanie się tematem o tym, ze koszykarz jest bardziej sprawny niż piłkarz czy jak to szło. Dobrze się nie zaczęło, a już doszliśmy do paranoi, ze byle piłkarz i byle bokser są o wiele więcej warci od wielu medalistów czy multimedalistów IO i/lub MS. Mam nieodparte wrazenie, ze to jest taka typowa polska przywara, ze jak mamy zajebistych mlociarzy, to wolimy dzielić lekka (bądź co bądź królowa sportu), pod która jest ustawiany cały harmonogram IO (bądź co bądź w miare ważna sportowa impreza) niż się tym chwalić. Laska od 10 lat rok w rok była w topce najlepszych lekkoatletek (w rankingach iaaf i european Athletics), wielokrotnie biła rekordy świata, gwałcila konkurencje na każdej ważnej imprezie, to i tak lepsza jest Radwańska, bo grała w sport elitarny, co tam, ze poziom damskiego tenisa jest mocno powiedzmy przeciętny, a sama Radwańska poza byciem regularna (szok jak na standardy kobiecego tenisa), to jednak nigdy nie postawiła kropki nad i.

Malysz rzucił podwaliny pod sam fakt, ze dziś Polska żyje igrzyskami zimowymi. Kiedyś to była jakaś impreza przy okazji. Dodatkowo mogl tylko pomarzyć o warunkach jakie Lewandowski miał w zniczu Pruszków. To wiele mówi o tym jaki miał start do swojej kariery.

Dodatkowo co z ta popularnością? Żeglarstwo uprawiają prawie wszedzie, czy to jest sport popularny czy niszowy? Krykiet uprawia pewnie najwiecej ludzi, czy to sport popularny czy niszowy? 
 

Nikt się w stanach nie zastanawia czy grajo w futbol amerykański, w Indiach czy grają w krykieta, w Nowej zelandii czy grają w rugby. A u nas aby tylko zdeprecjonować.

wlasnie o to chodzi ze nie byle pilkarz moze byc w tym zestawieniu

Radwanska ogrywala topowe zawodniczki regularnie stad byla caly czas w top10

liczy sie kazdy czynnik w tej dyskusji, ale nie mozna byc piszczkiem zeby sie znalezc w tej klasyfikacji tylko dlatego ze pilka jest w polsce popularna

widze Bonka kazdy omija, nie wystarczy granie z Platinim i bycie numerem jeden grajac z nim?

 

swoja droga stoch jest tutaj u was na nr 1 u niektorych skacze od 2005 roku a ma:

top3 mistrzostw swiata 5 razy

3 zlote medale i brazowy olimpijski

czy to tak duzo?

i oszalamiajace 2 razy bycie numerem jeden w rankingu uwaga uwaga od 2005 roku

no ten lewandowski to na prawde slabo slabo

a i no zeby nie bylo te 5 razy top3 mistrzostw swiata to w ciagu 15 lat

bo w skokach mś sa co rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boniek się nie łapie do kryteriów, ms w skokach nie są co rok.
 

Jakbym miał wybierać to wg mnie Boniek > Lewy, ale to moje subiektywne zdanie. Nie chce mi się tego rozwijać, bo dużo tu loverboyow Lewego, wiec może być ciężko.

Radwanska regularnie ogrywała, ale jak mówię tenis kobiecy stał w jej czasach na turbo niskim poziomie (nie wiem jak jest dziś tbh, kiedyś trochę oglądałem).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę kolarze nie dostają tu żadnej miłości. Przecież teraz mamy mistrza świata i zwycięzcę monumentu Mediolan San Remo i jeszcze sporo mniejszych sukcesów Michała Kwiatkowskiego oraz medalistę olimpijskiego, zdobywcę podium wielkiego touru z trzema wygranymi etapami na TdF Rafała Majkę. Kolarstwo to zdecydowanie ścisły top pod względem popularności i globalnosci sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na wyspach mają podobny problem, gdzie w rankingach wysoko jest bilard, dart czy hurling. 

7 godzin temu, MarcusCamby napisał:

Na Litwie to sport numer 1, nie tylko drużynowo. Myślę, że przykładów jest więcej.

Pewnie 3/4 fanów NBA w USA kojarzy Porzingisa z Litwą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 godzin temu, polskignom napisał:

Mam nieodparte wrazenie, ze to jest taka typowa polska przywara, ze jak mamy zajebistych mlociarzy, to wolimy dzielić lekka (bądź co bądź królowa sportu), pod która jest ustawiany cały harmonogram IO (bądź co bądź w miare ważna sportowa impreza) niż się tym chwalić.

Naah, jest dokładnie odwrotnie, Polska jest wyjatkowym przykladem tak ludnego ,,zachodniego'' panstwa, gdzie przedstawiciele skoków narciarskich, siatkówki czy mniej popularnych dyscyplin lekkoatletycznych są do tego stopnia w topie sportowego mainstreamu. Bo jest też jednym z niewielu przykładów tak ludnego ,,zachodniego państwa'', który jest słaby w sporcie, a popyt na sport jest w każdym społeczeństwie. :) 

Taki Piotr Żyła (jeden sezon na poziomie gwiazdyw na poziomie skoków), jest do tego konkretnym debilem, więc w Polsce ma status topowego sportowego celebryty. 

Polska przywara to raczej ,,wszystkie sporty są sobie równie, nie obrażajcie naszych biednych skoczków, hejterzy'', co właśnie uprawiasz. 

Guess what, nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kubbas napisał:

 

patrzac na te wszystkie wasze rankingi to stwierdzam ze polaczkow pojebalo na punkcie skokow

to tak jakby anglicy mieli dawac O'Sullivana przed nie wiem Rio Ferdinandem

jakby ktos nie wiedzial kto to

https://en.wikipedia.org/wiki/Ronnie_O'Sullivan

ciekawe zestawienie to polajkowalem

Adamek jak najbardziej w top10 powinien byc tak samo jak chcac nie chcac Michalczewski.

a tak swoja droga kto jest najbardziej utytulowany i indywidualnym osiagnieciami usytuowany z recznej i z siatki klubowo/w reprezentacji z Polakow?

wlasnie o to chodzi ze nie byle pilkarz moze byc w tym zestawieniu

Radwanska ogrywala topowe zawodniczki regularnie stad byla caly czas w top10

liczy sie kazdy czynnik w tej dyskusji, ale nie mozna byc piszczkiem zeby sie znalezc w tej klasyfikacji tylko dlatego ze pilka jest w polsce popularna

widze Bonka kazdy omija, nie wystarczy granie z Platinim i bycie numerem jeden grajac z nim?

 

swoja droga stoch jest tutaj u was na nr 1 u niektorych skacze od 2005 roku a ma:

top3 mistrzostw swiata 5 razy

3 zlote medale i brazowy olimpijski

czy to tak duzo?

i oszalamiajace 2 razy bycie numerem jeden w rankingu uwaga uwaga od 2005 roku

no ten lewandowski to na prawde slabo slabo

a i no zeby nie bylo te 5 razy top3 mistrzostw swiata to w ciagu 15 lat

bo w skokach mś sa co rok

Ta te "Polaczków pojebało"  tak każdy stworzył swój subiektywny ranking i naraz odzywa się znawca który wie i udowadnia że nie masz racji. Sukces murowany chyba zmienię zdanie bo mnie pojebało.. 😁

I tak Ronnie O'Sullivan  a także Steve Davis i Mark Selby są lepsi od Rio Ferdinanda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anita Włodarczyk to powinno być lekko top5 każdego głosującego. 
 

Lewandowski, Kowalczyk, Stoch, Małysz, Jedrzejczyk to inni mocni kandydaci do top5. Radwańska to top5-10. 
 

Z siatkarzami i ręcznymi jest taki problem, ze tam wszyscy byli na równym, bardzo wysokim poziomie. Ciężko wybrać jednego. Może Kurek, może Szmal? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, karl napisał:

Anita Włodarczyk to powinno być lekko top5 każdego głosującego. 

dlaczego? przecież sport kobiecy stoi na dużo niższym poziomie. chyba że bierzemy pod uwagę dominację w swojej dyscyplinie, ale to wtedy w topie muszą się znaleźć ten szybownik czy motorówkarz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, karl napisał:

Anita Włodarczyk to powinno być lekko top5 każdego głosującego. 
 

Lewandowski, Kowalczyk, Stoch, Małysz, Jedrzejczyk to inni mocni kandydaci do top5. Radwańska to top5-10. 
 

Z siatkarzami i ręcznymi jest taki problem, ze tam wszyscy byli na równym, bardzo wysokim poziomie. Ciężko wybrać jednego. Może Kurek, może Szmal? 

ręcznej nie śledziłem za bardzo, ale z siatkówki dla mnie najlepszymi kandydatami są albo Wlazły (2006 & 2014, sporo sukcesów klubowych acz całe życie tylko polska liga)  albo Kubiak. (2014 , 2018).

Kurek zagrał jeden kosmiczny turniej (MŚ), ale, gdyby nie ten turniej to miałby łatkę zmarnowanego talentu.

 

 

1 godzinę temu, lorak napisał:

"top X" pod względem czego?

fajności.

 

Wiadomo było że ciężko to porównywać i w ogóle, ale podyskutować można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, karl napisał:

 

Z siatkarzami i ręcznymi jest taki problem, ze tam wszyscy byli na równym, bardzo wysokim poziomie. Ciężko wybrać jednego. Może Kurek, może Szmal? 

Z siatkarzy najlepszy jest Leon tylko pytanie od kiedy traktować go jako polskiego sportowca. Ja liczyłem cała jego karierę od początku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, fluber napisał:

Z siatkarzy najlepszy jest Leon tylko pytanie od kiedy traktować go jako polskiego sportowca. Ja liczyłem cała jego karierę od początku

 

Moim zdaniem Kubiak to jest prawdziwy mentalny lider i ma tylko 1,91 😀 co do Leona to ok super gracz ale " farbowany lis" 🤪cytując klasyka. Jak coś zdobędzie dla Polski to wtedy top.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fluber napisał:

Z siatkarzy najlepszy jest Leon tylko pytanie od kiedy traktować go jako polskiego sportowca. Ja liczyłem cała jego karierę od początku

 

Proponuję jako polskiego sportowca traktować go od momentu kiedy dostał obywatelstwo Polskie :)

wcześniej reprezentował barwy Kuby

Edytowane przez SlaKB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.