Skocz do zawartości

top X polskich sportowców wszech czasów


rw30

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, The Game 85 napisał:

No ja jak nie wiedziałem kto to Duda to sprawdziłem na wiki, a nie z jakiegoś artykułu w przeglądzie. Podobnie o wynikach tej pływaczki czy zapaśnika też przeczytałem na wiki bo nie miałem pojęcia co osiągnęli.

A głosowałeś w plebiscycie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, RappaR napisał:

A głosowałeś w plebiscycie?

Nie, ale co to ma do rzeczy? Nie znałem Dudy to jak szukałem o nim informacji to poczytałem na wiki. Jakbym nie znał Błachowicza to też bym sprawdził wikipedię najpierw. Ja kupuję przegląd od czasu do czasu i o Dudzie dowiedziałem się dopiero przy nominacjach. Zapaśnika czy tej pływaczki też nie znałem. Resztę chyba kojarzyłem, ale nie wziąłem starych numerów tylko sprawdzam na wiki kto to jest i co osiągnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2021 o 18:39, The Game 85 napisał:

W boksie jest podział na amatorów i zawodowców. Jest amatorski mistrz świata i są tytuły zawodowe. Pisałem o tym już, że w boksie jest wiele federacji, ale każda z tych największych (WBA, WBC i inne) nazywa swoich mistrzów mianem mistrza świata w boksie. Adamek czy Michalczewski  byli  mistrzami świata, a przy amatorach dodawało się po prostu słowo amatorski mistrz świata.

Natomiast nie spotkałem się w tytułem mistrza świata MMA.

To tak jak w MMA, tylko że w MMA jest jedna największa, Bellator, One, ACB czy ACA to takie federacje WBF czy IBO, półka niżej od wielkiej czwórki. W MMA jest wielka jedynka. 

W dniu 16.01.2021 o 08:19, The Game 85 napisał:

Przecież ja o tym cały czas piszę, że nie ma jednolitej nazwy mistrza w MMA i być może dlatego ludzie nie doceniają w pełni tytułu Błachowicza. Bo mimo wszystko nawet w tym boksie jest tych kilku mistrzów w kategorii, ale każdy nazywany jest mistrzem świata.  Gdyby Błachowicz był nazywany mistrzem świata, a nie tylko mistrzem UFC myślę, że by mógł zdobyć trochę głosów więcej.

Mistrz Świata federacji UFC

Mistrz Świata federacji WBO

Mistrz Świata federacji WBC

Mistrz Świata federacji WBA

Mistrz Świata federacji IBF

 

Gdzie widzisz różnicę, poza tym, że żeby w MMA być undisputed wystarczy jeden, a nie cztery pasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Cardi napisał:

To tak jak w MMA, tylko że w MMA jest jedna największa, Bellator, One, ACB czy ACA to takie federacje WBF czy IBO, półka niżej od wielkiej czwórki. W MMA jest wielka jedynka. 

Mistrz Świata federacji UFC

Mistrz Świata federacji WBO

Mistrz Świata federacji WBC

Mistrz Świata federacji WBA

Mistrz Świata federacji IBF

 

Gdzie widzisz różnicę, poza tym, że żeby w MMA być undisputed wystarczy jeden, a nie cztery pasy?

Ile razy mam pisać to samo zanim zrozumiecie. Podałem nawet przykład Wikipedii gdzie Błachowicz jest nazwany mistrzem UFC w wadze półciężkiej. Jak gdzieś widziałem program z nim też występował jako mistrz UFC. Na swoim profilu który sam podałeś też jest tylko mistrz UFC. Ja prawie nigdzie nie widziałem Mistrza Świata federacji UFC. Natomiast bokserzy są wymieniani jako mistrzowie świata danej federacji. A nazwy w stylu Mistrz Świata w MMA nie spotkałem nigdy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, The Game 85 napisał:

Ile razy mam pisać to samo zanim zrozumiecie. Podałem nawet przykład Wikipedii gdzie Błachowicz jest nazwany mistrzem UFC w wadze półciężkiej. Jak gdzieś widziałem program z nim też występował jako mistrz UFC. Na swoim profilu który sam podałeś też jest tylko mistrz UFC. Ja prawie nigdzie nie widziałem Mistrza Świata federacji UFC. Natomiast bokserzy są wymieniani jako mistrzowie świata danej federacji. A nazwy w stylu Mistrz Świata w MMA nie spotkałem nigdy.

Obejrzyj jedną galę gdzie są obrony pasów mistrzowskich i posłuchaj czy Bruce Buffer zapowiada obrońcę tytułu jako waga + UFC +champion of the world i wtedy to "prawie nigdzie" znacząco się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Cardi napisał:

Obejrzyj jedną galę gdzie są obrony pasów mistrzowskich i posłuchaj czy Bruce Buffer zapowiada obrońcę tytułu jako waga + UFC +champion of the world i wtedy to "prawie nigdzie" znacząco się zmieni.

Ja się mało MMA interesuję i nie mam zamiaru tego oglądać. Sam podałeś, że mistrz NBA też ma to w nazwie, ale czy to oznacza że faktycznie jest mistrzem świata? Moim zdaniem nie. W żużlu są mistrzostwa świata i każdy wie, że Zmarzlik nim jest. Wszędzie występuje jako mistrz świata. Podobnie z innymi sportami skoki, biegi narciarskie czy lekka atletyka. Chyba w tenisie  tego nie ma. Każdy zawodnik mający pas w boksie, którejś z kategorii jest nazywany bokserskim mistrzem świata.

Ale mistrz świata w MMA nie spotkałem takiej nazwy. I to jest zasadnicza różnica, póki co dla Polaków UFC jest czymś podobnym do KSW tylko z zagranicy i pas Błachowicza jest tylko trochę ważniejszy niż pasy Narkuna czy Mameda. Jak będzie nazywany mistrzem świata, a nie tylko mistrzem UFC ( ale wszędzie tak jak zawsze jest bokserski mistrz świata federacji ....) to wtedy jego odbiór byłby inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, The Game 85 napisał:

Ile razy mam pisać to samo zanim zrozumiecie.

Rozwodzisz się nad jakimiś nieważnymi zapisami. A niepodważalna prawda jest taka, że Jan Błachowicz jest mistrzem UFC, co ponad wszelką wątpliwość oznacza, że w swojej wadze jest obecnie najlepszy zawodnikiem wszelkich sztuk walki na świecie. I jest to tak samo oczywiste jak fakt, że mistrz NBA jest najlepszym zespołem koszykarskim na świecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, jack napisał:

Rozwodzisz się nad jakimiś nieważnymi zapisami. A niepodważalna prawda jest taka, że Jan Błachowicz jest mistrzem UFC, co ponad wszelką wątpliwość oznacza, że w swojej wadze jest obecnie najlepszy zawodnikiem wszelkich sztuk walki na świecie. I jest to tak samo oczywiste jak fakt, że mistrz NBA jest najlepszym zespołem koszykarskim na świecie. 

 Ja od początku piszę, że MMA u nas jest mało popularne ( a już w szczególności UFC), a nazywanie Błachowicza mistrzem UFC, a nie mistrzem świata dodatkowo to pogłębia. A co do mistrza NBA to tylko zapytam kto jest mistrzem świata w koszykówce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.