Skocz do zawartości

top X polskich sportowców wszech czasów


rw30

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, kolader napisał:

I co to ma niby zmienić te 2 reklamy?

To, że wartość kontraktów reklamowych/liczba kibiców/wartość nagród w turniejach determinuje który sport jest sportem globalnym, a który regionalnym. Skoki są tym drugim, tenis tym pierwszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ely3 napisał:

Ale na tym własnie polega plebiscyt? Że głosują kibice i w zależności od mobilizacji mogą czasem wyjść kwiatki jak ze skokami gdzie kompletnie niezasłużenie Stoch bo lepszy rok miał Kubacki

NBA nie oglądasz? Tam bardzo często były

Nie, oglądam fragmenty i tam nie ma reklam. Oglądałem sporo na yt i w reklamach przed filmikami nigdzie mi Serena ani Roger nie migneli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Wrzucasz Jana wysoko bo uprawia dyscyplinę która się interesujesz. Który on jest w rankingu UFC? 15? 

P4P jest 15. W swojej wadze jest 1. Jest mistrzem świata największej organizacji na świecie w sporcie, który jest sportem globalnym, co świadczy o liczbie globalnych/kontynentalnych i lokalnych organizacji działających w tej dyscyplinie. Zdobył to mistrzostwo w roku 2020. Wszyscy pozostali z top10 plebiscytu nie mogą się takim osiągnięciem pochwalić w ubiegłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Cardi napisał:

To, że wartość kontraktów reklamowych/liczba kibiców/wartość nagród w turniejach determinuje który sport jest sportem globalnym, a który regionalnym. Skoki są tym drugim, tenis tym pierwszym.

Tylko jakie to ma znaczenie z punktu widzenia polskiego kibica? Są sporty , które mają zasięg globalny a w Polsce mają niski odbiór albo żaden. I odwrotnie są takie gdzie w Polsce popularność jest powyżej . Co nei zmienia faktu ,że na ten plebiscyt powinnismy patrzeć z punktu widzenia Polski a nie czy w Europie ktoś zna Zmarzlika albo Stocha

1 minutę temu, Cardi napisał:

Wszyscy pozostali z top10 plebiscytu nie mogą się takim osiągnięciem pochwalić w ubiegłym roku.

Ale ,że Zmarzlik nie był rok temu mistrzem Świata? Czy o co chodzi w Twoim wpisie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kolader napisał:

Nie, oglądam fragmenty i tam nie ma reklam. Oglądałem sporo na yt i w reklamach przed filmikami nigdzie mi Serena ani Roger nie migneli. 

Nie da się porównywać skoków z tenisem. Pamiętam jak koivuranta, który był mistrzem kombinacji norweskiej wygrał zawody Pucharu Świata w skokach. 

Przecież to tak jakby turniej wielkiego Szlema wygrał mistrz badmintona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ely3 napisał:

Tylko jakie to ma znaczenie z punktu widzenia polskiego kibica? Są sporty , które mają zasięg globalny a w Polsce mają niski odbiór albo żaden. I odwrotnie są takie gdzie w Polsce popularność jest powyżej . Co nei zmienia faktu ,że na ten plebiscyt powinnismy patrzeć z punktu widzenia Polski a nie czy w Europie ktoś zna Zmarzlika albo Stocha

Nie wiem, odnoszę się do tego posta:

42 minuty temu, kolader napisał:

Iga za wysoko

i tego:

39 minut temu, kolader napisał:

A tenisem to ile krajów się pasjonuje? 7? 

 

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Cardi napisał:

To, że wartość kontraktów reklamowych/liczba kibiców/wartość nagród w turniejach determinuje który sport jest sportem globalnym, a który regionalnym. Skoki są tym drugim, tenis tym pierwszym.

No i wracamy do tego co napisałem. Więcej ludzi uprawie sporty które są tańsze, mają one większą popularność bo są powszechne, kryteria geograficzne mają dużo mniejszy wpływ na to czy da się ten sport uprawiać, łatwiej dostępne dla przeciętnego zjadacza chleba i to się opłaca reklamodawcom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Przecież to tak jakby turniej wielkiego Szlema wygrał mistrz badmintona. 

To akurat zły przykład bo jednak elementem kombinacji są skoki a badminton nie ma nic wspólnego z tenisem. Już prędzej squash z badmintonem

2 minuty temu, Cardi napisał:

Duda nie jest mistrzem świata, mimo że mistrza świata pokonał.

No ale Zmarzlik jest ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kolader napisał:

No i wracamy do tego co napisałem. Więcej ludzi uprawie sporty które są tańsze, mają one większą popularność bo są powszechne, kryteria geograficzne mają dużo mniejszy wpływ na to czy da się ten sport uprawiać, łatwiej dostępne dla przeciętnego zjadacza chleba i to się opłaca reklamodawcom. 

Zapytaj rodziców Stocha, Małysza, Radwańskiej i Świątek który sport jest tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Cardi napisał:

P4P jest 15. W swojej wadze jest 1. Jest mistrzem świata największej organizacji na świecie w sporcie, który jest sportem globalnym, co świadczy o liczbie globalnych/kontynentalnych i lokalnych organizacji działających w tej dyscyplinie. Zdobył to mistrzostwo w roku 2020. Wszyscy pozostali z top10 plebiscytu nie mogą się takim osiągnięciem pochwalić w ubiegłym roku.

No dla mnie nie jest lepszy od Dudy który wbił się do top 20 bardziej globalnej dyscypliny i wygrał jako pierwszy zawodnik od ponad 2 lat z najlepszym szachista w historii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Cardi napisał:

Duda nie jest mistrzem świata, mimo że mistrza świata pokonał.

W klasycznych szachach jest jeden mistrz świata, a mecze o mistrzostwo świata odbywają się raz na dwa-trzy lata, w UFC jest ośmiu mistrzów, w swojej dyscyplinie obaj zajmują bardzo podobną pozycję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cardi napisał:

No jest, dlatego wrzuciłem go na 4. miejscu za Jankiem z uwagi na globalny rozmiar obu sportów a przed wszystkimi niemistrzami z top10.

No ale pisałeś ,ze tylko Błachowicz był mistrzem świata i nikt inny z TOP 10 nie może się tym pochwalić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

No dla mnie nie jest lepszy od Dudy który wbił się do top 20 bardziej globalnej dyscypliny i wygrał jako pierwszy zawodnik od ponad 2 lat z najlepszym szachista w historii. 

A dla mnie jest. Szachy nie są i nigdy nie będą bardziej interesującą kibiców dyscypliną niż MMA, mimo że jest uprawiana globalnie.

Teraz, BMF napisał:

W klasycznych szachach jest jeden mistrz świata, a mecze o mistrzostwo świata odbywają się raz na dwa-trzy lata, w UFC jest ośmiu mistrzów, w swojej dyscyplinie obaj zajmują bardzo podobną pozycję. 

Zgoda. Dlatego też odbiór dyscypliny i jej popularność na świecie decyduje wg. mnie, że Błachowicz powinien być przed Dudą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.