Skocz do zawartości

top X polskich sportowców wszech czasów


rw30

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, P_M napisał:

Przywiózł inne medale, z drugiej strony ilu wybitnych skoczków musiał pokonać Małysz, a ilu Stoch?

Schmitt, Ammann, Ahonen, Schlierenzauer, Morgenstern czy też mających mocne peaki zawodników jak Janda.

Kiedyś to było.

Przecież Ahonem sam przyznał, że po pijaku skakał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jack napisał:

Kiedyś to było.

Przecież Ahonem sam przyznał, że po pijaku skakał. 

Granerud latem pracował w przedszkolu, lindvik który dziś był drugi dorabiał przy robotach drogowych, stekala który skończył TCS na 6 miejscu jest kelnerem. 

Nie wiem czy fakt że olli, Ahonen, czy Thoma skakali pod wpływem jest bardziej negatywny. Generalnie skoki to w praktyce sport amatorski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Braveheart22 napisał:

A kiedy się zaczął i skończył jego prime? :)

No skoro Gregor jest 3 lata młodszy od Stocha to na pewno był rywalem Małysza a nie Stocha. 

Przecież on sezon po zakończeniu kariery przez Małysza wygrał Puchar Świata, w kolejnym był drugi. Jaki z niego rywal Małysza? Malysz w 2007 wygrał przedostatni konkurs Pucharu Świata gdy Gregor debiutowal w ogóle w skokach. Robienie z niego jakiegoś rywala Małysza jest niepoważne i tendencje. 

2 minuty temu, P_M napisał:

Co tu ma jego wiek do rzeczy, jak liczy sie forma w jakiej wtedy był?

Rozumiem, że Nykanen też nie jest wybitny?

Prime Małysza się skończył zanim Gregor zaczął dominować. Pisanie w kontekście poziomu rywali malysz vs Stoch o gregorze jako rywalu Małysza a nie Stocha to nieporozumienie. Gregor jest młodszy od Stocha 3 lata i skacze praktycznie przez całą karierę Stocha i to ze załapał się na postumencie prime Małysza to nie ma tu wiele do rzeczy. 

Tak samo trudno stawiać schmitta, hautamekiego i Morgensterna jakoś grubo ponad prevcem, kobayashim czy freundem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fluber napisał:

No skoro Gregor jest 3 lata młodszy od Stocha to na pewno był rywalem Małysza a nie Stocha. 

Przecież on sezon po zakończeniu kariery przez Małysza wygrał Puchar Świata, w kolejnym był drugi. Jaki z niego rywal Małysza? Malysz w 2007 wygrał przedostatni konkurs Pucharu Świata gdy Gregor debiutowal w ogóle w skokach. Robienie z niego jakiegoś rywala Małysza jest niepoważne i tendencje. 

Po części i jednego, i drugiego był rywalem, choć nie największym, bo Małysz całościowo już nie był taki dobry jak Schlieri zaczął skakać na najwyższym poziomie (choć na IO w Vancouver się pościerali), a Stoch dopiero zaczął dominować, jak Schlieri zaczął powoli upadać. 

Odniosłem się raczej do tego zdania, że Gregor miał 21lat jak Małysz kończył karierę, kiedy wiemy, że już w wieku 17 zaczął skakać na najwyższym poziomie ;)

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SlaKB napisał:

Nie no, ja rozumiem rangę igrzysk i że każdy sportowiec marzy o medalu na tej imprezie, ale nie oszukujmy się - to są dwa konkursy raz na 4 lata, gdzie w takim sporcie jak skoki warunki mogą zdecydować o zwycięzcy i później wygrywa taki Lars Bystoel.. Puchar Świata jest dużo bardziej miarodajny jeśli chodzi o prawdziwą klasę sportowca.

myślę że w ankiecie wśród zawodników czy wolą złoto na olimpiadzie czy 4x PŚ w międzyczasie wyniki byłyby inne niż sugerujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Me Myself and I napisał:

myślę że w ankiecie wśród zawodników czy wolą złoto na olimpiadzie czy 4x PŚ w międzyczasie wyniki byłyby inne niż sugerujesz

Ja nic nie sugeruję, zawodnicy może woleli by złoto na IO, ale tak naprawdę klasę skoczka bardziej oddaję cały sezon w PŚ i ~30 konkursów, a nie 2 konkursy rozgrywane raz na 4 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Me Myself and I napisał:

myślę że w ankiecie wśród zawodników czy wolą złoto na olimpiadzie czy 4x PŚ w międzyczasie wyniki byłyby inne niż sugerujesz

Naaah, za cztery wygrane PŚ (wygrane konkursy, premie etc) zarobisz współcześnie z 3-4 miliony złotych, bycie zajebistym przez cztery lata też ma dużo większe value, szczerze nie wydaje mi się by złoto olimpijskie dawało podobne odczucia dla sportowca jak sobie to przemyśli na chłodno.

(chyba, że nie zrozumiałem i chodziło Ci o seryjne wygrywanie PŚ >>> złoto olimpijskie)

Możliwe, że Stoch > Małysz, ale Stoch + c***ek Ammann > Małysz to na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Me Myself and I napisał:

myślę że w ankiecie wśród zawodników czy wolą złoto na olimpiadzie czy 4x PŚ w międzyczasie wyniki byłyby inne niż sugerujesz

jeśli masz na myśli 4Pś z rzędu (nie wiem czy pisząc  'w międzyczasie' masz na myśli że między dwoma olimpiadami), to podpowiem Ci, że nikt w historii tego nie zrobił. Jeśli ogólnie 4PŚ w karierze vs. 1 złoto IO w karierze - to 4PŚ ma tylko dwóch skoczków w historii,  1 złoto IO zacznie więcej..... więc ciągle strzelę że wybrali by 4PŚ.

 

Ogólnie medal IO jest mitologizowany myślę, może w sportach których pies ze złamano nogo nie ogląda (a jeszcze może MŚ rozgrywane są co roku, czyli faktycznie majo nisko wagę) typu kajakarstwom, strzelectwo czy inne zapasy, faktycznie tylko medal IO daje jako takie recognition,  fame & $$$, ok, faktycznie liczy się dużó bardziej niż wszystko inne.

W sportach które mają jakieś sensowne inne rozgrywki, typu skoki narciarskie, siatkówka, piłka ręczna czy łyżwy figurowe - myślę, że ciągle medal / złoto IO jest najważniejsze, ale to nie tak że o ileś  długości ponad innymi osiągnięciami.

że nie wspomnę o sportach typu piłka nożna / tenis / kolarstwo / koszykówka / rugby, gdzie w ogóle złoto IO ma drugorzędne znaczenie

 

do tego w PL  i w skokach za czasów Małysza to złoto IO było dodatkowo mitologizowane i wałkowane przez media - uważam, że to tak ze względu na to, by było o czym pisać, bo jakiekolwiek porównania Fortuny do Małysza uważam za żałosne, ale było na początku wieku sporo artykułów bądź wzmianek o tym, że to Fortuna wygrał złoto na IO a Małysz nie - nie za bardzo wiem co w związku z tym. Uważam, że Fortuny nie wypada umieszczać w jednym akapicie razem z Małyszem, a co dopiero wytykać Małyszowi że nie zrobił czegoś, co zrobił Fortuna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilowi brakuje przede wszystkim obrony Kryształowej Kuli, nie wspominając o trzech z rzędu. Za Kamilem przemawiają Turniej Czterech Skoczni i Igrzyska Olimpijskie, a za Adamem Puchar Świata i Mistrzostwa Świata. Zwycięstwa w konkursach Pucharu Świata praktycznie na remis - 39 Małysz, 38 Stoch. Konkursów typu Willingen Five, Raw Air, Turniej Nordycki nawet nie ma co wliczać do takich porównań.

Edytowane przez Fudzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok, trochę a nawet bardzo się rozpędziłem z tym 4x, ale i tak myślę, że wygranie PŚ jednokrotnie typu Janda będzie mniej cenne niż złoty medal. spytajcie Melo co o tym sądzi :P

 

edit: właśnie TCS spadł w moim rankingu na dno, Audi nie jest i nie było nagrodą w konkursie - powiedział Stoch. lipa

Edytowane przez Me Myself and I
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebrnąłem dziś przez cały temat i choć przez ostatnie pińcet stron skupiliście się na januszowej rywalizacji pt. wąs z 2001 kontra aparat na zęby z 2021 (sam się jaram, więc no offense Janusze), to ja chciałbym wrócić do tematu wątku. Chociaż swojej listy nie wrzucę, to nie powstrzymam się od napomknięcia, że trochę wiocha, że nikt Gośki Glinki nie wspomniał. Nie mówię, że każdy powinien mieć ją w top 10, bo ja chyba też bym nie miał, no ale ani słowa?

Teraz się możecie kajać.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Benon napisał:

Przebrnąłem dziś przez cały temat i choć przez ostatnie pińcet stron skupiliście się na januszowej rywalizacji pt. wąs z 2001 kontra aparat na zęby z 2021 (sam się jaram, więc no offense Janusze), to ja chciałbym wrócić do tematu wątku. Chociaż swojej listy nie wrzucę, to nie powstrzymam się od napomknięcia, że trochę wiocha, że nikt Gośki Glinki nie wspomniał. Nie mówię, że każdy powinien mieć ją w top 10, bo ja chyba też bym nie miał, no ale ani słowa?

Teraz się możecie kajać.

Pozdrawiam 

Siatkówki kobiecej nie da się oglądać ze względu na umiejętności zawodniczek, to co napiszę, może niektórych obrazić (feel free to get offended), ale oglądanie siatkówki kobiecej to trochę jak oglądanie paraolimpiady, niby można, ale czy faktycznie doceniamy tam poziom sportowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, P_M napisał:

Siatkówki kobiecej nie da się oglądać ze względu na umiejętności zawodniczek, to co napiszę, może niektórych obrazić (feel free to get offended), ale oglądanie siatkówki kobiecej to trochę jak oglądanie paraolimpiady, niby można, ale czy faktycznie doceniamy tam poziom sportowy?

 

niby tak

podobnie jak kajakarstwa, kolarstwa, wioślarstwa, kajakarstwa górskiego, zapasów, podnoszenia ciężarów, strzelectwa, koszykówki kobiet, jeździectwa, piłki wodnej etc. etc.

Godzinę temu, Benon napisał:

Teraz się możecie kajać.

tfoja stara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, P_M napisał:

Siatkówki kobiecej nie da się oglądać ze względu na umiejętności zawodniczek

Akurat Glinka pod tym względem według mnie była trochę z innej planety, bo reszcie skakała po głowach, jak VC dwadzieścia lat temu, a resztę (nie w 100%) miło było pooglądać ze względu ma atuty pozasportowe.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.