Skocz do zawartości
BMF

[1st Round West] Clippers - Mavericks

.  

41 użytkowników zagłosowało

1. 1. Kto wygra?

• LAC 4-0
      0
    • LAC 4-1
    • LAC 4-2
    • LAC 4-3
    • Mavs 4-0
      0
    • Mavs 4-1
      0
    • Mavs 4-2
    • Mavs 4-3

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego aktualna przewaga graczy przy "GMowaniu" jest pewnym problemem.

Bo po prostu są w tym chu*owi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej mało kto przypuszczał, że George po najlepszym sezonie w karierze będzie tak słaby, a Clippers bez wymiany po George'a mieliby duży problem z pozyskaniem Kawhiego, który ewidentnie chciał grać z drugą gwiazdą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawsze mnie to trochę bawiło, ale teraz to już tak na poważnie:

Młodziak gra swój DRUGI sezon w lidze, a forum oznajmia które miejsce w rankingu GOATów zajmie, czy zakończy na podium, dlaczego nie przegoni Jordana ani Jamesa, czego zabraknie mu w ostatecznym rozrachunku kariery. Wszystko w formie stwierdzającej. Mam wrażenie, że niektórzy mają małą obsesję na punkcie słowa GOAT. Ten jest GOAT rebounderem, ten ma GOAT przegląd pola, jeśli Giannis dołoży rzut będzie GOATem. 

Przypomina mi się wybór Ziona, jak chłop nie rozegrał jeszcze w lidze ani sekundy, a już pojawiały się DOKŁADNIE WYLICZENIA, że będzie notował 22,5/8,5/2, zakończy w HoF, miejsce all-time hmm...gdzieś w top15. Najlepiej jakby istniała opcja "simulation" jak w 2K, żeby po prostu przewinąć już te karierę Doncicia i móc podyskutować trochę o kolejności rankingów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, ranker napisał:

Zawsze mnie to trochę bawiło, ale teraz to już tak na poważnie:

Młodziak gra swój DRUGI sezon w lidze, a forum oznajmia które miejsce w rankingu GOATów zajmie, czy zakończy na podium, dlaczego nie przegoni Jordana ani Jamesa, czego zabraknie mu w ostatecznym rozrachunku kariery. Wszystko w formie stwierdzającej. Mam wrażenie, że niektórzy mają małą obsesję na punkcie słowa GOAT. Ten jest GOAT rebounderem, ten ma GOAT przegląd pola, jeśli Giannis dołoży rzut będzie GOATem. 

Przypomina mi się wybór Ziona, jak chłop nie rozegrał jeszcze w lidze ani sekundy, a już pojawiały się DOKŁADNIE WYLICZENIA, że będzie notował 22,5/8,5/2, zakończy w HoF, miejsce all-time hmm...gdzieś w top15. Najlepiej jakby istniała opcja "simulation" jak w 2K, żeby po prostu przewinąć już te karierę Doncicia i móc podyskutować trochę o kolejności rankingów.

niby tak ale jak patrze na twoj nick to wydaje mi sie ze powinienes lubic rankigngi wrecz je z luboscia robic

ale to pewnei tak jak z mowieniem łysy na typa w dredach a kudłaty na łysola

Edytowane przez MVPrzemek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, BMF napisał:

Raczej mało kto przypuszczał, że George po najlepszym sezonie w karierze będzie tak słaby, a Clippers bez wymiany po George'a mieliby duży problem z pozyskaniem Kawhiego, który ewidentnie chciał grać z drugą gwiazdą.

Przecież ja właśnie piszę o tym, iż Kawhi Leonard wymusił na Clippers (próbował też na Raptors) taką ofertą dla PG13. 

Inna sprawa, że George się chyba ogarnie, no jednak nie może tak grać całą serię, bez przesady.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, MVPrzemek napisał:

niby tak ale jak patrze na twoj nick to wydaje mi sie ze powinienes lubic rankigngi wrecz je z luboscia robic

Erving nie był doktorem, Bird murzynem, a ty pewnie nawet nie masz na imię Przemek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, ranker napisał:

Erving nie był doktorem, Bird murzynem, a ty pewnie nawet nie masz na imię Przemek

ja mam na imię Przemek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, mac napisał:

ja mam na imię Przemek

No i wszystko wyjaśnione, można się rozejść.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, january napisał:

Przecież ja właśnie piszę o tym, iż Kawhi Leonard wymusił na Clippers (próbował też na Raptors) taką ofertą dla PG13. 

Na miejscu Clippers każdy team i GM zrobiłby to samo, więc słabo to pasuje w tym kontekście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, BMF napisał:

Na miejscu Clippers każdy team i GM zrobiłby to samo, więc słabo to pasuje w tym kontekście.

Wystarczy też sobie zobaczyć wątek o LAC w momencie tradów.

Połowa głosów o tym, jaki to West geniusz itp

No ale teraz, jak trade wygląda słabo, to już wina Kawhiego :)

Mnie ciekawi, na ile te rumory z Raptors są prawdziwe. Bo jeśli serio, uzależniał zostanie tam od pozyskania PG to słabe i przeczy idei, że niby chciał do domu.

Ciekawe też czy żałuje swojej decyzji, biorąc pod uwagę, że i tak gra w buble i sporo wskazuje, że drugi sezon ze swojego kontraktu też.

Ogólnie w Raps miał świetną sytuację, dostawał cały kredyt za zasługi całego zespołu i jakby tam pozostał tak by pozostało.

Teraz raczej każdy widzi, że Jego wpływ w mistrzostwo nie był taki, jaki niektórzy uważali.

Dla mnie jako kibica Raps też było o wiele vajniejszą ekipą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, BMF napisał:

No zacznijmy od tego, iż Raptors nie rzucili Siakamem+++ za PG13:)

A Clippers zostali postawieni przed wyborem - przyjdę do Was jak ściągniecie PG13. Czyli przystawił im (a czasu było bardzo mało) pistolet do głowy pod tym względem. Przecież to jest właśnie to GMowanie, bo my wiemy i Clippers wiedzieli i Presti wiedział, że Clipps nie płacą jedynie za George'a, a i za podpis Leonarda. Co dość mocno zaważyło na cenie.

Kto wie co mogliby bez tego przystawionego pistoletu przy głowie wykombinować. Może znacznie lepszy roster* - ściągnąć taniej PG13, może mieć na obwodzie SGA-Beal-Kawhi, nie dowiemy się już.

*wciąż mogą machnąć tytuł oczywiście, dziś George się ledwie przez 4 mecze 1R błaźni, więc nie chcę robić narracji oczywiście pod tytułem "omg, jest tragicznie".

Edytowane przez january

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raptors byli w zupełnie innej pozycji niż Clippers, co pokazuje ten sezon.

A Clippers zostali postawieni mniej więcej w takiej sytuacji, że ~25 lat funkcjonowali jako mem NBA, potem mieli cztery lata pseudocontenderowania - a teraz mieli do wyboru wzięcie dwóch superstarów w wieku 28 i 29 lat i oddanie za to prospekta i picków na lata, albo poczekanie na inne gwiazdy w następnych latach i potencjalnie kolejne lata na poziomie solidnego średniaka. To wszystko w warunkach ligi, gdzie skończyła się dynastia i mamy znowu wybitnie wyrównany poziom.

Dla Clippers to był bardzo dobry trade, mieli na papierze najmocniejszy roster w NBA + dwie gwiazdy w prime + jakieś assety pod jakieś uzupełnienie składu (Beverley, Williams, Shamet czy inny Zubac).

To, że Clippers uznali, że mają gotowy roster (nie mają), a George zdziadział (gość rok temu był w top3 MVP i DPOTY voting) - no zdarza się, NBA jest nieprzewidywalne, w tym momencie powinni być team to beat w całej lidze, a jeden tytuł znaczyłby więcej niż 40 lat tej uroczej organizacji. 

No i sam pisałeś, że słabo (Twoim zdaniem) wygląda opcja wymiany na rynku po jakąkolwiek gwiazdę, a teraz piszesz, że Kawhi powinien iść bez drugiej gwiazdy, bo może coś by się trafiło.

Kawhiego trzeba chwalić, zrobił to co LeBron w Lakers, ale z lepszym (na papierze) skutkiem, reszta rzeczy już nie jest zależna od niego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z PG jest trochę tak że on ostatnią dobra serię w PO, zagrał jeszcze w Indianie. Pewnie ,się trochę ogarnie, ale różnice to robi Lou i KL. To trochę jak z Kevinem i RW. Ten drugi może być wyżej w sezonie, ale każdy wie jak wyglądała gra w PO obu panów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, BMF napisał:

Raptors byli w zupełnie innej pozycji niż Clippers, co pokazuje ten sezon.

A Clippers zostali postawieni (...)

SGA i Gallinari całkiem ładny mają sezon w OKC jak coś. A ja absolutnie nie neguję tego, że Clippers mając albo albo to musieli to zrobić. Tylko oni nie musieli mieć gdyby nie szantażyk KL tego albo albo.

9 minut temu, BMF napisał:

No i sam pisałeś, że słabo (Twoim zdaniem) wygląda opcja wymiany na rynku po jakąkolwiek gwiazdę, a teraz piszesz, że Kawhi powinien iść bez drugiej gwiazdy, bo może coś by się trafiło.

Kawhiego trzeba chwalić, zrobił to co LeBron w Lakers, ale z lepszym (na papierze) skutkiem, reszta rzeczy już nie jest zależna od niego.

Ale porównujesz teraz offseason '19 do '20, co jest pewną różnicą. Plus ten pakiet Clippers to godfather oferta przy pakietach Wolves/Warriors o których pisaliśmy opartych na obecnym drafcie.

Nie wiem za co chwalić jednego i drugiego w tej kwestii (za to co robią na parkiecie to inna sprawa). Raczej swoją presją doprowadzili do znacznie, znacznie gorszej pozycji negocjacyjnej swoich teamów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, january napisał:

Ale porównujesz teraz offseason '19 do '20, co jest pewną różnicą.

Nope, dopóki Kawhi nie dogadał się z Georgem nie było żadnej wolnej gwiazdy w wymianach i przez 12 miesięcy się nie pojawiła, w czerwcu 2019 roku ludzie najwięcej w kontekście Clippers pisali o Bealu, a wymiana George'a była zaskoczeniem. Kawhi podjął bardzo dobrą decyzję dla siebie, która wydawała się bardzo korzystna dla Clippers, w Twoim scenariuszu Kawhi mógł mieć np. sezon gdzie nie miałby wokół legit contendera, mógł też wybrać Toronto i Lakers, którzy dawali lepsze sportowo opcje na tu i teraz. 

Kompletnie nie widzę Clippers, którzy przez Kawhiego zrobili jakieś nieracjonalne ruchy. I gdyby George grał na miarę oczekiwań/potencjału, to nikt by się o tym nie zająknął. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

2:2 i remis ...

Włączyłem mecz na jakoś początek drugiej kwarty - patrzę przewaga LAC ktora z czasem rośnie do+20. Porzi nie gra będzie pozamiatane... Nagle coś się popsuło Dallas włączyło kolejny bieg i ścigneli LAC. Nie wierzyłem na co pacze ... Gdyby nie Lou ten mecz skończył by się bardzo szybko. To on trafiał gdy drużyna tego potrzebowała i w sumie z pomocą KL wyszarpali dogrywkę. Później stało co się stało... A stał się Doncic. 

Niby Mavs grają bez Porziego z drugiej strony LAC grają z PG13. Gdyby nie to że jest kreowany na superstara z taką grą nie powąchał by parkietu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nic nie czytałem o tym ze Toronto miało szanse na zatrzymanie Leonarda. On chciał podobno od zawsze wrócić do ŁA i budować swoją markę przez Wujka Denisa. Clippers nawet byli preferowani poprzez otwarta Sprawę przywództwa. 

Edytowane przez ignazz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, january napisał:

Nie wiem za co chwalić jednego i drugiego w tej kwestii (za to co robią na parkiecie to inna sprawa). Raczej swoją presją doprowadzili do znacznie, znacznie gorszej pozycji negocjacyjnej swoich teamów.

Zaraz zaraz a to nie Ty czasem cmokałeś z zachwytu nad tym co zrobił West?

I tak naprawdę z czego Clippers zrezygnowało? Gallo to cud ,że jeszcze jest zdrowy i pewnie przerwa na Covid mu pomogło. Normalnie o tej porze bujałby się już po mieście

Oddali 2 wybory Heat , które na 90% będą ok 25 miejsca. Oddali swoje wybory , które najpewniej też będą w tym zakresie. Ok te  wybory 24-26 są już ryzykowne ale z punktu widzenia Westa liczył się Kawhi i moim zdaniem równie ryzykowne są te same wybory Lakers

PG grał świetny sezon , bardzo efektywny. To ,że sie posypał teraz w PO jest trudne do wytłumaczenia ale on moze się ogarnąć. To nadal jest gracz z TOP10-15 tej ligi. Lepszy niż Beal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bradley Beal miał akurat kosmiczny sezon i chyba trzeba trochę zapomnieć o poprzednich latach i to ze gra w wybrakowanych Wizz

30,5/6,1 APG jak na SG?

Trzy razy sprawdzałem te asysty 

Daj mu lepszy zespół i więcej miejsca gdy obok by był taki Curry i masz wzrost skuteczności a tak skupia obronę na sobie

Boje się ze po Beala pójdą z tym pickiem 

(Golden) 

Edytowane przez ignazz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, BMF napisał:

Nope, dopóki Kawhi nie dogadał się z Georgem nie było żadnej wolnej gwiazdy w wymianach i przez 12 miesięcy się nie pojawiła, w czerwcu 2019 roku ludzie najwięcej w kontekście Clippers pisali o Bealu, a wymiana George'a była zaskoczeniem.

TR George'a po podpisie Kawhiego byłoby czym zupełnie innym. Beal potencjalnie idący jako 2nd star mógłby nie klepać tego ext, żaden contender nie miał połączenie monstrualnej paczki+atrakcyjnego marketu plus zespołu dla gwiazdy. Gdybologia totalna, równie dobrze ja mogę napisać, że w takiej sytuacji pół roku temu wymiany do Clipps Kawhiego zażądałby Embiid. 

5 godzin temu, BMF napisał:

Twoim scenariuszu Kawhi mógł mieć np. sezon gdzie nie miałby wokół legit contendera

Questionable tekst. Bez tej wymiany to dalej byłby raczej legit contender z trochę innymi akcentami.

5 godzin temu, BMF napisał:

Kompletnie nie widzę Clippers, którzy przez Kawhiego zrobili jakieś nieracjonalne ruchy. I gdyby George grał na miarę oczekiwań/potencjału, to nikt by się o tym nie zająknął. :)

Nieracjonalne? Nie. Nie optymalne przez ciężki przymus/nacisk - zdecydowanie tak. Do GMa post 2016 Brona z Cavs się nie zbliżył ofk jak chodzi o demolowanie teamu pod kątem pozasportowym:) Ale jest  tyle scenariuszy z optoutem KL, a nawet bez tego z tymi future pickami... 

Chyba już kiedyś pisałem wcześniej o tym jak Kawhi okropnie pomógł Prestiemu ze szkodą dla LAC jak wyszły na jaw szczegóły tego nacisku. Także niekoniecznie:)

Ale faktycznie zareagowałem na masę tekstów (nawet nie zawsze na tym forum) wspominających o SGA, Gallo i Georgu, który znów w PO odwala totalny paździerz :P 

4 minuty temu, ely3 napisał:

Zaraz zaraz a to nie Ty czasem cmokałeś z zachwytu nad tym co zrobił West?

I tak naprawdę z czego Clippers zrezygnowało?

Całkiem możliwe, iż była taka moja ówczesna reakcja:) Ba, do teraz uważam overall pracę Westa w Clippers za wybitną. Niemniej na przyszłość jak coś zacytuj lepiej jakiś mój post w takiej sytuacji, trochę ich mam, więc pytanie czy czegoś nie napisałem rok temu jest trochę bez sensu, bo szczerze mówiąc nie ma opcji bym pamiętał swoje wszystkie posty :) Obstawiam, iż pochwaliłem wtedy Westa, ale pojęcia nie mam czy tak było.

Szczegóły o tym jak przyciśnięci zostali przez KL Clipps wyszły trochę później i... nie widzę tu nawet dysonansu? Clipps zrobili co musieli, a GMowanie Kawhiego postawiło ich w znacznie gorszej sytuacji negocjacyjnej (najpierw trade potem podpis, a nie odwrotnie).

Nie no Clipps (powtarzam - overall słusznie, musieli w takiej sytuacji to zrobić) rzucili naprawdę monstrualny pakiet, ze dwa picki extra poszły na konto tego, że kupowali nie tylko George'a, ale i Kawhiego, a Presti o tym wiedział. 

17 minut temu, ely3 napisał:

To ,że sie posypał teraz w PO jest trudne do wytłumaczenia ale on moze się ogarnąć.

Do analizy (wygląda fatalnie i w D często w tej serii), ale oczywiście iż może (powinien).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi