Skocz do zawartości

[1st Round West] Clippers - Mavericks


BMF

.  

41 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto wygra?

    • LAC 4-0
      0
    • LAC 4-1
    • LAC 4-2
    • LAC 4-3
    • Mavs 4-0
      0
    • Mavs 4-1
      0
    • Mavs 4-2
    • Mavs 4-3


Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, ranker napisał:

Zawsze mnie to trochę bawiło, ale teraz to już tak na poważnie:

Młodziak gra swój DRUGI sezon w lidze, a forum oznajmia które miejsce w rankingu GOATów zajmie, czy zakończy na podium, dlaczego nie przegoni Jordana ani Jamesa, czego zabraknie mu w ostatecznym rozrachunku kariery. Wszystko w formie stwierdzającej. Mam wrażenie, że niektórzy mają małą obsesję na punkcie słowa GOAT. Ten jest GOAT rebounderem, ten ma GOAT przegląd pola, jeśli Giannis dołoży rzut będzie GOATem. 

Przypomina mi się wybór Ziona, jak chłop nie rozegrał jeszcze w lidze ani sekundy, a już pojawiały się DOKŁADNIE WYLICZENIA, że będzie notował 22,5/8,5/2, zakończy w HoF, miejsce all-time hmm...gdzieś w top15. Najlepiej jakby istniała opcja "simulation" jak w 2K, żeby po prostu przewinąć już te karierę Doncicia i móc podyskutować trochę o kolejności rankingów.

niby tak ale jak patrze na twoj nick to wydaje mi sie ze powinienes lubic rankigngi wrecz je z luboscia robic

 

ale to pewnei tak jak z mowieniem łysy na typa w dredach a kudłaty na łysola

Edytowane przez MVPrzemek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BMF napisał:

Na miejscu Clippers każdy team i GM zrobiłby to samo, więc słabo to pasuje w tym kontekście.

Wystarczy też sobie zobaczyć wątek o LAC w momencie tradów.

Połowa głosów o tym, jaki to West geniusz itp

No ale teraz, jak trade wygląda słabo, to już wina Kawhiego :)

 

Mnie ciekawi, na ile te rumory z Raptors są prawdziwe. Bo jeśli serio, uzależniał zostanie tam od pozyskania PG to słabe i przeczy idei, że niby chciał do domu.

Ciekawe też czy żałuje swojej decyzji, biorąc pod uwagę, że i tak gra w buble i sporo wskazuje, że drugi sezon ze swojego kontraktu też.

 

Ogólnie w Raps miał świetną sytuację, dostawał cały kredyt za zasługi całego zespołu i jakby tam pozostał tak by pozostało.

Teraz raczej każdy widzi, że Jego wpływ w mistrzostwo nie był taki, jaki niektórzy uważali.

 

Dla mnie jako kibica Raps też było o wiele vajniejszą ekipą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raptors byli w zupełnie innej pozycji niż Clippers, co pokazuje ten sezon.

A Clippers zostali postawieni mniej więcej w takiej sytuacji, że ~25 lat funkcjonowali jako mem NBA, potem mieli cztery lata pseudocontenderowania - a teraz mieli do wyboru wzięcie dwóch superstarów w wieku 28 i 29 lat i oddanie za to prospekta i picków na lata, albo poczekanie na inne gwiazdy w następnych latach i potencjalnie kolejne lata na poziomie solidnego średniaka. To wszystko w warunkach ligi, gdzie skończyła się dynastia i mamy znowu wybitnie wyrównany poziom.

Dla Clippers to był bardzo dobry trade, mieli na papierze najmocniejszy roster w NBA + dwie gwiazdy w prime + jakieś assety pod jakieś uzupełnienie składu (Beverley, Williams, Shamet czy inny Zubac).

To, że Clippers uznali, że mają gotowy roster (nie mają), a George zdziadział (gość rok temu był w top3 MVP i DPOTY voting) - no zdarza się, NBA jest nieprzewidywalne, w tym momencie powinni być team to beat w całej lidze, a jeden tytuł znaczyłby więcej niż 40 lat tej uroczej organizacji. 

No i sam pisałeś, że słabo (Twoim zdaniem) wygląda opcja wymiany na rynku po jakąkolwiek gwiazdę, a teraz piszesz, że Kawhi powinien iść bez drugiej gwiazdy, bo może coś by się trafiło.

Kawhiego trzeba chwalić, zrobił to co LeBron w Lakers, ale z lepszym (na papierze) skutkiem, reszta rzeczy już nie jest zależna od niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, january napisał:

Ale porównujesz teraz offseason '19 do '20, co jest pewną różnicą.

Nope, dopóki Kawhi nie dogadał się z Georgem nie było żadnej wolnej gwiazdy w wymianach i przez 12 miesięcy się nie pojawiła, w czerwcu 2019 roku ludzie najwięcej w kontekście Clippers pisali o Bealu, a wymiana George'a była zaskoczeniem. Kawhi podjął bardzo dobrą decyzję dla siebie, która wydawała się bardzo korzystna dla Clippers, w Twoim scenariuszu Kawhi mógł mieć np. sezon gdzie nie miałby wokół legit contendera, mógł też wybrać Toronto i Lakers, którzy dawali lepsze sportowo opcje na tu i teraz. 

Kompletnie nie widzę Clippers, którzy przez Kawhiego zrobili jakieś nieracjonalne ruchy. I gdyby George grał na miarę oczekiwań/potencjału, to nikt by się o tym nie zająknął. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2:2 i remis ...

Włączyłem mecz na jakoś początek drugiej kwarty - patrzę przewaga LAC ktora z czasem rośnie do+20. Porzi nie gra będzie pozamiatane... Nagle coś się popsuło Dallas włączyło kolejny bieg i ścigneli LAC. Nie wierzyłem na co pacze ... Gdyby nie Lou ten mecz skończył by się bardzo szybko. To on trafiał gdy drużyna tego potrzebowała i w sumie z pomocą KL wyszarpali dogrywkę. Później stało co się stało... A stał się Doncic. 

Niby Mavs grają bez Porziego z drugiej strony LAC grają z PG13. Gdyby nie to że jest kreowany na superstara z taką grą nie powąchał by parkietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, january napisał:

Nie wiem za co chwalić jednego i drugiego w tej kwestii (za to co robią na parkiecie to inna sprawa). Raczej swoją presją doprowadzili do znacznie, znacznie gorszej pozycji negocjacyjnej swoich teamów.

Zaraz zaraz a to nie Ty czasem cmokałeś z zachwytu nad tym co zrobił West?

I tak naprawdę z czego Clippers zrezygnowało? Gallo to cud ,że jeszcze jest zdrowy i pewnie przerwa na Covid mu pomogło. Normalnie o tej porze bujałby się już po mieście

Oddali 2 wybory Heat , które na 90% będą ok 25 miejsca. Oddali swoje wybory , które najpewniej też będą w tym zakresie. Ok te  wybory 24-26 są już ryzykowne ale z punktu widzenia Westa liczył się Kawhi i moim zdaniem równie ryzykowne są te same wybory Lakers

PG grał świetny sezon , bardzo efektywny. To ,że sie posypał teraz w PO jest trudne do wytłumaczenia ale on moze się ogarnąć. To nadal jest gracz z TOP10-15 tej ligi. Lepszy niż Beal

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bradley Beal miał akurat kosmiczny sezon i chyba trzeba trochę zapomnieć o poprzednich latach i to ze gra w wybrakowanych Wizz

30,5/6,1 APG jak na SG?

Trzy razy sprawdzałem te asysty 

Daj mu lepszy zespół i więcej miejsca gdy obok by był taki Curry i masz wzrost skuteczności a tak skupia obronę na sobie

Boje się ze po Beala pójdą z tym pickiem 

(Golden) 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, january napisał:

Gdybologia totalna, równie dobrze ja mogę napisać, że w takiej sytuacji pół roku temu wymiany do Clipps Kawhiego zażądałby Embiid. 

Przecież to Ty gdybasz, że może Clippers byliby w lepszej sytuacji obecnie. Ja jedynie zauważam, że istniała możliwość, że Kawhi mógłby stracić sezon ze swojego peaku na granie w ot co mocnym teamie, któremu pewnie czegoś tam braknie do tytułu, gdyby w trakcie sezonu nie udało się pozyskać żadnej gwiazdy. 

Czyli Twoje ,,Kawhi c***owy w GM-owaniu'' sprowadza się do ,,może zaoszczędziliby ze dwa picki-swapy na Paulu George'u, ale w sumie nie ma pewności, że by go pozyskali w toku sezonu, a tak w ogóle zbudowali i tak najmocniejszy na papierze team w NBA dzięki Kawhiemu''.  

Fair point.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Jendras napisał:

lol dobrze, że się jednak nie wypowiedziałem przed rozpoczęciem serii, bo bym napisał, że Clippers pojadą Mavs bez większych problemów, a Leonard i George dadzą Doncicowi szkołę jak kiedyś Jordan z Pippenem Kukocowi. Nie wiem co tu się wyrabia, ale jeśli w 2020 roku Clippersów w ataku nadal musi ciągnąć Lou Williams, to coś mocno nie gra.

Nie ukrywam też, że mam małą satysfakcję z oglądania jak męczą się w pierwszej rundzie Clippersi po tym, jak stawali na głowie, żeby Lakersi trafili na Blazers. 

Mavs pewnie przegrają tę serię, ale i tak już zrobili znacznie więcej, niż oczekiwałem. 

ja sie niestety wypowiedzialem, widzialem to tak jak ty, nawet przewidywalem sweep

no i oczywiscie tez mam satysfakcje mam nadzieje ze ich wyjebia w tej serii

13 godzin temu, Jendras napisał:

Wydaje się, że Clippers w końcu znaleźli jakiś sposób w obronie na Dallas, wystawiając w czwartej kwarcie niską piątkę, ale jak to możliwe, że potrzebowali tyle czasu, by zorientować się, że obrona drop na pickach to kiepski pomysł, nie mam zielonego pojęcia. Tak czy inaczej Kristaps musi grać, by w tej serii nadal były emocje.

niby tak niby nie, jak wroci Porzingis to moze im te mysli o small ballu szybko zlikwidowac

10 godzin temu, BMF napisał:

No, jak pisałem, Doncic ma bardzo dobry size, zajebistą siłę, (proporcjonalnie do size'u) znakomite body control i solidny pierwszy krok, Luka nie jest najbardziej flashy atletą (tzn. takim, żeby zaimponować niedzielnym fanom), ale gość to jest czołg jak na pozycje 1-3, trochę przypomina starego LeBrona bez dynamicznego pierwszego kroku pod tym względem (nie ta półka atletyzmu, ale podobna charakerystyka), Harden ma lepszy pierwszy krok i jest cholernie silny, ale chyba nie aż tak, jak Luka.

Więc, no, nie jest atletycznie na poziomie peak Jordana, ale Luka w wieku 17 lat był fizycznie gotowy do grania poważnych minut w topowym euroligowym zespole, raczej nie ma powodów do narzekania. :] 

plus jest wzrostu Harrella ktory gra na centrze 

10 godzin temu, Chytruz napisał:

No teraz mamy potwierdzenie od swiadkow, wczesniej mielismy tylko lip reading bez dzwieku, co jest c***owym dowodem. Jakby to byla "powazna sprawa" (np. gdyby to Luka mowil do Harrella, tzn. z powaznymi konsekwencjami), to bysmy oczekiwali czegos bardziej solid zanim wyciagniemy widly i pochodnie.

 

a nie mamy tez tego jak Harrell przeprasza za to Luke co w sumie wystarcza i tego ze nie zaprzecza co powiedzial?

szukasz chyba dziury w calym

10 godzin temu, tomeczeg202 napisał:

Barkley zazwyczaj pieprzy trzy po trzy, ale w tym wypadku ma racje. Zarzuca im "double standards" a ci sie oburzajo i jeszcze go zakrzykujo xD
Kenny'ego zawsze uwazalem za najrozsadniejszego w tym calym programie, ale skoro uwaza ze "racism" to nie to samo co "racist" to niech sobie slownik kupi.

tak samo uwazalem Lebrona za inteligentnego a tutaj wyskakuje na social media widzicie jak nas przesladujo (pozdro rw) zabili znowu BEZBRONNEGO czarnego

ktory szedl z jednej strony auta do drugiej slyszac i wiedzac ze idzie za nim 2 policjantow z bronia i celuje do niego, doszedl sobie do drugiej strony samochodu otworzyl drzwi i siegal po cos

no ja pi****le.

9 godzin temu, BMF napisał:

Raczej mało kto przypuszczał, że George po najlepszym sezonie w karierze będzie tak słaby, a Clippers bez wymiany po George'a mieliby duży problem z pozyskaniem Kawhiego, który ewidentnie chciał grać z drugą gwiazdą.

Well...

wedlug mnie wyszlo to o czym od dluzszego czasu mowilem, George od swojej zlamanej nogi, nie ma pierwszego kroku, miniecia czy jakiegos konkretnego wejscia na kosz

@Reikai moze potwierdzic

George nie moze w tej serii nikogo minac, Doncica, kogokolwiek kiedykolwiek

a ze polega na rzucie z dystansu i wiesz odrazu ze to bedzie chcial robic, dobrze contestujesz i chlop wpadl w slump z ktorego mu ciezko wyjsc

tak czy inaczej wiadomo ze mnie George wkurwia, jest debilem, sam sobie na social media nie pomaga od lat, ale mial 2 OPERACJE NA OBU BARKACH i nie zaczal nawet sezonu na czas.

tylko zeby nie bylo ze go bronie, wiadomo oby tak dalej gral

Edytowane przez Kubbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2020 o 03:05, eF. napisał:

Wszystko zrozumiem, ale Shaq to już nie jest troll, to jest po prostu hejter. Co on w ogóle mówi 🤣

 

Gdybym miał udziały w drużynie, która pominęła go w drafcie, to też bym pluł jadem na prawo i lewo, niezależnie od tego, co Luka by robił na parkiecie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, january napisał:

Całkiem możliwe, iż była taka moja ówczesna reakcja:) Ba, do teraz uważam overall pracę Westa w Clippers za wybitną. Niemniej na przyszłość jak coś zacytuj lepiej jakiś mój post w takiej sytuacji, trochę ich mam, więc pytanie czy czegoś nie napisałem rok temu jest trochę bez sensu, bo szczerze mówiąc nie ma opcji bym pamiętał swoje wszystkie posty :) Obstawiam, iż pochwaliłem wtedy Westa, ale pojęcia nie mam czy tak było.

Mam nadzieję, że się kolega Ely3 nie obrazi:

 

W dniu 6.07.2019 o 13:16, january napisał:

Wszyscy wiemy, że Jerry West to GOAT w NBA. Ci co nie wiedzieli, dostali dziś ostateczne potwierdzenie.

Fajny team i to jeszcze zezwalający na load managment.

Trochę brakuje legit PFa, ciekawe czy coś tu jeszcze wykombinują.

Link do posta:

 

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Kubbas napisał:

a nie mamy tez tego jak Harrell przeprasza za to Luke co w sumie wystarcza i tego ze nie zaprzecza co powiedzial?

szukasz chyba dziury w calym

No mamy, ale przeprosiny mialy miejsce po tym jak Doc to potwierdzil. 

Teraz mamy sprawe dobrze udokumentowana, ale na moment kiedy nie bylo nic poza video, byl to za slaby dowod i powinnismy byli czekac na kolejne zanim wydamy wyroki i wyciagniemy widly. Chyba, ze chcemy dzialac jak oszolomy od cancel culture, ale ja nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mac napisał:

Mam nadzieję, że się kolega Ely3 nie obrazi:

 

Link do posta:

 

ale co wy chcecie Januaremu przybic nie rozumiem?

Przeciez to byla dobra reakcja, sciagneli Kawhia i Georgea za jednym razem

a bez Georgea nie byloby Kawhia obaj to kumple ktorzy grali w high school razem

tu w ogole nie ma popisu do dyskusji to byl goat ruch

jedyny znak zapytania to psychika i kontuzje Georgea ale kazdy by to bral w ciemno

cale szczescie ze OKC wyciagnelo Shaya Alexandra bo Clippers bardzo chcieli go ocalic w tym trejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.