Skocz do zawartości

[1st Round] Denver vs Jazz


Lucas

Jokiciowcy vs Gobert  

49 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Wynik serii



Rekomendowane odpowiedzi

Mało oglądam w sezonie Denver, zatem nie mam porównania, ale jak dla mnie Jokic gra ok serię. Te jego wysokie rzuty z dystansu są mordercze. Nie musi dawać w ofensywie aż tyle przy tak grającym Murrayu, ale swoje jednak w ataku robi, do tego zmusza Goberta do wyjścia na obwód robiąc miejsce chociażby dla wjazdów właśnie Murraya. 

Największym problemem jest to, że Jazz mają za mało graczy, którzy mogą wspierać tu Mitchella - dzis można było liczyć na Conleya i w sumie ok gra jak dla mnie Niang. W I połowie stawił się też Clarkson. Bolały te przestrzelone osobiste - a parę ich jednak było. Nie jest tez tajemnicą, że w dwóch ostatnich meczach słabsze wsparcie w ataku daje jednak Gobert. Jazz grali tak naprawdę w 7 - s5 + Clarkson i Niang. Bradley na boisku to było totalne nieporozumienie. Morgan stracił swój element zaskoczenia i dziś nic nie dawał. Jak schodzi Gobert ,to pod koszem jest zwyczajnie dziura wielkości kanionu. Zbyt pasywnie gra Ingles. O'Neale zamienił się w którymś momencie w tego nieopierzonego rolesa z pierwszego sezonu - przy Murrayu był bezradny niczym dziecko we mgle. Przez krótka chwilę wydawało mi się, że jakąś odpowiedzią na Jamala może być w tym meczu Ingles, ale to była tylko baaardzo krótka chwila.. 

Nuggets zaczynają się bardziej odnajdywać w obronie. Dziś faktycznie Harris dał im sporego powera z ławki w defensywie. Jeszcze Grant dał im niespodziewanie spore wsparcie w ofensywie. Mając głębszą rotacje mogą robić jakieś adjustments. Jazz zwyczajnie nie mają już kim.. 

Jazz potrzebują kolejnego meczu Mitchella na 50pkt. oraz stawienia się na meczu całej s5 + znów dobrego meczu z ławki Clarksona. Mitchell i Conley muszą jakoś uruchomić kolegów w ataku, bo sami zwyczajnie tego nie uciągną. Może jakieś częstsze dogrywanie do Goberta i wpędzenie w foul trable Joka? Nie wiem.. nie mam pojęcia.. Ponoc g7 rządzą się swoimi prawami.. obaczymy jak to się zakończy.. 

Tak, czy inaczej Mitchell i Murray dali nam serię, którą długo będziemy pamiętali. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem w porównaniu do zeszłorocznych Playoffs to Jokic gra średnio o jedno posiadanie mniej post up, ale wtedy miał 0.71PPP, więc jest dużo efektywniejszy w tym elemencie gry. Tak dla uzupełnienia @Chytruz

W oczach trochę zawodzi, ale statystycznie się broni, ciężko temat nawet dla fana Joka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Lucas napisał:

No i tu wychodzi, że rok temu nie oglądałeś, gdy był czasem nawet potrajany, a podwojenia to był w tej serii standard

Jazz mają gościa na DPOTY level, którego Jokic i tak odsunął od kosza i trumny, ale nie każdy ma takiego centra jak on w D. Tak chyba tylko próbować bronić może go jeszcze Embiid

Ogólnie to zabawne, ze rok temu przez zajebistego Jokicia i nierównego (grającego z bólem i bardzo słabo w g7 z Blazers) Murraya ciągle szła narracja, że ten duet nie ma sensu, bo Jamal jest za słaby.

Teraz Jokic gra słabiej, ale nie jakoś fatalnie, a Murray wszedł w buty zajebistosci to nagle Jokic jest problemem zamiast się cieszyć potencjałem tej dwójki, gdzie dopiero zaczynają na poważnie swoje przygody z Playoffs i już mają w nich kozackie momenty.

nic nie wychodzi, bo rok temu centrem byl kanter a jak kogos kryje kanter to trzeba podwajac bo on nie kryje wlasnego cienia
 

Nurkic Gobert Davis Mcgee Howard Zubac Adams Favors Okafor

kazdy z nich moze kryc jokica 1na1.

Cytat

Tak chyba tylko próbować bronić może go jeszcze Embiid

coooooooo?!?!?!?! Czy ty wlasnie powiedziales ze Davis Nurkic Adams potrzebuja zeby Jokica podwajano?

shiieeeeeettttt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Davis to PF, on może faktycznie byłby ok 1 v 1. Bam to dla mnie bardziej defensor na Giannisa niż Jokicia, zresztą długo musiał mieć obok siebie jakieś Meyersa, żeby się z centrami nie przepychać.

Adams czy Nurkic nie są jakimiś super defensorami na Jokicia i w meczach przeciwko nim też wielokrotnie stosowano podwojenia.

Wymienianie jakiegoś McGee czy Okafora (xD) to żart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Lucas napisał:

Bo to pierwszy tego typu film, który mi wyskoczył. Nie będę ci teraz odwijal i wycinał meczów na game pass

ja ci wrzucilem mecz ktory podwaza to co napisales

ty mi wrzuciles mecz z RS a nie z po z druzyna ktorej nie wymienialem jako druzyne ktora ma matchup na Jokica 

brawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Lucas napisał:

Davis to PF, on może faktycznie byłby ok 1 v 1. Bam to dla mnie bardziej defensor na Giannisa niż Jokicia, zresztą długo musiał mieć obok siebie jakieś Meyersa, żeby się z centrami nie przepychać.

 

16 minut temu, Lucas napisał:

Co do Bama może niech @Alonzo sprostuje, bo częściej go ogląda, ale dla mnie to bardziej super defensor na Giannisa niż Joka czy Biida

Lucas,

Bam na obecnym etapie kariery może kryć chyba każdego wysokiego. Meyers dawał Heat spaceing w regularze, a Bama z jego mobilnością i energią można było spokojnie na czwórce wystawiać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, julekstep napisał:

@Kubbas masz rację!


Nie wiem czym ja się jarałem i czemu byłem taki głupi. Nie zdawałem sobie sprawy jak marny to grajek. Do c***a z takim centrem.

 

Lakers PANY! Kobi KRUL!

niczego innego sie po tobie nie spodziewalem, jak zawsze nic nie wnosisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubbas poleciałeś z tym, że Plumlee dałby taki sam impact jak Jokic.. Nie możesz podważać jego skillsetu jako wysokiego bo nie było do tej pory gościa w tej lidze z takim podaniem i bball IQ wcześniej (Gasol mi przychodzi na myśl, ale jednak półkę niżej). Zgoda co do tego, że praktycznie nic nie broni, na zbiórce średnio, ale widać po nim, że nie jest w TOP dyspozycji, a i tak daje Denver mega dużo w ataku, a ty chcesz zrobić z niego lelaka. Jedziesz za grubo pisząc, że on nigdy nie będzie BIG TIME w PO przez swoje słabości. Pączek Jokic w poscie dawał radę teraz tego nie gra i to raczej nie dlatego, że kryje go Gobert chociaż generalnie zgadzam się, że jest wielu wysokich co może go kryć 1vs1. Podsumowując fajnie wypisałeś jego słabości (czytam wątek Nuggets i fani Denver też o tym pisali), ale przyhejtowałeś za mocno. 

 

1 godzinę temu, Lucas napisał:

Davis to PF, on może faktycznie byłby ok 1 v 1

Może ? LOL. Przecież Davis to zajebisty obrońca na Jokica. Nie wiem co ma pokazywać filmik jak Bertans kryje Jokica i generalnie RS game z SAS w kontekście tego co pisał Kubbas.

  

Godzinę temu, julekstep napisał:

jarasz się Jokiciem -> źle

przestajesz się jarać Jokiciem i zostajesz fanem Lakers -> jeszcze gorzej

 

jak żyć :( 

  

1 godzinę temu, julekstep napisał:

@Kubbas 

Lakers PANY! Kobi KRUL!

 

Lubisz sobie rzucić zaczepnym tekstem jak w gimnazjum, żeby pokazać swoją zajebistość względem innego usera co ? Po cholerę piszesz coś o Lakers i Kobem w stylu słabej zarzutki do całego fanbase'u ? W ostatnich postach robisz dokładnie to samo co stereotypowy gość piszący "Kobe król" czyli bronisz swojego idola. Zdajesz sobie z tego sprawę czy nie ? :D

Edytowane przez ttr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kubbas

Nie wiem czy można się bardziej nie zgodzić z Tobą ale Twoja opinia nt Jokica jest delikatnie mówiąc kontrowersyjna

1 - Nie widziałem poza Gobertem nikogo kto dawał radę całe mecze bronic Joka 1 na 1. W większości przypadków idzie podwojenia a wtedy Jokić od razu kreuje

2 - To że nie pcha się w pomalowane to wynika z tego ,że jak to próbowal robić to całe Denver zdobywało sporo mniej z pomalowanego bo byl tam Rudy więc siłą rzeczy odsunął się od kosza

3 - Jego obrona jest słaba ale Malone w koncu poszedł po rozum do głowy i zesłał Portera na ławkę. Problemem Denver nie był Jokić ale koszmarny w obronie Porter , który robił błąd za błędem przez co Jokić  musiał co chwilę bronić wjazdów. On nie ma na to odpowiedniej pracy nóg. Ale jeśli nie jest wystawiany non stop na pośmiewisko to swoje tam pobroni a przynajmniej zastawi kosz do zbiórki

Ostatnie 2 mecze to niestety błędy Snydera zwłaszcza ten wczorajszo-dzisiejszy. Nie wiem co się stało w głowie Royce'a ale od tej feralnej końcówki 3 kwarty meczu nr 5 jest V kolumną. Fatalnie broni Murraya. Robi niepotrzebne podwojenia. W ataku popełnia dziwne błędy. Z drugiej strony Snyder zrobił świetny ruch z Morganem po czym nagle go zakopał .. Morgan w tej serii jest +45 a zagrał 2 minuty.

Kiedy Morgan był w s5 to Jazz o wiele lepiej zbierało a na dodatek eliminował w ataku czy to Sapa czy to Granta

W tej chwili Snyder powinien przywrócić do s5 Morgana kosztem O'Neala . Wtedy Mitchell będzie w obronie zajmował się Murrayem , Morgan wyeliminuje Granta. Inglesa się schowa na Sapie i to powinno zdecydowanie poprawić obronę na obwodzie oraz zastawianie tablicy. Do tego Juwan powinien przejąć wszystkie minuty Bradleya

Malone potrzebował dwóch słabych meczów by ogarnąć rotacje. Snyder mam nadzieje ,że ogarnie to po słabym meczu nr 6 bo tu niestety dobry był tylko początek

Ale wracając do Jokica to on gra swoje. Jest 3 najlepszym graczem tej serii zwłaszcza w ostatnich dwóch meczach. Jeśli uważam ,że Mc Gee może go bronić to gratuluje poczucia humoru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie mogłem się z tym 1v1 zapędzić, ale jak ttr wspomniał częściowo może przez te zdecydowanie zbyt nastawiona na hejt narrację i weszły w to emocje.

Dla uspokojenia Jokic z tego sezonu 1v1 (regular) przeciwko wysokim, gdzie jest próbka jakaś sensowna.

Capela (on bronił go najwięcej) - 18/39 (46% FG), 16 ast, 11 (bardzo dużo) strat 
Gobert - 22/45 (49%), 5 ast, 6 to - na Gobercie wywalczył też z tego grona najwięcej osobistych
Adams - 17/25 (68%), 12 ast, 2 to - tu jak widać radził sobie super, a te asysty (jak przy Capeli, gdzie Rockets po prostu podwajają skuteczniej) pokazują, że było miejsce na podania, bo ściągał na siebie D

Z nazwisk co się tu przewijały 
Embiid - 8/12 (66%), 1 ast, 1 to
Bam Adebayo - 5/11 (45%), 1 ast, 1 to
Davis - 3/10 (30%), 2 ast, 3 to

Myślę że tu jednak za mała próbka przy całej trójce, ale mogę zwrócić "honor" Davisowi jak ktoś czuje się urażony, jeśli to jednocześnie ma oznaczać ze zjada Embiida, a nad Biddem rzucił też game winnera ;)

Najlepiej bronił go Holmes:

7/18 (39%), 4 ast, 4 to, który przeciwko Denver dobrze wyglądał tez w ataku.

Dobrze wypadali też Favors (36%) i o dziwo KAT (37%)

I ten potencjalny Zubac na 2 rundę:

13/23 (56%), 8 ast, 6 to

Każdego centra w lidze rozpisywać mi się nie chce, więc na koniec jeszcze tylko wewnątrz bałkańsko.

 Nurkic 6/12 (50%), 28 ast (ale to jest aż dziwne i chyba jest błąd na NBA.com), 8 to

Vucevic 10/19 (52%), 8 ast, 6 to

Tym razem bardziej merytorycznie i analitycznie + można w uproszczeniu założyć, że im więcej asyst tym więcej podwojenia/ściągania D na siebie.

W tych Playoffs na Gobercie ma:

51/96 (53%), 19 ast, 9 to - ciężko powiedzieć, żeby sobie nie radził, zwłaszcza dodając te adv z post up.

Poeltl, Kanter i Aldridge rok temu zatrzymywali go under 50%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, ttr napisał:

Lubisz sobie rzucić zaczepnym tekstem jak w gimnazjum

Na gimnazjalne posty odpowiadam gimnazjalnymi tekstami. Co w tym dziwnego?

42 minuty temu, ttr napisał:

W ostatnich postach robisz dokładnie to samo co stereotypowy gość piszący "Kobe król" czyli bronisz swojego idola Kubbas

Dokładnie tak -> taki był plan. Nie każdy ma milion punktów cierpliwości jak Lucas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.