Skocz do zawartości

[2031-2032] Regular Season - Komentarze


Krzemo

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, january napisał:

Co oznacza "oferty finansowo rażąco niekorzystne" :) ?

Ps: Może sobie jak coś jeszcze zagrać wieczorem (akurat go do s5 wstawiłem na Pacers) czy nie bardzo jak coś :D

Ps2: Niewiele ten regulamin rozjaśnił szczerze mówiąc, szara strefa dla komiszów mocno :) 

Ps3: Wywalcie post z tamtego topiku Cygana, już półmózg nie umie czytać "tutaj nie komentujemy" i śmieci w temacie.

Wieczorem zrobię ogólnie przegląd wszystkich tankerów bo tam tego więcej jest ofc (w samych C's to pewnie pójdzie jakiś zbiorowy request skoro 4 z 5 najlepszych graczy jest poza składem :))

46 minut temu, Qcin_69 napisał:

Przecież jest backup PF, no bo kogo on miałby wygryźć z s5? Bynum i Bargnani to jest mój duet podkoszowych na lata (stad tez decyzja o handlowaniu Duncanem i Horfordem) no i sami Blazers grają lepiej z Jamisonem z ławki wiec nie mogę się zgodzić z tym ostrzeżeniem 

Jamison jest jakieś 3 x lepszym PFem niż Bargnani :) 

Bycie zmiennikiem Włocha to dla niego 'disrespect' 🤷‍♀️

31 minut temu, january napisał:

Co oznacza "oferty finansowo rażąco niekorzystne" :) ?

Duncan za Jacksona np :) 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, SzuLcU napisał:

Właśnie mogli byście wyjaśni, w jakiś sposób będziecie rozstrzygać, jaka oferta jest nie korzystna?  Bo może skończyć się to znowu następną zadymą.

z grubsza niekorzystne finansowo oferty to te gdzie drużyna X (posiadacze gracza domagającego się trejdu) są obciążani na dłużej niż byli kontraktem problematycznego gracza.

ALE zostawiamy sobie furtkę -> żeby nie okazało się że jakieś fajne, starsze grajki pod koniec dużego kontraktu będą w zasadzie nietykalne (bo nikt nie będzie miał za bardzo możliwości zmatchowania kontraktów 1 do 1)

3 minuty temu, january napisał:
Strasznie mętnie tbh :P 

Co zrobisz. Musimy się dopasować do kreatywności GMów.

To nie kolorowe beGM

simbasket to dyktatura ❤️ 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, january napisał:

Przejrzysty regulamin jest, nieprzejrzysty (taki jak teraz) bardzo meh, wyskoczy przy tym kiedyś awantura pewnie :P 

No, ale nie ze mną - trudno, wypierdolę wszystkich i pozatrudniam Sun Yueów :) 

Jeśli będzie odpowiednia ilość graczy na odpowiednie pozycje to taki chamski tank jest ofc NIESPORTOWY, ale jak najbardziej dopuszczalny. Niedopuszczalne jest łączenie chamskiego tanku z chomikowaniem* dobrych grajków :)

* chyba że nieudany trade request udowoni komiszom, że dany grajek wcale nie jest 'dobry' :) 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, julekstep napisał:

 

Jamison jest jakieś 3 x lepszym PFem niż Bargnani :) 

Bycie zmiennikiem Włocha to dla niego 'disrespect' 🤷‍♀️

 

Meh, Jamison gra na swojej pozycji, gra spore minuty i jest ważny dla zespół- jak wchodzi z ławki to jest gwiazda i koniem w tej drużynie i jego rola z ławki jest dla klubu znacznie korzystniejsza niż gdy gra w s5 i jego rola w ataku jest za mała. 
Jak gra z ławki to drużyna ma większy balans i cały czas możemy grać Blazers basketball, a jak gra w s5 bo mamy zaburzone flow bo Bargnani jeszcze musi się trochę podszkolić a w s5 świetnie się sprawdza jako 4/5 opcja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, julekstep napisał:

z grubsza niekorzystne finansowo oferty to te gdzie drużyna X (posiadacze gracza domagającego się trejdu) są obciążani na dłużej niż byli kontraktem problematycznego gracza.

ALE zostawiamy sobie furtkę -> żeby nie okazało się że jakieś fajne, starsze grajki pod koniec dużego kontraktu będą w zasadzie nietykalne (bo nikt nie będzie miał za bardzo możliwości zmatchowania kontraktów 1 do 1)

Ok czyli jeśli dobrze rozumiem Boozer albo Arenas trafiają na listę. Zgłasza się po jednego z nich drużyna X i oferuje 2 dwóch graczy Kowalskiego, który ma kontrakt o rok dłuższy od mojego zawodnika i Nowaka z kontraktem o 2 lata dłuższym.  Czy będzie to nie korzystna oferta? Skoro przyjął bym de facto, kontrakt o 3 lata dłuższy a co za tym idzie pewnie i większy finansowo o jakieś 15-20mln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, january napisał:

E tam, albo całkowicie dopuszczacie ciulate umowy w zamian albo całkowicie nie, teraz to wychodzi bardzo szara i mętna strefa, będą kiedyś problemy :P 

Nie bardzo:) Ostatnio komisz tu chyba tytuł 20 sezonów temu zdobył, więc wuja się znają :D 

A poważniej - ponownie, bardzo szara strefa:)

No to tym bardziej masz motywację, żeby to PO zacząć robić jak najszybciej -> aby uchronić się przed tą szarą strefą ❤️ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, SzuLcU napisał:

Ok czyli jeśli dobrze rozumiem Boozer albo Arenas trafiają na listę. Zgłasza się po jednego z nich drużyna X i oferuje 2 dwóch graczy Kowalskiego, który ma kontrakt o rok dłuższy od mojego zawodnika i Nowaka z kontraktem o 2 lata dłuższym.  Czy będzie to nie korzystna oferta? Skoro przyjął bym de facto, kontrakt o 3 lata dłuższy a co za tym idzie pewnie i większy finansowo o jakieś 15-20mln.

Arenas ma 4 lata kontraktu a Boozer 3 -> więc tutaj dawanie grajków na dłuższych kontraktach byłoby raczej oczywistym graniem na 'salary-dump'.

Furtka ma być głównie dla grajków którzy są np na ostatnim roku 20-kilku milionowej umowy (których 'tanker' i tak powinien w takim wypadku zcutować jak dostanie warning -> a jak będzie chciał przycwaniaczyć - nie wiadomo w sumie po co - to niech się liczy z możliwością dostania małego dumpa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, january napisał:

Mniej roboty dla mnie z bawieniem się w zmienianie taktyki (by czasem, jak dziś np vs Pacers próbować powalczyć), wywali się tych leszczy na FA i wrzuci Podkolzinów nowych do składu + autopilot do końca sezonu:)

dopóki gracze są względnie dopasowani do pozycji dopóty jest to spoko :) 

17 minut temu, Qcin_69 napisał:

Meh, Jamison gra na swojej pozycji, gra spore minuty i jest ważny dla zespół- jak wchodzi z ławki to jest gwiazda i koniem w tej drużynie i jego rola z ławki jest dla klubu znacznie korzystniejsza niż gdy gra w s5 i jego rola w ataku jest za mała. 
Jak gra z ławki to drużyna ma większy balans i cały czas możemy grać Blazers basketball, a jak gra w s5 bo mamy zaburzone flow bo Bargnani jeszcze musi się trochę podszkolić a w s5 świetnie się sprawdza jako 4/5 opcja 

jeśli Jamison będzie backupem na 3 i 4 (czyli będzie dostawał regularnie 20+ minut) to imho jest to do przetrawienia - a Morrisona jako backup SF nie zracjonalizujesz już w żaden sensowny sposób :) 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra dorzuciłem Jamisona do gry na centrze z ławki jeszcze i mam nadzieje ze to zamyka dyskusje, ja chętnie wrzucę Jamisona do s5 jak to sprawi ze zespół będzie lepszy- póki ci lepiej chłopaki grają z Bargnanim wiec nie rozumiem o co halo 

Edytowane przez Qcin_69
Dodanie myśli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, january napisał:

A poważniej - ponownie, bardzo szara strefa:)

Nieprawda :P, dobre zasady nie mogą być  kazuistyczne, musimy sobie pozostawić pewien luz decyzyjny. Liczymy, że nie będziemy musieli uciekać się do zwoływania posiedzeń sądu komisarycznego, skoro wcześniej jest masa ścieżek, które pozwalają GMom nie doprowadzić do takiej ostateczności.

 

29 minut temu, SzuLcU napisał:

Ok czyli jeśli dobrze rozumiem Boozer albo Arenas trafiają na listę. Zgłasza się po jednego z nich drużyna X i oferuje 2 dwóch graczy Kowalskiego, który ma kontrakt o rok dłuższy od mojego zawodnika i Nowaka z kontraktem o 2 lata dłuższym.  Czy będzie to nie korzystna oferta? Skoro przyjął bym de facto, kontrakt o 3 lata dłuższy a co za tym idzie pewnie i większy finansowo o jakieś 15-20mln.

Ale jak dostaniesz 3 leszczy na kontraktach takich jak Arenas i 1 na kontrakcie o rok dłuższym to będziemy sądzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak już jesteśmy przy tych zasadach TR. To ja jeszcze raz ponowie prośbę o zmianę zasady "dni" na liczbę określonych spotkań,  która będzie bardziej sprawiedliwa jeśli chodzi o rozstawienie przed draftem. Zakładając, że mamy teraz już dzień 90 i przy obecnym kalendarzu jestem w stanie się przesunąć z pozycji nr 9 na 6 dzięki sprzyjającemu kalendarzowi.  Dlatego, że między 90-120 dniem pauzuję tylko 6 razy a Portland czy Minnesota mają 11 - 15 dni wolnego. Zakładając, że grają jak najsilniejszymi składami  nie fair jest to, że jestem na lepszej pozycji o wyższy pick tylko dla tego, że gra wylosował mi korzystniejszy kalendarz aby tankować.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, SzuLcU napisał:

To jak już jesteśmy przy tych zasadach TR. To ja jeszcze raz ponowie prośbę o zmianę zasady "dni" na liczbę określonych spotkań,  która będzie bardziej sprawiedliwa jeśli chodzi o rozstawienie przed draftem. Zakładając, że mamy teraz już dzień 90 i przy obecnym kalendarzu jestem w stanie się przesunąć z pozycji nr 9 na 6 dzięki sprzyjającemu kalendarzowi.  Dlatego, że między 90-120 dniem pauzuję tylko 6 razy a Portland czy Minnesota mają 11 - 15 dni wolnego. Zakładając, że grają jak najsilniejszymi składami  nie fair jest to, że jestem na lepszej pozycji o wyższy pick tylko dla tego, że gra wylosował mi korzystniejszy kalendarz aby tankować.  

Ja tam mam nadzieje, że z pominieciem celtyckiego Bobra, reszta słabszych ekip ma tyle honoru że do konca sezonu bedzie grac optymalnymi skladami i wygra najlepszy (znaczy najgorszy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.