Skocz do zawartości

Alltime fantasy last 30 grupy 2


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, polishllama69 napisał:
spoko, ale nie sądzę żeby akurat sezon 1990 aż tak bardzo podbijał jego value, zwłaszcza w kontekście tak archaicznych skilli, bo gdyby on potrafił podawac to spoko, ale to taki case jak Embiid, zajebiesz mus apcing to bardzo łatwo go trapować

tbh idę o zakłąd, że w takim formacie Sabonis jest bardziej wartościowym graczem, bo daje rim protection i post defense poparte fajny reboundingiem, więc wystarczy go ukryć za jakiś mobilnym SF-PF umiejącym w help D a w ataku post-up check, 3pts check, passing check, ile z tych skilli daje na wysokim poziomie McHale ?

Właśnie 89/90 powinien podbić jego value, skoro gramy na nowych zasadach, bo McHale oddawał blisko trójkę na mecz w czasach, gdzie za trzy rzucało się rzadko.

Z tym Sabonisem to trochę przesadzasz. Jego przewaga nad McHale to gabaryty i passing skills. No i tyle. McHale overall to po prostu lepszy gracz.

Może inaczej, bo jednak McHale to PF, a nie C. Uważasz, że Sabonis jest lepszym graczem od Mutombo? :)

BTW z tym passingiem Sabonisa to też bym tak nie świrował, bo on notował po 2 asysty na mecz. Robił to po prostu na tyle efektownie, że zapadło w pamięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, eF. napisał:

bo przykładowo taki Payton oddawał nawet i po 6 rzutów z dystansu w swoim prime, gdzie w 90's to było naprawdę sporo rzutów. Czemu miałbym nie założyć, że taki gracz jak Gary nie robiłby tego lepiej w obecnych czasach

To jest kompletna bzdura, nie możesz sobie brać sezonów ze skrócona linią i twierdzić, ze Payton oddaje 6 trójek na mecz, gdzie jego srednia z 13 sezonów z Seattle to 2.9 trójki na mecz na 32% skuteczności. Nie rób z Gary'ego shootera którym nigdy nie był, generalnie Payton jest u Ciebie c***owym fitem, bo nie jest e stanie mjowi w niczym pomóc. Spacingu nie robi, kreatorem jest gorszym niz MJ z racji swoich braków, w defensywie MJ też jest lepszy, więc nie przejmie nawet najlepszego obwodowego rywali, żeby dac MJowi odpocząć, cutter/slasher z niego meh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, eF. napisał:

Z tym Sabonisem to trochę przesadzasz. Jego przewaga nad McHale to gabaryty i passing skills. No i tyle. McHale overall to po prostu lepszy gracz.

no i te dwa skille są turbo użyteczne przy takich stacked zespołach, bo Sabonis w roli BroLo 2020 to genialna opcja a nawet na skróconej linii to shooting Sabo ma duże value, bo on też miał bardzo mocny midrange, później zeskalował to do prawie 50% z 20-24ft, więc bardzo dobry wynik i jeżeli mamy skalować krótszą linię na długą to tutaj jest bardzo dobry indykator na to

18 minut temu, eF. napisał:

Może inaczej, bo jednak McHale to PF, a nie C. Uważasz, że Sabonis jest lepszym graczem od Mutombo? :)

nie sądzę, ale w pewnych ustawieniach może być bardziej wartościowy, bo nie jest zerem w ataku a w defensywie Mutombo nie ma jakichś wielkich umiejętności outside paint, za to w ofensywie to już izi pick up

19 minut temu, eF. napisał:

Właśnie 89/90 powinien podbić jego value, skoro gramy na nowych zasadach, bo McHale oddawał blisko trójkę na mecz w czasach, gdzie za trzy rzucało się rzadko.

i co że oddawał, jak one nie były kontestowane, więc go odpuszczano i teraz też byłby odpuszczczany a to, że jest PFem, którego nie można ustawić na C to raczej wada a nie zaleta :) znaczy możesz ale to będzie rzeź niewiniątek wtedy

22 minuty temu, eF. napisał:

BTW z tym passingiem Sabonisa to też bym tak nie świrował, bo on notował po 2 asysty na mecz. Robił to po prostu na tyle efektownie, że zapadło w pamięć.

jeżeli jedyną miarą passingu jest apg to się chyba niedogadamy, zresztą wtedy od żadnego wysokiego nie wymagano umiejętności podawania i oni tego nie robili, teraz on na luzie robiłby Gasolish numbers typu 16/9/4 w stacked teamie albo jako primary weapon trochę wyższe, ale to byłoby bezcelowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, P_M napisał:

To jest kompletna bzdura, nie możesz sobie brać sezonów ze skrócona linią i twierdzić, ze Payton oddaje 6 trójek na mecz, gdzie jego srednia z 13 sezonów z Seattle to 2.9 trójki na mecz na 32% skuteczności. Nie rób z Gary'ego shootera którym nigdy nie był, generalnie Payton jest u Ciebie c***owym fitem, bo nie jest e stanie mjowi w niczym pomóc. Spacingu nie robi, kreatorem jest gorszym niz MJ z racji swoich braków, w defensywie MJ też jest lepszy, więc nie przejmie nawet najlepszego obwodowego rywali, żeby dac MJowi odpocząć, cutter/slasher z niego meh.

Ziomek, sprawdź sobie statsy i później się wypowiadaj, bo łatwo tutaj sobie strzelić w stopę, a później trochę boli.

Macie pierdolca z tą skróconą linią, więc dobrze. 98/99, 99/00 - oddawał po 6 rzutów za trzy na mecz. I co teraz?

Payton w najlepszych sezonach robił 24/7/9/2 na solidnych procentach, ale dalej sobie wmawiaj, że to ten typ gracza, co będzie blokował Jordana, bo przecież Payton to non shooter i jest gorszym kreatorem. Ni c***a, nie zgadzam się z tym. I nie dlatego, że jest w moim teamie. Zostawmy to. Teraz nie robię żadnego PR'u, bo mi się nie chce. Teraz opisuje to jako zwykły fan kosza. Payton to był na tyle inteligentny gracz, a przy tym na tyle utalentowany, że stworzyłby najlepszą parę w defensywie na obwodzie w tej grze. Jordan mógłby prowadzić grę i grać off/ball, a w tym był równie dobry. Mam dwóch DPOY z pozycji PG/SG. Dla mnie to jest pozamiatane, ale dla rywali. Przynajmniej w kwestii defensywy i obwodu. I nie zgodzę się, że Payton nie mógłby przejąć krycia Jordana i go odciążyć w obronie. Czy Ty piszesz o jakimś Iversonie? 9x All Def, ziom, 9x All-Def. A to, że jest gorszy od Jordana? W tym ATF każdy jest gorszy od niego, a że CP3 nie był dostępny to wybrałem PG, który gra jak pitbull. Ja tak to widzę, Ty możesz inaczej, spoko. EDIT - zapomniałem dopisać. Powiedz mi, do czego jest tu potrzebny lepszy kreator od Jordana, skoro sam Jordan 91 był zajebistym kreatorem? Imho, Payton to dobry kreator, a przy tym zajebisty obrońca. Jordan potrafi w off/ball, Payton potrafi podać. Jordan potrafi kreować, Payton potrafi rzucić. Win/Win.

@polishllama69

Sabonis to fajny grajek, ale McHale to wybitny grajek, ot różnica.

Edytowane przez eF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, eF. napisał:

Macie pierdolca z tą skróconą linią, więc dobrze. 98/99, 99/00 - oddawał po 6 rzutów za trzy na mecz. I co teraz?

Tu zwracam honor  bo jeblem się z linijkami sprawdzając na tel, niemniej jednak to nie zmienia faktu z overall impactu gracza jaki dawal Gary, te jego alldefy są o kant dupy potłuc typowa overagressive gamblerska defensywa 1na1 którą często tez popisywal się za młodu Kobe, ale to wystarczy żeby zrobić parę fajnych highlightow i mieć łatkę defensywnego bulteriera. A Payton to non-shooter na dzisiejsze czasy to mniej więcej polka ricky'ego rubio pod względem shootingu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, eF. napisał:

@polishllama69

Sabonis to fajny grajek, ale McHale to wybitny grajek, ot różnica.

no Sabonis się super skaluje w takie zabawy a McHale nie, ot różnica

zresztą tyl epierdzisz o tym jaki super jest Kevin a ile z jego skillsetu wykorzystasz ? mówisz, że ma być jakimś snajperem czy może posiadania w post z zabitym spacingiem są na to receptą, poza tym w obronie to życzę powodzenia z tymi wszystkimi (nie pamietam, kto w tej grupie jest) Hakeemami, Robinsonami, Duncanami albo innymi stretch grajkami, bo jakoś nie przypominam sobie aby on był takim super defensorem a dowodów też nie widziałem na to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, P_M napisał:

Tu zwracam honor  bo jeblem się z linijkami sprawdzając na tel, niemniej jednak to nie zmienia faktu z overall impactu gracza jaki dawal Gary, te jego alldefy są o kant dupy potłuc typowa overagressive gamblerska defensywa 1na1 którą często tez popisywal się za młodu Kobe, ale to wystarczy żeby zrobić parę fajnych highlightow i mieć łatkę defensywnego bulteriera. A Payton to non-shooter na dzisiejsze czasy to mniej więcej polka ricky'ego rubio pod względem shootingu. 

Ej, no chyba jednak trochę przesadzamy, lol. Payton miał sezony gdzie rzucał na 50% z gry (średnia z kariery - 47%), a Rubio? Inna sprawa, tak jak pisałem wcześniej, ciężko przełożyć grę Paytona z 90's na 2K20 nie uwzględniając przy tym jego rozwoju jako zawodnika. To się mija z celem. Dlatego można sobie pogdybać, a tutaj wychodzi tyle, że Payton mógłby tych rzutów oddawać więcej niż sześć, a tyle oddawał w swoich najlepszych latach. Czy na lepszej skuteczności? Nie wiem, ale wiem tyle, że Payton rzucać potrafi. Nie jest to żaden X-factor, ani jego największy atut, ale też nie jest non shooterem. Ot, solidny. Byłby pewnie jak Holiday, może nieco lepszy. Co do jego defensywy, nie mogę się zgodzić. Payton był w tym elemencie legitny. TOP'ka w swoich czasach. Może @Eld zechce napisać kilka słów o nim, bo wiem, że jest fanem tego gracza, a tutaj jego umiejętności w defensywie są podważane. :P

20 minut temu, polishllama69 napisał:

no Sabonis się super skaluje w takie zabawy a McHale nie, ot różnica

zresztą tyl epierdzisz o tym jaki super jest Kevin a ile z jego skillsetu wykorzystasz ? mówisz, że ma być jakimś snajperem czy może posiadania w post z zabitym spacingiem są na to receptą, poza tym w obronie to życzę powodzenia z tymi wszystkimi (nie pamietam, kto w tej grupie jest) Hakeemami, Robinsonami, Duncanami albo innymi stretch grajkami, bo jakoś nie przypominam sobie aby on był takim super defensorem a dowodów też nie widziałem na to

no to może obejrzyj jakieś mecze (seria Celtics-Knicks jest na YT) to wtedy Ci się trochę rozjaśni, i stwierdzisz, że McHale to był dobry defensor :)

po to wziąłem Mutombo, żeby z takimi Hakeemami i Robinsonami się masował, a McHale będzie sobie radził z Brandami tego ATF

(no chyba, że dla Ciebie Brand>McHale... to git xD)

BTW. Nie robię z McHale'a snajpera, ale podałem fakty, a te są takie, że McHale był drugim strzelcem za trzy w Celtics w czasach, kiedy trójki to był tylko dodatek, co daje mi podstawy do tego, aby stwierdzić, że w obecnej koszykówce McHale ze swoim skill em rzucałby o wiele więcej. Długie ręce, dobra obrona, bloki, zbiórki. Gra na low post perfekcyjna. Chyba tylko Hakeem z tych oldskulowych wysokich graczy wygląda pod koszem lepiej od Kevina (pod względem skillsów). Wiem, że się powtarzam, ale dzięki temu ATF doceniam tego pana o wiele bardziej i za to... dzięki. Koszykarz przez duże K.

W 89/90 średnia ligowa pod względem TS wynosiła - 53%. McHale grał na 62% (dla przykładu Bird - 54%) 😘

Edytowane przez eF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, eF. napisał:

Ej, no chyba jednak trochę przesadzamy, lol. Payton miał sezony gdzie rzucał na 50% z gry (średnia z kariery - 47%), a Rubio? Inna sprawa, tak jak pisałem wcześniej, ciężko przełożyć grę Paytona z 90's na 2K20 nie uwzględniając przy tym jego rozwoju jako zawodnika

zrobiłem to i się obraziłeś

29 minut temu, eF. napisał:

a McHale będzie sobie radził z Brandami tego ATF

to jeszcze jestem sobie w stanie wyobrazić ale McHale i Dikembe biegające za Boshem/Schrempfem/Draymondem już mi się mniej widzi XD

31 minut temu, eF. napisał:

BTW. Nie robię z McHale'a snajpera, ale podałem fakty, a te są takie, że McHale był drugim strzelcem za trzy w Celtics w czasach, kiedy trójki to był tylko dodatek, co daje mi podstawy do tego, aby stwierdzić, że w obecnej koszykówce McHale ze swoim skill em rzucałby o wiele więcej. Długie ręce, dobra obrona, bloki, zbiórki. Gra na low post perfekcyjna. Chyba tylko Hakeem z tych oldskulowych wysokich graczy wygląda pod koszem lepiej od Kevina (pod względem skillsów). Wiem, że się powtarzam, ale dzięki temu ATF doceniam tego pana o wiele bardziej i za to... dzięki. Koszykarz przez duże K.

skill może miał, ale czarną dziurą też bardzo lubił być a to pozwala go trapować bardzo łatwo, zwłaszcza przy słabym spacingu, Hakeem to słaby przykład, bo to co on miał to protoplasta nowoczesnego zespołu z Horrym na PF, który mu zajebiście grę rozciągał i trafiał jak pojeb w clutch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, polishllama69 napisał:

to jeszcze jestem sobie w stanie wyobrazić ale McHale i Dikembe biegające za Boshem/Schrempfem/Draymondem już mi się mniej widzi XD

skill może miał, ale czarną dziurą też bardzo lubił być a to pozwala go trapować bardzo łatwo, zwłaszcza przy słabym spacingu, Hakeem to słaby przykład, bo to co on miał to protoplasta nowoczesnego zespołu z Horrym na PF, który mu zajebiście grę rozciągał i trafiał jak pojeb w clutch

Piszesz o czołowym PF'ie w historii NBA jakby był jakimś Boshem, hehe. Trochę to słabe z Twojej strony, że nie doceniasz klasy Kevina, ale co zrobić. Masz takie prawo. Mimo wszystko zabawnie brzmi to pierwsze zdanie, gdzie straszysz mnie Draymondem czy Boshem w sytuacji, kiedy Draymond to non factor w ataku i po prostu legitny roles, a Bosh to taka uboga wersja McHale'a. Jedynie Schrempf tutaj robi różnicę, ale na niego to mam akurat Arizę, który obrońcą jest dobrym. :D

patrzysz bracie zerojedynkowo <bezradny> (domyślam się, że 80's, 90's są dla Ciebie be, ale k****, straszysz mnie Draymondem Greenem xD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, eF. napisał:

Piszesz o czołowym PF'ie w historii NBA jakby był jakimś Boshem, hehe. Trochę to słabe z Twojej strony, że nie doceniasz klasy Kevina, ale co zrobić. Masz takie prawo. Mimo wszystko zabawnie brzmi to pierwsze zdanie, gdzie straszysz mnie Draymondem czy Boshem w sytuacji, kiedy Draymond to non factor w ataku i po prostu legitny roles, a Bosh to taka uboga wersja McHale'a. Jedynie Schrempf tutaj robi różnicę, ale na niego to mam akurat Arizę, który obrońcą jest dobrym. :D

>DRaymond

>non factor w ataku

#crackkills m8 ;) 

gość jest prawdopodobnie top 2 w historii w uruchamianiu strzelców jako postać historyczna a Ty pierdolisz o jakimś McHale, który poza up and under to w sumie za dużo nie potrafi w ataku. Beka, bo Draymond rzucając prawie 4 trójki na mecz trafiał 39% z nich a Ty straszysz snajperem McHale ;) 

porównanie Bosha i Kevina to pominę, bo szkoda słów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, polishllama69 napisał:

>DRaymond

>non factor w ataku

#crackkills m8 ;) 

gość jest prawdopodobnie top 2 w historii w uruchamianiu strzelców jako postać historyczna a Ty pierdolisz o jakimś McHale, który poza up and under to w sumie za dużo nie potrafi w ataku. Beka, bo Draymond rzucając prawie 4 trójki na mecz trafiał 39% z nich a Ty straszysz snajperem McHale ;) 

porównanie Bosha i Kevina to pominę, bo szkoda słów

pierdolisz głupoty z tym Greenem (chętnie bym go zobaczył w roli takiego McHale, jakby jebał cegłami i robił po 8ppg na mecz), ten gość jest dobry, ale on jest ROLESem i trafił idealnie w system GSW, bo poza tym systemem nie łapałby się nawet do TOP50 ligi, co udowadnia w tym RS... do tego idealizujesz Bosha, a więc... cytując Lindę - nie chce mi się z Tobą gadać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, eF. napisał:

pierdolisz głupoty z tym Greenem (chętnie bym go zobaczył w roli takiego McHale, jakby jebał cegłami i robił po 8ppg na mecz), ten gość jest dobry, ale on jest ROLESem i trafił idealnie w system GSW, bo poza tym systemem nie łapałby się nawet do TOP50 ligi, co udowadnia w tym RS... do tego idealizujesz Bosha, a więc... cytując Lindę - nie chce mi się z Tobą gadać ;)

mnie tam urzeka przypadkowa zależność przejścia Greena do S5, zwiększenia roli w ataku i poprawy wyników GSW, no i najbardziej urzeka mnie fakt, że KD przez 3 lata w PO zjeżdżał bez niego o 5TS% niż z nim na placu ;) a jak wiadomo elitę jest ciężko wyciągnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja, wbew temu co wcześniej napisałem, jednak nie zagłosuję. Teamy są w miarę wyrównane, różnice niewielkie, i porównanie dla mnie 8 teamów, to żebym to zrobił dobrze to musiałbym dobrych parę godzin poświęcić, a tyle aż czasu nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.