Skocz do zawartości

LeBron vs Jordan - tak na poważnie


BMF

Ignorując pierścienie i zespołowe osiągnięcia, lepszy był  

172 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ignorując pierścienie i zespołowe osiągnięcia, lepszy był



Rekomendowane odpowiedzi

Cztery miesiące przerwy między rundą zasadniczą, a bubble to świetna okoliczność dla młodych teamów, z jakichś powodów dwa największe zaskoczenia bubble (Denver, Heat) to młode teamy, gdzie młodzi zawodnicy (Murray, Adebayo, Herro) w playoffach zrobili spory krok do przodu. Heat i Nuggets są lepsi niż ich wyniki w regularze, ale dla tej statystyki i tak jest todrugorzędne, bo to 1 seria z 10/2 serie z 49. To nie było tak, że młodzi zawodnicy siedzieli w domu, dla tych ogarniętych to było bardziej dodatkowe 'offseason'.

Jordan grał ze słabszymi defensywami, lepszymi teamami w konferencji i słabszymi teamami w finałach, pięć najlepszych zespołów pod względem SRS jakie obaj spotkali to rywale LeBrona.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle tak sobie oglądałem na żywo ten G5 i stwierdziłem, że to był jeden z lepszych meczów jakie widziałem live, tam było posiadanie za posiadanie, już od 1 akcji było wiadome, że będzie ciężko, a żeby zdobyć punkty trzeba się na prawdę napracować bardzo dużo, bo obrona jest na bardzo wysokim poziomie, Miami zajebało całe pomalowane, świetne rotacje z obu stron, no po prostu koszykarska poezja...

...a potem czytasz gdzieś, że Jordan czy Pierce rzuciłby tu 50 punktów, bo tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, BMF napisał:

Cztery miesiące przerwy między rundą zasadniczą, a bubble to świetna okoliczność dla młodych teamów, z jakichś powodów dwa największe zaskoczenia bubble (Denver, Heat) to młode teamy, gdzie młodzi zawodnicy (Murray, Adebayo, Herro) w playoffach zrobili spory krok do przodu. Heat i Nuggets są lepsi niż ich wyniki w regularze, ale dla tej statystyki i tak jest todrugorzędne, bo to 1 seria z 10/2 serie z 49. To nie było tak, że młodzi zawodnicy siedzieli w domu, dla tych ogarniętych to było bardziej dodatkowe 'offseason'.

Dla młodych jest lepiej ponieważ bez publiczności nie ma kaka drill , z tej strony doszukałbym się powodu progresu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, to nie jest tak, że mecze w bubble nie mają ogromnej presji, np. Kawhi zrobił 14 punktów na 30%TS w G7 bez żadnej widowni. 

Jak Murray z poziomu typka 19-4-5 w regularze przeszedł na półkę 27-5-7 w playoffach, to: 1) small sample i po prostu był hot przez 20 meczów, i dalej jest 19-4-5 grajkiem z potencjałem; 2) przepracował 'offseason' i wskoczył półkę wyżej, jak ... wielu młodych graczy po offseason.

To samo z Adebayo przed kontuzją czy Herro w meczach na Wschodzie, którzy grali powyżej swojego poziomu z regulara. 

Dla mnie to jest lepsze wyjaśnienie (młode teamy dzięki przerwie wskoczyły półkę wyżej) tegorocznych wyników w playoffach aniżeli samo 'faworyci dali ciała'.

Nawet jeśli faktycznie dali ciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ignazz napisał:

siedzenie w domu zrobiło ze rookie są lepsi niż by byli grając 82 mecze? Jak? 

Gracze robią postęp podczas offseason czy podczas rozgrywania spotkań ? Kiedy pracują nad poprawą swojej gry ? 

4 miesiące wolnego >>> 20 rozegranych spotkań jak ktoś solidnie przepracował ten okres. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak grają to nie trenują? Nie wspomnę już o aspektach zespołowych bo dopiero w bąblu byli razem. 

16 minut temu, ttr napisał:

Gracze robią postęp podczas offseason czy podczas rozgrywania spotkań ? Kiedy pracują nad poprawą swojej gry ? 

4 miesiące wolnego >>> 20 rozegranych spotkań jak ktoś solidnie przepracował ten okres. 

 

Zapomniałeś dodać jeszcze pare >>>>>>

Jedynym dodatnim aspektem COVID jest to ze rookie nie zderzył się z rs 82 plus PO 15 gier co nie ma miejsca w NCAA i brak tej terapii szokowej. Ale dla samego rozwoju to słabo ten brak walki i treningów zespołowych taktyki itp 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ignazz napisał:

Zapomniałeś dodać jeszcze pare >>>>>>

 

Zawsze mogłem Ci napisać post SPACJA ENTER SPACJA ENTER KROPKA skoro Ci tak przeszkadzają trzy znaki większości purysto językowy.

10 minut temu, ignazz napisał:

Ale dla samego rozwoju to słabo ten brak walki i treningów zespołowych taktyki itp 

Whatever...

4 miesięczny mini offseason

                             nie ma przełożenia na rozwój

         INDYWIDUALNY zawodników

              bo

            "brak walki"

 i rozgrywania spotkań z Knicks,

            spania po hotelach etc.

        Masz rację.

Edytowane przez ttr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawodnik podczas sezonu trenuje z klubem a w offseason indywidualnie i w obu przypadkach zyskuje. Moim zdaniem więcej gdy trenuje z zespołem a w bonusie ma mecze regularne. Nie możesz robić albo albo. 

5 minut temu, julekstep napisał:

Rok 2020 (już końcówka!) a ludzie dalej dyskutują z ignazzem o Lakers/Spurs/LeBronie/Duncanie (niepotrzebne skreślić)?

 

Pls....

to co najmniej jak gadać ze mną o Jokicu

Skreśl LeBrona ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lorak napisał:

w kilku książkach przejawiał się ten wątek, że podczas regulara nie ma czasu na cokolwiek i "treningi" sprowadzają się do rozgrzewek/shootaroundów.

Nie ma tego dużo Jak byśmy myśleli ale mimo wszystko dla rookasa ta cała otoczka i praca z trenerem klubowym dużo daje. Jak grają sety domowe jest tego więcej jak rodeo Trip to mnuej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, darkonza napisał:

Wolisz zebym wkleił filmik z pasywną obroną MJ-a czy filmik w którym wali airballe w decydujących akcjach?

Dawaj - zawsze miło mądrego poczytać/pooglądać. Tylko wklej sekwencje jak wyżej tylu negatywnych zagrań MJ w 4 kw jednego meczu finałów czy CF, potem znajdź takich +10 (nie znajdziesz), a nie pojedyncze akcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie jakby podsumowac ten twoj post jednym zdaniem:

Koszykówka to sport zespołowy

ja sie tak dzisiaj przed tym meczem ostatnim zastanawialem

co by bylo jakby jednak Lakers w zeszlym sezonie dopieli trade za Davisa

zakladam ze Lakers powiezliby z Davisem i Lebronem Golden ktorzy juz mentalnie byli poskladani albo Houston, nie wiadomo jakby drabinka sie ulozyla

Raptors tak samo w finale by lekko ograli

wiadomo sa jeszcze takie rzeczy jak rolesi, trener

ale jak masz 2 all time greatow ktorymi beda obaj Lebron i Davis to te playoffy pokazaly ze trzeba do nich dorzucic ludzi od brudnej roboty i shooterow

plus troche atletyzmu

i taka jest wlasnie cienka czerwona linia

jeszcze niedawno Kawhi byl niedaleko od bycia rozwazanym bardzo wysoko jesli kariera mu sie potoczy tak jak sie zapowiadalo

a w sumie byl o trejd Davisa od nie wygrania mistrzostwa z Raptors

no i kontuzje duranta

 

bo gosc wyszedl i nie stojac na obwodzie niszczyl Raptors dopoki nie poszedl mu achilles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kubbas napisał:

ale jak masz 2 all time greatow ktorymi beda obaj Lebron i Davis to te playoffy pokazaly ze trzeba do nich dorzucic ludzi od brudnej roboty i shooterow

plus troche atletyzmu

Talent > fit . Kuzma na luzie byłby all-starem w jakimś Orleanie , Rondo były all-star , Howard były superstar, KPC w Pistons szedł na allstara . jedyni roleplayer czyli dodatek to Caruso i Green , gdzie jeden ok a drugi 30 za trzy . zostaje Morris którego ciężko mi określić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Koelner napisał:

Kuzma na luzie byłby all-starem w jakimś Orleanie

sam sobie znajdziesz gifa komentującego to zdanie czy ja mam to zrobić?

w sumie ten KCP idący na all-stara tez mocna rzecz xD

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, julekstep napisał:

sam sobie znajdziesz gifa komentującego to zdanie czy ja mam to zrobić?

 

jako drugoroczniak miał prawie 19 pkt na mecz , więc ma papiery aby napukać statsy w jakimś orleanie czy atlancie

jokic.gif

Godzinę temu, julekstep napisał:

w sumie ten KCP idący na all-stara tez mocna rzecz xD

14 pkt w pistons no ok trochę poleciałem ale solidny starter lub 2-3 opcja u jakieś latarni ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.