Skocz do zawartości
BMF

LeBron vs Jordan - tak na poważnie

Ignorując pierścienie i zespołowe osiągnięcia, lepszy był  

85 użytkowników zagłosowało

1. 1. Ignorując pierścienie i zespołowe osiągnięcia, lepszy był

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, goozman napisał:

kinetycznym pięknem kociego Jordana

czyżby netflix sknocił coś z napisami w last densie 🤔

• Like 2
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, lorak napisał:

w 1998 na pl.rec.sport.koszykowka pisano: "z całym szacunkiem ale większość tęższych i lepiej umocowanych do wygłaszania tego typu porównań, będących bliżej NBA dziennikarzy, ma nadal Magica jako GOATa".

LeBron też musi udowodnić żeby przejąć łatkę GOAT to normalne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 9.06.2020 o 13:39, lorak napisał:

w 1998 na pl.rec.sport.koszykowka pisano: "z całym szacunkiem ale większość tęższych i lepiej umocowanych do wygłaszania tego typu porównań, będących bliżej NBA dziennikarzy, ma nadal Magica jako GOATa".

Czyżby to słynny kolega TRad? Pamiętam jego występ w ,,Milionerach" - specyficzny koleś. :) 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 8.06.2020 o 17:14, lorak napisał:

wiemy też, że Chamberlain w ostatnich sezonach miał prawie 20% TRB. to jest daleko od najlepszych współczesnych wyników, bo Rodman kilka razy dawał powyżej 25 (i dochodził do prawie 30), więc to nie jest tak, że on wtedy dominował mocniej

Czyli mocno po swoim "szczycie, porównanie do Rodmana nie jest zasadne bo ten drugi tylko polował na zbiórki, a Wilt zdobywał punkty (w swoim prime głównie) wiec miał trudniej ze zbieraniem. Walka o pozycje i zdobywanie punktów wyczerpuje zawodnika i ma on mniej energii na zbiórkę, a dodatkowo jest w gorszej pozycji niż gdyby tylko na zbiórkę polował.

Rodman zbierał dużo nie tylko dlatego ze był sprawny silny szybki i miał instynkt ale tez dlatego ze on swoją energię przeznaczał na zbiórki nie na punkty. Jestem zdania ze taki MJ gdyby zaczął sie specjalizowac w zbiórkach a nie w zdobywaniu punktów nie byłby w tym wiele gorszy od Rodmana, bo te wszystkie dryblingi, jumpery, wejścia pod kosz zamienił by szukanie odpowiedniej pozycji i w agresję na tablicach.

Wilt w swoim prime potrafił połaczyc to co robił MJ i to co robił Rodman i "orał" tak 48 minut na mecz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

8 minuta

co wy na to? @lorak 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Kubbas tak, Rondo był najlepszym graczem w tamtej serii (czy naj celtem w całych playoffs, to już dyskusyjne). tylko trzeba mieć na uwadze z czego to się wzięło (poza tym, że generalnie w playoffs/nationa TV grał dużo lepiej). po pierwsze, był pilnowany przez all stara Mo i generalnie S5 cavs słabo broniła (szczególnie od trejdu z Jamisonem: z nim byli 55-56W, a bez 63-64; w 1R bulls też zagrali bardzo dobrze - jak na nich - w ofensywie). po drugie, LeBron od G4 to najsłabszy prime James ever. nie wzięło się to z D bostonu (w dwóch z pierwszych trzech meczów zagrał znakomicie), lecz z powodu jego matki i Westa (u niego też widać, że gdy sprawa się wydała po G3, to zaczął grać mniej i gorzej, a w następnym sezonie dostał kontrakt od celtics ;]). tak więc nie było trudno zoutplayować takiego LJ, który miał co innego na głowie.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Często się mówi jak koszykówka szybko się rozwija i jest coraz lepsza i lepsza. Ostatnio przypadkowo wyświetlił mi się ten film z obroną Bowena w G4 finałów 2007 i mega świetna była ta defensywna rotacja Spurs na LeBronie (świetny Duncan), a Bowen wprowadzał LeBrona do jumperkowania - chociaż akurat jego jako wzór nie dawałbym, bo pozwalał na otwarte jumpshooty. Chociaż pewnie też o to chodziło Popovichowi, więc Bowen z celu się wywiązał. W każdym razie, jeśli ktoś chce sobie zobaczyć GOAT LeBrona w 2007 przeciwko Spurs w G4 finałów. Przy okazji też widać, że jednak przydaje się oglądać mecze, bo to chyba historyczny finał w małych punktach, a Damon Jones piłuje przy przegranym meczu w ostatniej sekundzie trójkę, aby podbić swoje staty/wynik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Wyparlo napisał:

W każdym razie, jeśli ktoś chce sobie zobaczyć GOAT LeBrona w 2007 przeciwko Spurs w G4 finałów.

LeBron nie był GOAT w 2007. jego prime zaczął się dopiero po IO w 2008.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Vertical Ziona to podobno 45 cali, nie 40.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 8.06.2020 o 14:43, blackmagic napisał:

idąc tym tropem to chyba trzeba też wyrzucić tytuły Jamesa jak mu Pat Riley ogarnął Bosha i przyszedł na gotowe z Wade'm (not 1,2,3 etc) więc zostaje tylko tytuł z gwiazdką z Cavs (jak wyglądała sytuacja kadrowa GSW chyba jeszcze każdy pamięta)

Cóż za genialny umysł. To mam takie pytanie czy tytuł GSW z '15 jest z gwiazdką czy nie ? Jak wyglądała sytuacja kadrowa Cavs (wypadł Love, Irving) chyba jeszcze każdy pamięta hehe.

No i co ważniejsze czy te pierścienie zdobywane z Durantem to dla Klaya i Stepha są tytuły z podwójną gwiazdką czy jak to liczyć bo nie wiem ? Ostatni rok i szpital GSW - stawiamy z automatu gwiazdeczkę przy Toronto i Leonardzie ?

Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez ttr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
18 minut temu, ttr napisał:

Cóż za genialny umysł. To mam takie pytanie czy tytuł GSW z '15 jest z gwiazdką czy nie ? Jak wyglądała sytuacja kadrowa Cavs (wypadł Love, Irving) chyba jeszcze każdy pamięta hehe.

No i co ważniejsze czy te pierścienie zdobywane z Durantem to dla Klaya i Stepha są tytuły z podwójną gwiazdką czy jak to liczyć bo nie wiem ? Ostatni rok i szpital GSW - stawiamy z automatu gwiazdeczkę przy Toronto i Leonardzie ?

praktycznie każdy tytł jest z gwiazdką: putting_an_asterisk_on_every_nba_champio

putting_an_asterisk_on_every_nba_champioputting_an_asterisk_on_every_nba_champioputting_an_asterisk_on_every_nba_champioputting_an_asterisk_on_every_nba_champior/nba/comments/hico6u/putting_an_asterisk_on_every_nba_championship_in/

putting_an_asterisk_on_every_nba_champio

Edytowane przez lorak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
57 minut temu, ttr napisał:

Pozdrawiam serdecznie.

Chyba umkla Ci myśl przewodnia tego co napisałem 😕

podsumowujac - albo odpuszczamy sobie gwiazdki przy tytułach albo prawie wszystkie tytuły są z gwiazdka 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
8 minut temu, blackmagic napisał:

Chyba umkla Ci myśl przewodnia tego co napisałem 😕

podsumowujac - albo odpuszczamy sobie gwiazdki przy tytułach albo prawie wszystkie tytuły są z gwiazdka 

Odnosiłeś się do postu rw30, a on o tytułach z gwiazdką raczej tam nie wspominał, ale możliwe, że nie wyłapałem o co Ci chodzi :) Tak czy siak nadal nie bardzo rozumiem czego takiego brakowało GSW "kadrowo" prócz głupoty Draymonda, że tam jakaś gwiazdka ma się pojawiać ? Andrzeja Boguta czy młodego surowego Looneya ?

Edytowane przez ttr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, ttr napisał:

Odnosiłeś się do postu rw30, a on o tytułach z gwiazdką raczej tam nie wspominał, ale możliwe, że nie wyłapałem o co Ci chodzi :) Tak czy siak nadal nie bardzo rozumiem czego takiego brakowało GSW "kadrowo" prócz głupoty Draymonda, że tam jakaś gwiazdka ma się pojawiać ? Andrzeja Boguta czy młodego surowego Looneya ?

to był cytat, do którego się odnosiłem - jak byk (nomen omen) jest odniesienie do tytułów z gwiazdką (czyt. mocarny support)

W dniu 6.06.2020 o 11:31, rw30 napisał:

W sumie wygląda na to że gdyby nie to, że mocarna organizacja Bulls zbudowała Jordanowi mocarny support (patrz np sezon 1993/94), to byśmy dzisiaj prowadzili rozmowy w stylu (uwaga, koloryzowane) czy 35career ppg  Michael Jordan (1 występ w finałach, 0 pierścieni) może być porównywany z GOATem LebRonem  Jamesem 9 finałów, 3 pierścienie?

Co do Twojego pytania - Curry, green, bogut - pick your poison

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Curry był zdrowy, po prostu zagrał fatalne G7, ale do tego momentu grał podobną serię jak w 2015 + zagrał bardzo dobrą serię z Thunder rundę wcześniej. Z drugiej strony Love w trakcie g2 nabawił się urazy głowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi