Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

Za mało wiem o życiu w chinach i USA, sądząc po mainstremowych opiniach lepiej jest w USA, ale nie wierzę w cudze opinie, bo ludzie w opiniach są jak owce, powtarzaja co usłyszeli.

No i podejrzewam że przekrój miejsc i warunków do życia w obu krajach jest ogromny, więc mniejsze znaczenie ma w którym kraju a wieksze w którym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Cardi napisał:

 

100%, czy tylko 99%, że zostanie przemilczane, "bo to Francja"? :) 

Nie ma to żadnego znaczenia. Niemcy i Francja olewają wszystkie dla siebie niekorzystne wyroki i tyle. I u nas by to przeszło gdyby nie targowica, która "życzliwie dla Polski" dba o to aby sprawa Polski była zawsze na świeczniku. Co oczywiście dla krajów takich jak Niemcy czy Francja jest wygodne bo przesłania ich błędy i sytuację wewnętrzną przy okazji udupiając poważnego konkurenta w europejskim rynku.

No ale głuptasy z KO i LSD albo są albo naiwni (wierząc w europejską wspólnotę) albo zwyczajnie działają na rzecz obcych, albo też przedkładają swój interes nad interes Polski. Nie ma to zresztą wielkiego znaczenia - każda z opcji ich dyskwalifikuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, darkonza napisał:

Nie chciałbym, ale dzieki rządom komuchów prowincja maleje a miasta rosną w tempie jakiego świat nie widział

jak najpierw się robi takie rzeczy:

https://en.wikipedia.org/wiki/Down_to_the_Countryside_Movement

to nie dziwota że potem można szybko urbanizować xD

Komunizm at its best -> najpierw coś zepsuć, żeby potem móc to pięknie naprawić ❤️ 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, darkonza napisał:

Nie chciałbym, ale dzieki rządom komuchów prowincja maleje a miasta rosną w tempie jakiego świat nie widział

niestety w Chinach jest zakaz przesiedlania ( tak było jak byłem 7 lat temu) dlatego wielu chińczyków ze wsi chce iść do wojska - zezwolenie na emigracje do miasta . ogólnie zajebiscie

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, julekstep napisał:

jak najpierw się robi takie rzeczy:

https://en.wikipedia.org/wiki/Down_to_the_Countryside_Movement

to nie dziwota że potem można szybko urbanizować xD

Komunizm at its best -> najpierw coś zepsuć, żeby potem móc to pięknie naprawić ❤️ 

Indie nic nie zepsuły wiec czemu sa z tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, darkonza napisał:

To w niczym nie przeszkadza, ot miejscowy obyczaj.

zakładam że sporo osób miało tu kontakt 'pracowy' zarówno z hindusami jak i z chińczykami -> takie osoby nie będą miały problemu z rozkminieniem tego czemu chińczykom łatwiej jest się rozwinąć (a w zasadzie 'gonić zachód')

+ nie zrozumiałeś mojego wcześniejszego wpisu jak widać

to że komuchy w Chinach między w 60's/70's psuły procesy urbanizacyjne (przymusowo wysyłając młodych miastowych milionami na wieś) sprawia że po 78 było im łatwiej być z przodu jeśli chodzi o 'urbanizacyjne' gonienie zachodu

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, julekstep napisał:

+ nie zrozumiałeś mojego wcześniejszego wpisu jak widać

to że komuchy w Chinach między w 60's/70's psuły procesy urbanizacyjne (przymusowo wysyłając młodych miastowych milionami na wieś) sprawia że po 78 było im łatwiej być z przodu jeśli chodzi o 'urbanizacyjne' gonienie zachodu

Moze nie zrozumiałeś mojego? Skoro hindusi nie psuli sobie procesów urbanizacyjnych to dziś te powinny być bardziej zaawansowane niż w chinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, darkonza napisał:

Moze nie zrozumiałeś mojego? Skoro hindusi nie psuli sobie procesów urbanizacyjnych to dziś te powinny być bardziej zaawansowane niż w chinach.

No to dodaj do tego kwestię 'kapitału ludzkiego'. Mamy 2020 -> jaki Chińczyk/Hindus jest pewnie prawie każdy na tym forum widział :)

+ pewnie - jeszcze ważniejsze - kwestie historyczne (Indie to przecież jedna z największych ofiar kolonializmu)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, julekstep napisał:

+ pewnie - jeszcze ważniejsze - kwestie historyczne (Indie to przecież jedna z największych ofiar kolonializmu)

No ja myślałem ze to dzięki brytjczykom tam nastała cywilizacja, ze dostali najlepsze wzorce a ich elity były szkolone w brytyjskich szkołach. Chińskich komunistów nie szkolił nikt, sami poszukali swej drogi. Wcześniej zaś, za japońców mniej ich kolonizowano a bardziej mordowano

p.s. My dziś tez jesteśmy "ofiarą kolonializmu", a ze czasy sie zmieniły to i sposób kolonizacji trochę inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, darkonza napisał:

No ja myślałem ze to dzięki brytjczykom tam nastała cywilizacja, ze dostali najlepsze wzorce a ich elity były szkolone w brytyjskich szkołach.

No bo jak wiemy z licznych przykładów wszystkie kolonizowane kraje się świetnie rozwijały :) 

poza tym piszesz jakby Chińczycy to były jakieś matołki, którym dopiero komunizm przyniósł zbawienie i oświecenie -> a to arguably 'najlepsza' nacja świata (więc nic dziwnego że jak w warunkach globalizacji dostali trochę wolności gospodarczej to zrobili tak szybko taki zajebisty progres i stali się światowym liderem)

łap ze swojego ulubionego źródła -> https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Chinese_inventions nie chce mi się czytać, ale jestem na 100% pewien że większość pozycji jest z czasów przed narodzinami Marxa :) 

podsumowując - jeśli gdziekolwiek na świecie komunizm miał się udać to właśnie w Chinach. Oni sobie poradzili z koronawirusem (zaczynając z najgorszej pozycji), więc i komunizm jakoś ogarnęli lol

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, darkonza napisał:

Pewnie ze nie matołki, ale póki nie zostali komunistami to w starciu z kapitalistami byli okrutnie dymani i stracili swoją wcześniejszą pozycję. Dopiero komuna stała sie tarczą i pozwala dzis przejść do kontrataku.

No to stricte komunistyczne próby to była z grubsza klapa - https://en.wikipedia.org/wiki/Great_Leap_Forward#Impact_on_economy

Dopiero konsensus pekiński i generalnie odejście od hardkorowego komunizmu dało kopa.

 

Ogólnie tak sobie czytam to tam nieźle się bawią w tych Chinach -> https://www.businessinsider.com/huaxi-the-richest-village-in-china-2013-12?IR=T#welcome-to-huaxi-the-so-called-richest-village-in-china-no-one-is-quite-sure-how-many-people-live-here-afp-reports-tens-of-thousands-whereas-the-official-tourism-website-for-huaxi-claims-350000-residents-call-the-village-home-1

jazda jak z fallouta xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.