Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, darkonza napisał:

Nie wiem dlaczego tłumaczenie krytykujesz, bez tłumaczenia nie ma szkoły, techniki, cywilizacji. "Nie będzie niczego"

Dobra cofnij. Jestem przeciwnikiem dawania gotowych rozwiazan (szczegolnie doroslym ludziom) - ja ci od poczatku pokazywalem / sugerowalem gdzie jest blad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałeś mi ze źle przeczytałem wiki, ale jaj jej nie czytałem, albo źle mi ktoś kiedyś powiedział, albo źle zapamiętałem (moze mówiła 3/4 biały), a później sam zacząłem czytać wiki i zasugerowany wcześniejsza informacją tkwiaca w głowie przez dziesieciolecia cztałem coś innego niż było napisane.

Ile czasu byśmy oszczędzili gdybyś po prostu powiedział swoją prawidłową wersję?

Swoją drogą dla mnie fajny przykład na mojej własnej osobie jak trudno wyrzucić z głowy nieprawidłowe dane, ze jak sie czegoś kiedyś nauczyło źle to jak trudno zmienić zdanie nawet jak ma sie czarno na białym prawidłowa odpowiedź. W tym miejscu mozesz pomyśleć że u Ciebie tak moze być np. w wielu sprawach związanych z "ustrojami totalitarnymi" też mozesz mieć złe informacje które utkwiły w głowie  i cięzko je wyrzucić szczególnie ze jest ich dużo i są ze sobą powiazane. Taki wezeł staje się "gordyjskim" :)

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dn_91 napisał:

🚑

Akurat ta teza jest bardzo łatwo do obrony. Szczególnie od drugiej połowy lat 60-tych.

Interesowałem się tym tematem i o ile była narracja oficjalna jaka była, była dla niej kontrnarracja. Teraz równowagi nie ma i mamy zakłamanie straszne, kompletne bzdury na temat ZSRR, jakąś mitomanię III Rzeszy itd.

 

Są na świecie półgłówki co wierzą, że ZSRR wygrało masą posyłając ludzi bez karabinów na Wehrmacht 🤦‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, matek napisał:

Co się uczepiłeś chłopaka? 

ale Ty tak na poważnie? jakiemuś kolesiowi władowano 7 kulek w plecy, bo był skazany/oskarżony z przemoc domową i jakieś inne rzeczy, a tu koleś zastrzelił 2 osoby, strzelał w tłum ludzi i spokojnie odjechał do domu a policja nie podjęła interwencji. czepiam się policji, że biały morderca nieniepokojony wsiada do auta a czarny drobny bandziorek dostaje 7 kul w plecy. ale w sumie nie wiem o co mieć pretensje do tego młodego obrońcy własności prywatnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ptak napisał:

ale Ty tak na poważnie? jakiemuś kolesiowi władowano 7 kulek w plecy, bo był skazany/oskarżony z przemoc domową i jakieś inne rzeczy, a tu koleś zastrzelił 2 osoby, strzelał w tłum ludzi i spokojnie odjechał do domu a policja nie podjęła interwencji. czepiam się policji, że biały morderca nieniepokojony wsiada do auta a czarny drobny bandziorek dostaje 7 kul w plecy. ale w sumie nie wiem o co mieć pretensje do tego młodego obrońcy własności prywatnej

Nie to że bronię tego 17 latka (ot jako reakcja na działalność lewicowych zjebów będą się pojawiać prawicowe zjeby -> standard), ale jednak klimat zatrzymania pojazdu w biały dzień a klimat zamieszek jakie trwają od kilku miechów w USA (tam przecież już łącznie ofiary śmiertelne idą w dziesiątkach) jest ciut inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ptak napisał:

nie wnikajmy w szczegóły . chodzi o to, że Matek był zdziwiony o co ja się tego biednego nastolatka czepiam.

matek ma dziwne i skrajne podejście - (widać było po tekstach o błędzie w kodzie genetycznym itp), więc nie rozumiem co tu Cię dziwi tbh :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RappaR napisał:

Są na świecie półgłówki co wierzą, że ZSRR wygrało masą posyłając ludzi bez karabinów na Wehrmacht 🤦‍♂️

Prawie wszyscy wierzą ze Japonia się poddała bo amerykanie zrzucili dwie bomby atomowe, ale nie nazwę ich półgłówkami bo to nikogo wina ze dostaje jakas tam wersję historii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, darkonza napisał:

Prawie wszyscy wierzą ze Japonia się poddała bo amerykanie zrzucili dwie bomby atomowe, ale nie nazwę ich półgłówkami bo to nikogo wina ze dostaje jakas tam wersję historii

Wierzyć w błędna wersję to jedno 

Wierzyć w debilną wersję to drugie.

Idea że dwudziestu gości bez broni pokona dziesięciu z karabinami i czołgiem to oznaka bezmyślności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, darkonza napisał:

Prawie wszyscy wierzą ze Japonia się poddała bo amerykanie zrzucili dwie bomby atomowe, ale nie nazwę ich półgłówkami bo to nikogo wina ze dostaje jakas tam wersję historii

Użycie bomb atomowych i blef ze może być ich jeszcze więcej było istotnym powodem poddania. 

Japończycy przecież nie wiedzieli ze było ich gotowych 4. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ignazz napisał:

Użycie bomb atomowych i blef ze może być ich jeszcze więcej było istotnym powodem poddania. 

Japończycy przecież nie wiedzieli ze było ich gotowych 4. 

ilośc bomb atomowych nie miała żadnego znaczenie, w tamtym czasie nikt z wyjątkiem naukowców nie wiedział ze atomówka to coś innego niz wieksza konwencjonalna.

Tak wyglądało miast o zniszczone konwencjonalnie:

4.-Zdj%C4%99cie-jednej-z-tokijskich-dzie

A tak miasto po atomówce:

01_lede.jpg?itok=EeWjDRxL

Zasadniczych róznic brak.

Amerykanie zniszczyli japończykom jakieś 66 miast, w tym te największe atakami konwencjonalnymi, atomówki spadły na już trzeciorzedne cele, więc jak najbardziej bombardowania wpłynęły na kapitulację, ale samo to ze zniszczone dodatkowo dwa miasta atomówkami po 60 wcześniejszych zniszczonych konwencjonalnie nie miało żadnego znaczenia, bo amerykanie dalej mogli w popiół miasta obracać konwencjonalnie bez atomówek i do niczego im te atomówki nie były potrzebne, a japończycy od atomówek nie cierpieli bardziej niz od konwencjonalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japończycy chcieli walczyć do końca. Liczba ofiar już po bombardowaniu w wyniku choroby popromiennej była potężnym ciosem psychologicznym.  Miasta były w dużej części drewniane stad wysoka skuteczność zniszczeń konwencjonalnych. Mimo wszystko na elitach u władzy to był decydujący cios psychologiczny. Wystarczy ze przedstawiciele rzadu poprosili o raport lub co gorsza poszli do szpitali osobiście i zobaczyli coś czego nie rozumieli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.