Skocz do zawartości
lorak

Wydarzenia na świecie (poza Polską)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość eF.
Napisano (edytowane)
12 minut temu, barcalover napisał:

O tę klatkę mi chodziło. Może to być nóż, może też to być coś innego, choć policjanci krzyczą "drop the knife", więc chyba jednak bym stawiał na nóż, jeśli miałbym zgadywać.

Natomiast uważam (i trochę to próbowałem w tym temacie pokazać, ale nieudolnie - przywołując Ujiriego m.in.), że ta akcja nie miała prawa się potoczyć tak, jak się potoczyła. Było 3 policjantów na 1 poszukiwanego. Wiedzieli, kim jest, wiedzieli, do kogo jadą, a dopuścili dość łatwo (bazuję na filmiku) do sytuacji, w której gość mógł obejść w miarę powoli (nie biegnąc) całe auto i otworzyć przednie drzwi. Potem już panika. Nie można jednak usprawiedliwić takiej akcji w mojej opinii. 

A w tym temacie (co mnie z początku mocno sfrustrowało i zniechęciło do dyskusji) od razu pojawiły się głosy, że "mógł słuchać poleceń". No przecież policja jechała do przestępcy. Zakładali, że będzie ich słuchał??? Policja na co dzień zajmuje się użeraniem z przestępcami, a nie z posłusznymi obywatelami. Dlatego wg mnie nie można ocenić tej sytuacji tak, że gość "sam jest sobie winien". Jest winien wielu rzeczy i powienien za nie odsiedzieć, a nie dostać wyrok w postaci 7 kul w plecy.

2020-08-28 12_34_48-wydarzenia na świecie (poza polską) - strona 31 - Inne - Forum E-NBA.PL.png

to wygląda jak nóż, raczej smarfon to nie jest :) 

Ps. gdyby się zatrzymał to by nie dostał żadnej kulki... daleko mi do bronienia policji, nigdy nie byłem fanem delikatnie mówiąc, ale tutaj nie zgadzam się z tym, że ma to podłoże rasistowskie, a o to chodzi ruchowi BLM... policjanci mieli prawo poczuć strach, nie wiedzieli po co może sięgnąć w tym aucie, prawda? Ty byś ryzykował życiem? Ogólnie ich błędem jest to, że on w ogóle do tego auta szedł, bo już dawno powinien być skuty i leżeć na glebie, ale nie róbmy z niego kogoś kim nie jest. To żaden bohater, raczej głupiec. 

Samo hasło - Justice for Jacob Blake - jest mało poważne... policjanci popełnili błąd, ale w takiej sytuacji mieli prawo się czuć zagrożeni, dlatego oddali strzały. Czy to jest dobre? Nie. Czy to jest na tle rasistowskim? Nie. Zrobiła się z tego sprawa głównie na tle rasowym (o czym w ogóle LeBron pierdoli? Przecież to dramat), ale gdyby to był biały to żadnego bojkotu by nie było. A tak przez całe to gówno... strzelano do niewinnych ludzi, płonęły auta, bo "protesty". Czy o to im właśnie chodzi? Żaden z tych wielkich graczy nawet nie wspomni o tym co takie "protesty" niosą ze sobą. I to jest, k****, smutne.

Edytowane przez eF.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 25.08.2020 o 08:38, matek napisał:

Czarni mają coś genetycznie zakodowane, i jest to wyraźny błąd w kodzie. Tyle już było różnych akcji, a oni nadal nie potrafią wyciągnąć z tego wniosków, tylko proszą się o odstrzał przy interwencjach. 

Z tym też się zgadzacie @eF. @fluber i reszta?

400 lat opresji nie ma tutaj nic do rzeczy, to po prostu genetyka tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja się zgadzam 🙃

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, barcalover napisał:

Ja się nie zgadzam że to kwestia genetyczna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Alexandre Dumas był czarny? 

EkNVc31.png

Serio pytam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
35 minut temu, barcalover napisał:

wrzucałem wczoraj cytat, że prokurator uważa, iż Blake nie był uzbrojony, tylko sięgał do auta po nóż.

Czyli policjanci twierdzą że miał nóż, policja twierdzi że miał nóż, przy postrzelonym znaleziono nóż, na zdjęciach Blake trzyma coś co wygląda jak nóż, jest nagranie jak policjanci krzyczą rzuć noz a prokurator uważa że Blake nie był uzbrojony, tak? 

Szanse na sprawiedliwy proces są w tym przypadku zerowe. Nie widzę żadnych logicznych podstaw dla tego co uważa prokurator. 

4 minuty temu, matek napisał:

EkNVc31.png

Serio pytam. 

Wieczorem będą przepraszać za blackface:) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość eF.
9 minut temu, barcalover napisał:

Ale co mają zrobić biali ludzie w tym kontekście, wytłumacz mi? Mają przed nimi uklęknąć, czy jak? 

Idąc tym tokiem... czy powinniśmy żądać przeprosin od każdego młodego Niemca za to co się stało podczas wojny? 

Grają taką kartą, bo innej nie mają. A chcą ugrać przywileje, tylko o to chodzi. Nie wierzę w ten ruch. ALL LIVES MATTER!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
8 minut temu, matek napisał:

EkNVc31.png

Kiedyś:

Albert: No choćby Kopernik!
Kobieta 1: To kłamstwo! Kopernik była kobietą!
Albert: No to może Einstein?
Kobieta 2: Einstein też była kobietą!
Maks: A może Curie-Skłodowska też?! (Wszystkie kobiety w śmiech)
Albert: To akurat nie najlepszy przykład…
Maks: A bo mnie zmyliły!

Wkrótce:

obywatel 1: No choćby Durmas!
członek BLM 1: To kłamstwo! Durmas był czarny!
obywatel 1: No to może Einstein?
członek BLM 2: Einstein też był czarny!
obywatel 2: A może Michael Jackson też?! (Wszyscy wyznawcy BLM w śmiech)
obywatel 1: To akurat nie najlepszy przykład…
obywatel 2: A bo mnie zmyliły!
Edytowane przez mikrofalowka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyskoczyło mi kilka powiadomień o cytatach w tym temacie. Moi drodzy - ledwie jeden dzień zajęcia się (czyli czytania, oglądania, pisania tu i na RealGM) tymi wszystkimi sprawami z USA spowodował u mnie ból głowy i same negatywne emocje (irytacja, złość, smutek, zażenowanie etc). Jak zwykle kiedy tylko muszę czytać o jakichkolwiek politycznych aspektach, nie bez powodu od kilku lat unikam jakichkolwiek newsów i dyskusji politycznych. 

Więc nie kontynuuję dyskusji o tym i uciekam w popłochu, bo szkoda moich nerwów i czasu mojego życia na sytuację, która dotyka mnie jedynie w aspekcie oglądania/bądź nie oglądania NBA:). Pozdrawiam wszystkich, będę oczywiście w innych (NBA, beGM etc) działach na forum, ale z tej tematyki zwiewam :P 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość StaryFan
5 minut temu, fluber napisał:

Ja się nie zgadzam że to kwestia genetyczna

Przecież w Polsce w dobie epidemii, też były nagrania z idiotycznym zachowaniem rodzimych mistrzów , dodatkowo też przy udziale dzieci.

Raczej kwestia mediów, nagłaśniających incydenty, które występują na całym świecie, bez podziału na kolor skóry, narodowość, zeza, czy długość .....itd itp.

Wykorzystano okazję do wyartykułowania własnych postulatów. Polityka była, jest i pewnie będzie wyjątkowo brudną grą, dla ludzi którzy mają ochotę się po nią zniżyć.

Trzeba też wziąć poprawkę, że do policji nie idą ludzie wymiatający intelektualnie, a już na pewno nie stoją przy krawężniku. Tak więc czego oczekujecie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, matek napisał:

EkNVc31.png

Serio pytam. 

Sądząc po fotkach jakie mu zrobili za życia to był chyba czarno biały (pół szyi miał czarne)

DUMAS_PERE.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
36 minut temu, barcalover napisał:

ja już pisałem np że się nie zgadzam (biali na protestach BLM są bardziej zjebani niż czarni)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, barcalover napisał:

Finowi byli pod opresją Szwedów więcej, więc to akurat słaby argument

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
26 minut temu, RappaR napisał:

Finowi byli pod opresją Szwedów więcej, więc to akurat słaby argument

A jesteś w stanie odróżnić w ułamku sekundy jednego od drugiego tylko po wyglądzie?

Edytowane przez barcalover

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, barcalover napisał:

A jesteś w stanie odróżnić w ułamku sekundy jednego od drugiego tylko po wyglądzie?

Według lewicowych naukowców nie ma czegoś takiego jak rasy, a że zgodnie z definicją rasa to zbiór osobników różniących się wyglądem w ramach jednego gatunku, to nie jestem w stanie odróżnić ich na podstawie wyglądu, podobnie jak jakiekolwiek innej grupy kulturowej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, barcalover napisał:

a Ty jesteś?

jeden z liderów BLM:

Is Shaun King Really Here For Black People? | NewsOne

przecież w USA już jest trochę białych zjebów udających poszkodowanych czarnych a pewnie będzie tego coraz więcej xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
36 minut temu, barcalover napisał:

Zgubiłam się. Przytoczyles post @matek że afroamerykanie mają coś nie tak z genami że nie słuchają poleceń policji. Zasugerowales że ma to coś wspólnego z tym że byli zniewolenia. 

@RappaR jako kontrprzykład podał Finów i szwedow gdzie to zniewolenie nie miało takich skutków. 

I teraz Twoja odpowiedź nie rozumiem czego dotyczy. Przecież dyskusja nie dotyczyła koloru skóry tylko stawiania się policji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, fluber napisał:

Zgubiłam się

Czyżby Fluber to była ukryta opcja LGBT na naszym forum 😛

Nie żebym się czepiał ale nie wiem jak ktoś porównuje sytuacje Finów pod rządami Szwedów do sytuacji Murzynów w USA. Jedna rzecz to było niewolnictwo bez żadnych praw a druga to była zwykła okupacja. Jak ktoś nie rozróżnia okupacji od zniewolenia to trudno dyskutować .. Chyba ,że też uważasz ,że Finowie byli niewolnikami Szwedów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@fluber, na sznurku odpaliłem już deklaracje 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi