Skocz do zawartości
lorak

Wydarzenia na świecie (poza Polską)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość eF.

Panowie, przecież dzieciaki to akurat karta przetargowa, to jest oczywiste. Pewnie będzie walka o odszkodowanie itd.

Ale forum jest czujne i już wyjaśniło te farmazony. Na zdjęciu ewidentnie coś trzyma, drzwi otworzył przednie, a dzieci siedziały z tyłu.

Czemu ludzie są tacy naiwni? Damn. 😮 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Chytruz napisał:

Skoro szedl do dzieci, ktore siedzialy z tylu, to dlaczego otworzyl przednie drzwi?

może tyle był zepsuty.

Przez brak privilege nie stać go na lepszy samochód.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, lorak napisał:

racze nie jest:

"A man shot by a Kenosha police officer admitted he had a knife in his possession, according to the Wisconsin Department of Justice."

https://www.wbay.com/2020/08/26/doj-jacob-blake-had-knife-when-officers-tried-to-arrest-him/

co do dzieci siedzących z tyłu, to jakieś głupie tłumaczenie, bo przecież otworzył przednie drzwi oraz po coś się schylił (?)

też otwiera się przednie drzwi żeby zagadać do dzieci siedzące z tylu , broń zazwyczaj trzyma się od strony pasażera w szafce chociaż zdarza się , że pod siedzeniem ( Jail Blazers)  . a może on po prostu chciał uciec ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
58 minut temu, RappaR napisał:

Dlatego w sumie trzeba bronić za wszelką cenę tego co mamy - jak dojdzie Socdem zachodni do władzy, to u nas będzie to samo. 

Aktualnie w sumie grupa Schengen to jedyna ostoja normalności w tym świecie, nie licząc krajów Azji Wschodniej, gdzie jest bardzo wysoki standard życia, a jednocześnie zachowana wolność, demokracja i swobody obywatelskie. 

Z tą normalnością to bym nie przesadzał. Zwolnienia dziennikarzy za nazwanie Michała o pseudonimie Margot mężczyzną czy za przypomnienie, że Kobe Bryant był oskarżony o gwałt to jest zdecydowanie daleko od normalności.

A to tylko nasz polski grajdołek będący niby ostatnim bastionem normalności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
38 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

ta wersja jest potwierdzona, bo tutaj czytam zupełnie co innego?

Co to za gość? 

Że też nawet jakieś noname'y muszą publicznie bronić typa. Straszne jest to, że z bandziora robi się teraz bohatera i biedną ofiarę. Stawać w jego obronie publicznie, usprawiedliwiać z poziomu polskiego białasa. Ja pierdolę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
10 minut temu, matek napisał:

Co to za gość? 

Że też nawet jakieś noname'y muszą publicznie bronić typa. Straszne jest to, że z bandziora robi się teraz bohatera i biedną ofiarę. Stawać w jego obronie publicznie, usprawiedliwiać z poziomu polskiego białasa. Ja pierdolę. 

to Maciek Staszewski aka Wooden, na polskim tt na pewno anonimowy nie jest, szkoda, że nie sprawdził najpierw źródeł tych rewelacji, bo wielu krajan pewnie wprowadził w błąd

na pewno nie zrobił jednak tego we złej wierze

Edytowane przez LeweBiodroSmoka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość eF.
19 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

to Maciek Staszewski aka Wooden, na polskim tt na pewno anonimowy nie jest, szkoda, że nie sprawdził najpierw źródeł tych rewelacji, bo wielu krajan pewnie wprowadził w błąd

na pewno nie zrobił jednak tego we złej wierze

jak masz twittera to może mu o tym napisz? takie dezinformacje są szkodliwe :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, dn_91 napisał:

No i było blisko, w 3 miesiące Niemcy podeszli pod Moskwę. Gdyby nie głupota i zaślepienie akwarelisty, to miałby dużo większe szanse na pokonanie ZSRR.

Akwarelista był madrzejszy niż jego generałowie, a po trzech miesiącach to niemcy byli mocno zacofani w stosunku do pierwotnych planów.

A te miliony żołnierzy, którzy dostali się do niewoli, to tylko efekt złego dowództwa? Czy może też fatalnego morale?

To efekt nowej przełomowej niemieckiej doktryny która świeciła sukcesy i w Polsce , we Francji, na bałkanach i w zsrr. Tylko Polakom i innym jakoś dziwnie nikt fatalnego morale nie zarzuca

Dziesiątki tysięcy to jest 1% armii radzieckiej. Pozostałe 99% walczyło za zsrr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, eF. napisał:

38 minut temu, matek napisał:

Przecież napisał prawdę i wrzucałem wczoraj cytat, że prokurator uważa, iż Blake nie był uzbrojony, tylko sięgał do auta po nóż.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ale kolega chyba zatrzymał się na podręcznikach powstałych przed 1989 r. :lol::rolleyes:

Przed 1989 historia II światowej byłą mniej zakłamana niż obecnie. Teraz to wojnę wygrało L-L, ladowanie w normandi i dwie bomby atomowe, a w rzeczywistości wojnę wygrał front wschodni i zajęcie przez armię czerwoną 90% terenu cesarstwa japonii w sierpniu 1945

Edytowane przez darkonza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, Kubbas napisał:

nadal czekam az @ely3 poda te cytaty graczy nba ktorzy powiedzieli ze Blake powinien byc aresztowany i zachowal sie zle

Nie mogę ci teraz wrzucić wypowiedzi Donovana Mitchella 

https://mobile.twitter.com/tribjazz/status/1298463662215028736/photo/1

Ale zakładam ,ze przeczytasz z linku gdzie pisze wprost ,że powinien być aresztowany.

Ciągle piszesz o faktach tylko jakoś jak ci wygodnie to je olewasz. JAk choćby to ,że policjanci mieli mnóstwo sposobności na powalenia tego Blake'a a wybrali najłatwiejszy dla nich to jest strzelanie mu w plecy. 

Ja nie jestem ekspertem od procedur policyjnych. Ale ci co się znają piszą w USA ,że ta akcja zostałą spaprana przez policjantów. Ty twierdzisz ,że nie i zrobili jak mogli najlepiej. Więc teraz ja poproszę o źródło i info ,że policja zrobiła dokładnie to co powinna i nie spieprzyła tej akcji. Bo inaczej to znowu będzie tylko Twoja opinia a nie fakt. Krótko na jakiej podstawie twierdzisz, że akcja policji była prawidłowa i wszystko odbyło się z kanonami sztuki. 

Godzinę temu, lorak napisał:

co do dzieci siedzących z tyłu, to jakieś głupie tłumaczenie, bo przecież otworzył przednie drzwi oraz po coś się schylił

A tak z ciekawości to jak Ty się odzywasz do osób siedzących z tyłu jak otwierasz auto? Wyprostowany czy jednak schylony z głową w przestrzeni auta. Nie żebym akurat uważał tę wersję za pewną ale akurat to Twoje tłumaczenie brzmi niepoważnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość eF.
3 minuty temu, barcalover napisał:

Przecież napisał prawdę i wrzucałem wczoraj cytat, że prokurator uważa, iż Blake nie był uzbrojony, tylko sięgał do auta po nóż.

przed chwilą @fluber udostępnił zdjęcie, na którym ewidentnie widać, że ma coś w ręce

ty żyjesz w innej rzeczywistości, co? :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, eF. napisał:

przed chwilą @fluber udostępnił zdjęcie, na którym ewidentnie widać, że ma coś w ręce

ty żyjesz w innej rzeczywistości, co? :) 

Nie, też widziałem (jeszcze wcześniej, na innej klatce), że coś chyba ma w ręcę, ale na filmiku nie bardzo widać, czy to jest nóż, czy bardziej smartfon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, eF. napisał:

te tweet ma już ponad dobę, myślę, że już zupdejtował swoją wiedzę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, eF. napisał:

A jesteś w stanie ewidentnie stwierdzic co tam jest bo nawet na największym zbliżeniu i w programie do obróki zdjęc ja nie jestem w stanie stwierdzić jednoznacznie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdjęcie jest niestety słabej jakości, przecież gdyby nie klasyczne ustawienie ramion to bym nie pomyślał, że policjant będący za nim ma pistolet w ręku 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość eF.
2 minuty temu, barcalover napisał:

Nie, też widziałem (jeszcze wcześniej, na innej klatce), że coś chyba ma w ręcę, ale na filmiku nie bardzo widać, czy to jest nóż, czy bardziej smartfon.

A możesz mi wytłumaczyć, dlaczego tak bardzo Ci zależy, żeby z kryminalisty robić bohatera, czy tam symbol ucisku białych, złych policjantów? Przecież fakty są takie, że gdyby ten człowiek słuchał się poleceń, nie szarpał się z policją... to po prostu poszedłby do pierdla, bo był nakaz aresztowania za napaść seksualną i nie tylko. Nie wiem czy ma szczęście, bo zapewne do pierdla nie trafi, ale wiem, że przez własną głupotę znalazł się w takiej sytuacji. Policjanci mogli czuć się zagrożeni, może i nie powinni strzelać mu w plecy, ale on nie powinien sobie iść na wyjebce z czymś w ręku (przypuszczalnie z nożem) i otwierać przednie drzwi auta. Szczególnie, że w USA każdy ma broń. 

Nie rozumiem jak można bronić tego typu ludzi, ewentualnie robić z nich jakikolwiek symbol i bojkotować przy tym ligę, która sporo przeznaczyła na walkę z rasizmem.

Powtórzę - ta sytuacja to wina pana Jacoba Blake'a. Wystarczyło się zatrzymać. 

@ely3

nie jestem w stanie na 100% określić co to jest, ale wygląda jak nóż... (coś w stylu nóż szewski, taki zakrzywiony?) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O tę klatkę mi chodziło. Może to być nóż, może też to być coś innego, choć policjanci krzyczą "drop the knife", więc chyba jednak bym stawiał na nóż, jeśli miałbym zgadywać.

Natomiast uważam (i trochę to próbowałem w tym temacie pokazać, ale nieudolnie - przywołując Ujiriego m.in.), że ta akcja nie miała prawa się potoczyć tak, jak się potoczyła. Było 3 policjantów na 1 poszukiwanego. Wiedzieli, kim jest, wiedzieli, do kogo jadą, a dopuścili dość łatwo (bazuję na filmiku) do sytuacji, w której gość mógł obejść w miarę powoli (nie biegnąc) całe auto i otworzyć przednie drzwi. Potem już panika. Nie można jednak usprawiedliwić takiej akcji w mojej opinii. 

A w tym temacie (co mnie z początku mocno sfrustrowało i zniechęciło do dyskusji) od razu pojawiły się głosy, że "mógł słuchać poleceń". No przecież policja jechała do przestępcy. Zakładali, że będzie ich słuchał??? Policja na co dzień zajmuje się użeraniem z przestępcami, a nie z posłusznymi obywatelami. Dlatego wg mnie nie można ocenić tej sytuacji tak, że gość "sam jest sobie winien". Jest winien wielu rzeczy i powienien za nie odsiedzieć, a nie dostać wyrok w postaci 7 kul w plecy.

2020-08-28 12_34_48-wydarzenia na świecie (poza polską) - strona 31 - Inne - Forum E-NBA.PL.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, ely3 napisał:

A jesteś w stanie ewidentnie stwierdzic co tam jest bo nawet na największym zbliżeniu i w programie do obróki zdjęc ja nie jestem w stanie stwierdzić jednoznacznie

Cokolwiek to jest, nie chce tego rzucić, policjanci twierdzą że to nóż, i znaleźli przy nim w aucie noz. 

2 minuty temu, barcalover napisał:

No przecież policja jechała do przestępcy. Zakładali, że będzie ich słuchał??? 

No przecież policja mówiła stój bo strzelamy. A on poszedł. Zakładał że nie strzela??? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, eF. napisał:

A możesz mi wytłumaczyć, dlaczego tak bardzo Ci zależy, żeby z kryminalisty robić bohatera, czy tam symbol ucisku białych, złych policjantów?

Właśnie nie uważam, że robi się z gościa bohatera, tylko symbol tego, jak traktowany jest "czarny" przestępca. Przestępca, który powinien zostać ukarany w inny sposób, niż miało to miejsce.

2 minuty temu, eF. napisał:

Przecież fakty są takie, że gdyby ten człowiek słuchał się poleceń, nie szarpał się z policją... to po prostu poszedłby do pierdla, bo był nakaz aresztowania za napaść seksualną i nie tylko. Nie wiem czy ma szczęście, bo zapewne do pierdla nie trafi, ale wiem, że przez własną głupotę znalazł się w takiej sytuacji.

Częściowo chyba wyżej napisałem, jak widzę akurat tę kwestię. No gdyby słuchał poleceń, to zapewne w ogóle by tej sytuacji nie było, ale to nie jest "rozwiązanie", czy "prawda".

6 minut temu, eF. napisał:

Policjanci mogli czuć się zagrożeni, może i nie powinni strzelać mu w plecy, ale on nie powinien sobie iść na wyjebce z czymś w ręku (przypuszczalnie z nożem) i otwierać przednie drzwi auta. Szczególnie, że w USA każdy ma broń. 

Mogli się czuć zagrożeni i pewnie się czuli. Sytuacje zawalili, bo dali mu doskoczyć do auta, a potem już spanikowali.

7 minut temu, eF. napisał:

Nie rozumiem jak można bronić tego typu ludzi, ewentualnie robić z nich jakikolwiek symbol i bojkotować przy tym ligę, która sporo przeznaczyła na walkę z rasizmem.

Nikt go nie broni pod kątem tego jego zarzutów, przeszłości itd. Chodzi o to, że to jest kolejny przykład na to, że zatrzymanie, które miało się skończyć więzieniem, skończyło się 7! strzałami w plecy tego podejrzanego.

8 minut temu, eF. napisał:

Powtórzę - ta sytuacja to wina pana Jacoba Blake'a. Wystarczyło się zatrzymać. 

I koniec sprawy wg ciebie? W sensie nie masz nic do zarzucenia policjantom, których było 3 zdaje się na scenie akcji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi