Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, barcalover napisał:

 

Przecież napisał prawdę i wrzucałem wczoraj cytat, że prokurator uważa, iż Blake nie był uzbrojony, tylko sięgał do auta po nóż.

przed chwilą @fluber udostępnił zdjęcie, na którym ewidentnie widać, że ma coś w ręce

ty żyjesz w innej rzeczywistości, co? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, eF. napisał:

przed chwilą @fluber udostępnił zdjęcie, na którym ewidentnie widać, że ma coś w ręce

ty żyjesz w innej rzeczywistości, co? :) 

Nie, też widziałem (jeszcze wcześniej, na innej klatce), że coś chyba ma w ręcę, ale na filmiku nie bardzo widać, czy to jest nóż, czy bardziej smartfon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, barcalover napisał:

Nie, też widziałem (jeszcze wcześniej, na innej klatce), że coś chyba ma w ręcę, ale na filmiku nie bardzo widać, czy to jest nóż, czy bardziej smartfon.

A możesz mi wytłumaczyć, dlaczego tak bardzo Ci zależy, żeby z kryminalisty robić bohatera, czy tam symbol ucisku białych, złych policjantów? Przecież fakty są takie, że gdyby ten człowiek słuchał się poleceń, nie szarpał się z policją... to po prostu poszedłby do pierdla, bo był nakaz aresztowania za napaść seksualną i nie tylko. Nie wiem czy ma szczęście, bo zapewne do pierdla nie trafi, ale wiem, że przez własną głupotę znalazł się w takiej sytuacji. Policjanci mogli czuć się zagrożeni, może i nie powinni strzelać mu w plecy, ale on nie powinien sobie iść na wyjebce z czymś w ręku (przypuszczalnie z nożem) i otwierać przednie drzwi auta. Szczególnie, że w USA każdy ma broń. 

Nie rozumiem jak można bronić tego typu ludzi, ewentualnie robić z nich jakikolwiek symbol i bojkotować przy tym ligę, która sporo przeznaczyła na walkę z rasizmem.

Powtórzę - ta sytuacja to wina pana Jacoba Blake'a. Wystarczyło się zatrzymać. 

@ely3

nie jestem w stanie na 100% określić co to jest, ale wygląda jak nóż... (coś w stylu nóż szewski, taki zakrzywiony?) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tę klatkę mi chodziło. Może to być nóż, może też to być coś innego, choć policjanci krzyczą "drop the knife", więc chyba jednak bym stawiał na nóż, jeśli miałbym zgadywać.

Natomiast uważam (i trochę to próbowałem w tym temacie pokazać, ale nieudolnie - przywołując Ujiriego m.in.), że ta akcja nie miała prawa się potoczyć tak, jak się potoczyła. Było 3 policjantów na 1 poszukiwanego. Wiedzieli, kim jest, wiedzieli, do kogo jadą, a dopuścili dość łatwo (bazuję na filmiku) do sytuacji, w której gość mógł obejść w miarę powoli (nie biegnąc) całe auto i otworzyć przednie drzwi. Potem już panika. Nie można jednak usprawiedliwić takiej akcji w mojej opinii. 

A w tym temacie (co mnie z początku mocno sfrustrowało i zniechęciło do dyskusji) od razu pojawiły się głosy, że "mógł słuchać poleceń". No przecież policja jechała do przestępcy. Zakładali, że będzie ich słuchał??? Policja na co dzień zajmuje się użeraniem z przestępcami, a nie z posłusznymi obywatelami. Dlatego wg mnie nie można ocenić tej sytuacji tak, że gość "sam jest sobie winien". Jest winien wielu rzeczy i powienien za nie odsiedzieć, a nie dostać wyrok w postaci 7 kul w plecy.

2020-08-28 12_34_48-wydarzenia na świecie (poza polską) - strona 31 - Inne - Forum E-NBA.PL.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ely3 napisał:

A jesteś w stanie ewidentnie stwierdzic co tam jest bo nawet na największym zbliżeniu i w programie do obróki zdjęc ja nie jestem w stanie stwierdzić jednoznacznie

Cokolwiek to jest, nie chce tego rzucić, policjanci twierdzą że to nóż, i znaleźli przy nim w aucie noz. 

 

2 minuty temu, barcalover napisał:

No przecież policja jechała do przestępcy. Zakładali, że będzie ich słuchał??? 

No przecież policja mówiła stój bo strzelamy. A on poszedł. Zakładał że nie strzela??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, eF. napisał:

A możesz mi wytłumaczyć, dlaczego tak bardzo Ci zależy, żeby z kryminalisty robić bohatera, czy tam symbol ucisku białych, złych policjantów?

Właśnie nie uważam, że robi się z gościa bohatera, tylko symbol tego, jak traktowany jest "czarny" przestępca. Przestępca, który powinien zostać ukarany w inny sposób, niż miało to miejsce.

2 minuty temu, eF. napisał:

Przecież fakty są takie, że gdyby ten człowiek słuchał się poleceń, nie szarpał się z policją... to po prostu poszedłby do pierdla, bo był nakaz aresztowania za napaść seksualną i nie tylko. Nie wiem czy ma szczęście, bo zapewne do pierdla nie trafi, ale wiem, że przez własną głupotę znalazł się w takiej sytuacji.

Częściowo chyba wyżej napisałem, jak widzę akurat tę kwestię. No gdyby słuchał poleceń, to zapewne w ogóle by tej sytuacji nie było, ale to nie jest "rozwiązanie", czy "prawda".

6 minut temu, eF. napisał:

Policjanci mogli czuć się zagrożeni, może i nie powinni strzelać mu w plecy, ale on nie powinien sobie iść na wyjebce z czymś w ręku (przypuszczalnie z nożem) i otwierać przednie drzwi auta. Szczególnie, że w USA każdy ma broń. 

Mogli się czuć zagrożeni i pewnie się czuli. Sytuacje zawalili, bo dali mu doskoczyć do auta, a potem już spanikowali.

7 minut temu, eF. napisał:

Nie rozumiem jak można bronić tego typu ludzi, ewentualnie robić z nich jakikolwiek symbol i bojkotować przy tym ligę, która sporo przeznaczyła na walkę z rasizmem.

Nikt go nie broni pod kątem tego jego zarzutów, przeszłości itd. Chodzi o to, że to jest kolejny przykład na to, że zatrzymanie, które miało się skończyć więzieniem, skończyło się 7! strzałami w plecy tego podejrzanego.

8 minut temu, eF. napisał:

Powtórzę - ta sytuacja to wina pana Jacoba Blake'a. Wystarczyło się zatrzymać. 

I koniec sprawy wg ciebie? W sensie nie masz nic do zarzucenia policjantom, których było 3 zdaje się na scenie akcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, barcalover napisał:

O tę klatkę mi chodziło. Może to być nóż, może też to być coś innego, choć policjanci krzyczą "drop the knife", więc chyba jednak bym stawiał na nóż, jeśli miałbym zgadywać.

Natomiast uważam (i trochę to próbowałem w tym temacie pokazać, ale nieudolnie - przywołując Ujiriego m.in.), że ta akcja nie miała prawa się potoczyć tak, jak się potoczyła. Było 3 policjantów na 1 poszukiwanego. Wiedzieli, kim jest, wiedzieli, do kogo jadą, a dopuścili dość łatwo (bazuję na filmiku) do sytuacji, w której gość mógł obejść w miarę powoli (nie biegnąc) całe auto i otworzyć przednie drzwi. Potem już panika. Nie można jednak usprawiedliwić takiej akcji w mojej opinii. 

A w tym temacie (co mnie z początku mocno sfrustrowało i zniechęciło do dyskusji) od razu pojawiły się głosy, że "mógł słuchać poleceń". No przecież policja jechała do przestępcy. Zakładali, że będzie ich słuchał??? Policja na co dzień zajmuje się użeraniem z przestępcami, a nie z posłusznymi obywatelami. Dlatego wg mnie nie można ocenić tej sytuacji tak, że gość "sam jest sobie winien". Jest winien wielu rzeczy i powienien za nie odsiedzieć, a nie dostać wyrok w postaci 7 kul w plecy.

2020-08-28 12_34_48-wydarzenia na świecie (poza polską) - strona 31 - Inne - Forum E-NBA.PL.png

to wygląda jak nóż, raczej smarfon to nie jest :) 

Ps. gdyby się zatrzymał to by nie dostał żadnej kulki... daleko mi do bronienia policji, nigdy nie byłem fanem delikatnie mówiąc, ale tutaj nie zgadzam się z tym, że ma to podłoże rasistowskie, a o to chodzi ruchowi BLM... policjanci mieli prawo poczuć strach, nie wiedzieli po co może sięgnąć w tym aucie, prawda? Ty byś ryzykował życiem? Ogólnie ich błędem jest to, że on w ogóle do tego auta szedł, bo już dawno powinien być skuty i leżeć na glebie, ale nie róbmy z niego kogoś kim nie jest. To żaden bohater, raczej głupiec. 

Samo hasło - Justice for Jacob Blake - jest mało poważne... policjanci popełnili błąd, ale w takiej sytuacji mieli prawo się czuć zagrożeni, dlatego oddali strzały. Czy to jest dobre? Nie. Czy to jest na tle rasistowskim? Nie. Zrobiła się z tego sprawa głównie na tle rasowym (o czym w ogóle LeBron pierdoli? Przecież to dramat), ale gdyby to był biały to żadnego bojkotu by nie było. A tak przez całe to gówno... strzelano do niewinnych ludzi, płonęły auta, bo "protesty". Czy o to im właśnie chodzi? Żaden z tych wielkich graczy nawet nie wspomni o tym co takie "protesty" niosą ze sobą. I to jest, k****, smutne.

Edytowane przez eF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2020 o 08:38, matek napisał:

Czarni mają coś genetycznie zakodowane, i jest to wyraźny błąd w kodzie. Tyle już było różnych akcji, a oni nadal nie potrafią wyciągnąć z tego wniosków, tylko proszą się o odstrzał przy interwencjach. 

Z tym też się zgadzacie @eF. @fluber i reszta?

400 lat opresji nie ma tutaj nic do rzeczy, to po prostu genetyka tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, barcalover napisał:

 

wrzucałem wczoraj cytat, że prokurator uważa, iż Blake nie był uzbrojony, tylko sięgał do auta po nóż.

Czyli policjanci twierdzą że miał nóż, policja twierdzi że miał nóż, przy postrzelonym znaleziono nóż, na zdjęciach Blake trzyma coś co wygląda jak nóż, jest nagranie jak policjanci krzyczą rzuć noz a prokurator uważa że Blake nie był uzbrojony, tak? 

Szanse na sprawiedliwy proces są w tym przypadku zerowe. Nie widzę żadnych logicznych podstaw dla tego co uważa prokurator. 

4 minuty temu, matek napisał:

Alexandre Dumas był czarny? 

EkNVc31.png

Serio pytam. 

Wieczorem będą przepraszać za blackface:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, barcalover napisał:

Z tym też się zgadzacie @eF. @fluber i reszta?

400 lat opresji nie ma tutaj nic do rzeczy, to po prostu genetyka tak?

Ale co mają zrobić biali ludzie w tym kontekście, wytłumacz mi? Mają przed nimi uklęknąć, czy jak? 

Idąc tym tokiem... czy powinniśmy żądać przeprosin od każdego młodego Niemca za to co się stało podczas wojny? 

Grają taką kartą, bo innej nie mają. A chcą ugrać przywileje, tylko o to chodzi. Nie wierzę w ten ruch. ALL LIVES MATTER!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, matek napisał:

Alexandre Dumas był czarny? 

EkNVc31.png

Kiedyś:
 

Albert: No choćby Kopernik!
Kobieta 1: To kłamstwo! Kopernik była kobietą!
Albert: No to może Einstein?
Kobieta 2: Einstein też była kobietą!
Maks: A może Curie-Skłodowska też?! (Wszystkie kobiety w śmiech)
Albert: To akurat nie najlepszy przykład…
Maks: A bo mnie zmyliły!

Wkrótce:
 
obywatel 1: No choćby Durmas!
członek BLM 1: To kłamstwo! Durmas był czarny!
obywatel 1: No to może Einstein?
członek BLM 2: Einstein też był czarny!
obywatel 2: A może Michael Jackson też?! (Wszyscy wyznawcy BLM w śmiech)
obywatel 1: To akurat nie najlepszy przykład…
obywatel 2: A bo mnie zmyliły!
Edytowane przez mikrofalowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

Ja się nie zgadzam że to kwestia genetyczna

Przecież w Polsce w dobie epidemii, też były nagrania z idiotycznym zachowaniem rodzimych mistrzów , dodatkowo też przy udziale dzieci.

Raczej kwestia mediów, nagłaśniających incydenty, które występują na całym świecie, bez podziału na kolor skóry, narodowość, zeza, czy długość .....itd itp.

Wykorzystano okazję do wyartykułowania własnych postulatów. Polityka była, jest i pewnie będzie wyjątkowo brudną grą, dla ludzi którzy mają ochotę się po nią zniżyć.

 

Trzeba też wziąć poprawkę, że do policji nie idą ludzie wymiatający intelektualnie, a już na pewno nie stoją przy krawężniku. Tak więc czego oczekujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.