Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, ely3 napisał:

Akurat Sterling Bronw jest przykładem brutalnego traktowania przez policje. Za to ,że zaparkował na miejscu na inwalidów oberwał paralizatorem , został skuty, auto mu przeszukano bez nakazu itp

Tak więc ten tego może jednak chodzi o coś więcej niz wybory 

Nie wykluczam, że Sterling Brown pała żądzą zemsty za to, co się stało kilka lat temu, natomiast ja nie dyskutuję o pojedynczych przypadkach, a o pełnym obrazie zachowań na linii policja - obywatele w USA. Przerzucanie się na pojedyncze przypadki nie ma sensu w takiej dyskusji ( w sensie, że ja wrzucę przykład białego, który został tak samo potraktowany, tylko co to miałoby dać w dyskusji?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Zimny napisał:

 

Nikt by nawet nie wspomniał o tym co się wydarzyło – zawodnicy NBA chcą zwrócić uwagę na problem. Chcą żeby osoby, które mieszkają na drugim końcu świata też ten problem dostrzegły.

Drugim przewijającym się w wątku pytaniem jest po co to właściwie robią. Zginął jakiś kryminalista, jeden z wielu, zdarza się.

 

I jak oceniasz skutki ich decyzji ( jakie widzisz podejście większości komentujących do tej sprawy)?:)

4 minuty temu, Zimny napisał:

 

Coś więcej czyli np. to, żeby forumowicze polskiego forum nba, w tym ich fani, nie podchodzili do ich problemów na zasadzie „głupi, pazerny murzyn, chce tylko wrócić z bańki, bo brakuje mu dziwek, niech gra bo przecież JA nie mam co oglądać” albo „ma murzyn umowę na grube miliony, musi grać, a jak nie to mu się w dupie poprzewracało i najlepiej niech Silver ich wszystkich udupi w przyszłym sezonie, to zobaczą”

Wydaje mi się, że uzyskali efekt odwrotny do zamierzonego. Przed bojkotem takich komentarzy nie widziałem, po bojkocie takie komentarze widzę.

5 minut temu, Zimny napisał:

 

Został zastrzelony czarnoskóry mężczyzna.

Nie, nie został. Został postrzelony, przebywa w szpitalu, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał:

Wydaje mi się, że uzyskali efekt odwrotny do zamierzonego. Przed bojkotem takich komentarzy nie widziałem, po bojkocie takie komentarze widzę.

Może Ciebie rozczaruje a Twoje ego będzie ukłute ale jestem praktycznie pewien ,że celem bojkotu była zmiana nastawienia Amerykanów na forumowiczów w Polsce. Więc nie sądze by osiągneli efekt odwrotny

Ba nie wiem czemu piszesz ,że wcześniej nie widziałeś skoro dokładnie takie były wpisy np Loraka przed i po. Bojkot nie zmienil nastawienia nikgo na tym forum. Za to w USA widać ,że coraz więcej osób zaczyna dostrzegać problem nierównego traktowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ely3 napisał:

Może Ciebie rozczaruje a Twoje ego będzie ukłute ale jestem praktycznie pewien ,że celem bojkotu była zmiana nastawienia Amerykanów na forumowiczów w Polsce. Więc nie sądze by osiągneli efekt odwrotny

Przecież to nie była moja teza że gracze chcieli coś nam przekazać:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ely3 napisał:

A co to ma do rzeczy.

 

Uważasz ,ża każdorazowano policja za parkowaniu na takim miejscu powinna aresztować ,skuć kajdankami i przeszukać auto? Czy jednak wystarczy wystawić mandat

A znasz okoliczności sprawy? Może z jakiegoś powodu policjanci zategowali tak a nie inaczej. Co tu jest praprzyczyną? Złamanie prawa przez Browna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ely3 napisał:

Ale Twoją było że osiągneli cel odwrotny niż zamierzony.. A to nie jest prawdziwa teza. Czy raczej kontrteza

Oczywiście że nie jest:) chciałem tylko pokazać koledze dlaczego jego teza nie trzyma się kupy:) 

Akcja koszykarzy jest przecież wyraźnie skierowana na rynek amerykański:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, january napisał:

Z tego co czytałem wtedy i wczoraj RealGM to jest dokładnie odwrotnie. Nawet duża liczba BLM supporters jest niezadowolona. 

ale juz dzis wiekszosc takowych postow jest usunieta i wychodzi ze wiekszosc popiera..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ely3 napisał:

 Za to w USA widać ,że coraz więcej osób zaczyna dostrzegać problem nierównego traktowania

A nie uważasz, że protesty BLM nie poprawiają sytuacji? Ba, wręcz zaogniają konflikt. Nie zauważasz tego, że "pussy ass white boy" jest traktowane pobłażliwie przez pożal się boże autorytety, co jasno pokazuje, że podwójne standardy mają się świetnie? Wreszcie, nie widzisz tego, że ta niby walka o równość powoli zamienia się w konflikt rasowy, który tylko pogłębi podziały?... Czy tak to powinno wyglądać? Ilu ludzi jeszcze musi zginąć, zostać zranionymi lub stracić swój dobytek podczas "protestów", żeby inni przejrzeli na oczy... 

Ps. Jeśli chodzi o USA, to ja z kolei zauważyłem, że coraz więcej ludzi ma już dość tego szamba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fluber Skutki decyzji i reakcje na forum są takie jakie są ponieważ nie ma meczów, a lubimy mecze. Pod znakiem zapytania stoi też reszta PO. Jest to więc dla nas niedogodność, bo przecież nasze pasje...

Może efekt byłby nieco bardziej pozytywny gdyby każdy spojrzał na całą sytuację nieco bardziej empatycznie. Albo chociaż spróbował, odrobinę. 

Co do zastrzelenia/postrzelenia - mój błąd, przyznaję. Nie ma to jednak w kontekście mojej wypowiedzi specjalnie znaczenia. 

@lorak

tak wiem, że temat był już poruszany (czytam wszystko jak leci), ale to też był efekt zagrożenia w postaci niedogrania reszty sezonu. Bądźmy szczerzy, gdyby nie było całej akcji BLM to nie byłoby tej dyskusji, poruszenia, a co najwyżej pojedyncze wpisy osób bardziej wkręconych w tematy społeczno-polityczne USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Given a confrontation with a suspect threatening or attacking them, the data suggest that police officers are actually less likely to kill African-American suspects than white suspects. Although there may well be forces encouraging the disproportionate shooting of African-American suspects, they are evidently counterbalanced by even stronger forces working in the opposite direction. For example, lawsuits filed against police agencies over allegedly racially motivated shootings may have discouraged police shootings of African-American suspects, either by directly influencing officer behaviors or by stimulating closer scrutiny of shootings by departmental or civilian review boards

 

https://www.hoplofobia.info/wp-content/uploads/2018/08/2007-Are-Police-Officers-More-Likely-to-Kill-African-American-Suspects.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.