Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, Koelner napisał:

 

 

Jest taki film "Bitwa Warszawska" bardzo słaby ale jest jedna postać warta chociaż do prześledzenia tego filmu - komisarza ludowego , którą gra Adam Ferency.

Użył takich słów : "Co? Gówno obraża wasz inteligencki nos? A gdzie lud miał burżujów i fabrykantów? W dupie! Ten cały kapitalizm zalegał im w kiszkach i teraz muszą wysrać to do końca"

Idealnie pasuje mi do sytuacji murzynów obecnie w stanach , którym ciągle "coś" zalega.

 

+1

Film  dno, ale Ferency był tam genialny!!! GENIALNY!!!

Tylko dla niego koniecznie trzeba obejrzeć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Krzemo napisał:

Dawno takich bzdur nie czytałem. 

Łajza to ten Blake. Zwykły pospolity kryminalista, poszukiwany listem gończym. Policja tam przypadkowo nie przyjechała, zostali wezwani przez jego była która napadł w jej domu. Mógł się grzecznie położyć na ziemi, albo na masce samochodu i nie byłoby problemu, a nie wymachiwać nożem i szarpać się z policjantami. 

Nie wiem, ile to "dawno", ale dzięki, dobrze być w czymś najlepszym :)
Blake to też łajza. Patologia w sensie. Po obu stronach "nawalili", jeśli można tak powiedzieć.
I to jest kurna absurd. Podawali jego "criminal record", my to widzimy, w USA też to muszą widzieć i niektórzy widzą, a mimo to inteligentni ludzie idą za tym, wynoszą jako symbol.
Ktoś wyżej napisał, że gówno wiemy i chyba tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na tym forum od niedawna więc nikt z Was mnie nie zna. Natomiast ludzie, którzy mnie znają wiedzą, że zawsze byłem anyrasistą, zawsze starałem się bronić wolności mniejszości seksualnych itp.
Wczoraj jeden z moich znajomych zapytał się mnie co sądzę o akcji BLM i o tym co się właśnie wydarzyło w NBA (widząc, że interesuję się NBA i śledzę ligę). I był bardzo zdziwiony, że nie popieram ani akcji BLM ani obecnych protestów koszykarzy NBA.
Po rozmowie z nim upewniłem się tylko w swoim przekonaniu, że ludzie uwielbiają szufladkowanie, wrzucanie różnych rzeczy do jednego worka bez zastanawiania się czy rozpatrywania każdej rzeczy jako osobnej okoliczności.
Nie mieszkam w USA, nigdy tam nie byłem ciężko jest mi się wypowiadać o pracy policji w USA czy o tym jak ciężko mają czarnoskórzy obywatele/mieszkańcy USA.
Ale jako osoba, która nie cierpi rasizmu nie mam zamiaru być jakimś ślepym zapaleńcem, który uważa, że jak się czarnemu dzieje krzywda to już musi to być rasizm. I nie mogę zrozumieć dlaczego większość protestów czarnoskórych musi się kończyć zamieszkami, rozwalaniem sklepów czy samochodów. Komu i czemu ma to służyć?! Bo na pewno nie kwestii rasizmu.
Nie jestem w stanie popierać akcji BLM, która już w samej swojej nazwie ma dla mnie znamiona rasizmu tylko wymierzonej w kierunku innych ras niż czarna. Nie jestem w stanie popierać akcji BLM, która rozpoczęła się od być może zbyt brutalnej interwencji policji, ale jednak interwencji, która odbyła się na wielokrotnym przestępcy, który właśnie popełnił kolejne przestępstwo. I teraz protest koszykarzy NBA. Oczywiście strzelenie komuś, aż 7 razy w plecy to moim zdaniem nadużycie siły przez policjanta, ale nie zmienia to faktu, że mamy do czynienia z interwencją w sprawie kolejnego przestępcy, który właśnie popełniał kolejne przestępstwo i nie stosował się do żadnych poleceń policji.
Wybierając sobie takie postacie jak Floyd czy Blake jako "ikony" ruchu BLM, ten ruch się tylko kompromituje.
Oczywiście przez mojego znajomego zostałem nazwany rasistą bo nie popieram ślepo wszystkiego co związane z rzekomym prześladowaniem afroamerykanów. 

Co do samego protestu koszykarzy NBA i ewentualnego odwołania sezonu...no cóż każdy ma prawo odmówić wykonania pracy. Tylko mam nadzieję, że żaden z tych koszykarzy nie otrzyma wynagrodzenia za resztę sezonu. A tak naprawdę koszty odwołania reszty sezonu i straty klubów powinni pokryć Ci właśnie koszykarze. Oczywiście tak się nie stanie, bo żyjemy w świecie, który nie jest idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Qbajag napisał:

nie mogę zrozumieć dlaczego większość protestów czarnoskórych musi się kończyć zamieszkami, rozwalaniem sklepów czy samochodów.

akurat na samych protestach to tam biali częściej odwalają większą popelinę

jedynie żółtych nie widać tam -> co kolejny raz pokazuje że to najlepsza rasa xD

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, barcalover napisał:

Nie, próbuję Wam pokazać, że nie tylko przestępcy są ofiarami rasizmu. Ten temat pięknie wyjaśnił tutejszą społeczność. Masakra.

a jak mnie kilka razy spisywali (czasem też sprawdzanie kom + przeszukanie) bez powodu to czego ofiarą byłem?

POLICE BRUTALITY HUHU!

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, barcalover napisał:

Nie, próbuję Wam pokazać, że nie tylko przestępcy są ofiarami rasizmu. Ten temat pięknie wyjaśnił tutejszą społeczność. Masakra.

Nie tylko czarni są ofiarami rasizmu.

Można też (i to imo znacznie częściej) być ofiarą na podstawie wielu innych rzeczy, niż rasy, jak np:

 posiadane stanowisko pracy lub Jego brak,

majątek lub Jego całkowity brak

 posiadanie jakiegoś określonego wykształcenia lub Jego brak

poglądy - jak lubienie/nielubie czegoś itp..

wyznanie/religia

wiara w płaską ziemię/ nie płaską

posiadanie/nie posiadanie dzieci

posiadanie/nie posiadanie kota/psa

 

Generalnie można wymieniać bez końca.

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, barcalover napisał:

Nie, próbuję Wam pokazać, że nie tylko przestępcy są ofiarami rasizmu. Ten temat pięknie wyjaśnił tutejszą społeczność. Masakra.

też się nakręcają.

snoop dzisiaj na insta wrzucił filmik jak biały w styl McConaughey macha kosą przed dwoma policjantami, drze ryja i nie dostał 7 kulek.

z tutejszą społecznością jest masakra ponieważ jest brak nawet próby zrozumienia. w skrócie " czarni to są przestępcy i c*** , powinni ich wypi*****ić do Liberii".

to nie jest lekarstwo ani rozwiązanie, jak były zamieszki we Francji czy Anglii też byłem trochę tego zdania ,że powinno się ich chyba z powrotem w te łódki wjebać do Afryki ale jak pojedzie człowiek na wakacje do Paryża i zobaczy czarnych od rana idących do metra, widząc ich jak pracują jako kierowcy autobusów, pracownicy na budowie, sprzątacze ulic, kelnerzy, obsługa gdziekolwiek to zdajesz sobie sprawę dlaczego w tym samym czasie biały francuz na śniadanie idzie wypić cappuccino przegryzając corissantem, na obiad do knajpy zjeść steka popijając czerwonym winem a na kolację do baru najebać się przy muzyce Edith Piaf . wyjebiesz czarnych , miasto stanie.

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Reikai napisał:

Co tu dużo komentować, marksizm.

"Teoria Marksa, nazwana przezeń materializmem historycznym, a przez Engelsa materializmem dialektycznym, opiera się na syntezie materializmu i dialektyki. Marksizm jest światopoglądem monistycznym, odrzucającym istnienie odrębnego pierwiastka duchowego[6]; istotą marksizmu jest teza, że byt określa świadomość[7], a więc, że wszystkie kwestie duchowe (także psychologiczne) są pochodną materialnych[8]. Konsekwencją tego założenia jest twierdzenie, że wszelkie problemy światopoglądowe, kulturalne i polityczne (tzw. nadbudowa) są wtórne i drugorzędne w stosunku do ekonomicznych (tzw. baza: siły wytwórcze i stosunki produkcji)[9].

Rozwój materii ma się dokonywać dzięki dialektyce, postrzegającej rzeczywistość jako pary przeciwstawnych zjawisk, walka między którymi zapewnia zmiany[10]. W odróżnieniu od ujęcia Hegla, gdzie walka przeciwieństw kończyła się syntezą, dla Marksa rozwiązaniem antagonizmu mogło być tylko przezwyciężenie jednej strony przez drugą.

Filozofię materializmu dialektycznego Marks przenosił na grunt społeczny uznając za podmiot dziejów klasy społeczne jako grupy ludzi połączonych wspólnym stosunkiem do środków produkcji czyli narzędzi pozwalających na wytwarzanie tzw. wartości dodatkowej. W ten sposób motorem rozwoju okazywała się walka klas"

To jest marksizm, wkleiłem zeby ludzie wiedzieli bo tak czesto używaja tego słowa a nie wiedza co znaczy. Zgodnie z teorią Marksa obecne problemy w USA wzięły się nie z nagle większej brutalnosci policji, tylko z nagłego wzrostu bezrobocia wywołanego koronawirusem a brutalnośc policji dokładnie taka jak wcześniej jest tylko zapalnikiem obecnych zamieszek i rozruchów - tłumaczenie tego w taki sposób jest marksizmem i sam się z Marksem zgadzam, bo choć policja zabija 1000 ludzi rocznie to przestało sie to podobac właśnie teraz gdy bezrobocie wywaliło w kosmos

To co nazwałeś marksizmem jest od tego tak dalekie jak od nas gwiazdy na niebie

 

5 godzin temu, Reikai napisał:


Stara metoda, podpiąć się pod jakąś grupę o której prawa walczą i na jej plecach, szkodząc tej grupie, wdrapać się do władzy. Tak jak komuniści, którzy walczyli za chłopo robotników , których rozkułaczali, a potem gnali do roboty za miskę ryżu.

Ci robotnicy pracując za miskę ryżu mieli o miskę więcej niż wcześniej, min. dlatego oddawali życie walcząc z hitlerem, bo walczyli o swoją miske ryżu którą dali im komuniści. W czasie gdy ich hitler zatakował mieli doskonała szanse obalić Stalina, ale 99% ludzi wolało komunistyczne porządki (nie wiedzieli na poczatku że za Hitlera byłoby im gorzej)

5 godzin temu, Reikai napisał:

Przykre, że ludzie nic się nie uczą na historii.

Przykre ze ludzie nie wiedza o czym mówią, używaja słów których znaczenia nie znają

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że z perspektywy polski i kanapy możemy czegoś nie dostrzegać. Popisałem trochę z fanami Nets z USA. Właściwie nie ma głosu sprzeciwu. 

Osobiście też tego nie kumam, ale jednak ziarnko niepewności już zostało zasiane. Ten koleś co zginął był kryminalistą, ale przypomnijcie sobie jakie były w Polsce akcje, jak policjant postrzelił uciekającego dzieciaka. Tymczasem tu mówimy o serii strzałów w plecy... Nie wygląda to zbyt pro jeśli chodzi o działanie funkcjonariuszy. Można się tylko domyślać, czy gdyby zwiewał im biały to tak chętnie by naciskali na spust.

Pewne rzeczy wynikają z kultury i żyjąc w Polsce nie można tego zaczaić. Internet pozwala na wiele, ale jakbyśmy jakiegoś klubu nie lubili to nigdy nie będziemy "czuć" całej otoczki, klimatu dookoła, bo w tym trzeba dorastać, żeby poznać, przeżyć. Dlatego mogę nie kumać BLM, bo u nas takich zjawisk, w jakie jest to wymierzone, nie ma. Są rozmaite formy dyskryminacji (płeć, kasa, orientacja seksualna,...) i wykluczenia (edukacyjne, komunikacje,...), ale rasim jako taki nie bardzo ma na czym kiełkować. 

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Koelner napisał:

to nie jest lekarstwo ani rozwiązanie, jak były zamieszki we Francji czy Anglii też byłem trochę tego zdania ,że powinno się ich chyba z powrotem w te łódki wjebać do Afryki ale jak pojedzie człowiek na wakacje do Paryża i zobaczy czarnych od rana idących do metra, widząc ich jak pracują jako kierowcy autobusów, pracownicy na budowie, sprzątacze ulic, kelnerzy, obsługa gdziekolwiek to zdajesz sobie sprawę dlaczego w tym samym czasie biały francuz na śniadanie idzie wypić cappuccino przegryzając corissantem, na obiad do knajpy zjeść steka popijając czerwonym winem a na kolację do baru najebać się przy muzyce Edith Piaf . wyjebiesz czarnych , miasto stanie.

no chyba że pojedziesz za granicę na dłużej -> sam tam zaczniesz pracować i zobaczysz na swojej budowie na Brixton jak w czasie kiedy ty pracujesz to siedzą między 10 a 15 po kilkanaście osób na osiedlowym skwerku i nic nie robią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, darkonza napisał:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Referendum_w_ZSRR_w_1991_roku

Woleli komunę nawet po 70 latach gdy znano jego wady i nikt karabinem nie groził

a Łukaszenka ile teraz dostał głosów? 80% poparcia?

Godzinę temu, julekstep napisał:

no chyba że pojedziesz za granicę na dłużej -> sam tam zaczniesz pracować i zobaczysz na swojej budowie na Brixton jak w czasie kiedy ty pracujesz to siedzą między 10 a 15 po kilkanaście osób na osiedlowym skwerku i nic nie robią :)

otóż to. albo pojedź Koelner do afryki, to zobaczysz, że kobiety pracują, a chłopy w sile wieku bąki zbijają ; ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.