Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, darkonza napisał:

Im nie wolno ufać, sprzedadza nas przy pierwszej lepszej okazji jeśli to będzie dla nich korzystne.

Pozostaje mieć nadzieję, że nie opchną nas w komunistyczne ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, darkonza napisał:

Im nie wolno ufać, sprzedadza nas przy pierwszej lepszej okazji jeśli to będzie dla nich korzystne.

brawo, poznałeś sekret polityki międzynarodowej i ogólnie stosunków międzyludzkich jako takich

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka, historia kraju nieskażonego komunizmem:

https://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/makroekonomia/trendy-gospodarcze/mechanizm-nedzy-studium-przypadku-rajskiej-wyspy/

Dla zrozumienia skali biedy porównanie z pobliska Kubą:

https://countryeconomy.com/countries/compare/haiti/cuba?sc=XE34

15 godzin temu, rw30 napisał:

brawo, poznałeś sekret polityki międzynarodowej i ogólnie stosunków międzyludzkich jako takich

No mi się udało, ale innym nie sądząc po tym jakie podejście ma większosc Polaków do naszych relacji z USA

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, darkonza napisał:

Powtarzasz się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, darkonza napisał:

A skąd ten pomysł ze chcę do słabszych? Chciałbym nie dac się eksploataować silnym i dzieki temu samemu silnym zostac

I najlepiej należeć do klubu silnych. Kumanie się ze słabymi to bezsens. A Ty tutaj jakąś rusofilie uprawiasz, gdy nie mają nic do zaoferowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, RappaR napisał:

I najlepiej należeć do klubu silnych. Kumanie się ze słabymi to bezsens. A Ty tutaj jakąś rusofilie uprawiasz, gdy nie mają nic do zaoferowania

Ta "rusofilia" to moim zdaniem obiektywność, a rusofilią wydaje się z punktu widzenia średniej obowiązującej w Polsce, ta srednia jest wychylona prawicowo i zachodnio.Celem "rusofilii" nie jest chęć dołaczenia do ruskich tylko potrzeba bardziej obiektywnego spojrzenia na zachód. Jeśli wciąz uważamy ze zachód jest super a ze ruskie i komuna to zawsze był tylko syf to nie ma mowy by rózowe okulary opadły.

18 minut temu, Koelner napisał:

trzymaj z bogatymi to nie będziesz musiał się dokładać

Dokładamy do nich cały czas, dokładalismy do Europy, teraz będziemy dokładac coraz wiecej do USA. Mimo to ten układ się nam opłaca bo być poza wszelkimi "blokami" jest gorzej. Lepiej jednak byśmy sie nie dokładali, albo choć znaleźli sposoby by odebrac w jakiś inny sposób to co dokładamy.

Pytanie czy gdyby chcielibyśmy by do nas dokładali się biedniejsi? Bo taka mozliwośc też istnieje

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, darkonza napisał:

Dokładamy do nich cały czas, dokładalismy do Europy, teraz będziemy dokładac coraz wiecej do USA. Mimo to ten układ się nam opłaca bo być poza wszelkimi "blokami" jest gorzej. Lepiej jednak byśmy sie nie dokładali, albo choć znaleźli sposoby by odebrac w jakiś inny sposób 

PKB w 2030 roku ma nam się podwoić , jeżdżę regularnie do Serbii i Bośni , na wschód też czasami i akceptuje ten haracz . a czy lepiej żebyśmy się nie dokładali ? nie bądź egoista 

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Koelner napisał:

PKN w 2030 roku ma nam się podwoić , jeżdżę regularnie do Serbii i Bośni , na wschód też czasami i akceptuje ten haracz . a czy lepiej żebyśmy się nie dokładali ? nie bądź egoista 

Nie chodzi mi o brak płacenia składek do UE, to jest konieczne i tak ma być. Chodzi o inne formy transferu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, darkonza napisał:

Ta "rusofilia" to moim zdaniem obiektywność, a rusofilią wydaje się z punktu widzenia średniej obowiązującej w Polsce, ta srednia jest wychylona prawicowo i zachodnio.Celem "rusofilii" nie jest chęć dołaczenia do ruskich tylko potrzeba bardziej obiektywnego spojrzenia na zachód. Jeśli wciąz uważamy ze zachód jest super a ze ruskie i komuna to zawsze był tylko syf to nie ma mowy by rózowe okulary opadły.

Zachód nie jest super. Jest pazerny, bezwzględny, a w ostatnim czasie doszedł u niego fanatyzm ideologiczny. 

Ale jest za silny by móc być przeciw niemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, DeltaCenter napisał:

Dowiedziałeś się w końcu ile Polska zarabia na Jamale? Bo te twoje 3 mld dolarów to pewne jak info ze sputnika.

Nie dowiedziałem i nie rozumiem czemu ciągle mnie o to pytasz zamiast samemu poszukać?

45 minut temu, fluber napisał:

Dostajemy około 20 milionów złotych rocznie

Kiedyś na pewno było więcej

39 minut temu, RappaR napisał:

Ale jest za silny by móc być przeciw niemu

Ogranie zachodnich banków to nie będzie do końca bycie przeciwko niemu. Albo np. oferowanie Ukrainie bezodsetkowych kredytów w złotówkach. Chodzi po prostu o grę na zasadach na które oni pozwalają.

Na poczatek jednak chodzi o to by wszyscy ogarnęli to co napisałeś, to spowoduje ostrożnośc w kontaktach i patrzenia na ręce, a mam wrażenie ze wciaz większosc społeczeństwa i również rządzących ma ich za "dobrego wujka" który wciaz mysli jak polepszyc nasz byt.

45 minut temu, fluber napisał:

Dostajemy około 20 milionów złotych rocznie

Tutaj nawet "zero"

https://biznesalert.pl/naimski-gaz-przesyl-rosja-polska/

A tu ze niedługo bedzie duzo, a Ukraina bierze 2mld

https://www.polska2041.pl/energia/news-naimski-rosjanie-zaplaca-polsce-rynkowe-stawki-za-tranzyt,nId,2917826

Podejrzewam z w tym temacie DeltaCenter, Koelner i inni mają zupełnie rózne zdania ale na pewno wszyscy w kontrze do mnie :)

 

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, darkonza napisał:

Nie dowiedziałem i nie rozumiem czemu ciągle mnie o to pytasz zamiast samemu poszukać?

Czyli to co ogólnie dostępne a dla twoich UBrusoCCCP-filskich upodobań niewygodne to ciężko ci znaleźć. Ale, za przeproszeniem, jakieś z dupy 3 mld dolarów to już przytaczasz na poważnie. 

45 minut temu, darkonza napisał:

 

Kiedyś na pewno było więcej

 

Czyli kiedy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.