Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, darkonza napisał:

https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,127222,26067278,big-mouth-jenny-slate-opuszcza-obsade-kreskowki.html#a=158&c=83&s=BoxRozMT

Oni wcale nie muszą tak myśleć, to moze być po prostu chęc podłaczenia sie pod "wiatr zmian" albo po prostu zabezpieczenie by ten wiatr w przyszłosci ich nie zdmuchnął

Efekt mrożący w pełni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, darkonza napisał:

https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,127222,26067278,big-mouth-jenny-slate-opuszcza-obsade-kreskowki.html#a=158&c=83&s=BoxRozMT

Oni wcale nie muszą tak myśleć, to moze być po prostu chęc podłaczenia sie pod "wiatr zmian" albo po prostu zabezpieczenie by ten wiatr w przyszłosci ich nie zdmuchnął

jak zobaczyłem Gregga Popovicha łkającego na wizji to pogodziłem się (częściowo) z tym co @kucio pisał na początku - że ja ich tam w Ameryce nie jestem w stanie zrozumieć i koniec. Skoro Pop po służbie w AirForce i dowodzeniu przez kilkadziesiat lat grupą dorosłych facetów z przrośniętym ego łka, to nie dziwię się że jacyś ludzie pracujący w szeroko pojętej rozrywce rezygnują ze swojej pracy bo im głupio. 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak człowiek żyje w trudnych warunkach staje się brutalny i bezwzględny.

Jak człowiek żyje w dobrobycie rośnie jego wrażliwość, współczucie dla innch i tym podobne cechy.

To normalne ze w krajach bogatych, ludzie którym niczego nie brakuje a zycie ich nie doświadcza staja się tzw. "lewakami". Jeśli ten stan trwa dłuższy czas "lewactwo" przyjmuje karykaturalne rozmiary.

 

A wy nie krytykujcie tyllko sie podłaczaczajcie w necie:

"SlavicLivesMatter", czy coś w tym stylu.

Żydzi jadą na tym od 75 lat, murzyni właśnie zaczęli, więc i my możemy, w historii sporo argumentów znajdziemy. Moze jacyś ważni Niemcy czy brytyjczycy zaczną się kajać za to co nam zrobili. Na tym nie da sie przegrac, mozna wygrac albo zremisowac

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pepis21 napisał:

Ta dwójka sama siebie pozbawiła pracy, ich wybór choć wybór idiotyczny.

Czemu idiotyczny? Przekalkulowali i stwierdzili że lepiej teraz stracić jedną fuchę niż zostać nastygmatyzowanym jako 'rasista' i w przyszłości nie dostać żadnej.

Kwestia opłacalności (tak jak firmy nakurwiające akcje afirmacyjne dla lgbt czy czarnych).

 

Taki mamy klimat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, darkonza napisał:

Jak człowiek żyje w trudnych warunkach staje się brutalny i bezwzględny.

Jak człowiek żyje w dobrobycie rośnie jego wrażliwość, współczucie dla innch i tym podobne cechy.

To normalne ze w krajach bogatych, ludzie którym niczego nie brakuje a zycie ich nie doświadcza staja się tzw. "lewakami". Jeśli ten stan trwa dłuższy czas "lewactwo" przyjmuje karykaturalne rozmiary.

 

A wy nie krytykujcie tyllko sie podłaczaczajcie w necie:

"SlavicLivesMatter", czy coś w tym stylu.

Żydzi jadą na tym od 75 lat, murzyni właśnie zaczęli, więc i my możemy, w historii sporo argumentów znajdziemy. Moze jacyś ważni Niemcy czy brytyjczycy zaczną się kajać za to co nam zrobili. Na tym nie da sie przegrac, mozna wygrac albo zremisowac

W X wieku polscy Słowianie byli wywożeni do Afryki jako niewolnicy.

W sumie dobry pomysł, trzeba zacząć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, julekstep napisał:

Czemu idiotyczny? Przekalkulowali i stwierdzili że lepiej teraz stracić jedną fuchę niż zostać nastygmatyzowanym jako 'rasista' i w przyszłości nie dostać żadnej.

Kwestia opłacalności (tak jak firmy nakurwiające akcje afirmacyjne dla lgbt czy czarnych).

Tylko, że to wcześniej był non-issue i raczej by pozostał, gdyby te trzy osoby same nie wyszły z inicjatywą.

Btw, dobry koment z tego insta:

hi Jenny, been a big fan of yours (but not necessarily Big Mouth). i think it’s good you resigned but feel it’s also important to point out that you have financially benefitted from playing this character. how do you plan to redistribute the money you’ve made playing Missy to organizations helping Black entertainers and artists in the industry? in what ways do you intend to help directly address this problem in the industry?

Edytowane przez Chytruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Chytruz napisał:

Tylko, że to wcześniej był non-issue i raczej by pozostał, gdyby te trzy osoby same nie wyszły z inicjatywą.

A jesteś pewien że same wyszły? (teraz tyle różnego rodzaju gówna jest hamerykańskich telewizjach, że jestem w szoku za każdym razem jak coś odpalę :))

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, julekstep napisał:

A jesteś pewien że same wyszły? (teraz tyle różnego rodzaju gówna jest hamerykańskich telewizjach, że jestem w szoku za każdym razem jak coś odpalę :))

dokładnie, takie głosy mogły się już pojawiać, a że nie było jeszcze żądań żeby ktoś ustąpił to nie znaczy że nie było w dobrym tonie ustąpić samemu.  Ale to tak teoretyzuję, czort ich tam wie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, julekstep napisał:

A jesteś pewien że same wyszły? (teraz tyle różnego rodzaju gówna jest hamerykańskich telewizjach, że jestem w szoku za każdym razem jak coś odpalę :))

Raczej tak, w sumie od dekad jest mnóstwo przykładów podkładania głosów niepasujących rasowo w obie strony i raczej nikt nie kręcił większej afery. Powiedziałbym, że to był właśnie ten piękny świat, gdzie doszliśmy do etapu, gdzie rasa nie miała znaczenia.

Tym bardziej beka, bo czarnych jest w US mniej niż nie czarnych, więc pula ról w sytuacji, gdzie każdy może grać każdego była dla nich dużo większa niż w nowej rzeczywistości, gdzie można podkładać głos tylko w obrębie swojej rasy*.

*tzn. tak by było w normalnym świecie, bo oczywiście wszyscy wiemy, że te nowe wytyczne będą działać tylko w jedną stronę.

Edytowane przez Chytruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał:

po skróceniu mamy całe clue :)

teraz większe afery kręci się o wszystko

Są sytuacje, gdzie rzeczywiście się kręci aferę i są sytuacje, że 5-10 oszołomów na twitterze coś napisze, ale nigdzie się to nie przebija, bo nawet najbardziej odklejone media nie podejmują sprawy. Ten temat miał zerowe "traction", dopóki ci aktorzy go nie rozkręcili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Chytruz napisał:

Są sytuacje, gdzie rzeczywiście się kręci aferę i są sytuacje, że 5-10 oszołomów na twitterze coś napisze, ale nigdzie się to nie przebija, bo nawet najbardziej odklejone media nie podejmują sprawy. Ten temat miał zerowe "traction", dopóki ci aktorzy go nie rozkręcili.

może i coś w tym jest że w tych nowoczesnych myślozbrodniach ofiary często są jednocześnie sprawcami i robią masę irracjonalnych rzeczy ze względu na strach przed zostaniem nazwanym faszystą / rasistą / homofobem / whatever

inna kwestia że lepiej uprzedzać fakty (i działać zanim z 5-10 oszołomów zrobi się global issue i zostanie się wrzuconym do zbioru 'rasista' :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie to, że jestem białym mieszkańcem Unii Europejskim, to byłoby śmieszne.

Ech, szkoda, że się nie urodziłem Chińczykiem/Koreańczykiem/Japończykiem, by patrzeć na to z boku

https://edition.cnn.com/2020/06/29/world/indians-migrant-minority-black-lives-matter-intl/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod oświadczeniem Marka Henry'ego pojawią się też wpisy czarnych, którzy przyznają, że to dziwna i niepotrzebna decyzja a kilku nawet dopisuje, że głos nie ma koloru. No a skoro ludzie z wyższą zawartością melaniny tak piszą no to chyba jednak zaszło to zbyt daleko.

Edytowane przez Pepis21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Pepis21 napisał:

Pod oświadczeniem Marka Henry'ego pojawią się też wpisy czarnych, którzy przyznają, że to dziwna i niepotrzebna decyzja a kilku nawet dopisuje, że głos nie ma koloru. No a skoro ludzie z wyższą zawartością melaniny no to chyba jednak zaszło to zbyt daleko.

W sumie ocena zależy od tego, czy ~14% ról podkładania głosu dostają czarni, jak dostają więcej/tyle samo - to niezły cringe, bo sami sobie szkodzą tą logiką, jak dostają mniej - to już można się zastanawiać dlaczego. Można w ogóle znaleźć jakieś dane na ten temat?

Wiem, że w remake'u Króla Lwa większość obsady to czarni. ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, BMF napisał:

Można w ogóle znaleźć jakieś dane na ten temat?

Nie znalazłem nic, ale skoro się już się temat rozkręcił to pewnie za niedługo takie dane się pojawią.

Jestem ciekawy jak South Park potraktuje temat, 23 sezonu co prawda nie oglądałem, bo od kilku lat SP trochę nużący się wg mnie zrobił, ale oni zazwyczaj potrafili po bandzie pojechać.

 

Edytowane przez Pepis21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.