Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, lorak napisał:

Kentler był gejem, który adoptował czwórkę chłopców.

był też mocno wierzącym chrześcijaninem, który chciał zostać pastorem. 

stereotypy? ; ]

szkoda że nie był porządnym betonowym katolem, tylko postępowym protestantem :(

no i co do stereotypów to też był ofc propagatorem edukacji seksualnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo - rzecz naganna i nie do przyjęcia. Chciałem zwrócić tylku uwagę na dwie rzeczy. Niemieckie Jugendamty odbierają kilkukrotnie mniej dzieci rodzicom niż brytyjskie Social Service (kiedyś czytałem opracowania na liczbach ad 2018, teraz nie chce mi się ich szukać), ale Polacy byli straszeni wyłącznie JA, ponieważ takie było zapotrzebowanie polityczne (około 2017-18 r Niemcy były w Wiadomościach "be", teraz już cała UE jest "be"). W Niemczech też przetoczyła się cała fala dyskusji o zbyt dużych "możliwościach" urzędników JA i jest to obecnie instytucja głównie doradczo-wspomagająca (znalezionie żłobka/przedszkola, dopłaty do posiłków itp.). Mówimy Niemcy - "dziki kraj", a jak jest w Polsce? Kuzynka żony pracuje w PCPR i po dwóch latach jest kompletnie wypalona. Opowiada jak wiele spotyka przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci przez rodziców- alkoholików i, że nic z tym nie może zrobić. Obojętność przełożonych, strach dzieci (są przypadki nawet rocznych dzieci!), sąsiedzi/nauczyciele nic nie widzieli, nic nie słyszeli, liczba miejsc w domach dziecka itp. skrajnie ograniczona, cały PCPR mocno okrojony kadrowo i niedoiwestowany. Wszyscy wiedzą o krzywdzie dzieci, ale wszystko zamiatane jest pod dywan. Tak qygodniej. Niemcy dziki kraj, a u nas tak wspaniale - pełna dulszczyzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Pablo81 napisał:

Wiadomo - rzecz naganna i nie do przyjęcia. Chciałem zwrócić tylku uwagę na dwie rzeczy. Niemieckie Jugendamty odbierają kilkukrotnie mniej dzieci rodzicom niż brytyjskie Social Service (kiedyś czytałem opracowania na liczbach ad 2018, teraz nie chce mi się ich szukać), ale Polacy byli straszeni wyłącznie JA, ponieważ takie było zapotrzebowanie polityczne (około 2017-18 r Niemcy były w Wiadomościach "be", teraz już cała UE jest "be"). 

yyy przecież najwięcej było o Skandynawskich?

I to by far (ja nie kojarzę żadnej akcji z Niemcami a ze Skandynawią było co najmniej kilka)

no ale wiadomka -> jest teraz zamówienie polityczne na narrację o zamówieniach politycznych :) business as usual

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, julekstep napisał:

yyy przecież najwięcej było o Skandynawskich?

I to by far (ja nie kojarzę żadnej akcji z Niemcami a ze Skandynawią było co najmniej kilka)

no ale wiadomka -> jest teraz zamówienie polityczne na narrację o zamówieniach politycznych :) business as usual

Jak to jest, że ciągle się o czymś mówi (radio, tv), sedno tego zagadnienia się nie zmienia i nagle nie mówi się o tym nic.

Mamy fajną grę z żoną pt. "Co będzie pierwsze w Wiadomościach?". Przegrany usypia dzieci. Ona stawia na 500+, ja na czyscicieli kamienic :) Od kilku tygodni emocje są duże, ponieważ oba te newsy są zazwyczaj w pierwszej dwójce :)

Business as usual :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pablo81 napisał:

Jak to jest, że ciągle się o czymś mówi (radio, tv), sedno tego zagadnienia się nie zmienia i nagle nie mówi się o tym nic.

Mamy fajną grę z żoną pt. "Co będzie pierwsze w Wiadomościach?". Przegrany usypia dzieci. Ona stawia na 500+, ja na czyscicieli kamienic :) Od kilku tygodni emocje są duże, ponieważ oba te newsy są zazwyczaj w pierwszej dwójce :)

Business as usual :)

siedziałem tydzień temu u teściów -> a tam tv leci cały czas i z tego co widziałem jedyny temat w wiadomościach  tvp obecnie to Trzaskowski (ew. LGBT)

nikt dzieci nie usypia w związku z tym? :( 

przecież czyściciele kamienic to był temat grzany 2-3 lata temu? (teraz niby Śpiewaka Duda ułaskawił to MOŻE w jakimś jednym wydaniu o tym mówili)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

siedziałem tydzień temu u teściów -> a tam tv leci cały czas i z tego co widziałem jedyny temat w wiadomościach  tvp obecnie to Trzaskowski (ew. LGBT)

nikt dzieci nie usypia w związku z tym? :( 

przecież czyściciele kamienic to był temat grzany 2-3 lata temu? (teraz niby Śpiewaka Duda ułaskawił to MOŻE w jakimś jednym wydaniu o tym mówili)

Cały zeszły tydzień byliśmy w Polsce i cały czas wypowiedzi ludzi pokrzywdzonych przez czyścicieli kamienic, oczywiście w kontekście Trzaskowskiego, oraz info, że był pomagierem złej Hanny. Ale przeważnie wygrywa 500+ w archiwalnych wypowiedziach polityków PO, że se ne da, przeplatane ujeciami A. Dudy z dziatwą u stóp i komentarzem, że to min. dzięki niemu mamy ten program. Nawet te same ujęcia przez kilka dni. Żebyś lepiej zapamiętał :)

Btw. oczywiście nie sympatyzuję z Trzaskowskim, ale Wiadomości Kurskiego to już kuriozum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Mrtio napisał:

 

spoko tylko to jakiś stary case (0 związku z obecną sytuacją, nie mówiąc o tym że to nie był jej dom i takie tam)

 

w ogóle jak dużą wyobraźnię trzeba mieć, żeby uwierzyć że ktoś zorganizuje imprezę na 50+ luda w obcym domu w trakcie spaceru właściciela z psem? lol

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, julekstep napisał:

ale podoba mi się na tym twitterze dyskusja prawackich odpowiedników Artlana i Vasquiego na temat ich fantasmagorii :) 

Chyba mnie z kimś mylisz. Specem od manipulacji i fantasmagorii jest twój kolega ze Śląska - wielki erudyta, poliglota oraz znawca matematyki. :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.