Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.12.2021 o 17:33, RappaR napisał:

Z okazji startu teleskopu Webb jako, że @starYfaN i @Sebastian twierdzą, że głównym problemem polskiej ochrony zdrowia jest to, że wydajemy za dużo i marnujemy w niej pieniądze postanowiłem sprawdzić matematycznie ile by Niemcy mogły takich teleskopów wysłać :)

Roczny budżet NFZ za 2021 21,2 mld euro. 

Stosunek ludnościowy Niemiec do Polski 2,18

Wydatki na publiczną służbę zdrowia za 2019(nie znalazłem za aktualny rok) 410 mld

Biorąc pod uwagę to, że Polska marnotrawi środki, to Niemcy powinny wydawać maksymalnie 46 mld euro, ponieważ taka kwota uczciwie wydawana już wystarczy na sprawnie działający system opieki zdrowotnej

To jeszcze zbadaj stosunek standardu niemieckiej opieki medycznej, do naszej rodzimej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińczcycy potwierdzaja kolorowa rewolucję:

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,27982874,xi-jinping-wspiera-prezydenta-kazachstanu-sprzeciwiamy-sie.html#s=BoxOpImg3

Jak się spojrzy na mapę to grubo teraz zachód pojechał, żeby tak w samym centrum między rosją i chinami.

Przy okazji, w kazachstanie blokuja jak mogą neta, widac w rzeczywistosci mityczne ruskie trole są znacznie słabsze niz trole amerykańskie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Koelner napisał:

Ofiary - dlatego to nie jest głupie , to zasiane ziarno na lata. A to zachód odpowiada za ceny gazu?

Nie, ale może jestem stary i naiwny.

Wyglądało mi to na zbyt zorganizowane, wiec dla mnie są 3 wersje, albo us (podobna akcja do ua), albo ru-cn, bo im się zwiększy strefa wpływu w KZ, albo tokajew przejął władze (Erdogan-like move).

A głupie dlatego, ze KZ to przede wszystkim uran i ropa, kiepsko może mieć zachód bez tego źródełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.