Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, rw30 napisał:

 

nie chcę grać światowca czy coś ale kogo to szokuje poza autorem tego artykułu?  nie znam dzielnic londynu na tyle żeby to skomentować, ale tam maczetami ludzio głowy odkrawali już, że tu się ktoś z policjantem poprzepychał a ziomki tego gościa nagrywajo to jakieś wielkie halo? 

Policja w UK to arguably najłagodniejsi ludzie na świecie (więc w sumie nie dziwi, że tam nie czują przed nimi żadnego respektu). Moje przypadki z krótkiego pobytu (studenckie saksy):

- próba zatrzymania jak szedłem najebany: ja - 'sorry stary no spik inglese' i polazłem se jakby nigdy nic, koniec interwencji

- zatrzymanie z zielskiem na Notting Hill Carnival - 'proszę wysypać zawartość młynka' (ofc 'komenda' na zasadzie Would you mind, Sir xD), koniec interwencji

 

ale ogólnie Londyn to dziwne miasto gdzie łażąc po nocy czujesz się najbezpieczniej na świecie po czym na drugi dzień czytasz o morderstwach z tejże nocy

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Vice-kontorezerwowe napisał:

Aniele Dżordżu stróżu Mój

ty zawsze z gunem przy mnie stój,
rano, wieczór, we dnie, w nocy
walisz craka o północy
strzeż koksu i zioła mego 
i nie zaprowadź Mnie do auta policyjnego.

Amen.

Warto jeszcze dodać coś o jego karierze aktorskiej ;) 

Godzinę temu, lorak napisał:

santo subito.

unknown.png

łooooo!!!! ojp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeraża mnie bezsilność zachodu. Okazuje się, że chiński autorytaryzm lepiej sprawdza się w obecnych realiach. Broń biologiczna była wykorzystywana na marginalną skalę, a teraz jej rozwój i potencjalne zastosowanie będą analizowane przez wszystkie sztaby generalne. Gwoli jasnosci nie boję się konfliktu globalnego, odpalenia arsenałow jądrowych. Tylko przy obecnej sytuacji na rynkach nie trzeba wiele aby zburzyc obecny ład. Jakas mutacja, kolejne ogniska zapalne i kolejne lockdowny. Boje się pauperyzacji. A my zajmujemy się tematami zastępczymi. Dla mnie BLM to abstrakcja, nie rozumiem społeczeństwa w którym można przez 17 dni demolowac kraj, kiedy sprawcy zostali tymczasowo aresztowani, zostały im postawione zarzuty. Boje się, że musimy pójść ścieżką Chin, ścieżką limitowania praw jednostki, a także izolacji i być może doktrynowania społeczeństwa. Jestem lewicującym liberałem, a boję się że pójście scieżką konserwatyzmu może być jedyną odpowiedzią. Nie wierzę bowiem, że nagle powstanie nowy ruch, laicki, taki Clarksonizm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było ale w Londynie burmistrz (Sadiq Khan) zapowiedział "przegląd upamiętnień" m. in. pomników, tak aby nie było czegoś co może naruszać uczucia mniejszości 🤣

Godzinę temu, RappaR napisał:

Rada miasta Minneapolis forsuje projekt zlikwidowania policji i deklaruje, że zebrano już wystarczającą liczbę radnych do odrzucenia ew. weta burmistrza. Ciekawy eksperyment, zważywszy, że w Minneapolis przebywa największe skupisko somalijskich imigrantów w USA

"Noc oczyszczenia" 24/7 :) 

mogliby PPV zrobić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto jeszcze dopisać do listy Rappara wypowiedź producentki serialu Friends, która kaja się za to, że za mało jest tam różnorodności.

 

Cytat

W Irlandii grupa ciemnoskórych bije do nieprzytomności, a następnie dźga nożem białego nastolatka. Marszów w ramach protestu: brak. Dodatkowo lokalni politycy proszą, aby nie publikować nagrań z tego zajścia w mediach społ. z uwagi na szacunek dla ofiary

To chyba ten incydent. Niezawodny Irish Times, który w 2016 roku wprost pisał, że Ameryka wybrała sobie rasistowskiego prezydenta, nie napisał nic o kolorze skóry napastnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pamiętacie odcinek "Hotelu Zacisze", w którym John Cleese jako Basil mówi: "Nie wspominajcie o wojnie!". Jest szansa, że w telewizji już go nie zobaczycie.
BBC podjęło decyzję o usunięciu odcinka z platformy streamingowej. Nie podano żadnego oficjalnego komentarza, ale wiadomo, że sprawa ma związek z ruchem "Black Lives Matter".
W tym właśnie odcinku jeden z bohaterów wyraża zdumienie, że w szpitalu widzi czarnoskórego lekarza. Taki właśnie gag uznano za przejaw rasizmu i dlatego podjęto decyzję o zaprzestaniu udostępniania odcinka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W USA zupełnie nie ogarniają, że ta niby walka z rasizmem odnosi odwrotny skutek do zamierzonego i w zasadzie wzmacnia ruchy skrajnie konserwatywne. Wygrana Trumpa zupełnie nic ich nie nauczyła. 

Zizek w tym filmiku trafił w sedno - warto posłuchać, bo on krytykuje poprawność polityczną z innego punktu widzenia niż ruchy skrajnie prawicowe oraz proponuje zupełnie inną formę zwalczania rasizmu niż ruchy lewicowe. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Mrtio napisał:

 

A my nadal miejmy kompleksy i podchodźmy do wszystkiego, co z "lepszego świata" jako prawda objawiona. Nieraz sam się łapię na tym, że mówię "na Zachodzie to taki polityk/muzyk/sportowiec/ktokolwiek za ten czyn byłby skończony, a u nas nie ma żadnych konsekwencji", ale szczerze wolę już to niż być uznawany za rasistę, bo nie All, ale Black.

Paradoksalnie to takie wygięcie wajchy w takie ekstremum jak teraz spowoduje długofalowo wzrost rasizmu, bo większość (póki co) jest uciskana przez mniejszość. Więc ten biały tłum też będzie miał dosyć już niedługo. No, ale to ich problem. Pozwolili sobie na zbyt wiele i teraz płacą tego cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Artlan napisał:

W USA zupełnie nie ogarniają, że ta niby walka z rasizmem odnosi odwrotny skutek do zamierzonego i w zasadzie wzmacnia ruchy skrajnie konserwatywne. Wygrana Trumpa zupełnie nic ich nie nauczyła. 

ja widze to szerzej jako pewien sposob myslenia calego liberalnego swiata ( Polska nie jest tu wyjatkiem) wobec nie tylko rasizmu ale i ksenofobii czy homofobii. 

szczegolnie bulwersuje sprawa tego pilkarza, kataia. w koncu to chodzilo o wypowiedz jego zony. kary za to co zrobil czlonek rodziny to jednak cechy wylacznie totalitaryzmow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Zdzich napisał:

Paradoksalnie to takie wygięcie wajchy w takie ekstremum jak teraz spowoduje długofalowo wzrost rasizmu, bo większość (póki co) jest uciskana przez mniejszość. Więc ten biały tłum też będzie miał dosyć już niedługo. No, ale to ich problem. Pozwolili sobie na zbyt wiele i teraz płacą tego cenę.

Przeciez tam organizatorom nie chodzi o zadne likwidowanie rasizmu. 

W skrocie - krzyknij sobie murzyniaku 10 razy BLM a na koniec oddej glos na Bidena i wracaj do getta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, fluber napisał:

ja widze to szerzej jako pewien sposob myslenia calego liberalnego swiata ( Polska nie jest tu wyjatkiem) wobec nie tylko rasizmu ale i ksenofobii czy homofobii. 

szczegolnie bulwersuje sprawa tego pilkarza, kataia. w koncu to chodzilo o wypowiedz jego zony. kary za to co zrobil czlonek rodziny to jednak cechy wylacznie totalitaryzmow.

Na twoim miejscu akurat tego bym się specjalnie nie czepiał. W końcu wiadomo gdzie są największe spece od szukania dziadków w Wehrmachcie i wujków w SB. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.