Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, ely3 napisał:

Jeśli dla ciebie nakaz zdjęcia burek jest tożsamy z masowymi mordami jakie prowadziło SS to naprawdę ręce opadają. To są kompletnie nieporównywalne tematy.

Tyle razy proszę zebyś patrzył z punktu widzenia talibów a Ty uparcie z punktu widzenia "wolnosci i demokracji".  U nas jak żona zdradza to mąz moze jej skoczyć, u talibów okrutna kara śmierci. Sa róznice w postrzeganiu rzeczywistosc przez nich i przez nas i to  co dla nas jest czymś drobnym dla nich jest "dziełem szatana".

35 minut temu, ely3 napisał:

Talibowie mają porozumienie z USA o nieatakowany ich.

No maja, i cały czas mnie to szokuje ze po dwudziestu latach walk na śmierć i życie tacy raczej dośc porywczy ludzie a nie ułożeni dyplomaci są w stanie z kimś zawrzec pokój. U nas AK miało problem zeby dogadywać się z zsrr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, darkonza napisał:

Tyle razy proszę zebyś patrzył z punktu widzenia talibów

myślę, że się nie doprosisz, bo człowiek kształtuje się do dwudziestegoktóregoś roku życia i potem bardzo trudno się zmienić, więc też spojrzeć na świat z innej perspektywy. wymagałoby to bowiem zawieszenia własnego systemu wartości, który przecież uważa się za jedyny słuszny skoro podług niego się żyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Koelner napisał:

Ciężko się dogadać z kimś z kim ramię w ramie odbijasz miasto a następnie umawiając się pokojowo w danym miejscu jesteś otoczony i wywożony na Sybir . 

Wujas dogadał się pokojowo i dyrektorem został, wiec dało się wbrew legendom. Tylko pewnie trzeba było sie naprawde dogadać, a nie ze dalej robic to samo co przed dogadaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Kołczu33 napisał:

AK nigdy nie było dogadane z ZSRR, ideologicznie to były dwa bieguny.

Tak

2 godziny temu, darkonza napisał:

Wujas dogadał się pokojowo i dyrektorem został, wiec dało się wbrew legendom. Tylko pewnie trzeba było sie naprawde dogadać, a nie ze dalej robic to samo co przed dogadaniem

Wystawiając dupę można się dogadać ale nie każdy ma do tego charakter .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, darkonza napisał:

 

No maja, i cały czas mnie to szokuje ze po dwudziestu latach walk na śmierć i życie tacy raczej dośc porywczy ludzie a nie ułożeni dyplomaci są w stanie z kimś zawrzec pokój. U nas AK miało problem zeby dogadywać się z zsrr.

Czemu Cię to szokuje? Taka była cena tego żeby te szatany się w ogóle zgodziły wynieść więc czemu talibowie mają to zignorować i zrobić tak żeby szatany wróciły? 

Brytyjczycy nie lepsi niż Amerykanie:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, fluber napisał:

Myślisz że stany są już tak słabe że to odpuszcza? 

Myślę, że jak zwykle, zrobią tak jak im będzie pasowało. Logiczne, że podpucha na talibanów.

25 minut temu, Koelner napisał:

Tak

Wystawiając dupę można się dogadać ale nie każdy ma do tego charakter .

A tam charakter, zobacz ile lat się Lopez dogaduje, Rihanna, czy ta młoda Kardaszianka.

Ogólnie, jak zaczęli płacić za posty (od ilości obserwujących) to każda szpryca przed geriatrią, ma grubsze portfolio własnej d....y, niż Ty wszystkich kadrów od urodzenia. Ja zresztą też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, starYfaN napisał:

Myślę, że jak zwykle, zrobią tak jak im będzie pasowało. Logiczne, że podpucha na talibanów.

A tam charakter, zobacz ile lat się Lopez dogaduje, Rihanna, czy ta młoda Kardaszianka.

Ogólnie, jak zaczęli płacić za posty (od ilości obserwujących) to każda szpryca przed geriatrią, ma grubsze portfolio własnej d....y, niż Ty wszystkich kadrów od urodzenia. Ja zresztą też.

Może przeceniasz swoją dupę 🤷🏼‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, darkonza napisał:

Wygląda ze logicznym posunięciem jest teraz zrobić z talibów sojuszników i wspierać ich w walce z Państwem Islamskim

Chyba za późno. Pentagon właśnie podał że talibowie uwolnili wszystkich aresztowanych członków państwa Islamskiego w afganistanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Koelner napisał:

Bał się porównania do NKWD :)

Właśnie to miałem napisać 

SS przy NKWD to byli grzeczni chłopcy i potwierdzają to wypowiedzi osób z tamtego pokolenia 

Ale czołowy komuch zaraz wróci z tekstem że przecież to komuniści wprowadzili nauczanie obowiązkowe i tak naprawdę to byli i są super 

Wyczekuję dnia, kiedy zdelegalizuje wreszcie wszystkie partie komunistyczne, a ludzi o takich poglądach będą karać wysokimi grzywnami za reklamowanie zbrodniczego systemu 

 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, josephnba napisał:

 

SS przy NKWD to byli grzeczni chłopcy i potwierdzają to wypowiedzi osób z tamtego pokolenia 

 

 

Takich rzeczy nie można porównywać.

Myślę, że gwałcona matka 3 dzieci z Woli, które zostały zabite na jej oczach byłaby innego zdania.

Edytowane przez Kołczu33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, darkonza napisał:

Tyle razy proszę zebyś patrzył z punktu widzenia talibów a Ty uparcie z punktu widzenia "wolnosci i demokracji".  U nas jak żona zdradza to mąz moze jej skoczyć, u talibów okrutna kara śmierci. Sa róznice w postrzeganiu rzeczywistosc przez nich i przez nas i to  co dla nas jest czymś drobnym dla nich jest "dziełem szatana".

Przecież cały czas chodzi o to ,ze to co uważasz za punkt widzenia talibów jest tylko i wyłącznie Twoim punktem widzenia ewentualnie Twoim założenie ,że wiesz jak talibowie myślą. Talibowie nie traktują USA jako wrogów śmiertelnych a już tym bardziej nie traktują ich jak Polacy SS po wojnie.  To ,że oni żyją wg szariatu to jest norma w Afganistanie. Talibowie to raczej czują pogardę dla USA, UK i całej zgnilizny Zachodu czy Wschodu. Ale oni bardziej nienawidzą Afgańczyków którzy sprzeciwili sie prawom szariatu... Co innego ISIS. Ale talibom jest dość daleko do ISIS . Dla ISIS to nawet Arabia Saudyjska była zbyt postępowa

Talibowie to tak naprawdę Pasztuni , którzy od lat żyja w ten sposób i przed wojną 20 lat temu nie atakowali Zachodu. Ich problem polegał na tym ,że uznawali Al - Kaide za braci w wierze i pozwalali im zyć na terytorium kraju... Ale w Zamachach nie uczestniczyli nawet. Zobacz jak mało Afgańczyków było w szeregach Al-Kaidy

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kołczu33 napisał:

Takich rzeczy nie można porównywać.

Myślę, że gwałcona matka 3 dzieci z Woli, które zostały zabite na jej oczach byłaby innego zdania.

Oczywiście że ta matka nikogo gorszego nie wskaże, ale ja pisałem o ludziach, nich AKowcach, którzy przeżyli piekło gestapo i NKWD. Oni mają realne porównanie i są najbardziej wiarygodni w ocenie.

Mam w domu ciekawą książkę gdzie jeden z bohaterów wymienia listę tortur jakim poddano go na przesłuchaniach UB/nkwd 

generalnie to

Jebać ruskich i każdego kto gloryfikuje/zaprzecza zbrodniom  komunizmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ely3 napisał:

Przecież cały czas chodzi o to ,ze to co uważasz za punkt widzenia talibów jest tylko i wyłącznie Twoim punktem widzenia ewentualnie Twoim założenie ,że wiesz jak talibowie myślą

Pewnie ze nie wiem dokładnie jak myślą, wiem ze inaczej niż my i wiem ze USA jest dla nich wrogiem nie tylko dlatego ze ich zabija, ale też dlatego ze jest w ich rozumieniu zepsute, plugawe itp. Powtarzam się ale dziwi mnie ze potrafią zapanować nad tymi różnicami, nad skalą krzywd które w ich rozumieniu od USA otrzymali. Zresztą te ciągłe oczekiwanie mediów aż pokażą swoją "prawdziwą twarz" i w końcu zaczną ucinać głowy czy tam masowo mordować wynika też z tego niedowierzania ze taki wróg nagle moze sie z nami układać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, darkonza napisał:

Pewnie ze nie wiem dokładnie jak myślą, wiem ze inaczej niż my i wiem ze USA jest dla nich wrogiem nie tylko dlatego ze ich zabija, ale też dlatego ze jest w ich rozumieniu zepsute, plugawe itp. Powtarzam się ale dziwi mnie ze potrafią zapanować nad tymi różnicami, nad skalą krzywd które w ich rozumieniu od USA otrzymali. Zresztą te ciągłe oczekiwanie mediów aż pokażą swoją "prawdziwą twarz" i w końcu zaczną ucinać głowy czy tam masowo mordować wynika też z tego niedowierzania ze taki wróg nagle moze sie z nami układać.

USA nie jest dla nich wrogiem poza okresem wojny. Talibowie nigdy nie atakowali Zachodu zanim Zachód nie zaatakował ich. Oni gardzą naszymi zasadmi i mają poczucie wyższości moralnej ale nie traktują zachodu jak wroga ani nie czuja nienawiścią. Oni co najwyżej gardzą naszym poglądami

Talibowie prędzej nienawidzą muzułmanów, którzy odstępują od radykalnej wizji świata. Pokaż mi jakie zamachy przed 2000 były finansowane przez talibów? Talibowie toczyli wojnę partyzancką ale to była dla nich wojna o odzyskanie władzy a nie wojna religijna.

Powtarzam ci kolejny raz mylisz ISIS czy al-Kaide z talibami... Ci pierwsi rzeczywiście nienawidzą kraje zachodnie i stoją za zamachami. Ci drudzy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.