Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, starYfaN napisał:

Tak wygląda sytuacja jak ktoś miał mieć złotą rączkę, a ma złotego ........

Promowanie dzietności jest przereklamowane.

większość luda nie powinna sie rozmnażać ... sam jestem pewnie daleki od ideału ojca i czasem corcia mnie wyprowadza z równowagi, ale staram sie chociaż bez zbednej napinki zebysmy razem spedzali fajnie czas, no i nigdy bym nie robil z siebie cierpietnika ze czasami przyjdzie nam spedzić caly dzień, ba nawet cały tydzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 godzin temu, Artlan napisał:

W sumie to jestem w stanie sobie wyobrazić, że e-papierosy wyprą niemal całkowicie analogi (niekoniecznie na skutek zakazów). Z mięsem będzie nieco gorzej, ale ograniczenie spożycia jest raczej pewne.

https://www.money.pl/gospodarka/przecietne-wynagrodzenie-polakow-w-gore-ale-jest-problem-inflacja-zjada-nam-pensje-6606299099105952a.html%3famp=1 spoko , ceny spowodują , że nie będą potrzebne zakazy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MMM2121 napisał:

Oby inne kraje poszły tym kierunkiem, chociaż niestety szanse na to są nie duże. 

Już widzę wprowadzenie tego typu zakazu w Polsce. Na sam początek przepisy byłyby tak wadliwe, że ludzie i tak paliliby co by chcieli. Następnie po uszczelnieniu trzeba by kombinować z wyrobami papierosopodobnymi, fajkami itp. Później rozkwitł by biznes z papierosami kolekcjonerskimi. Kolejne uszczelnienie przepisów uruchomiło by gigantyczny przemyt fajek z Rosji. Następnie zmieniłby się, rząd który  jako kiełbasę wyborczą rzuciłby walkę z mafią przemycającą papierosy i po szybkim uznaniu niekonstytucyjności przepisów wszystko wróciło by do punktu wyjścia. 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jack napisał:

Już widzę wprowadzenie tego typu zakazu w Polsce. Na sam początek przepisy byłyby tak wadliwe, że ludzie i tak paliliby co by chcieli. Następnie po uszczelnieniu trzeba by kombinować z wyrobami papierosopodobnymi, fajkami itp. Później rozkwitł by biznes z papierosami kolekcjonerskimi. Kolejne uszczelnienie przepisów uruchomiło by gigantyczny przemyt fajek z Rosji. Następnie zmieniłby się, rząd który  jako kiełbasę wyborczą rzuciłby walkę z mafią przemycającą papierosy i po szybkim uznaniu niekonstytucyjności przepisów wszystko wróciło by do punktu wyjścia. 🙂 

i jakby prezydentowi Dudzie zachciało się znowu jarać to zakaz zostałby uchylony ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Koelner napisał:

i jakby prezydentowi Dudzie zachciało się znowu jarać to zakaz zostałby uchylony ;) 

Nie no władza jarała by sobie cały czas do woli amerykańskie papieroski z rezerw strategicznych. A kolesie i krewni za bezcen skupowali by upadające plantacje tytoniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Koelner napisał:

Wrzucasz link do artykułu, że nominalne zarobki wzrosły 8 rok z rzędu, a komentujesz jakby artykuł dotyczył czegoś dokładnie przeciwnego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, fluber napisał:

Wrzucasz link do artykułu, że nominalne zarobki wzrosły 8 rok z rzędu, a komentujesz jakby artykuł dotyczył czegoś dokładnie przeciwnego:)

coś drożeje coś tanieje względem pensji - mój przekaz był taki , że wystarczy regulować ceny i problem sam zniknie , sam rzuciłem papierosy z powodów zdrowotnych ale ten aspekt ekonomiczny w tym pomógł 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, lorak napisał:

też. do tego oszczędność na emeryturach i leczeniu starszych palaczy, bo część z nich umiera wcześniej.

Podeslesz jakiś link do tego? Bo ja zazwyczaj widywalem info, ze gospodarska raczej traci ogólnie na szlugach, bo ludzie, którzy mogliby pracowac i wpływać na gospodarkę, No niestety umierają. 
 

poza tym, gdyby ludzie nie palili, a nie wiem, znaleźli sobie inna rozrywkę w stylu rzucie gumy, to przecież cześć szekli, by wracała do państwa z podatków na te produkty. 

plus traumy i tragedie rodzinne związane z rakiem ojca/matki/syna/córki są ciężko policzalne, ale raczej nie maja pozytywnego wpływu na społeczeństwo :) 

Edytowane przez MMM2121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, MMM2121 napisał:

Podeslesz jakiś link do tego?

https://edition.cnn.com/2001/BUSINESS/07/16/czech.morris/ (na początku jest link do samego dokumentu).

22 minuty temu, MMM2121 napisał:

poza tym, gdyby ludzie nie palili, a nie wiem, znaleźli sobie inna rozrywkę w stylu rzucie gumy, to przecież cześć szekli, by wracała do państwa z podatków na te produkty. 

tak, ale nie byłoby oszczędności z powodu przedwczesnych śmierci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.