Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Zdzich napisał:

Skoro Czarnoskórzy udowadniają swoimi ostatnimi zachowaniami, że

Chciałem przestać czytać od razu ale niestety doczytałem do końca. Nigdy nie czytałem czegoś tak rasistowskiego.  Traktowanie wszystkich czarnoskórych jako jedność, porównywanie do zwierząt, proponowanie powrotu segregacji. Serio? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jack napisał:

Chciałem przestać czytać od razu ale niestety doczytałem do końca. Nigdy nie czytałem czegoś tak rasistowskiego.  Traktowanie wszystkich czarnoskórych jako jedność, porównywanie do zwierząt, proponowanie powrotu segregacji. Serio? 

Jak nazwać kogoś, kto właściciela sklepu broniącego swojego dobytku katuje do nieprzytomności? Protestującym? Zwierzę. Bestialskie zwierzę. Traktowanie jako jedność? Nie. Ci, którzy są pokojowymi protestantami nastawionymi na dialog są w porządku. Można i należy z nimi współpracować. Pisałem o tym. Hordy atakujące sklepy, ludzi i policję (niezależnie od koloru skóry) powinny być właśnie poddane "segregacji" - napiętnowaniu i izolacji. Jeżeli ktoś nie umie dostosować się do społeczeństwa, to nie ma dla niego miejsca. Każdy może mieć swoje poglądy, swoje przemyślenia, może walczyć o swoje prawa. I ja to popieram i akceptuję. Ale niewpasowanie się w społeczeństwo to łamanie prawa, czy agresja. Dla takich jednostek nie ma miejsca w społeczeństwie. A nie jest moją winą, że cała masa Czarnoskórych teraz "wyżywa się" za swoje niesprawiedliwości w bydlęcy sposób. Życie jest niesprawiedliwe. Ale to, że los dał komuś mniej niż synowi prezesa Spółki Skarbu Państwa to nie powód by mógł demolować Orlen i katować właściciela stacji. Problem, który teraz odbywa się w USA nie jest w ogóle rasistowski. Podstawy też nie są rasistowskie. Po prostu ktoś postanawia wykorzystać okazję, by się wyżywać za swoje marne życie. Ja tego nigdy nie zaakceptuję i będę to nazywał po imieniu - zwierzęce zachowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jack napisał:

Przeczytaj jeszcze raz pierwszy fragment swojego poprzedniego posta i zastanów się o kim tam piszesz. Nie o niszczących sklepy itd ale o czarnoskórych ogólnie, wszystkich. A to już jest nieźle gówno. 

Cała masa Czarnoskórych ludzi, którzy mają rozpoznawalność, osiągnęli sukces i powinni być wzorem dla całych pokoleń (choćby ten kretyn Kaepernick) czy nawet ta pisarka, o której ktoś dał link, to zamiast dążyć do kompromisu to podburzają ludzi zamieszczając komentarze, że te plądrowania Czarnoskórych są spoko, bo zawsze przy czymś takim się coś niszczy. A cała masa Czarnoskórej populacji tego słucha i popiera. Więc jest jakaś spora część odpowiedzialna za zwierzęce zachowania, a potem jest cała masa Czarnoskórych, która daje na to jawne przyzwolenie. Więc tak - ogólnie Czarnoskórzy nie zdają egzaminu. Nie szukają rozwiązania, a eskalują. Co z tego, że to nie oni demolują i katują, jak na to pozwalają i akceptują? Więc skoro większość Czarnoskórych nie zdaje egzaminu to użyłem skrótu myślowego. Teraz go precyzuję po raz kolejny i ostatni - ci którzy się tak zachowują albo to akceptują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast wrzeszczec na rasizm, czarnoskorzy mogliby sie zastanowic ile zawdzieczaja bialym bo naprawde jak sie porowna poziom zycia przecietnego czarnoskorego w stanach a przecietnego czarnoskorego w krajach z ktorych przywozono afroamerykanow to moze okazac sie ze tam gdzie sa biali, czarnoskorym zyje sie o wiele lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Cardi napisał:

Post od @Vice-kontorezerwowe, wypowiada się czarnoskóry konserwatysta jak to rasizm w USA to bullshit,  większość z 11 postów później dalej traktuje o rasizmie w USA, nikt się nie odniósł do filmiku :) Żaden z 11 postów białych(chyba?:D) Polaków nie podjął dyskusji, tylko dalej ci biali Polacy ciągną temat rasizmu w USA, który czarny Amerykanin zanegował.

 

Takie piękne to forum.

Kilkaset czarnych z NBA( mówimy na forum NBA) twierdzi, że rasizm istnieje. Coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2020 o 22:03, RappaR napisał:

Tytuł: More NBA Players—Including Michael Jordan And Lebron James—Speak Out Loudly Against Police Brutality

 

 

6 cytowanych osób, dwie mówią o rasizmie - Jabbar i "czarnoskóry" komisarz ligi. 

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Cardi napisał:

Tytuł: More NBA Players—Including Michael Jordan And Lebron James—Speak Out Loudly Against Police Brutality

image.png.544dfa5e33d34f6c35207a120efb9cf9.png

 

6 cytowanych osób, dwie mówią o rasizmie - Jabbar i "czarnoskóry" komisarz ligi. 

https://www.nba.com/article/2020/05/31/nba-teams-respond-tragic-death-george-floyd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kucio napisał:

Zdzich i Vice przeszli samych siebie,  to jest ten moment w którym dalsza dyskusja nie ma sensu. O ile są tutaj osoby z którymi można taki dialog nawiązać- mimo, że inaczej postrzegają pewne sprawy, tak to, to jest moment w którym odkrywam, że poniżej dna są dalsze poziomy kretynizmu. 

Fajnie. Coś jeszcze?😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, january napisał:

Ale nie współczuję za bardzo białym w USA, pot niewolników to jedno, ale całą swą króciutką historię opierają tak naprawdę na wymordowaniu Indian, bicia słabszych Meksykan czy Konfederatów etc. Więc trudno, będą niewolnikami za jakieś 100-200 lat zapewne.

zacznijmy od tego, że ci oryginalni biali w USA to większości były męty z EUR :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kucio napisał:

Nie jestem w stanie uwierzyć co tu czytam. W sensie dzięki temu co tu czytam to tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że te zamieszki są uzasadnione, bo jakbym od pokoleń żył wśród takich opinii i twierdzeń to tez bym pękł. 

te opinie tutaj sa przeciez skutkiem tych zamieszek a nie przyczyna.

i zauwaz ze takie opinie jakie tu prezentujemy sa w usa praktycznie zabronione wiec raczej nie sa regularnie slyszane przez czarnoskorych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz @kucio jak sie patrzy na przyklad chociazby obamy, czy rice to w tej chwili w usa przy odpowiedniej determinacji i checi czarnoskorzy moga osiagnac naprawde baaaardzo wiele. maja najlepsze szanse w historii tak naprawde. 

takie akcje jak z floydem to w tej chwili absolutny margines. eskalacja agresji jest zupelnie nieproporcjonalna do skali wyrzadzonych krzywd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

i w usa przy odpowiedniej determinacji i checi czarnoskorzy moga osiagnac naprawde baaaardzo wiele. maja najlepsze szanse w historii tak naprawde. 

https://nowyobywatel.pl/2018/05/16/elegia-dla-czarnej-ameryki/?fbclid=IwAR1rnuUtcPXddtol8z-BSJV6N6DmFfq8jMOgGwJemy8CLiY24zGY0zyTRTU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... Jestem kretynem, bo nie będę płakał jak Kucio, że to lata niesprawiedliwości.... Ile Ty masz lat chłopaku? Życie w ogóle nie jest sprawiedliwe. Pierwszy raz się o tym przekonujesz? Ktoś urodził się w rodzinie bogaczy, a ktoś inny w patologii. Ktoś ma 190 cm i ciało adonisa, a inny 165 i krzywe nogi. I co? Ten drugi ma zacząć płakać, że laski na niego nie lecą, bo jest brzydki, a ten pierwszy co tydzień ma inną? Że Polak urodzony w porządnej rodzinie ma o wiele większe szanse na sukces niż z wielodzietnej rodziny na Podkarpaciu? Wszędzie i we wszystkim jest niesprawiedliwość. W tym wypadku nie widzę specjalnie wielkiej niesprawiedliwości względem Czarnoskórych. Problemem jest jak w Ameryce zaczyna się wynaturzenia rozgrzeszać "niesprawiedliwością". I oczywiście, że będę mieli ciężej Czarnoskórzy z getta. Tak samo jak łatwiej w kosza mają synowie O'Neala, Wade'a czy LeBrona - mieli farta i się urodzili w takiej rodzinie. Chwała im za to. Ale gdyby nie znani ojcowie to mieliby o wiele ciężej. Syn jakiegoś Johna Doe z podobnymi skillsami będzie miał ciężej. Tak samo syn bogatego Polaka ma łatwiej niż biednego. Syn potentata w Chinach ma łatwiej niż chłopak z rozbitej, rolniczej rodziny. I co z tego? Tak było, jest i będzie. Na całym świecie w cywilizowanych krajach (także w Polsce i w USA) są programy, które mają pomóc najzdolniejszym wydostać się z ciężkich początków. Ale wszystkim świata się nie zbawi. Zawsze ktoś będzie miał lepiej, a ktoś gorzej. Tylko trzeba zaakceptować to, że nie jesteśmy pępkami świata. Czarnoskórzy obecnie zachowują się jakby oni wszyscy mogli cuda zdziałać i świat odmienić, tylko ci parszywi biali ludzie odbierają im te możliwości... A ile jest biednych białych ludzi w USA? Ogrom? No właśnie. To nie jest problem rasizmu. To jest problem, że Czarnoskórzy grają kartą "rasizm" przy każdej możliwej okazji. I pobłażanie takim zachowaniom prowadzi do tego, że idą coraz dalej. Dostają programy, dostają pomoc. Co im można jeszcze dać? Karabiny i czołgi czy kartę "wychodzisz z więzienia" za plądrowanie i bicie ludzi? Dlatego jak ktoś chce się rozczulać piękną historią i wzdychać do tego, że to lata niesprawiedliwości to spoko. Jego naiwna sprawa. Ale żyjemy tu i teraz. W cywilizowanym świecie. I niezależnie od tego jakie masz życie to nie masz prawa niszczyć czyjejś własności, czyjegoś dorobku życia czy po prostu katować ludzi. A takie mówienie, że historia, że niewolnictwo... to jak przy wielu seryjnych mordercach (także w USA) obrona podnosi, że ojciec bił matkę, ktoś kogoś zamordował na jego oczach jak był mały i takie tam "powody", którego go ukształtowały na psychopatę, a jednak dostają Karę Śmierci. No i słusznie. Środowisko czy ciężki start nie mogą być usprawiedliwieniem dla zbydlęcenia. To jest moje zdanie. Więc faktycznie - nie ma miejscu na dyskusję. Bo ja zdania nie zmienię. Tak jak i Ty. Może jak trochę przeżyjesz w życiu to przekonasz się, że nigdy nic nie jest sprawiedliwe i to tylko Twoja sprawa jak sobie z tym poradzisz - albo upadniesz i będziesz miał wymówkę albo zaczniesz walczyć o to, by boś było lepszego. Ja wybieram drugą opcję. Taką, która też napędzała Amerykę przez pokolenia - american dream to było właśnie to - bierz sprawy w swoje ręce i zapieprzaj, by jutro słońce odrobinę mocniej świeciło w Twoim życiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, kucio napisał:

Colin Powell za to jest dobrym przykładem, że można uciec z bagna.

 

Bycie dzieckiem średniej klasy to już ucieczka z bagna :)

 


Ale w sumie w polskiej polityce też mamy patologie. Tusk - jedyny samodzielny sukces. Praktycznie cała reszta to dzieci różnego rodzaju śmietanek towarzyszkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.