Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Sebastian napisał:

o tak jak Ukraińcy.

Nie do końca tak jest bo jednak jak Rosjanie zaliczyli wtopy pod Vuhledarem to Ukraina codziennie wrzucała nowy film z nieudanego ataku a i tak podawali dzienne straty na poziomie 15-20 pojazdów.

Rosjanie podają straty na poziomie 400 -500 pojazdów w 5 dni a są w stanie pokazać jeden fatalny atak gdzie Ukraina straciła ok 10 Bradleyi i  do tego jeden atak gdzie padły 3-4 Maxx[rp <MARP tylko ,ze tam akurat Ukaina za cene tych 3-4 pojazdów dotarła tam gdzie chciała i przełamała linię ROsjan

Jest róznica między pisaniem o niszczeniu 100 pojazdów dziennie i potrafi się pokazać ok 30 łącznie uszkodzonych łącznie za 5 dni walk ( bo już na przykład są dowody na odratowanie niektórych pojazdów) a tym ,że Ukraina rzeżbiła do bólu swój sukces w obronie Vuhledaru ale nie multiplkowała strat Rosjan do astronimicznych poziomów

Na razie to Ukraina powoli zmęczyła Rosjan na tym odcinku ale jak wspomniałem prawdziwa linia obrony z żebami smoka, transzejami  wypełnionymi minami morskimi itp jest jakieś 10-15 km bardzeij na południe. Fajnie ,że Ukraina zdobywa teren ale do sukcesu jest daleko . Bardzo daleko i co wazniejsze oni jak na razie atakują tam gdzie wszyscy zakładali i gdzie Rosja ma najbardziej rozbudowane linie obronne.

 

@Gregorius

Właśnie Ukraińskie ministerstwo podało ,że wyzwoli Makariwkę która jest po drugiej stronie Blahodatne. Jeśli się nie pomylili to oznacza ,że Ukraina robi mocny atak wzdłuż rzeki. Są tez informacje z różnych źródeł ,że Ukraińcy weszli do Urożajne i walki sie tocza w środku wsi. Do tego opanowali najważniejsze wzgórza w rejonie rzeki więc ciekaw jestem jak Długo Rosjanie będa utrzymywali pozycje wokół Rivnopilu bo powoli sa odcinane od zaplecza.

 

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło jest wrócić do odświeżania Twittera i śledzenia kolejnych informacji o odbitych przez Ukraińców wioskach. Nawet jeśli póki co są to jedynie drobne, niewiele wnoszące zdobycze, to trochę czasu zdążyło już upłynąć od momentu, w którym to Ukraińcy mieli inicjatywę. W ogóle zauważyłem, że ukraińska blokada informacyjna jest niezwykle skuteczna, ale tylko wtedy, kiedy armii ukraińskiej na froncie średnio się powodzi. Kiedy tylko pojawiają się pierwsze sukcesy, to jakimś magicznym sposobem informacje trafiają do tych, którzy później puszczają je w obieg na Twitterze. Mam wrażenie, że poprzednim razem było podobnie :)

Samej ofensywy póki co nie mam zamiaru szerzej komentować, bo nie wyklarował się nawet jej główny cel, natomiast mogę napisać od siebie, że smutno się patrzy na porozbijane Leosie. Niby i tak było to kwestią czasu, ale do zdjęć zniszczonej poradzieckiej techniki człowiek zdążył już przywyknąć, a taki opuszczony 2A6... Ech, pozostaje mieć nadzieję, że ten sprzęt przynajmniej uratował komuś życie i umożliwił bezpieczną ewakuację, bo w sumie do tego został stworzony.

Przy okazji witam ponownie w temacie - @ely3, @Gregorius. Chwilę mnie tu nie było, ale mam nadzieję, że w najbliższych tygodniach zagości tutaj vibe podobny do tego, który towarzyszył nam przy okazji ofensywy w obwodzie charkowskim. Tego sobie i Wam życzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Hoolifan napisał:

Miło jest wrócić do odświeżania Twittera i śledzenia kolejnych informacji o odbitych przez Ukraińców wioskach. Nawet jeśli póki co są to jedynie drobne, niewiele wnoszące zdobycze, to trochę czasu zdążyło już upłynąć od momentu, w którym to Ukraińcy mieli inicjatywę. W ogóle zauważyłem, że ukraińska blokada informacyjna jest niezwykle skuteczna, ale tylko wtedy, kiedy armii ukraińskiej na froncie średnio się powodzi. Kiedy tylko pojawiają się pierwsze sukcesy, to jakimś magicznym sposobem informacje trafiają do tych, którzy później puszczają je w obieg na Twitterze. Mam wrażenie, że poprzednim razem było podobnie

Moim zdaniem nie do końca. Blokada powoduje ze nie widzimy samych walk i filmów z aktualnych pozycji. Natomiast zarówno wtedy jak i teraz widzimy filmy z wyzwalania miast (najczęściej z minimum 24h opóźnieniem). Dodatkowo mam wrażenie że blokada nie dotyczy wszystkich regionów ,a filmy i miejsca skąd są puszczane mogą byc elementem większej gry. Natomiast masz racje o tyle że UA jak miała gdzieś duże problemy to filmiki z tego nie wypływały. Ogólnie moje wrażenie jest takie że jak są filmy znaczy że zajmują i zabezpieczają jakieś miejsca. Ich brak oznacza albo duże problemy albo brak zabezpieczonych miejscowości. 

8 godzin temu, Hoolifan napisał:

chwilę mnie tu nie było, ale mam nadzieję, że w najbliższych tygodniach zagości tutaj vibe podobny do tego, który towarzyszył nam przy okazji ofensywy w obwodzie charkowskim. Tego sobie i Wam życzę.

:) Zawsze miło będzie komentować w większym towarzystwie. Myślę że niedługo będzie spora ilość odbitych wiosek i to nawet nie ze względu na jakieś przełamania co długość frontu. Zresztą tym razem parokrotnie wiecej czasu zajmuje mi na lokalizacje sukcesów :D Bo wiosek i miasteczek o tych samych nazwach jest od cholery.

Z wiadomości z frontu potwierdzone wyzwolenie Storożewe :

 

Plus minus 10 km od początkowych pozycji.  Wojska UA są już kawałek na południe w okolicach staromłynówki (47.690931595565765, 36.82444446298158)

13 godzin temu, ely3 napisał:

Właśnie Ukraińskie ministerstwo podało ,że wyzwoli Makariwkę która jest po drugiej stronie Blahodatne. Jeśli się nie pomylili to oznacza ,że Ukraina robi mocny atak wzdłuż rzeki. Są tez informacje z różnych źródeł ,że Ukraińcy weszli do Urożajne i walki sie tocza w środku wsi. Do tego opanowali najważniejsze wzgórza w rejonie rzeki więc ciekaw jestem jak Długo Rosjanie będa utrzymywali pozycje wokół Rivnopilu bo powoli sa odcinane od zaplecza.

Wszystko się zaczyna potwierdzać :) 

Edytowane przez Gregorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hoolifan @Gregorius

Tak tylko dla formalności

JAk zwykle cisza wokół i odziały maszerują swobodnie środkiem wsi. To oznacza ,ze Rosjan nie ma na wzgórzach ciągnących się na Zachód od wsi aż do Makariwki. Te wzgórza dominują nad całym rejonem i oddziały rosyjskie stacjonujące pod Rivnopilem są w nieciekawym logistycznym połozeniu a zwłaszcza artyleria które je wspiera.

W nocy Rosjanie na telegramie podawali ,ze Ukraina walczy na obrzeżach Staromyliwki ale to chyba panika z ich strony. Trudno powiedzieć jak to wygląda obecnie

Ukraina wczoraj pokazała wywiad z dowódcą który zdobył Neskuchne i opowiadał jak zaskoczyli Rosjan ,że do ataku poszła sama piechota i ci ściągneli samoloty które nie miały co czego strzelać . Jedna kompania Rosjan odmówiła poddania i choć była okrążona do walczyli do upadłego . przeżył 1 a 60 plus dówódca kompanii do piachu.. Mniej więcej od tygodnia Rosjanie walczą do upadłego jakby znowu mieli rozkaz Stalina - Ani kroku w tył.

8 godzin temu, Hoolifan napisał:

Samej ofensywy póki co nie mam zamiaru szerzej komentować, bo nie wyklarował się nawet jej główny cel, natomiast mogę napisać od siebie, że smutno się patrzy na porozbijane Leosie.

Wczoraj Rosjanie wrzucili film z tego samego rejonu ze znisczonymi Fińskimi Leo do odminowywania. Do tego zniszczony niemiecki czołg do odzyskiwania innych czołgów

Ogólnie to wszystko efekt jednego mega spieprzonego ataku 47 zmechanizowanej. Coś tam strasznie nie poszło z rozpoznaniem. wpakowali się na pole minowe i niestety wyglądało to jak Vuhledar.. Tam prawie cały batalion poszedł się j..... z tym ,ze raczej sam sprzęt a ludzie przetrwali

Hej nie wiem czy uda mi sie tu wkleić coś z telegrama  a zakładam ,ze pewnie nikt nie ma tam konta niemniej spróbuje

https://t.me/m0sc0wcalling/25445

To jest rosysjki wojskowy ,który wrzucił film z walk w wiosce Piatyhatki.. Ogólnie na tym zachodnim skraju nie jest łatwo bo tam Rosjanie siedzą na wysokich wzgórzach i Ukraina musi się przebić.. Dlatego tam nie atakują cięzkim sprzętem bo byłby koilejny Vuhledar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie Ukraina siedzi tam od 4 czerwca co było potwierdzone geolokacyjnie ale Rosjanie byli zaraz za granicą wioski ale teraz chyba naprawdę sie wycofali.

Oczywiscie to zdjęcie mało mówi i mogło być zrobione gdziekolwiek więc to jeszcze mało pewne ale raczej wygląda na to ,że Rosjanie całkowicie wycofują się z tego wysuniętego ząbka wokół Rinvopilu... Teraz ta pozycja jest nie do utrzymania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Reikai napisał:

Gdzieś mi mignelo że Ukraińcy odbili już więcej terenu niż 2 armia świata w calym 2023, prawda to?

też widziałem takie wyliczenia i raczej to jest prawda. W zasadzie wszystkie zdobycze ruskich w 2023 były na dosyć ograniczonym terenie Soledar, Bachmut . A teraz to co UA odbiła nawet jeśli nie jest bardzo głębokie jest na bardzo szerokim odcinku frontu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, julekstep napisał:

e tam

bronienie i bycie miłym dla deltusia to dla niego największa kara

 

taki tam forumowy Urban :) 

antysystemowiec, rucha seksowną żonę, ma bidet, wali w pizde emerytów dorabiających na ochronie, nie nosi maseczki, patriota, pierdoli zasady. nasz bohater 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Koelner napisał:

antysystemowiec, rucha seksowną żonę, ma bidet, wali w pizde emerytów dorabiających na ochronie, nie nosi maseczki, patriota, pierdoli zasady. nasz bohater 

Możesz sobie czytać, przynajmniej masz co robic w życiu. 

Ely3 jako coś pozytywnego wkleja link do filmiku oddziału odwołującego się do zbrodniczej ideologii. Ja wiem, że ukraińskie trolle zrobiły w polskim internecie swoje D-Day, ale Panowie, więcej szacunku do samych siebie. 

Edytowane przez DLT_Braddock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, DLT_Braddock napisał:

Możesz sobie czytać, przynajmniej masz co robic w życiu. 

dokładnie, nadal ciężko uwierzyć jak negatywnym skutkiem ubocznym odkrycia internetu jest działalność planktonu który reprezentujesz w mediach społecznościowych i forach koszykarskich 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ely3

słyszałeś coś o kontrataku ruskich na Makariwke? Ogólnie na ruskicvh kontach (wiekszosci piszą o sukcesach) ale że zawsze tak piszą ,a potem na pierwszej geolokalizacji są odrzuceni o parę km to olałem wiadomość. Ale teraz również Polskie i proukrainskie konta mowią o próbie kontrataku ..który miał skończyć się dla ruskich katastrofa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Koelner napisał:

dokładnie, nadal ciężko uwierzyć jak negatywnym skutkiem ubocznym odkrycia internetu jest działalność planktonu który reprezentujesz w mediach społecznościowych i forach koszykarskich 

Największym zwycięstwem ukraińskiego trollingu w Polsce jest narracja o niepodległościowej walce UPA i wielowiekowych represjach mniejszości ukraińskiej w Rzeczypospolitej i tych bzdetach typu "oni walczo za nas". Ty akurat idealnie się w te szkodzącą Polsce narrację wpisałeś.  Tak więc nie dziwię się, że czarno czerwona szmata nie wywołuje u ciebie żadnych negatywnych emocji. Dobry, potulny piesek co będzie wiernie czekał w kolejce po eliksirek :)

Ja w prymitywną propagandę Pfizera, Rosji i Ukrainy nie wierzę. 

Proste. 

4 godziny temu, the_secret napisał:

Ely chyba cię tu bronił jak lud chciał zbanowania twoich kolejnych kont. Ładnie mu wbiłeś nóż w plecy

Nie idź nigdy za prymitywnym ludem. Skończysz albo z analnym testem na covid albo w pierwszym szeregu motłochu szykującego pogrom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.