Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, starYfaN napisał:

Nie masz bladego pojęcia o retoryce partii, a wypowiadasz się w tonie eksperta z wikipedii.

Nie zawracaj mi du..y, postami bez sensu, w których strzelasz sobie w kolano (albo w inną część ciała).

To jest partia, która legalizuje rozbiór Polski podczas II WS.

Bo pierdolisz głupoty. Środkowe Niemcy to region, do którego odnoszą się słupki podane w tym poście. A że nieuctwo pozwala to zinterpretować tak, a nie inaczej, to nie moja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pablo81 napisał:

Bo pierdolisz głupoty. Środkowe Niemcy to region, do którego odnoszą się słupki podane w tym poście. A że nieuctwo pozwala to zinterpretować tak, a nie inaczej, to nie moja. 

Ja czy Ty?

220px-Deutsches_Reich_(1871-1918)-en.png

To są środkowe Niemcy z retoryki tej partii.

Ogarnąłbyś temat, czytając własne źródło do końca.

Nie masz też bladego pojęcia, o postulatach AfD. 

Doczytaj i nie zawracaj d...y, przed ogarnięciem tematu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, starYfaN napisał:

Ja czy Ty?

220px-Deutsches_Reich_(1871-1918)-en.png

To są środkowe Niemcy z retoryki tej partii.

Ogarnąłbyś temat, czytając własne źródło do końca.

Nie masz też bladego pojęcia, o postulatach AfD. 

Doczytaj i nie zawracaj d...y, przed ogarnięciem tematu. 

Na c*** wrzucasz historyczną mapę jak kobiecina pisze o wynikach sondaży w landach, które wchodzą w skład aktualnych Środkowych Niemiec?

Użyła takiej nazwy, bo tak to się k**** nazywa, a nie dlatego, że uważa Polskę za Niemcy wschodnie. Rozumiesz?

I nie ma nic do tego mapa historyczna, bo w tym poście nie podaje wyników sondaży z Poznania np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pablo81 napisał:

Na c*** wrzucasz historyczną mapę jak kobiecina pisze o wynikach sondaży w landach, które wchodzą w skład aktualnych Środkowych Niemiec?

Użyła takiej nazwy, bo tak to się k**** nazywa, a nie dlatego, że uważa Polskę za Niemcy wschodnie. Rozumiesz?

I nie ma nic do tego mapa historyczna, bo w tym poście nie podaje wyników sondaży z Poznania np.

Jprd.

To nie są posty z nomenklatury geograficznej, przedstawiają stanowisko drugiej siły politycznej w Niemczech.

To nie temat o geografii. To modus operandi 2 siły politycznej w Niemczech, która za II wojnę światową obwinia Polskę i legalizuje pakt Rib-Moł.

Robi to sukcesywnie od lat. Nie od cytowanego postu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, starYfaN napisał:

Jprd.

To nie są posty z nomenklatury geograficznej, przedstawiają stanowisko drugiej siły politycznej w Niemczech.

To nie temat o geografii. To modus operandi 2 siły politycznej w Niemczech, która za II wojnę światową obwinia Polskę i legalizuje pakt Rib-Moł.

Robi to sukcesywnie od lat. Nie od cytowanego postu.

 

Super. Tylko nie o tym piszemy. Przyjąłeś błędna nadinterpretację autora tweeta. Kobieta pisze o środkowych Niemczech, bo tak nazywa się ten region. Natomiast autor tweeta, Beata Szydło i Ty przyjeliscie zalozenie, że skoro te landy dla niej to Środkowe Niemcy, to ziemie zachodnie Polski muszą być landami wschodnimi. Co jest oczywiście błędem.

Nie kłócę sie, że AfD jest populistyczną partia niebezpieczna tak samo dla Polski, jak i dla samych Niemiec oraz Europy, bo tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pablo81 napisał:

Super. Tylko nie o tym piszemy. Przyjąłeś błędna nadinterpretację autora tweeta.

Piszemy dokładnie o tym. 

Partia AfD legalizuje pakt R-M. Sygnalizuje też, że pakt był spowodowany destabilizowaniem europy przez II RP.

A kobieta dokładnie wie o czym pisze, ponieważ jest to zgodnie z retoryką partii.

Notabene, dzięki tej retoryce, są 2 siłą w Niemczech.

A post odnosił się do nastrojów we wschodnich Niemczech, gdzie AfD jest na 1 miejscu.

Mam nadzieję, że wszystko stało się jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, starYfaN napisał:

Piszemy dokładnie o tym. 

Partia AfD legalizuje pakt R-M. Sygnalizuje też, że pakt był spowodowany destabilizowaniem europy przez II RP.

A kobieta dokładnie wie o czym pisze, ponieważ jest to zgodnie z retoryką partii.

Notabene, dzięki tej retoryce, są 2 siłą w Niemczech.

A post odnosił się do nastrojów we wschodnich Niemczech, gdzie AfD jest na 1 miejscu.

Mam nadzieję, że wszystko stało się jasne.

Akurat miałem ich biuro wyborcze i zawsze swoje postulaty mieli wywieszone w witrynach, i zarówno tam jak i w broszurach informacyjnych, które wrzucali do skrzynek nie był ten postulat zawarty. Zdobyli popularność dzięki polityce antyimigracyjnej, antyekologicznej i antyUE.

Może mają taki postulat, ale go nie promują i nie dzięki niemu są #2.

Wypisz wymaluj polska Konfederacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Reikai napisał:

 twoim zrodlem jest oczywiscie ten twitterowicz prorosyjski :) Jak to mowil Max Kolonko, unbelievable.

https://twitter.com/djuric_zlatko

tutaj sa dwie rzeczy - liczby ktore ten prorosyjski typ podaje (?) i retoryka, ze wsparcie dla Ukrainy przy niepowodzeniu (=brak gigantycznego sukcesu) spadnie drastycznie, kto wie, czy nie bedzie poczatkiem zakonczenia konfliktu (=brak wsparcia sprzetu od US i domino ktore to wywola, parcie zachodu do "smierdzacej" ugody)?

liczby mozna sobie wsadzic w dupe generalnie, ale postepy, albo ich brak za kilka miesiecy beda w miare oczywiste. obecne gadanie politykow o "niepodwarzalnym" i "niegasnacym" poparciu sa tyle warte ile sa warte dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pablo81 napisał:

@Pablo81

WYdaję mnie się wg Twojego linku że Central Germany czy Mitteldeutchland to region obejmujący Saxonię, Turyngię i Saxonię Anhalt. 

Tymczasem w tabelce z wynikami sondażu wyborczego wg mnie kluczową frazą, która może rozstrzygnąć Wasz spór jest  ,,ostdeutchland (ohne Berlin)."

Berlin nie łapie się pod Saksonię czy Turyngię. To raczej Brandenburgia. Wyniki sondażu dotyczą więc Brandenburgii, ale bez stolicy. Coś jak u nas wyniki Mazowsza bez Warszawy. 

Skoro to nie są wyniki z Turyngi i Saxonii to nie można powiedzieć że zaprezentowane wyniki są z regionu Mitteldeutchland w znaczeniu geograficznym. 

Polityczka AfD Mitteldeuchlandem nazwała więc wyniki z Brandenburgii, niezgodnie z geografią i Twoim linkiem, ale za to zgodnie z partyjną ideologią. 

Dlatego sądzę, że @starYfaN ma tutaj rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pablo81 napisał:

Akurat miałem ich biuro wyborcze i zawsze swoje postulaty mieli wywieszone w witrynach, i zarówno tam jak i w broszurach informacyjnych, które wrzucali do skrzynek nie był ten postulat zawarty. Zdobyli popularność dzięki polityce antyimigracyjnej, antyekologicznej i antyUE.

Może mają taki postulat, ale go nie promują i nie dzięki niemu są #2.

Wypisz wymaluj polska Konfederacja.

No niestety nie. Spróbuje jeszcze raz.

To mniej więcej taka sytuacja, jak gdyby Tusk podając wyniki z podkarpackiego, napisał, że w środkowej Polsce jest na 1 miejscu. Dodatkowo głosząc, że Stalin miał rację z zagłodzeniem mil Ukraińców, bo mu robili koło pióra.

To, że wygoglowałeś krainę w Niemczech, to odrobinę mało, bo musisz brać kontekst historyczny w którym ta kraina uzyskała nazewnictwo. Problem w tym, że pochwaliłeś się wiedzą, bez korelacji z treścią postu.

Rzecznik AfD dobrze wie skąd podaje wyniki i raczej nie pomylił Rzeszowa z Łodzią.  

 

Problem polega na tym, że Polacy marginalizują Korwina, a Niemcy AfD już niestety nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, starYfaN napisał:

No niestety nie. Spróbuje jeszcze raz.

To mniej więcej taka sytuacja, jak gdyby Tusk podając wyniki z podkarpackiego, napisał, że w środkowej Polsce jest na 1 miejscu. Dodatkowo głosząc, że Stalin miał rację z zagłodzeniem mil Ukraińców, bo mu robili koło pióra.

To, że wygoglowałeś krainę w Niemczech, to odrobinę mało, bo musisz brać kontekst historyczny w którym ta kraina uzyskała nazewnictwo. Problem w tym, że pochwaliłeś się wiedzą, bez korelacji z treścią postu.

Rzecznik AfD dobrze wie skąd podaje wyniki i raczej nie pomylił Rzeszowa z Łodzią.  

 

Problem polega na tym, że Polacy marginalizują Korwina, a Niemcy AfD już niestety nie.

Wow, faktycznie Konfederacja jest zmarginalizowana a AfD nie :)

https://www.wnp.pl/parlamentarny/sondaze/platforma-obywatelska-zyskuje-w-sondazu-ale-nie-tyle-co-konfederacja,1242.html

https://www.wahlrecht.de/umfragen/

Różnica kolosalna, nie @starYfaN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy za sobą 5 dni ukraińskiej ofensywy i na razie możemy powiedzieć ,że przypomina to Chersoń. OBrona jest rozbudowana z duża ilością artylerii, pól minowych samolotów. A na ddoatek Rosja ma o wiele więcej dronów rozpoznawczych i dużo wiecej żołnierzy

Przełomu nie ma ale jak ktoś po tych dniach pisze o kosmicznych stratach Ukrainy to jednak zalecam ostożność bo jak na razie to

Po 1 Rosjanie wrzucają to co im jest wygodne i ucinają filmy

Np  wrzucili film z nieudanego niby ataku koło Rivnopilu gdzie kilka pojazdów zniszczyli . Sęk w tym ,że wczraj Ukraina wrzuciła dalszą część i się okazało ,ze choć sttracili trochę sprzętu  to zdobyli dwa rzędy okopów. Zmusili Rosjan do ucieczki

ROsjanie od 3 dni podają ,że odbili Nowodonieckie a dziś pokazali jak atakuja Ukraińców i sie okazało ,że Ukraina jest na obrzeżach Blahodatne jakieś3 km bardziej na południe. I na dodatek Ukraina dość spokojnie sobie spaceruje więc Rosjan nie ma w pobliżu

Ogólnie na razie trzeba czekać z wnioskami bo Rosja dużo opowiada ,że niby wszystkie pozycje odbili po czym wrzuca kolejny film i tak Ukraina jest 2 -3 km bardziej na południe

Ukraina straciła trochę sprzętu tego nikt nie neguje ale np w 2 dni zniszczyli 2 TOS-1 a Rosja ma obecnie tylko 45 sztuk tego sprzętu.

Jak na razie największe zdobycze Ukraina ma moim zdaniem własnie pod Wielką Nowoseliwką chooc cały czas filmy wrzucają głównie Rosjanie więc jest wciąz dużo rosyjskiej propagandy ale niewątpliwie Ukraina posuwa się do przodu tylko ,ze powoli i niewątpliwie nie ma na razie przełomu.

Z drugiej stronie wokół Bachmutu dzieje się sporo. Ukraina dziś nad ranem zaatakowała Jahidne i stacjonuje tam Leningrazdki batalion mobików. Batalion dziś wydał video ,że mają spore straty i się cofnęli do wsi. Atak na Jahidne nie jest możliwy jeśli nie jest zabezpiczone Berhivka. Wydaje się ,że tu Rosjanie wciąz sa obecni ale Ukraina musi częsciowo też być tam obecna.

Sami Rosjanie oraz Ukraińcy potwierdzają ,ze mają opanowane wzgórze nad Berhiwką. i wszystko co jest na pólnoc od tej wsi jest pod kotrolą ogniową Ukrainy i pewnie to kwestia czasu kiedy to zostanie wyzwolone. Z drugiej strony Rosjanie często walczą do upadłego. Wczoraj widziałem film z ataku na południe od Kiszliwki gdzie kompania Rosjan walczyła do końca 50 zabitych. Do niewoli trafiło 30 rannych zazwyczaj ciężko

Ogólnie trzeba na razie czekać na jakieś potwierdzenie bo Rosjanie najpierw panikują . Drudzy twierdzą ,że wszystkie pozycje odbite a potem wrzucają film na których widać postęp Ukrainy..

Sami Rosjanie wrzucili ten film a od 3 dni tiwerdzą ,że oni odzyskali cały utracony teren w tym rejonie. To mniej więcej pokazuje jak ryzykowie jest ufanie źródłom rosyjskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2023 o 23:06, memento1984 napisał:

tutaj sa dwie rzeczy - liczby ktore ten prorosyjski typ podaje (?

Ogólnie to nie myślałem ,że po prawie 1,5 roku wojny ktoś będzie ufał takim kontom jak Sprintter. Przecież to jest skończony oszołom. Facet podaje takie bzdety i to od początku wojny ,że . Zresztą ogólnie z kont prorosyjskich można ufać czasem takiemu Suiryakowi czy DAP.

Oczywiście często pro ukraińskie konta są zbyt optymistyczne ale też dlatego starają sie obecnie milczeć ale podawać dane które sa potwierdzone zdjęciami i filmami a nie takie które mają od zołnierzy walczących na froncie niemniej przykład

Sęk  w tym ,że już wtedy Rosjanie wrzucili film z ostrzału ukraińskiej armii i wszystkie te filmy sa zlokalizowana na południe i zachód od Lobkowe

Rosyjskie konta twitterowe są oderwane od realiów bo jesienią jak podawali prawdę oi postepach Ukraińskiej armii to zostali wezwani do sądów za szerzenie dezinformacji . Więc teraz żaden się nie odważy pisać prawdy i woli zaklinać rzeczywistość.

Zresztą najgorsze jeśli chodzi o straty atak iw tej wojnie ( pomijam koszmarne rosyjskie ataki w lutym i marcu 22) to Vuhledar  i Vodyane gdzie Rosjanie słali atak za atakiem przez pola minowe . I tam Rossjanie tracili może 60-80 pojazdów przez około 2 tygodnie walk.

A tu niby by mieli stracić kilkaset??? Gdyby tak było to Rosjanie nie wałkowaliby przez 4 dni tego samego filmiku z Bradleyami i Leo 2 A6 tylko za każdym razem z innej perspektywy

Mieliby od wyboru do koloru przecież. A jakoś nie ma co oznacza ,ze te straty są sporo sporo mniejsze

Poza tym ja wciąż odnoszę wrażenie ,że to nie jest jeszcze główna ofensywa. Tzn Ukraina już atakuje na poważnie ale mam wrażenie ,że Ukraina ma od miesiąca specyficzną taktyke , którą widać przede wszystkim pod Bachmutem.

Atakują . Wywołują mocną presję ale te ataki mają za cel zdobyc konkretną pozycję. wzgórze, Przyczólek na kanale. I się zatrzymują. Rosjanie podciągają odwody. I wtedy następuje kolejny atak ale w innym miejscu. Jest ciągła presja. Rosjanie wyczerpuje swoje zasoby. I dopiero potem nastąpi silny atak kiedy druga, trzecia czy czwarta linia obrony jest słabiej obsadzona.

Niektóre ataki okazały się fatalne w skutkach ale jednak oni na razie pracują na zmęczenie materiału. Z drugiej strony trzeba pamiętać ,że oni jeszcze nie dotarli do głównej linii obrony.

W ogóle historycznie patrząc to mam wrażenie ,że wciąz to podpucha. Ukraina atakuje zaproże w najbardziej skrajnym zachodnim punkcie ( Lobkowe) skrajnym wschodnim ( Wielka Nowoseliwka) i centralniena TOkmak a za chwilę pewnie zobaczymy gdie pójdzie główne przełamanie i kto wie czy właśnie nie Bachmut-Soledar bo tam Rosjanie nie mieli czasu przygotować rozbudowany system. Ich oddziały są gorszej jakości ( poza samym miastem gdzie jest Spectnaz i spadochroniarze ale tam Ukraina nie wejdzie tylko i ch okrązy)

Ogólnie

A od tego czasu sami Rosjanie przyznali ,ze cofnęli sie o dodatkowe kilometry i wioskę Blahodatne opuścili bez walki.  Na razie ja oceniam te ataki  na średnio udane. Postępy są ale nie ma nigdzie przełomu. To jest mozolne szukanie słabości. Widać ,że Rosjanie walczą do końca

Sytuacja była beznadziejna dla Rosjan . Nie mieli szans a i tak zamiast się poddać próbowali się wyczołgac z okopu. Zginęli wszyscy ok 25  żołnierzy. I z tego co już widziałem to nie jest pierwszy taki przypadek. Jakby kto pytał to są tereny na południe od Pisky gdzie ukraina od tygodnia odzyskuje okop po okopie w ten sposób wybijając do nogi Rosjan

 

O proszę już dowód na Ukraińską obecność w Błahodatne

Ukraina ogłasza zdobycie wiosek tylk ojak nie ma zagrożenia odbiciem wiec możemy już w ciemno założyć ,że front jest ok 3 km bardziej na poiłudnie i kolejne wioski Uraożajne i Oktryabksie są obecnie ziemią o nieokreślonym statusie.. Ukraina nigdy nie ogląłsza przejęcie wioski jak wróg wciąż jest na obrzeżach. Mozliwe też ,że będące po drugiej stronie rzeki Satorzewie jest też w rękach ukraińskich bo skoro Ukraina ma od dwóch dni dominujące wzgórze a teraz jest po drugiej stronie rzeki to raczej by nie mieli jak się wyrwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie potrafią niesamowite rzeczy - ktoś sprawdził ,ze słońce jest na Zachodzie więc na bank to jest film z popołudnia albo wieczora

Kto ma facebooka bo ja nie mam to może sobie sprawdzić ,ze na tym video nie słychać żadnych wystrzałów tak jakby wokół nie trwała wojna. To zazwyczaj oznacza ,że wokół tego miejsca nie ma żadnych walk i to co najmniej jeden kilometr

Głównym celem tego kierunku moim zdaniem jest zdobycie Staromyliwki bo to jest główny węzeł komunikacyjny w tym rejonie. Od 2-3 dni Ukraina intensywnie ostrzeliwuje te miasteczko i niszczy sporo artylerii wokół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny przykład wiary w propagandę rosyjską

Rosjanie w pierwszy dzień ofensywy utracili kontrolę nad Nowodonieckiem. Potem wszyscy bez wyjatku twierdzili ,ze przejęli kontrolę

Dziś wrzucili film jak niszczą ukraiński sprzęt ale zapomnieli ,że ludzie potrafia robić geolokacje

Na dodatek 5 minut temu jeden z dowódców rosysjkich w rejonie Zaporoża przyznał ,ze Rosjanie utracili kontrolę na lobkowe ( co ja wiem od 4 dni odkąd Ukraina wrzuciła film jak szturmują tę wieś i wchodza do środka a wczoraj Rosjanie sami wrzucli film z walk ok 1,5 km na południowy zachód od wioski) Lewadne ( to podobno dziś w nocy zdobyta wioska) i Neskuchne

Myślę ,że na styku Zaporoża i Donbasu Rosjanie zaczynają się wycofywać na główną linię oporu bo jednak tu byli mocno eksponowani i mieli coraz mniej dróg wsparcia a pojazdy i artyleria były widoczne dla ukraińskich dronów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki @ely3 za informacje. Dalej uważam Cię za najrozsądniejsze źródło informacji i dzieki Tobie miałem spokojniejszy krótki urlop bo zbiorczo mogłem sprawdzić forum na komórce.

Dziś pomimo że dalej nie widać głównych ataków wydaje się że w większości miejsc udało się UA przesunąć troszkę do przodu. Czekam na wieczór i kolejne informacje z okolic Bachmutu. Może się okazać że zdobywane 9 msc miasto Ua odbije w 2-3 tygodnie bo jeszcze parę wiosek i nie wyobrażam sobie żeby ruscy się nie wycofali (lepiej dla UA żeby tego nie robili bo bez zaopatrzenia to mogą mieć duże straty)

PS: podziwiam za zachowanie kultury i spokoju w częsci odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, ely3 napisał:

Po 1 Rosjanie wrzucają to co im jest wygodne i ucinają filmy

To tak jak Ukraińcy.

Generalnie zadziwia mnie to, że po roku ktoś jeszcze łyka te czysto propagandowe filmiki z obu stron. To zawsze jest wycinek i zawsze sukces. Uważam, że wrzucanie takowych świadczy o sporej naiwności, no chyba, że ktoś liczy na "kliki" Zawsze wolę poczekać na fakty a te zazwyczaj podają światowe media - nie rosyjskie i nie ukraińskie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.