Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, mayor napisał:

 gdzie reporterzy RT robią sondy na ulicach i każdy pytany życzy Ukrainie przegrania wojny.

A reporterzy programu ,,19:30 jedyne prawdziwe treści" robią sondy na ulicach i stacjach benzynowych i każdy pytany błogosławi rząd pisu i dziękuje Obajtkowi za tanie paliwa.

Wiarygodność obu ,,sond" równie wartościowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, DRK napisał:

A reporterzy programu ,,19:30 jedyne prawdziwe treści" robią sondy na ulicach i stacjach benzynowych i każdy pytany błogosławi rząd pisu i dziękuje Obajtkowi za tanie paliwa.

Wiarygodność obu ,,sond" równie wartościowa.

Oglądałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RappaR napisał:

A 19:30 jedyne prawdziwe treści?

 Pewnie. Zaraz jak obejrzę o 19:00 wizję świata telewizji słynącej z całej prawdy całą dobę to zmieniam kanał na narodowy. Niesamowite zderzenie światów. Najpierw jesteśmy jakąś skorumpowaną Burkina Faso, a za chwilę zamieniamy się w Norwegio-Szwajcarię tylko z potęzniejszą armią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, DRK napisał:

A reporterzy programu ,,19:30 jedyne prawdziwe treści" robią sondy na ulicach i stacjach benzynowych i każdy pytany błogosławi rząd pisu i dziękuje Obajtkowi za tanie paliwa.

Wiarygodność obu ,,sond" równie wartościowa.

Mimo wszystko ta ruska propaganda jest o wiele lepiej i bardziej profesjonalnie zrobiona, niż ta w TVPiS finansowana także kosztem chorych na nowotwory,. Nie wiem ile tamci wydają kasy i komu zabierają ale w porównaniu do tych z Woronicza są mistrzami.Niestety nie widziałem niczego w stylu tych wrzutek z internetu typu telefon komórkowy za poległego ojca czy futro dla wdowy za ubitego męża. ,Dyskusje są niby rzeczowe z udziałem ekspertów wojskowych, weteranów i innych spokojnie wymieniających argumenty , nie ma pieniaczy wykrzykujących groźby .,Nie mówią o wojnie w Ukrainie tylko o specoperacji , a określenie wojna jest zarezerwowane do walki z USA i niektórymi państwami NATO i ta wojna ma wyzwolić społeczeństwa zachodnie spod wpływów amerykańskich 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mayor napisał:

Mimo wszystko ta ruska propaganda jest o wiele lepiej i bardziej profesjonalnie zrobiona, niż ta w TVPiS finansowana także kosztem chorych na nowotwory,. Nie wiem ile tamci wydają kasy i komu zabierają ale w porównaniu do tych z Woronicza są mistrzami.Niestety nie widziałem niczego w stylu tych wrzutek z internetu typu telefon komórkowy za poległego ojca czy futro dla wdowy za ubitego męża. ,Dyskusje są niby rzeczowe z udziałem ekspertów wojskowych, weteranów i innych spokojnie wymieniających argumenty , nie ma pieniaczy wykrzykujących groźby .,Nie mówią o wojnie w Ukrainie tylko o specoperacji , a określenie wojna jest zarezerwowane do walki z USA i niektórymi państwami NATO i ta wojna ma wyzwolić społeczeństwa zachodnie spod wpływów amerykańskich 

W rosyjskiej tv nie ma pieniaczy? Tam co dwa dni bombardują inny kraj Europy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mayor

Co do tych ,,sond". Zgodzisz się ze mną że przekaz z tzw sond ulicznych musi być słuszny czy to RT, TVPIS czy TVNie? Przecież w sondach RT raczej nie pokażą tych co są przeciw Rosji, tak jak narodowa nie pokaże krytykujacych światły rząd ZP, a niezależna TV opozycji nie da wypowiedzi chwalacych reżymowy rząd pis. Czy jednak dajesz jakaś wiarę tym ulicznym sondazom do kamer skoro na nie powołujesz się?

Edytowane przez DRK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli można się zastanawiać kiedy nastąpi uderzenie bo wg aktualnych zdjęc to wszystkie czołgi Leopard 2 sa już na Ukrainie. Niemcy w końcu przekazali 18 A6 do tego wszystkie Madery, bradleye Strykery i Challengery 2 tez

Nie do końca wiadomo czy Szwedzi juz przekazali Archery bo z tego kierunku jest cisza. Ale Ukraina już powoli przesuwa sprzęt np dużo kanadyjskich Senatorów widziano na chersońskiej ziemi. Polskie Twarde też już są we Wshodniej Ukrainie ale nie do końca wiadomo gdzie. Do tego Francuskie AMX też. Właściwie Ukraina ma wszystko co  miała obiecane . Powoli też MIGI 29 trafaiją do nich. Dużo pocisków sterowanych a Rosjanom powoli zaczyna brakować pary. Od tygodnia o ok 50% spadła intensywność ognia ze strony Rosjan a zwiększyła się ilość ognia ze strony Ukrainy i to potwierdzają wszystkie 3 strony. Styaucja Awdijka  i Bachmuit nadal cięzka ale np wczoraj się okazało ,że Rosjanie stracili okopy praktycznie na granicy Spartaka na południe od Awdijki więc ten front jest mocno lużny ale nie da się ukryć ,że sytuacja dla Ukraińców jest ryzykowna bo sa w takim półokrążeniu. Wokół Bachmutu też ale tam cały czas utrzymują wszystkie dominujące wysokościowo pozycje i Rosjanie nie są w stanie jak na razie podejść pod górę

Jak się czyta strony rosyjskie z nekrologami to w lutym i marcu bardzo dużo ginie emerytowanych oficerów OMONU i policji. Sporo 40 i 50 latków. Z punktu widzenia budżetu to pewnie duża oszczędnośc ,ze umierają ludzie z wysokimi emeryturami ale ogólnie struktury siłowe będą mocno przeorane po tej wojnie. Ginie tez kadra szkoleniowa ze szkół oficerskich bo kogoś trzeba było wysłać do tych ochotniczych batalionów

Nie wiem czy to kwestia kto wrzuca filmy ale obecnie najwięcej artylerii jest niszczone po drugiej stronie Dniepru. Na dodatek ostatnie geolokacje pokazują ,ze Ukraina wypchnęła Rosjan z największych wysp w ujściu rzeki. Na dodatek w rejonie mostu Antonowskiego Ukraina regularnie niszczy punkty obserwacyjne oraz artlerie plot. Wczoraj zniszczyli już chyba 4 TOR w ciagu miesiaca w tamtym rejonie i tym razem zginał tam też zastępca dowódcy bataliony plot. Czy to jest podpucha czy przygotowanie do czegoś nie mam pojęcia ale na pewno nigdzie indziej Ukraina tak poluje na rosyjską artylerię

Do Wielkanocy powinny też być przesunietę francuskie SAMPy a to jest system który powinien zestrzelić te szybkie rosyjskie rakiety typu Kh-22 , których obecnie nie ma jak. Rosjanie nie dość ,że mają tych rakiet coraz mniej co widać jak coraz mniej wystrzeliwują w swoich atakach to jeszcze procent zestrzeleń znowu się zwiększy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ely3 napisał:

Powoli można się zastanawiać kiedy nastąpi uderzenie bo wg aktualnych zdjęc to wszystkie czołgi Leopard 2 sa już na Ukrainie.

Zrobili zdjęcia wszystkich czołgów?

 

Aaaa, ostatnio ruska propaganda tłucze do znudzenia, że Polska jest następna. Dość ciekawe doświadczenie, to tak jakby na każdym naszym kanale, prowadzący informował o chęci zrównania z ziemią czech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, starYfaN napisał:

Zrobili zdjęcia wszystkich czołgów?

Wszystkich to nie  . Ale Spiegel podał ,że te z Niemiec i Portugalii są. Widziałem zdjęcia niemieckich, Widziałem zdjęcia Challengerów w barwach ukraińskich. Madery , Strykery i Bradleye. Szkolenia skończyły sie jakieś 2 tygodnie temu. Francuskie Croale plot sa już na Ukrainie.. Ale Twardych tez widziałem raptem 3 zdjęcia a te sa już od dłuższego czasu.

 

w ogóle ciekawe czy ktos pamieta jak rok temu co niektórzy użytkownicy straszyli ,ze na Bliskim Wschodzie 10 tys bojowników zrekrutowało się do armii rosyjskiej. Były filmy. Parady. Okrzyki na częśc Rosji i co...... Ani jeden wojownik arabaski nie pojawił się na froncie. Nikt nie pojechał bić się za Putina. Rosjanie tak się chwalą ogromnym poparrciem ale jak przyszło sprawdzam to się okazało ,że nie ma chętnych nawet za spore pieniądze by umierać za Rosjan. Nawet Wagnerowcy mieli problemy z rekrutacją więc się skierowali w kierunku więzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, ely3 napisał:

Ani jeden wojownik arabaski nie pojawił się na froncie.

Mogli nie dać rady przejść testów ze śliwowicą.

 

 Następny. Co trzeba mieć w głowie?

 

Ps. No i zabrał Korwinowi miecz z ręki. 

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, ely3 napisał:

ardzo dużo ginie emerytowanych oficerów OMONU i policji. Sporo 40 i 50 latków. Z punktu widzenia budżetu to pewnie duża oszczędnośc

Padłem. 100/sto.

Putin mocno pracuje na drugiego Nobla.

Pierwszego z medycyny za nowatorskie zastosowanie broni pancernej w zwalczaniu wirusa, którego genom jest pojedyńczą nicią RNA właściwie już ma w kieszeni.

Teraz jest bliski Nobla z ekonomii za  urealnienie wydatków budżetowych w extremalnie specyficznych warunkach gospodarki wojennej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, DRK napisał:

Putin mocno pracuje na drugiego Nobla.

Chłopie w życiu nie jestem w stanie nadążyć za rosyjskim tokiem myślenia. ( choć przyznam ,ze znam kilku świetnych Rosjan a w dziedzinie sztuki to w ATF by zmiażdzyli Polaków 10 do zera )

Tego to nawet Górniaczka nie ogarnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem zdjecia IS-3 w drodze Jesli one jada na front, to oficjalnie przekroczylismy granice pt. ''sprzet z 2WS na froncie w 2023 roku''. To chyba tylko po to, zeby jakis mobik pojechal 10 metrow i dal sie namierzyc, albo jako jakas stacjonarna artyleria, bo nie wyobrazam sobie uzywac tego w walce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.