Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, RappaR napisał:

Ja tam akurat starszych Ukraińców widuje bardzo wielu

Ale Tobie na Śląsk, Baćka Travel nie eksportuje połowy Azji (dzień w dzień), a lokalni przedsiębiorczy Janusze, nie ściągają na siłę taniej siły roboczej, dostępnej na wyciągnięcie ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, starYfaN napisał:

Ale Tobie na Śląsk, Baćka Travel nie eksportuje połowy Azji (dzień w dzień), a lokalni przedsiębiorczy Janusze, nie ściągają na siłę taniej siły roboczej, dostępnej na wyciągnięcie ręki.

Nie no, Azji jest na Śląsku w cholerę i w cholerę mi się ich ściąganie nie podoba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, steve napisał:

Wychowają ich napierdalajac po pysku xD jedyne czego te polskie dzieci się nauczą to niechęci do Ukraińców. 

będąc dzieckiem to nie lubisz dzieci z innej klasy lub podwórka więc niechęć do Ukraińców jest zakodowana :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał:

Nie no, Azji jest na Śląsku w cholerę i w cholerę mi się ich ściąganie nie podoba. 

Codziennie, jest  w cholerę nowych nabytków i uwierzcie, że za ch....a to nie są żadni uchodźcy, tylko emigracja zarobkowa, która opłaca słono przejazd przez Białoruś.

Jak na mój gust, to kompletnie nic z tym nie zrobiono.

Ale pisząc o wojnie, widzę niewykorzystany ogromny potencjał mobilizacyjny, tylko muszą pod polskim marketem postawić swoich żandarmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ely3 napisał:

 

Nadal sytuacja wokół Bahmutu czy Awdijki nie wygląda zbyt dobrze

Coś o Awdijewce mógłbyś rozwinąć? Wydaje mnie się że tam  teraz robi się  szczególnie nieciekawa sytuacja. Tam tyle czasu ta Awdijiwka była solą w oku donieckich z uwagi na bliskość Doniecka, a teraz Rosjanom udało się zająć na pn- wsch od Awdijiwki dwie wioski Krasnohoriwke i Wesełe i od razu poszli dalej na zachód na Berdycze i Stepowe. Z kolei na pd-zach coraz bardziej wychodzą za Opytne i Wodyane, w kierunku  na Pierwomajskoje mając lewe skrzydło osłonięte jakimiś jeziorkami. To może, choć nie musi być jakaś bardziej rozwojowa sytuacja. Tak to na militaryland wygląda. Jak będziesz miał jakieś info wyjasniajace co tam się odstawia to mógłbyś uprzejmie podrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, DRK napisał:

Coś o Awdijewce mógłbyś rozwinąć? Wydaje mnie się że tam  teraz robi się  szczególnie nieciekawa sytuacja. Tam tyle czasu ta Awdijiwka była solą w oku donieckich z uwagi na bliskość Doniecka, a teraz Rosjanom udało się zająć na pn- wsch od Awdijiwki dwie wioski Krasnohoriwke i Wesełe i od razu poszli dalej na zachód na Berdycze i Stepowe. Z kolei na pd-zach coraz bardziej wychodzą za Opytne i Wodyane, w kierunku  na Pierwomajskoje mając lewe skrzydło osłonięte jakimiś jeziorkami. To może, choć nie musi być jakaś bardziej rozwojowa sytuacja. Tak to na militaryland wygląda. Jak będziesz miał jakieś info wyjasniajace co tam się odstawia to mógłbyś uprzejmie podrzucić.

Rosjanie przerzucili nowe siły i uderzyli jakiś meisiąc temu na północ od miasta . Zdobyli 3 wioski ale doszli do wzgórz i teraz choć znowu Rosjanie ogłosili zdobycie Stepowe to sami donieeccy mówią ,że nie. Teraz atakują pod górę gdzie Ukraina ma główna linię oporu. Sytuacja nie jest ciekawa ale jak na razie mają problem by sie przebć bardziej na zachód

A pro pos strat rosyjskich. W wielu dużych miastach rosyjskich są monumenty na ktorych zapisuje się nazwiska zmarłych. W takim Saratowie jest taki pomnik 318 nazwisk jest z Afganistanu Sryii i Czeczeni łącznie. I 319 nazwisk z Ukrainy. W innym mieście w Afganistanie zmarło 8 osob a na Ukrainie 33..

Do tego jedno z nazwisk to oficer ze 140 brygady artylerii pplot zginął niedawno na Ukrainie w czasie ostrzału sztabu tej brygady w Wołnowasze miesiąc temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ely3 napisał:

Rosjanie przerzucili nowe siły i uderzyli jakiś meisiąc temu na północ od miasta . Zdobyli 3 wioski ale doszli do wzgórz i teraz choć znowu Rosjanie ogłosili zdobycie Stepowe to sami donieeccy mówią ,że nie. Teraz atakują pod górę gdzie Ukraina ma główna linię oporu. Sytuacja nie jest ciekawa ale jak na razie mają problem by sie przebć bardziej na zachód

A którędy idzie zaopatrzenie do Awdijwki? Bo tą linią kolejową koło Stepowe to już raczej niemożliwe. Zgaduję z mapy że przez Orływkę i Lastoszkyne. I akurat w ostatnim raporcie sztabu SZU jest info, o ataku RUS w stronę tej ostatniej wioski. Jak prawdopodobne jest zdobycie Lastoszkyne i jak groźne jest ewentualnie przecięcie tej drogi zaopatrzenia? Ma UKR jeszcze jakieś inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DRK

Raporty sztabu trzeba czytać dość ostrożnie. Atak w kierunku może oznaczać tyle ,że Rosjanie próbują atakować bezpośrednio na tę wioską pomiędzymi wioskami które wcześniej atakowali ale to nie oznacza jeszcze że są w ogóle blisko. Na pewno północ Awdijki się posypała 2 tygodnie temu ale Rosjanie nei są w stanie podejść bliżej.

W ogóle ataki od południa od roku są skazywane na porażkę więc byłbym zdziwony gdyby nagle Rosjanie zrobili przełom. W sumie dlatego zaczęli atakować od północy bo nie mogli zrobić postępu ani bezpośrednio na Awdijkę ani od południa gdzie po zdobyciu wioski Pisky nie posuneli się nawet o metr. Wszystkie ataki pod Vodyane od połowy stycznia kończą się masakrą bo inaczej nie mogę nazwać ataków gdzie tracą po 6-10 pojazdów i minimum 50 do 100 zabitych 

Rosjanie od połowy lutego próbowali atakować Sjewerne i nie posunęli się nawet o metr wiec moze wczoraj ktoś wpadł na pomysł ,że atak poszedł blizej Awdijki na Łastoszkyne ale to jak na razie nic nie oznacza.

Atak od północy był trochę desperacki bo teraz Rosjanie atakują rejon gdzie Ukraina z trzech stron siedzi na wzgórzu i każdy atak idzie w krzyżowy ogień więc nie dziwota ,że od tygodnia nie są w stanie podejść

Na dodatek nowe geolokacje z ostatnich 2 dni pokazują ,że Ukraina jest blizej Spartaka niż wcześniej było mówione oraz ,ze to co oni pokazywali jako swoja zdobycz tzn wschodni skraj Pierwomajskie jest nadal pod kontrolą ukraińską ( albo Ukraina odbiła obrzeża wioski)

Ukraina pomiędzy Opytne. Vodyane a Awdijką też ma przewage wysokości i tam jest cmentarszysko rosyjskiego sprzętu na poziomie tego pod Vuhledarem

Ale oczywiście przesuwanie się Rosjan na połnoc od miasta wytworzyło pewien worek i nie jest to korzystne dla obrońców ale na razie nie jest krytyczne

Pod Bahmuetem Rosjanie sa 1 km od Chromowe a i tak droga jest przejezdna choć czasem można dostać się pod ostrzał 

Wczoraj wieczorem wrzucono film z nocnego ataku dronów na okopy rosyjskie pod Vodyane i pi razy drzwi widać ,ze tam zginęło albo zostało cięzko rannych ok 30 Rosjan lub separatystów

Wczoraj pokazano film jak na front w Donbasie jadą T-55 bo wygląda na to ,że skończyły się już gotowe do walki T-62. T-55 raczej będą ustawiane na drugiej czy trzeciej linii oporu tak jakiedyś T-62 więc pewnie T-062 będą teraz częściej widoczne na froncie bo separatyści mają mało dostępnych T-80 i T-72

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ely3 napisał:

 

Wczoraj pokazano film jak na front w Donbasie jadą T-55 bo wygląda na to ,że skończyły się już gotowe do walki T-62. T-55 raczej będą ustawiane na drugiej czy trzeciej linii oporu tak jakiedyś T-62 więc pewnie T-062 będą teraz częściej widoczne na froncie bo separatyści mają mało dostępnych T-80 i T-72

 

Nadal nie dociera do mnie, że oni naprawdę wyciągnęli ten złom z magazynów. Leopard 1 vs T-55 i T-62 na polu walki w trzeciej dekadzie XXI wieku i to tuż za naszą wschodnią granicą... Niesamowite, że to się dzieje. Dyrektor muzeum w Kubince jeszcze nigdy nie siedział tak zestresowany, nerwowo spoglądając na stojące na hali eksponaty :)

Edytowane przez Hoolifan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Hoolifan napisał:

Nadal nie dociera do mnie, że oni naprawdę wyciągnęli ten złom z magazynów. Leopard 1 vs T-55 i T-62 na polu walki w trzeciej dekadzie XXI wieku i to tuż za naszą wschodnią granicą... Niesamowite, że to się dzieje. Dyrektor muzeum w Kubince jeszcze nigdy nie siedział tak zestresowany, nerwowo spoglądając na stojące na hali eksponaty :)

Podobno to celowe zagranie, bo amunicja przeciwpancerna droga i Ukraińcy mają ograniczone zapasy. 

Tak czytałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, RappaR napisał:

Podobno to celowe zagranie, bo amunicja przeciwpancerna droga i Ukraińcy mają ograniczone zapasy. 

Tak czytałem

Może i miałoby to sens gdyby nie to ,że ostatnio najwięcej strat ponoszą Rosjanie na polach minowych i od ognia artylerii. A w obronie to będą musiały walczyć z czolgami ukraińskimi i pod Zołotą Białką jak poszło uderzenie 100 czołgów T-72 ( polskich i czeskich) to w 2 dni zniszczyli ok 15-20 czołgów T-62 bo to one głównie miały bronić drugiej linii. I przebili się przez 2 linie obrony i dopiero na trzeciej się zatrzymali

Oczywisćie na piechotę to nadal skuteczna broń. To nadal trzeba zniszcyzć itp ale jednak obecnie najwięcej strat czołgi ponoszą od min , artylerii dronów i tu w sumie tylko artyleria jest droga

Ogólnie wygląda ,że te wielke magazyny rosyjskich czołgów to jednak magazynują złom . Bo niby Rosjanie mieli przed wojną 15 tys czołgów a teraz na front jadą albo eksportowe T--90S czy wybudowane w zeszłym roku czołgi albo właśnie starocie. Bardzo dużo T-80 było przechowywane pod chmurką i teraz mogą tylko służyć jako części zamienne

 

8 godzin temu, Hoolifan napisał:

. Leopard 1 vs T-55 i T-62 na polu walki w trzeciej dekadzie XXI wieku i

Bo nadal potrzebujesz ilości. Rosjanie mają dużo czołgów choćby i starych... Gdyby Rosjanie nie pogubili się na początku i nie wytracili dużej ilości nowoczesnych czołgów , które porzucali z braku częsci, braku paliwa albo ataków jak pod Browarami gdzie cały pułk wjechał sobie beztrosko pomiędzy dwa szpalery Ukraińców uzbrojonych po zęby w broń ppanc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, ely3 napisał:

A kto jest autorem tych map? Bo z mojego doświadczenia wiem ,że w Argentynie wodę z kranu sie pija. W Urgwaju nie byłem ale jak sprawdzałem bo miałem się tam wybrać to oni chwalili się wyoskiej jakości wodą pitną z kranu

 

Z IG. Nie weryfikowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, ely3 napisał:

A kto jest autorem tych map? Bo z mojego doświadczenia wiem ,że w Argentynie wodę z kranu sie pija. W Urgwaju nie byłem ale jak sprawdzałem bo miałem się tam wybrać to oni chwalili się wyoskiej jakości wodą pitną z kranu

 

Raczej z dupy wzięte.,Oglądałem w Wietnamie ruskie kanały TV bez cenzury i tam pokazują inne mapy. Dzielą kraje świata na trzy kategorie : Rząd i społeczeństwo są przeciwko rosji, rząd i społeczeństwo są za Rosją, rząd jest przeciw rosji ale społeczeństwo wspiera Kreml .,Najbardziej są dumni ze wsparcia rządu Węgier i społeczeństwa węgierskiego tak samo jak Serbii i Serbów, .W drugiej kategorii są Bułgarzy, Włosi i Francuzi gdzie reporterzy RT robią sondy na ulicach i każdy pytany życzy Ukrainie przegrania wojny.,Pozytywnie też pokazują wsparcie ze strony Erdogana , niby sojusznika amerykańskiego KSA i faktycznego władcy MBS , a także Izraela a szczególnie Bibiego Natanka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.