Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, Szak napisał:

Czyli zakładasz równość obu stron, ich moralne pozostawanie na tym samym poziomie, oderwanie od rozstrzygania kto jest agresorem, a kto ofiarą?
Żeby nie było, też jestem za zachowaniem jakiegoś poziomu i niezjeżdżaniem do rynsztoka. 
Ale tak samo jak demokracja czy wolność słowa bywają mylone z anarchią, tak samo nie jest hipokryzją odróżnianie dobra od zła.

wyrazilem sie jasno. twoja nadinterpretacja mnie nie interesuje; nie ma zadnego znaczenia, kto jest tutaj agresorem (z wielu powodow jest to bez znaczenia)...

Edytowane przez kcp78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być na noże pomiędzy Prigozinem a Szojgu. W nocy 23/24 pod DN.niprianami obok nowej Lachowski Ukraińcy przepłynęli rzekę, zlikwidowali 12 Rosjan, wzięli jeńca i wrócili. Propaganda stwierdziła zlikwidowanie wroga, zatopienie 3 bwp. Filmik pokazuje co innego. Wagnerowcy wrzucili go jako przykład wzorowo zorganizowanej akcji i Cisna bekę ze swoich propagandzistów 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2023 o 17:49, Hoolifan napisał:

Jasne, pewnie dałoby się znaleźć wiele przypadków na to, że do zniszczenia celu o niskiej wartości użyto zaawansowanej amunicji opracowanej w zupełnie innym celu, ale powiedz żołnierzowi, który widzi z drona haubicę, żeby szukał T-90M, bo na pojedynczą haubicę szkoda Excalibura.

Ale to ogólnie jest bullshit.. Wystarczy popatrzeć w dane zFIRMSa czy nawet dane podawane przez wywiady zachodnie .Ukraina głównie używa artylerii tam gdzie próbuje zrobić przełamania jak Kremina ., Svatove. Oraz tam gdzie się bronią ale nawet tam tylko w rejonie Bahmutu są proaktywni. W takiej Marive i wokół lotniska w Doniecku to separatyści siągle bombarują a Ukraina używa tylko kiedy idzie atak.

 W rejnoach spokojnych jak Zaporoże czy Chersoń to Ukraina prawie w ogóle nie strzela chyba ,ze idzie atak.

Każdego dnia dane FIRMS potwierdzają ,ze Ukraina strzela 3 razy mniej niż Rosja. I można dyskutować czy np użycie Volcano do zniszczenia armaty D-1 ma sens ale to nadal nie jest walenie na ślepo. Ukraina wystrzeliwuje obecnie ok 5-6 tys pocisków. Nie strzela nimi po polach albo okopach tak na wszelki wypadek. 

Bardziej ciekawy jest regres Rosjan w użyciu

W maju używali 90-100 tys pocisków dziennie ( Ukraina obecnie używa 150tys miesięcznie. W sierpniu to było 60 tys. . W listopadzie ok 30 tys już tylko a teraz 20 tys. 

Właściwie jedyny okres kiedy Ukraina miała zbliżone zużycia to koniec wrześnie kiedy atakowali Liman bo Ukraina przejęła spore amgazyny amunicji w Bałakliji Iziumie i Wołczańsku . Rosjanie stracili nie tylko amunicji ale tez sporo artylerii i był taki okres w którym Ukraina mogła strzelać tyle ile chcą i robili wyłom za wyłomem. Bo mogli zasypać każdą nową pozycję obronną i Rosjanie pękali.

Ale szybko przerzzucili artyletię z magazynów i amunicję i zastopowali postęp

A pro pos Leopardów. To posiadanie ok 150 w miarę nowoczesnych czołgów pozwoli im stworzyć dwie pełne brygady pancerne. I Rosja nie jest w stanie mieć wszędzie dużej ilości czołgów i może być powtórka ze Złotej Białki gdzie brygada wyposażona w setkę polskich T-72 zrolowała rosyjskie bataliony wyposażone głównie w T-62. 

I cały front się im posypał. Dobrze użyta pięść pancerna może przełaamać obronę Rosyjską na wybranym odcinku

@Reikai

Jeśli chodzi o przestaweinie  o którym pisał Wolski to jestem ciekaw co miał na myśli bo zakłady cywilne nie produkuja dla wojska. Zakłaady wojskowe pewnie pracują pełną parą i mają pewnie priotytet w dostępie do zasobów ale choćby dane o spadającej sile ognia pokazują ,ze Rosja nie jest w stanie produkować tyle ile potrzebują.

Rosja dużo remontuje sprzętu zwłaszcza ten co był wyciągnięty z baz na Syberii ale zdobycie Iziumu gdzie przejęli ogromne bazy remontowe 1 armii Pancernej pokazują ,że mają problem z częsciami zamiennymi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Reikai napisał:

Przejebane ogolnie, widzi ktos jakies rozsadne i realne wyjscie z tej wojny?

Ciężko tu cokolwiek wyrokować, bo obecnie żadnej ze stron nie opłaca się zawieranie rozejmu. Ani Ukraińcy, ani tym bardziej Rosjanie nie osiągnęli swoich celów, więc brakuje im argumentów, by narzucić swoją wolę przeciwnikowi, a to oznacza, że konflikt za szybko się niestety nie skończy. Tak naprawdę datę zakończenia tej wojny wyznaczy obu stronom Zachód, bo utrzymanie Ukrainy w wojnie możliwe jest tylko i wyłącznie dzięki pomocy płynącej z państw NATO. Z jednej strony Zachód może powiedzieć "dość" i niejako zmusić Ukraińców do przyjęcia pokoju na niekorzystnych warunkach, a z drugiej może podjąć decyzję o dostarczeniu Ukrainie zaawansowanych technicznie środków uzbrojenia, które mogą sparaliżować rosyjskie zdolności do prowadzenia ofensyw. USA wciąż ma potężne rezerwy sprzętu w magazynach, więc Stany mogą sterować tym konfliktem w wybrany dla siebie sposób, bo niezależnie od poniesionych kosztów, są obecnie chyba największym wygranym tej wojny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

"Najpierw idą czołgi, potem atomówki. Zakończcie tę szaloną wojnę teraz. To takie łatwe do zrobienia" - napisał Trump na portalu TRUTH Social, nie rozwijając swojej myśli.

Ciekawe co by bylo, jakby Trump byl dalej prezydentem. Cos mi mowi, ze bysmy mieli teraz 1000km granicy z Rosja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hoolifan napisał:

 USA wciąż ma potężne rezerwy sprzętu w magazynach, więc Stany mogą sterować tym konfliktem w wybrany dla siebie sposób, bo niezależnie od poniesionych kosztów, są obecnie chyba największym wygranym tej wojny. 

No. Jest szansa, że Dżoł wpadnie w lutym do Polski, bronić każdego centymetra nato.

Z pustymi rękami, do sojuszników przecież nie przyleci. Fortu Dżoł pewnie nie będzie, ale nie wydaje mi się, że wpadnie na samą rocznicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Reikai napisał:

Przejebane ogolnie, widzi ktos jakies rozsadne i realne wyjscie z tej wojny?

To jest wojna terytorialna. Putin na potrzeby wewnętrzne ją rozpętał bo był pewien ,że będzie powtórka z Krymu i łatwo przejmie kontrole i będzie typem zwycięzcy. Się rypło ale teraz jest klincz bo Putin nie ma nawet cienia by ogłosić sukces. Teraz aneksji 4 nowych prowinjci nawet w samej Rosji nie wypałił bo wciąż mówia o siłach LPR i DPR i nikt nie opisywał ,że utracili rosyjskie miasto Chersoń ale ,że nie było takiej potrzeby by utrzymywać ten teren. 

Putin potrzebuje choć przjąć cały Donbas by mieć sukces. Ukraina zaś nie ma zamiaru odpuścić bo choć straciła inicjatywę w styczniu to wciaż tak naprawdę nie ma efektu domina. Są nawet rejony gdzie oni przejmują teren.

Scenariusze są 4

1 - Ukraina pod koniec marca lub połowie kwietnia wyprowadzają swoją kontrofesywe w wyniku której zdobywają Melitopol, i wchodzą na Krym oraz w okolice Mariupole . To tylko scenariusz - nie jestem pewien na ile realny ale dla Rosjan to byłby sygnał mconego szoku. 

2 - Wbrew temu co pisze Wolski widać ,że Rosjanie nie mają nie wiadomo jak rozpędzonej machiny przemysłowej. Na front trafia sprzęt które miał iść na eksport. Trafiają Terminatory . Rakiety są wystrzeliwane albo staruszki z lat 60 albo produkcja z 22.  W każdym kolejnym kwartale Rosjanie zmniejszali ilość ognia co oznacza ,ze mają coraz mniej dostępnej amunicji 

Ukraina  w ciągu 2-3 tygodni ma otrzymać pociski trafiające cele oddalone o 150 km. Większość magazynów dużych jest zlokalizowana obecnie 100-120 km od frontu Jeśli Ukraina trafi te magazyny to znacząco ograniczy to możliwości. Rosjanie wg wielu wyliczeń zużyli już równowartość 40 letniej produkcji. ( tu doliczam też zniszczone magazyny czerwiec - lipiec które często miały ponad milion pocisków czy rakiet na stanie. . Rosjanie produkują amunicji rocznie tyle ,że powinno im to wystarczyć na 2 miesiace walk przy obecnym poziomie ostrzału. Pod warunkiem ,ze nie utracą kolejnych magazynów. Rosja ma wciąz spore zapasy amunicji  ale nie są w stanie prowadzić takiego intensywnego ostrzału jak jeszcze pół roku temu

Rosja opiera swoją koncepcje walki na duzej przewage w ostrzale. Jak im tego zabraknie to zaczną się cofać

3- Rosja ma w rezerwie 150 tys zmobilizowanych ,których trenują od października. Ci ludzie powoli otrzymają sprzęt , który nie nadawał się do walk rok temu ale rosyjskie fabryki doprowadziły go do gotowości bojowej. . Ma 6 armię której jeszcze nie ruszyli praktycznie. Mogą wykonać ponowne uderzenie na Sumy lub Charków. Ukraina będzie musiała znowu rozcieńczyć swoje siły. Pewnie uda im się zatrzymać uderzenie ale mogą już nie miec sił na własną ofensywę. Będą w impasie bez inicjatywy., To jeszcze nie jest złe. Gorzej jak Rosja ich przełamie i wtedy podpiszą pokój na złych warunkach

4 - Umiera Putin - na szczytach władzy wielu utraciło ogromne majątki . Putinowi się nie postawią ale jego następca będzie musiał ich jakoś przekonać i wtedy najpewniej wycofają się z Ukrainy. I zaproponują pokój . Ukraina będzie miała problem bo Zachód na pewno nie zaakceptuje odrzucenia pokoju np Krym roysjski . Ługańska rosyjaki ale Donieck ukraiński w sytuacji kiedy to będzie dobrowolna propozycja rosyjska

 

Jest kilka wariantów ale realne są tylko dwa. Albo ukraińska ofensywa przełamie Rosjan w Zaporożu i ci wjadą na Krym. Albo Rosja przełamie Ukraine i wjadą do Sum albo Charkowa i Ukraina zacznie masowo przegrywać z powodu braku pieniędzy

Braki w amunicji moga być pełzającym problemem dla obu stron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co było 160 lat temu tak z ciekawości? Jestem słaby z historii.

Powstanie styczniowe tak? Ukraińcy też wtedy walczyli? Wiem, że Białorusini mają jakichś bohaterów narodowych z tego okresu.

Np widzę: https://pl.wikipedia.org/wiki/Konstanty_Kalinowski czyli ten Białoruski batalion Kalinowskiego. Bartosiak cały czas powtarza, że Ukraińcy mówią w kuluarach o tym, że trzeba będzie coś zrobić z Białorusią jak wygrają wojnę, żeby mieć spokój z polnocy. Dlatego ten batalion i teraz ta notka nawiązująca do powstania styczniowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Reikai napisał:

Chyba podbiliśmy stawkę, że wyszło 60 od nas?

Albo kumulacja bo o Twardych to już pisano dawno i byłem pewien ,ze sa na Ukrainie i nawet pisałem ,że cały czas są w rezerwie 

Tak naprawdę trzeba pamiętać ,że zachodnich czołgów będzie 150 ( tylko nie wiadomo ile przekaże jeszcze Francja) ale Czesi za pieniądze Holandii remontują czołgi T-72 w tym 20 z MAroka i to koljene 150 czołgów o podwyższonym standardzie. Cypr przebąkuje ,ze jak mu Grecja wyśle Leopardy A4 to oni przkażą T-80 , które mają na stanie.

Więc moze być tak ,że do końca  marca Ukraina dostaje jakieś 400 czołgów. I sporo pojazdów opancerzonych . To jest pięśc pancerna , która moze im posłużyć do mocnego uderzenia na jakimś kierunku albo dwóch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, matek napisał:

Przecież to oni inicjowali całe powstanie i nim kierowali, nie znasz najnowszych ustaleń? 

No niestety inicjowali i kierowali Polacy i skończyło się jak zwykle.

O co mieli walczyć? O pańszczyznę i bat polskiego pana?

Zachodowi wojna się opłaca bo uzależniają od siebie Ukrainę, w sposób kontrolowany wykrwawiają Rosję. Jak Rosjanie wyjdą z sensowną propozycja pokoju to Ukraina się "zgodzi" bo to będzie dla niej być albo nie być. Decyzję podejmie Departament Stanu. Zapewne Ukraińcy żądają ograniczenia Arsenalu nuklearnego.

Śmierć Putina to najlepsza opcja.

Edytowane przez ptak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2023 o 10:09, Gregorius napisał:

1. cały cywilizowany

2. A zdaniem moim i wielu innych Polska powinna wysłać to co wysyła nawet jakby żadnego zwrotu nie dostała. 

3. Ja jestem dumny z Polaków którzy stanęli na wysokości zadania i od pierwszych dni oddolnie pomagają. Flagi na urzedach to bardzo miły gest wsparcia i solidarności z bestialsko mordowanym narodem.

4.O łapankach nie odpisałeś bo jak zwykle piszesz insynuacje niczym nie poparte.

5. Ale może o tym fałszowaniu historii przedstawisz jakiś dowód.

1. Jakieś 800 mln ludności świata 

2. Poszedłbym dalej. Wysłałbym jeszcze tych wszystkich celebryckich analityków i połowę piszacych w dziale "Inne" :)

3. Gorzej jak na państwowych budynkach powiewa tylko flaga ukraińska, a w Sejmie wisi na miejscu gospodarza. Widziałem ten mordowany naród dwa dni temu na lotnisku w Jasionce. Myślałem, że uciekają do Irlandii albo UK. Lecieli do El-Sharm el sheik. Wiem, że zaraz będziesz usprawiedliwiał, ale mnie to trochę zaskoczyło. Choć ukraińska elita urzędnicza bawi się w bardziej egzotycznych miejscach. Inna cześć kradnie na potęgę.

4. zdaje się, że to Ty mi kiedyś nie odpisałeś na moje pytanie "kiedy Ukraińcy przeprosili za Przewodowo?"  filmików z łapanek pełno na tt, fb, telegramie. Choć w Twojej bajce to ruska fałszywka.

5. Serio? Nic o tym nie wiesz? Nic nie powiedzieli w dziennikach, wydarzeniach i faktach??? Współczuję. 

W dniu 25.01.2023 o 10:16, ely3 napisał:

Są ludzie na szczęscie dla których ważne są wartości. To ,ze Ty pomagasz ludziom tylko za pieniądze nie oznacza ,ze inni tez tak pojmują.. . 

Każdy kraj "pomaga" za pieniądze. Ostatnio bodajże to nawet chyba Maroko sprzedało t-72 po 10 mln dol za sztukę. Raczej oczekuje od polskich władz mniejszego wypinania się. Nawet Owsiak "pomaga" za pieniądze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, DLT_Braddock napisał:

1. Jakieś 800 mln ludności świata 

A jak to liczysz? Bo np Pakistan też dostarcza amunicję mm 155 na Ukraine w dużej ilosci. Indie dołączyły do sankcji. Iran gra na dwa fronty bo on też dostarcza amunicję na Ukrainę

 

33 minuty temu, DLT_Braddock napisał:

Każdy kraj "pomaga" za pieniądze

A kto płaci USA, Kanadzie Estonii Niemcom Francji czy nawet Holandii.Kraje którym ktoś płaci za pomoc są raczej mniejszością .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, ely3 napisał:

A jak to liczysz? Bo np Pakistan też dostarcza amunicję mm 155 na Ukraine w dużej ilosci. Indie dołączyły do sankcji. Iran gra na dwa fronty bo on też dostarcza amunicję na Ukrainę

 

A kto płaci USA, Kanadzie Estonii Niemcom Francji czy nawet Holandii.Kraje którym ktoś płaci za pomoc są raczej mniejszością .

W sumie wyszłoby mniej bo za przedłużeniem wojny jest tylko kilka państw : USA, GB, kraje bałtyckie, Polska i w jakimś tam stopniu Kanada i Japonia.

Estonii płacić? Za co? Za hulajnogi? USA w tej wyliczance nie pasuje. Wiadomo, że to największy beneficjent tej wojny, huśtają Ukrainą od 2013 roku. Poza tym sporo pomocy to kredyty. Po wojnie wycisną z Ukrainy sporo. GB jak zawsze lubi walczyć nie swoimi żołnierzami z Rosją. Kanada, Niemcy, Francja, Holandia licząc wartość przekazanego sprzętu wojskowego, ropy i socjali dla Ukraińców znacznie mniej wydały od Polski 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ely3 napisał:

.

Scenariusze są 4

….

4 - Umiera Putin - na szczytach władzy wielu utraciło ogromne majątki . Putinowi się nie postawią ale jego następca będzie musiał ich jakoś przekonać i wtedy najpewniej wycofają się z Ukrainy. I zaproponują pokój . Ukraina będzie miała problem bo Zachód na pewno nie zaakceptuje odrzucenia pokoju np Krym roysjski . Ługańska rosyjaki ale Donieck ukraiński w sytuacji kiedy to będzie dobrowolna propozycja rosyjska

 

No i to jeszcze szybciutko, na wiosne, coby mozna pola obsiac&posadzic ziemniaczkami i zbozami co by orki zaprzeztaly strzelac gradami po rolnikach!

ale jak to mowia “bitch, please” - powazny user a tu dzial fantastyka :) wpleciony pomiedzy w miare sensowne relacje z kontestowanych, dalekich wiosek na Ukrainie

jakby jakis ruski troll napisal ze jeden z x scenariuszy to taki, ze Zelenski kaput to bysmy  tutaj po forumowemu ostrzelali jego onucowy czolg javelinami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DLT_Braddock napisał:

Estonii płacić? Za co? Za hulajnogi?

Czyli kolejny raz nie masz pojęcia w tym temacie a jednak nie powstrzymuje cię to przed wypowiedzią? Zadziwia mnie Twój bezwstyd w eksponowaniu swojej niewiedzy. Ja bym tak nie mógł

 

Godzinę temu, memento1984 napisał:

ale jak to mowia “bitch, please” - powazny user a tu dzial fantastyka :) wpleciony pomiedzy w miare sensowne relacje z kontestowanych, dalekich wiosek na Ukrainie

jakby jakis ruski troll napisal ze jeden z x scenariuszy to taki, ze Zelenski kaput to bysmy  tutaj po forumowemu ostrzelali jego onucowy czolg javelinami!

Ale wiesz ile Putin ma lat? To jedno a dwa ja ci pisałem co może się stać by się wojna szybko skończyła. I jedną z nich jest np śmierć Putina. To była jedna z opcji . Dość zaskakująca Twoja reakcja ... Mam wrażenie ,ze czytasz to co chcesz czytać. Ale to już miej pretensje do siebie

@Reikai

A pro pos Wolskiego i jego wizji rozpędzonej machiny wojennej to wrzucam

 

Rosjanie nie mają dostępu do francuskiej optyki. większość czolgów która miała Thalesa była jest na froncie. Rosjanie skradli to rozwiązanie i produkowali swoją Sosne ale wygląda na to ,ze czołgi ,które ostatnio wchodza na front wyciagane z baz nie mają nawet Sosny bo widocznie potrzebne sa nadal części z Zachodu.

Sprawdź w ogóle ten twitter bo kolo dużo opisuje czego brakuje w czołgach, które obecnie trafiają na front

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2023 o 11:14, ely3 napisał:

Rosja Piajorowo tę wojne rozgrywa tak debilnie ,że to aż niewiarygodne. 

 

W dniu 19.01.2023 o 20:19, ely3 napisał:

Był taki temat w Małej Rohan , który odkrył ukraiński dziennikarz. Ukraińcy zrobili samosąd na rosyjskich żołnierzach , którzy gwałcili dziewczyny w tej wiosce. Posli pod mur a potem ich spalono. I tak była o tym mowa...

Ukraina się mocno pilnuje. Każdy atak na Rosję prowadzi za pomocą albo sowieckich pocisków albo dronów własnej produkcji.  Nie używa rakiet Himarsa bo obeicałi to Zachodowi. Jak Prawy Sektor był podejrzewany o zabicie jeńców to odsunęli ich całkowicie od działań frontowych bo nie chcą by Zachód miał dylemat moralny.

 

18 godzin temu, ely3 napisał:

Czyli kolejny raz nie masz pojęcia w tym temacie a jednak nie powstrzymuje cię to przed wypowiedzią? Zadziwia mnie Twój bezwstyd w eksponowaniu swojej niewiedzy. Ja bym tak nie mógł

Ale wiesz ile Putin ma lat? To jedno a dwa ja ci pisałem co może się stać by się wojna szybko skończyła. I jedną z nich jest np śmierć Putina. To była jedna z opcji . Dość zaskakująca Twoja reakcja ... Mam wrażenie ,ze czytasz to co chcesz czytać. Ale to już miej pretensje do siebie

Widzę dziury w tym wszystkim. Wielu w tym nawet taki Kołodko pisze wprost, że zachodnie sankcje nie działają tak jak powinny. Dzisiaj bodajże pojawił się artykuł o tym jak państwa zachodnie potajemnie wywożą swoimi tankowcami mln ton ropy z Rosji - statki zarejestrowane w UK, Norwegii, Włoszech itd. Polska straciła już kilkadziesiąt mld złotych. Odnoszę wrażenie, że wojna na Ukrainie rajcuje takich internetowych analityków jak Wolski (ten chociaż na tym sporo zarabia) i innych amatorów, którzy front na Ukrainie traktują jak grę strategiczną - tu dodamy trochę czołgów, tu trochę Himarsów, tu zdobędziemy tę prowincję, cyferki się tu zmienią i kolor na mapce. Mnie razi ta tępa proukraińska propaganda a jak widzę, jak setki Ukraińców leci sobie na wakacje do Egiptu to jest mi wstyd za wielu Polaków, że po prostu dali się omamić telewizyjnej propagandzie. Za bardzo nieraz lukrujesz rzeczywistość. 

Teorie o śmierci Putina, przewrocie i rozpadzie Rosji po niemal roku wojny nie najlepiej świadczą o autorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DLT_Braddock napisał:

 

 

Widzę dziury w tym wszystkim. Wielu w tym nawet taki Kołodko pisze wprost, że zachodnie sankcje nie działają tak jak powinny. Dzisiaj bodajże pojawił się artykuł o tym jak państwa zachodnie potajemnie wywożą swoimi tankowcami mln ton ropy z Rosji - statki zarejestrowane w UK, Norwegii, Włoszech itd. Polska straciła już kilkadziesiąt mld złotych. Odnoszę wrażenie, że wojna na Ukrainie rajcuje takich internetowych analityków jak Wolski (ten chociaż na tym sporo zarabia) i innych amatorów, którzy front na Ukrainie traktują jak grę strategiczną - tu dodamy trochę czołgów, tu trochę Himarsów, tu zdobędziemy tę prowincję, cyferki się tu zmienią i kolor na mapce. Mnie razi ta tępa proukraińska propaganda a jak widzę, jak setki Ukraińców leci sobie na wakacje do Egiptu to jest mi wstyd za wielu Polaków, że po prostu dali się omamić telewizyjnej propagandzie. Za bardzo nieraz lukrujesz rzeczywistość. 

Teorie o śmierci Putina, przewrocie i rozpadzie Rosji po niemal roku wojny nie najlepiej świadczą o autorach.

Wiesz co? Byłem we Wrocławiu i powiem Ci, że nie tylko oni jeżdżą do Egiptu. Stało się coś gorszego, oni się uśmiechali !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.