Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, ptak napisał:

A co te wasze pierdoły mają wspólnego z Ukrainą? 

https://chomikuj.pl/Nimki/Muzyka/Honor/Przetrwa*c4*87+by+zwyci*c4*99*c5*bcy*c4*87+vol.1/01.+HONOR+-+Narodowy+Socjalizm,119331090.mp3(audio)

W ramach poprawy humoru na koniec roku.

 

 

Co ciekawe, w niemczech i austrii, zostaliby ocenzurowani. Akurat tam narodowy socjalizm=nazizm i jest zakazany prawem.W Polsce reguluje to ustawa zasadnicza i kk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2022 o 15:31, Kepler napisał:

Przecież cel jakim jest jak największe wykrwawienie Rosjan jest dosyć jasny i nikt się specjalnie z tym nie kryje, ani wśród polskich polityków i generałów a przede wszystkim nikt wśród amerykańskich dowódców też tego nie ukrywa.

W końcu w tej nieszczęśliwej historii naszego kraju mamy zbieżne interesy z aktualnym hegemonem światowym czyli USA i kolejna wojna jest nie rozgrywana na naszym terenie oraz naszymi rękami i krwią.

Polsce powinno zależeć  na takich krajach jak Ukraina czy Białoruś jako krajach buforowych pomiędzy nami a Rosją. Z ich strony nic nam  nie grozi a wręcz przeciwnie to Polska bardziej może korzystać z ich obecności jak choćby jako siły roboczej w naszym starzejącym się społeczeństwie. Z Rosją nigdy nie wiadomo, czy temu czy kolejnemu carowi, nie przyjdzie do głowy siłą wprowadzania rosyjskiego miru na naszych terenach. A to, że mamy historyczne krzywdy z Ukraińcami? No owszem mamy ale i tak są one nieporównywalnie mniejsze od tego co nas spotkało ze strony ZSRR/Rosji. Nie wiem jak Ty, choć po tym co piszesz to się domyślam, ale ja wolę żyć w kraju mając za sąsiadów Ukraińców niż Rosjan.

Dlatego przekazywanie naszego postsowieckiego sprzętu Ukraińcom to nie jest żadna ofiara lub głupota tak jak to chcesz przedstawiać tylko to jest dobra inwestycja z naszego punktu widzenia.

Wygaszanie konfliktu byłoby dla nas korzystne jeśli granice Ukrainy będą wyglądać jak przed inwazją ale jeśli Ukraina stanie się niestabilnym poczwarkiem do Dniepru to już nie jest w naszym interesie.

Każdemu rosyjskiemu carowi nie przyszło do głowy aby wprowadzać rosyjski mir na polskich ziemiach przez ostatnie 40 lat? Nagle ma się to zmienić? W 2014 roku nie było w Polsce takiej histerii i paniki. Nie wiem czy Rosję da się wykrwawić. Ich obecne straty to ile mięsa? 50-70 tys (bo te przekazy ukraińskie o ponad 100 tys zabitych można między bajki włożyć) na 150 milionowy naród. W czasie II wojny Sowieci stracili ponad 10 mln ludzi przy porównywalnej liczbie ludności. Co najgorsze dla Ukrainy - oni tracą część elity, ludzi z dyplomami, sędziów, prawników - Rosja traci wyłącznie więźniów albo nic nie wartą biedotę z najgorszych części Rosji.

W dniu 28.12.2022 o 09:54, Hoolifan napisał:

1. Widzę, że bardzo spodobało Ci się to porównanie i za wszelką cenę chciałeś je tutaj wpleść, ale nie mam pojęcia czemu zostało ono powiązane akurat z moimi wpisami, bo mogę Ci zagwarantować, że po kilkukrotnych wizytach na Ukrainie daleko mi do idealizowania tego kraju i zaliczania go do zachodniego kręgu kulturowego :)

2. Tak, filmiki, na których Ukraińcy dziękują Polakom za okazane wsparcie powodują na mojej twarzy uśmiech. Tak, odczuwam swego rodzaju satysfakcję, kiedy widzę jak w przeciwieństwie do innych państw, potrafimy zachować się godnie i jest to doceniane także w zachodnich mediach. Czy czyni to ze mnie człowieka małostkowego bądź naiwnego? Wątpię, ot ludzki odruch zgodny z pewnymi wartościami.

3. O kontraktach na odbudowę kraju piszesz w takim kontekście, jakbyśmy już zostali przez wszystkich rozegrani. Być może tak będzie, bo koniec końców liczy się biznes i to, kto ma mocniejsze plecy oraz więcej do zaoferowania, ale to nie jest sytuacja zero-jedynkowa, jak próbujesz to tutaj przedstawić. W czasie tego konfliktu udało się podpisać kilka korzystnych dla nas kontraktów w zbrojeniówce, do tego doszła współpraca w dziedzinie energetyki, pomoc przy eksporcie produktów z Ukrainy i to jest coś, co może przetrzeć szlaki przed rozwijaniem tych relacji w przyszłości. Dotychczas, w relacjach z Ukraińcami mieliśmy spory problem, więc jest to dość istotna sprawa.

Tak czy siak mam wrażenie, że z jakiegoś niezrozumiałego powodu tłumaczę się z rzeczy, których w sumie nie napisałem, podczas gdy Ty, w żaden sposób nie odniosłeś się do tego, o co zapytałem :) Czy mając pełen obraz sytuacji (a więc będąc o wiele mądrzejszym niż nasz rząd w momencie podejmowania kluczowych decyzji) naprawdę uważasz, że przy naszym położeniu lepiej było ograniczyć nasze zaangażowanie do absolutnego minimum? Jeśli tak, to gdzie powinna przebiegać granica wsparcia okazanego Ukraińcom? 

 

Jeden z polskich ministrów ostatnio przyznał, że polski rząd nawet nie jest w stanie policzyć ile Polska wpompowała pieniędzy w Ukraińców. Mówi się o kwocie 40-80 mld złotych. W zamian dostaliśmy filmiki na których Ukraińcy dziękują Polakom. Świetny biznes. Jesteśmy moralnymi zwycięzcami, humanitarnym mocarstwem i Polsce należy się pokojowy Nobel. Jak dla mnie beznadziejny interes. Chyba wystarczy, że rozdało im się miliardy, nie potrzeba do tego polskich władz i części społeczeństwa na kolanach. 

W dniu 28.12.2022 o 12:15, Sewer napisał:

Czytając te wysrywy to hmm... tak.Napisałeś tu tyle głupot że właściwie ciężko się do czegoś odnieść bo Twoja totalna niekumacja jest u samych podstaw tych teorii.

WIdocznie nie dorosłeś do tego rodzaju dyskusji. Dla takich jak ty są za to przygotowane internetowe rozmówki-gotowce w stylu: "a gdyby tutaj spadały ruskie bomby", "sprawdzić czy nie ruska onuca","wyp*******"

W dniu 31.12.2022 o 13:15, Reikai napisał:

https://www.nbcnews.com/news/world/russian-troops-raped-tortured-children-ukraine-un-panel-says-rcna49168

@DLT_Braddock ONZ tez uległo ukraińskiej propagandzie i wyszło im, że rosyjscy żołnierze gwałcili i torturowali dzieci. To samo z deportacja.

Tutaj powołujesz się na zewnętrzne źródło. O wiele pewniejsze niż te na wschodzie. Myślałeś, że będę umniejszał winę Rosjan albo na siłę doszukiwał się win także u Ukraińców? Kończyć ten konflikt, potem wysłać międzynarodowe komisje, które zbadają wszystkie zbrodnie a potem pasuje osądzić sprawców.

W dniu 28.12.2022 o 11:20, ely3 napisał:

Masz jakiś dowód na ten temat? Bo z chęcią bym przczytał. Ja znam ludzi , którzy jeźdża z Poznania do Charkowa . Wiem jak wygląda ta pomoc bezpośrednio dla mieszkańców. Sami załatwialiśmy generatory i paliwo do nich. Bo sam generator to pikuś ale obecnie na Ukrainie brakuje paliwa dla potrzeb cywilnych

Nie jest ci głupio? Ukraińcy nie mają pieniędzy na generatory i paliwo a lekką ręką wydają 200 tyś. złotych na postawienie pomnika Szuchewyczowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DLT_Braddock napisał:

Każdemu rosyjskiemu carowi nie przyszło do głowy aby wprowadzać rosyjski mir na polskich ziemiach przez ostatnie 40 lat? Nagle ma się to zmienić? W 2014 roku nie było w Polsce takiej histerii i paniki. Nie wiem czy Rosję da się wykrwawić. Ich obecne straty to ile mięsa? 50-70 tys (bo te przekazy ukraińskie o ponad 100 tys zabitych można między bajki włożyć) na 150 milionowy naród. W czasie II wojny Sowieci stracili ponad 10 mln ludzi przy porównywalnej liczbie ludności. Co najgorsze dla Ukrainy - oni tracą część elity, ludzi z dyplomami, sędziów, prawników - Rosja traci wyłącznie więźniów albo nic nie wartą biedotę z najgorszych części Rosji.

Jeden z polskich ministrów ostatnio przyznał, że polski rząd nawet nie jest w stanie policzyć ile Polska wpompowała pieniędzy w Ukraińców. Mówi się o kwocie 40-80 mld złotych. W zamian dostaliśmy filmiki na których Ukraińcy dziękują Polakom. Świetny biznes. Jesteśmy moralnymi zwycięzcami, humanitarnym mocarstwem i Polsce należy się pokojowy Nobel. Jak dla mnie beznadziejny interes. Chyba wystarczy, że rozdało im się miliardy, nie potrzeba do tego polskich władz i części społeczeństwa na kolanach. 

WIdocznie nie dorosłeś do tego rodzaju dyskusji. Dla takich jak ty są za to przygotowane internetowe rozmówki-gotowce w stylu: "a gdyby tutaj spadały ruskie bomby", "sprawdzić czy nie ruska onuca","wyp*******"

Tutaj powołujesz się na zewnętrzne źródło. O wiele pewniejsze niż te na wschodzie. Myślałeś, że będę umniejszał winę Rosjan albo na siłę doszukiwał się win także u Ukraińców? Kończyć ten konflikt, potem wysłać międzynarodowe komisje, które zbadają wszystkie zbrodnie a potem pasuje osądzić sprawców.

Nie jest ci głupio? Ukraińcy nie mają pieniędzy na generatory i paliwo a lekką ręką wydają 200 tyś. złotych na postawienie pomnika Szuchewyczowi.

U nas dano 1000000$ za sylwester marzeń i homopropagande😉 to, że nie ma na potrzeby zwykłych ludzi a są na jakieś głupoty to chyba nikogo nie dziwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ptak napisał:

U nas dano 1000000$ za sylwester marzeń i homopropagande😉 to, że nie ma na potrzeby zwykłych ludzi a są na jakieś głupoty to chyba nikogo nie dziwi.

Raczej organizacja takiego Sylwestra to musi być niezły biznes skoro co roku organizuje go każda większa telewizja. 

Nie widzę, żeby każde europejskie państwo pchało się z wielką pomocą dla Ukrainy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DLT_Braddock napisał:

Każdemu rosyjskiemu carowi nie przyszło do głowy aby wprowadzać rosyjski mir na polskich ziemiach przez ostatnie 40 lat? Nagle ma się to zmienić? W 2014 roku nie było w Polsce takiej histerii i paniki. Nie wiem czy Rosję da się wykrwawić. Ich obecne straty to ile mięsa? 50-70 tys (bo te przekazy ukraińskie o ponad 100 tys zabitych można między bajki włożyć) na 150 milionowy naród. W czasie II wojny Sowieci stracili ponad 10 mln ludzi przy porównywalnej liczbie ludności. Co najgorsze dla Ukrainy - oni tracą część elity, ludzi z dyplomami, sędziów, prawników - Rosja traci wyłącznie więźniów albo nic nie wartą biedotę z najgorszych części Rosji.

Jeden z polskich ministrów ostatnio przyznał, że polski rząd nawet nie jest w stanie policzyć ile Polska wpompowała pieniędzy w Ukraińców. Mówi się o kwocie 40-80 mld złotych. W zamian dostaliśmy filmiki na których Ukraińcy dziękują Polakom. Świetny biznes. Jesteśmy moralnymi zwycięzcami, humanitarnym mocarstwem i Polsce należy się pokojowy Nobel. Jak dla mnie beznadziejny interes. Chyba wystarczy, że rozdało im się miliardy, nie potrzeba do tego polskich władz i części społeczeństwa na kolanach. 

WIdocznie nie dorosłeś do tego rodzaju dyskusji. Dla takich jak ty są za to przygotowane internetowe rozmówki-gotowce w stylu: "a gdyby tutaj spadały ruskie bomby", "sprawdzić czy nie ruska onuca","wyp*******"

Tutaj powołujesz się na zewnętrzne źródło. O wiele pewniejsze niż te na wschodzie. Myślałeś, że będę umniejszał winę Rosjan albo na siłę doszukiwał się win także u Ukraińców? Kończyć ten konflikt, potem wysłać międzynarodowe komisje, które zbadają wszystkie zbrodnie a potem pasuje osądzić sprawców.

Nie jest ci głupio? Ukraińcy nie mają pieniędzy na generatory i paliwo a lekką ręką wydają 200 tyś. złotych na postawienie pomnika Szuchewyczowi.

Stary, do czego tutaj dorastać? Do tych teorii na poziomie podstawówki czy nawet pana Staśka z bloku obok? Oczekujesz od Ukrainy na tym etapie coś w zamian za naszą pomoc i mówisz o beznadziejnym interesie, łatwo przewidzieć że o biznesie nie masz zielonego pojęcia bo na profity trzeba poczekać, może prościej? Kiedy inwestujesz w lokal, towar, pracownika to musi minąć czas żebyś zaczął wychodzić na swoje - tak samo jest tutaj.Tak na prawdę to powinniśmy zacząć od tego że państwo polskie już teraz korzysta na tym że UA nie upadła a naszym sąsiadem nie jest Rosja ale sęk w tym że ty się z tym nie zgadzasz więc jakakolwiek dalsza dyskusja nie ma żadnego sensu - mamy inne zdanie już u samych fundamentów :) Czy jesteś onucą czy nie to już właściwie bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz pojęcia. Biznes, opłacalność itp w przypadku telewizji państwowej nie ma żadnego znaczenia. To jest na poziomie sponsorowania występów Kubicy w F1. Ktoś ma taki kaprys i wydaje nie swoje pieniądze. 

 

8 minut temu, DLT_Braddock napisał:

Perspektywa, że Ukraina nam się mocno odwdzięczy "w przyszłości" !

a) wrzucą do sieci więcej filmików z podziękowaniami? 

b) rozbiorą pomnik Suchewycza? 

c) przeproszą za zabicie dwóch Polaków w Przewodowie? 

No widzisz, to coś jak kult "żołnierzy wyklętych" IPN stwierdził, że popełniali zbrodnie ludobójstwa, ale obecna władza stawia im pomniki. 

Zresztą Bór Komorowski i szefostwo AK ma na sumieniu większą ilość ofiar a jakoś co roku robi się obchody i świętuje zniszczenie Warszawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, DLT_Braddock napisał:

Perspektywa, że Ukraina nam się mocno odwdzięczy "w przyszłości" !

a) wrzucą do sieci więcej filmików z podziękowaniami? 

b) rozbiorą pomnik Suchewycza? 

c) przeproszą za zabicie dwóch Polaków w Przewodowie? 

Muszę Ci pogratulować. Człowiek nie jest w stanie sobie wyobrazić jak bardzo potrafisz być zje***y, przesuwasz granice 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ptak napisał:

Mylisz pojęcia. Biznes, opłacalność itp w przypadku telewizji państwowej nie ma żadnego znaczenia. To jest na poziomie sponsorowania występów Kubicy w F1. Ktoś ma taki kaprys i wydaje nie swoje pieniądze. 

 

No widzisz, to coś jak kult "żołnierzy wyklętych" IPN stwierdził, że popełniali zbrodnie ludobójstwa, ale obecna władza stawia im pomniki. 

Władze jakiegoś miasta stawiają pomniki Buremu? Naczelne dowództwo Armii Krajowej albo Narodowych Sił Zbrojnych wydało rozkaz eksterminacji całej grupy etnicznej? 

Podoba mi się to lewicowe stawianie sprawy : Chwała Wielkiej Polsce - afe faszyzm. Slava Ukrainie - jakie to piękne. Tatko nasz Bandera - pozwólmy mieć im własnych bohaterów.

Oj, widzę że ukraiński trolling w necie opłacił się. 

Edytowane przez DLT_Braddock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2022 o 15:33, lorak napisał:

ponieważ skoro "narodowy socjalizm" oraz "nazizm" opisuja to samo, to nie ma znaczenia, iż to drugie słowo pojawiło się później. chyba że się jednak różnią, ale wtedy właśnie powinieneś ta różnicę wykazać.

ALe przecież to nie Ja twierdziłem ,że narodowy socjalizm się różni od nazizmu tylko Stary Fan.

Skoro PWN, PAN czyli raczej ogólnie poważane instytucje uważają ,ze nazizm się wykształcił w latach 20 tych przez HItlera i NSDAP  Jeśli ktoś twierdzi ,ze to nie Hitler stworzył Nazizm wbrew temu co podaje PAN czy WPN to zakładam ,ze dostarczy jakieś mocne dodowy na ten temat ale się chyba nie doczekam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, RappaR napisał:

Muszę Ci pogratulować. Człowiek nie jest w stanie sobie wyobrazić jak bardzo potrafisz być zje***y, przesuwasz granice 

tolerowanie ruskich trolli na forumie jest dla mnie trudne do zrozumienia. Zablokowałem tego trolla ale cały czas cytujecie jego pełne posty więc blokada nic nie zmieniła. Dziwno i straszno. Brakuje moda z jajami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ely3 napisał:

ALe przecież to nie Ja twierdziłem ,że narodowy socjalizm się różni od nazizmu tylko Stary Fan.

Pokaż gdzie.

9 godzin temu, ely3 napisał:

Skoro PWN, PAN czyli raczej ogólnie poważane instytucje uważają ,ze nazizm się wykształcił w latach 20 tych przez HItlera i NSDAP  Jeśli ktoś twierdzi ,ze to nie Hitler stworzył Nazizm wbrew temu co podaje PAN czy WPN to zakładam ,ze dostarczy jakieś mocne dodowy na ten temat ale się chyba nie doczekam

Podobno znasz niemiecki? Gdyby tak było, nie byłoby tej dyskusji :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2022 o 11:14, starYfaN napisał:

Tymczasem we Francji, gdzie pojęcie nazizmu zostało spopularyzowane, antysemityzm nie był nawet oznaczony w ideologii

To Ty twierdziłeś ,że nazizm ma różne definicje i ,że został stwrzony we Francji. I prosze cię wuelokrotnie byś to udowodnił i do dziś żadnego dowodu na to ,ze nazizm powstał we Francji nie udzieliłeś. 

Więc koljeny tym razem 6 raz poprosze byś pokazał źródło ,że nazizm został stworzony we Francji jako ideologia. Bo skoro Polska Akademia Nauk, encyklopedia PWN, czy brytyjskie odpowiedniki twierdzą ,że nazizm został stworzzony w Niemczech to zakładam ,ze masz jakieś mocne dowody na poparcie swojej tezy ,że stworzono go we Francji i tam nie zawierał antysemityzmu 

14 minut temu, starYfaN napisał:

Podobno znasz niemiecki? Gdyby tak było, nie byłoby tej dyskusji

Czyli dowodu od Ciebie się nie doczekam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 28.12.2022 o 21:35, starYfaN napisał:

Nazizm, to narodowy socjalizm. . 

 

W dniu 29.12.2022 o 09:52, starYfaN napisał:

Nazizm jest synonimem narodowego socjalizmu.

 

W dniu 29.12.2022 o 11:14, starYfaN napisał:

Narodowy socjalizm/nazizm, pojawił się w terminologii we Francji przed 1900 r.

 

W dniu 29.12.2022 o 13:08, starYfaN napisał:

 

W dniu 29.12.2022 o 13:30, starYfaN napisał:

Problem polega na tym, że czytacie definicje, nie historię. Narodowy socjalizm, nie jest częścią nazizmu. Nazizm to synonim narodowego socjalizmu

 

W dniu 30.12.2022 o 13:03, starYfaN napisał:

Nazizm zawsze był synonimem narodowego socjalizmu.

 

W dniu 30.12.2022 o 14:07, starYfaN napisał:

Tak więc jeszcze raz, etymologicznie, nazista, to zwolennik ideologii narodowego socjalizmu. 

 

W dniu 31.12.2022 o 11:33, starYfaN napisał:

Co ciekawe, w niemczech i austrii, zostaliby ocenzurowani. Akurat tam narodowy socjalizm=nazizm i jest zakazany prawem.

 

3 minuty temu, ely3 napisał:

To Ty twierdziłeś ,że nazizm ma różne definicje i ,że został stwrzony we Francji.

Dlaczego kłamiesz?

Podobno ciągle handlujesz z Niemcami. Powinieneś zatem wiedzieć że:

Po niemiecku narodowy socjalizm to Nationalsozialismus. Nazizm jest jedynie skrótem od słowa narodowy socjalizm, określającym narodowych socjalistów w niemczech.

To tak jakbyś nazwał twórcę akronimu PZPR,  wynalazcą partii i komunizmu w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, starYfaN napisał:

Dlaczego kłamiesz?

Gdzie niby kłamie? Ja uważam jak i cały świat ,że nazizm powstał w Niemczech. Ty twierdzisz ,że we Francji i tam nie jest zwiazany z antysemtityzmem. PRosze Ciebie byś to udowodnił a od 5 dni dostaje non stop odpowiedzi nie na temat. 

Czy możesz jednak podać w końcu dowód na potwierdzenie swojej teorii ,że nazizm został stworzony we Francji. Powtarzam nazizm 

Czy może kolejny raz unikniesz odpowiedzi  na temat? To przecież takie proste. Sam rzuciłeś teorię więc dobrze by było jakbyś ja potwierdził nieprawdaż? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ely3 napisał:

Gdzie niby kłamie? Ja uważam jak i cały świat ,że nazizm powstał w Niemczech. Ty twierdzisz ,że we Francji i tam nie jest zwiazany z antysemtityzmem. PRosze Ciebie byś to udowodnił a od 5 dni dostaje non stop odpowiedzi nie na temat. 

Czy możesz jednak podać w końcu dowód na potwierdzenie swojej teorii ,że nazizm został stworzony we Francji. Powtarzam nazizm 

Czy może kolejny raz unikniesz odpowiedzi  na temat? To przecież takie proste. Sam rzuciłeś teorię więc dobrze by było jakbyś ja potwierdził nieprawdaż? 

Jak to gdzie? 

Wygląda na to, że już zrozumiałeś, więc starasz się zmienić podejście o 180 stopni. 

Jeszcze raz, nazizm = narodowy socjalizm. Masz podanych twórców narodowego socjalizmu, zarówno we Francji jak i we Włoszech.

Niemcy nie wymyślili ziemniaka, tylko dlatego, że połowa kraju mówi na niego kartofel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.